Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

Canım akşamüstü yapıp ertesi gün akşam üstü yediriyorum. Yani bugün 4te mayaladım diyelim yarın 5-6 gibi yiyo

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Topiginiz hayirli olsun cok isime yarayacak ama cok dusunuyorum bende iki gundur doktorumuz bize ek gida hakkinda birsey soylemedi bide neye gore veriliyor ek besin benim oglum iki hafta once 9500 kiloydu simdi durimunu bilmiyorum yarin Doktoruna soracagim sizce gecmelimiyim ek besine oglum 4.5 aylik suan

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hoşgeldin canm bence başlama ek gıdaya bebeğin kilosu iyi ama hatta ayına göre fazla bence sadece anne sütümü alıyor

Hoşgeldin canm bence başlama ek gıdaya bebeğin kilosu iyi ama hatta ayına göre fazla bence sadece anne sütümü alıyor

Hosbulduk canim sagol evet sadece anne sutu aliyor bi kere elma suyu vereyim dedim yuzunu eksitti daha da vermedim

Hosbulduk canim sagol evet sadece anne sutu aliyor bi kere elma suyu vereyim dedim yuzunu eksitti daha da vermedim

Bence ozman başlama tatlm 6.ay sana daha uygun ama ama günlük meyve suyu ver ve pekmez muhakkak ver
Elma suyu,armut,havuç
Daha sonra meysim meyveleri şuan sadece kivi,çilek alerji oranı yüksek verme
Portakalda asitlidir ve uyku kaçırır bu 3 ü dişnda muhakkak hergün 1 tane meyve ver havucu ihmal etme a vitamini ve gözlere faydası var
Bbeğin ilk ek gıdası meybe suyudur.
Yukarıda paylaştğm beslenme programını okuyabilirsin
Bizim 4. Ayda başladıklarmızla sen ilk başlarken uygula biz 4.ayda ne versik mesela çorba sen 6.ayda bu şekilde başla
1hafta aynı çorba ama alşması için işk tükürcek vazgeçme ama tanııkça sevcek.kızımda ilk hep tükürdü reddetti ama şuan hepsini seviyor
vazgeçme😃

İlk meyve suyuna 2-3 kaşık başla hergün artır mesela
1.gün 3 tatlı kaşığı
2.gün 5 tatlı kaşığı
3.gün 30cc
Daha sonra aldığı kadar
Çorbada bu şekilde tatlm

Cok tesekkur ederim tariflerinizi simdiden not aliyorum cok isime yarayacak yarin elma suyunu tekrar deneyeyim o zaman demir eskisligmiz de var hgb miz 9 cikti demir ilacida kullaniyorum gunde 14 damla toplamda fazla mi sizce

Cok tesekkur ederim tariflerinizi simdiden not aliyorum cok isime yarayacak yarin elma suyunu tekrar deneyeyim o zaman demir eskisligmiz de var hgb miz 9 cikti demir ilacida kullaniyorum gunde 14 damla toplamda fazla mi sizce

Kilo başına olmalı demir ilacı bence fazla mesla masal duru 6,5 kilo 6 damla kullanıorz demir ilacı kiloya göre verilir eksiklikte olsa fazla gelsi bana dur ben onu yarn sorayım babama sana sölerim canm tammı
Ayrıca demir eksikliği varsa her sabah aç karnjna muhakkak keçiboynuzu veya üzüm pekmeZ ver ben masala 3 aydan beri veiriorm değerleri çok iyi doktor bile kullan dedi
Ayrıca canm demir ilacını tek öldürmeyen şey elma suyudur onn içinede koyabilirsin aklnda tatlm😄
Yarn sana dönücem şimdi yatıorm i geceler

Hatta bana kilo basina iki damla dedi doktorum yani 18 damla ben o kadar vermedim pekmez agir gelmez dimi annem gecen yaz kara dut pekmezi yapti koyden getirdi ondan bi cay kasigi versem hergun olurmu doktor bana bu kadar vermezsen damlayi kansizligi gecmez ogrenme eksikligi olur dedi tamam canim yarin haber bekliyorum senden cok tesekkurler iyi geceler

1çay ksşığı vercen cnm pekmez keçiboynuzu yada üzüm en iysi.Bn babama sorp döncm sana ii gcler😘

