Hanımlar acil toplaşın yardım istiyorum nişan alışverişi?

queennisbackk

Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2017
64
130
25
ben hemen, hemen yeni bir gelin sayılırım şöyle bir durum var ki sizlerden yardım istiyorum yakında nişan alışverişine çıkacağım ve siz deneyimlilerden yardım istiyorum şöyle ki alışverişte bakım kozmetik ürünleri alacağımız zaman kendime cilt bakım yüz el ayak vs bakım ürünlerini hangi markanın hangi ürünlerini almalıyım bir kısmını kendim alacağım bir kısmını da alışverişimde onlarla alacağım ama dediğim gibi ben çok detaylı bilmiyorum ve çok fazla da bu konuda ürün denemişliğim yok siz yardımcı olur musunuz? Bildiğiniz iyi ve uygun fiyatlı ürünler olursa sevinirim.

Ben hiç öyle şeylere girmedim. Zaten makyaj çok yapmam elimdekiler bana yetiyodu. Benim için önemli olan temel bakım temizle tonikle nemlendir yani.. Onda da çok ucuza kaçtığımı söyleyemiycem eczaneden güvenilir markalar alırım. O zaman da öyle yapmıştım kendim almıştım yani.

Herkesin cildi farklıdır,uzmanların sizi görerek yönlendirmesi daha doğru olmaz mı?
Burada çok övülen bir ürün belki de size hiç iyi gelmeyecek,nasıl bu riski göze alıyorsunuz ki?
Diğer konuya gelince nişan alışverişinde krem,kozmetik aldırmadığım için bilemiyorum.

hani bakım ürünü dediğim mesela nemlendiriciler el kremleri makyaj temizleme jelleri vücut losyonları el ayak kremleri gece gündüz kremleri bunları soruyorum benim biraz var ama hiç kullanılmamış yeni ürümlerimde lsun istiyorum tecrübesi olanlardan yardım istiyorum :)

ben genelde makyaj malzemelerimi falan ordan alıyorum gratiste kişisel bakım marketi gibi bir şey ya alışverişimde de bakım ürünlerini ordan alacağım veya daha iyi bir yer varsa oradan dediğim gibi cilt bakım ürünleri çok az denemişliğim var bu sebeple tecrübelilerden yardım istiyorum :)

Direkt marka verebiliyor muyuz bilmiyorum ama orta halli marka yves rocher. Hemen her şeyini kullandım. Gayet memnunum cilt tipinize göre seçersiniz. Sürekli müşteri olunca çok güZel indirimler yapıyor. Hediyeler veriyor. En son alış verişimde 180 liralık parfüm hediye edildi.
Şu an ki kampanyam 140 liralık alış veriş yapınca 99 lira ödeceğim ve tatil seti güneş kremi ve güneş sonra kremi hediye edilecek.
Üst segment düşünürseniz clarins, estee lauder, khiels. Yine kendinize uygunları seçersiniz.

Eczane ürünleri dermokozmetik ise kesinlike bioderma özellikle h20 misel sularından kaç tane bitirdim bilmiyorum. La roche posay de yine başarılı ama mesela cildiniz yağlı ise effacler serisi hassas ama normal ise toleriane serisi gibi.

önce bi uzman baksın cildinize gereksiminiz neyse ona göre yönlendirsin. Bir de kullandıklarınız bitmeden yeni ürün almayın. Hepsinin bi raf ömrü var alerji falan olabilirsiniz.

İlk defa bi nişan alışverişinde ayak kremi vücut losyonu vs alındığını duydum yada benim cahilliğim. Bu arada 8 senelik evliyim. Hiç almadığınız kullanmadığınız şeyleri mi alacaksınız yani nasıl söyleyeceksiniz ki. bunları bilmiyorum ama istiyorum mu diyeceksiniz.

Neyse sorunuzu cevaplayım. Genel anlamda
clinique ve biodermanın ürünlerini beğenip kullanırım

Herkesin cilt tipi farklı olur ona göre seçim yapmanız gerekir. Ama madem ki sordunuz ben naçizane tavsiyelerimi yazayım.
El: Neutrogena
Ayak ve tırnak: Lapitak
Yüz: Diadermina, Loreal bakım yağı
Güneş kremi: Sebamed
Güneş sonrası vücut losyonu: Hawaiian
Duş jeli: Palmolive
Fondoten, pudra: Loreal, Max Factor
Maskara: Max Factor
Göz ve dudak kalemi: Flormar
Kaş farı ve normal far: Flormar
Fırça seti: Ecotools

Sanırım bunlar yeterli olur. Bizzat kullanıp memnun olduğum ürün tipi ve markalar bunlar. Ama tekrar belirteyim deneyip gördükçe kendi ürünlerinizi bulacaksınız.

Bu arada çok farklı markalar var ancak benim bütçem bu markaları karşılıyor. Ben bir yüz kremine 30-50 tl veriyorum ama siz 300 tl veririm derseniz onları kullanan arkadaşlar daha farklı seçenekler de sunar.

Avmye mi alışverişe gideceksiniz yoksa çarşı gibi bir yer mi? (İstanbulda meşhur herkes Eminönüne veya Fatihe gidiyor .) Nemlendirici olarak el yüz vaseline alabilirsin benim cildime iyi geliyor . Uygun istiyorsan Niveanın tonikleri var cildine göre seçip onlardan alabilirsin . Duş jelini de le petit marseillais var onların kokuları güzel . Ama en güzeli şahsi olarak alışverişte makyaj/bakım konusuna girme kıyafet isterlerse alabilirsin .

Nişanda kullanacağın bir elbise bir ayakkabı boşver onu bunu canını sıkmaya değmez ben aldım onları sende al konu kapansın alışveriş mevzusu genelde çok can sıkıcı oluyor o topa girme derim.

bizim adetlerimizde alınıyor açıkcası onlarda bunun bilincindedir değillerse de olacaklar o konularda çok sorun çıkaracaklarını düşünmüyorum zaten nişan yapmadım ama alışveriş mecburi yapılacak bir çok konuda (şuana kadar ki her şey) onların istediği oldu ses etmedim ama belli bir noktaya geldik bazı şeyler benim istediğim gibi olmalı taviz vermeyeceğim bu makyaj bakım ürünü falan olarak düşünmeyin sakın genel anlamda diyorum ilgin için çok teşekkürler

ilginiz için çok çok teşekkür ederim YVES ROCHER dediğiniz bir mağaza mı marka mı markaysa ürünleri nerede satılıyor eczanedekileri zaten bende almayı düşünüyorum bir de diğer markaları biliyorum onların fiyatları yüksek gelebilir onun için fiyat performans açısından en iyi ürünleri arıyorum çok çok teşekkürler :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…