Karadutta olur banada yolla 😀😀kikiki

Slm canm babam ile görüştüm normal dedi değerlerinie göre devam etsin dedi birde kabızlk yapıyormu ilaç dedi bende bilmediğimden bişi diemedim yapıyormj kabılzık

Yok canim cok sukur kabizlik yapmadi gunde 6 7 kez kaka yapiyor oglum simdi ben 14 damlami vereyim ilaci cok mu dusuk değeri babanin meslegini merak ettim

Yok canim cok sukur kabizlik yapmadi gunde 6 7 kez kaka yapiyor oglum simdi ben 14 damlami vereyim ilaci cok mu dusuk değeri babanin meslegini merak ettim

Dedi kabızlkk yaparsa eğer 1gün versin 1 gün vermesin onun dışanda normal budevam etsin dedi
Babam sağlık grup başkanı tatlım
İki kardeşim bebek hemşiresi bende diş teknikeri😀😀

1 havuç
1 patates
1 soğan
Bir avuç pirinç
Bir avuç bulgur
Bir avuç kırmızı mercimek
Bir tutam dereotu
Zeytin yağı

Bütün malzemeleri,dereotu hariç,tencereye doğruyoruz.Üstü bir parmak geçecek kadar su koyuyoruz. Zeytin yağı ekliyoruz.Kapağı kapatıp 20-30 dk arası haşlıyoruz kısık ateşte daha sonra altını kapatıp ateşten alıyoruz. Kapağı açtıktan sonra bir tutam dereotunu serpiyoruz. Blenderdan geçiriyoruz. Bebişlerimize afiyet olsun.

Püre😀
1 küçük haşlanmış kabak
Yarım avokado
2 kaşık yoğurt
Yarım dilim ufalanmış tam undan ekmek
3 kaşık haşlanmış esmer pirinç
1 yemek kaşığı tereyağ
Çok az tuz

Haşlanmış kabağı 1 kaşık tereyağ ile birlikte blendırdan geçirin.
Avokadoları ezin.
Avokado ve kabağı yoğurt ile iyice karıştırın.
Arzu ederseniz içine ufalanmış tam buğday ya da çavdar ekmeği karıştırabilirsiniz.
İsteğe göre ekmek yerine haşlanmış esmer pirinç ekleyebilirsiniz.
Afiyet bal şeker olsun😀

Kizlar bu sebze corbasi haliyle fazla geliyor, yaptiktan sonra nasil ve kac gun saklayabiliriz bilen var mi? Mesela buzluga koysak kilitli minik posetlere olurmu acaba? Birde 5 aylik bebek icin olculer ne olmali? Doktorumuzdan tatmin edici cevap alamiyorum, formalite icabi bakiyor sanki, en kisa zamanda degistirecegim! Ne zormus bu islerrr :44: Bir de ek olarak; yapilan gidalari asla blendirdan gecirmenizi tavsiye etmem, ileride puturlu gida yemiyor cocuklar, 25 yasima kadar bunu yasamis biri olarak ben, bebegime yapmayacagim...

Canm saklayanlar var ama ben saklamanı tavsiye etmem buZlukta.Yaptğmız çorbalarda boZulcak şeyler yol salça tuz gibi mesela 4/5 gün saklayabilirsn ben saklıorm birşey olmuyor sıkıca ağzı kapalı kavonozda.Belenddrsz suan olmaz ama zaten yavas yavas az ezicek ben çok ezmiorm zamanla daha pütürlü bırakıcam

Benim Dr verdiği listeye göre ek gıdaya sebze çorbasıyla başladık.
1 havuç
1 orta boy patates
Tatlı kasığı pirinç
1 tatlı kaşığı irmiş
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Patates havuç ve pirinci 500 ml temiz suda yarım saat haşlıyoruz.Sonra sebzeleri tel süzgeçten ezip suyuna irmiği ekleyin 5 dk daha
Kaynatıyoruz.zeytinyağını ekleyin tekrar süzgeçten geçiriyoruz. Bu karışıma her hafta farklı mevsim sebzesi ekleyip pişiriyoruz .5 hafta sonra sebzeleri blendırdan geçirebiliriz. Afiyet olsun:)

Soğan
Baharatlar
Karnıbahar
Patlıcan
Bakla
Pancar
Şalgam
Tuz
Şeker

1 ay sonra da et ve tavuk suyu ilave edilecek çorbalara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…