Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

Canm saklayanlar var ama ben saklamanı tavsiye etmem buZlukta.Yaptğmız çorbalarda boZulcak şeyler yol salça tuz gibi mesela 4/5 gün saklayabilirsn ben saklıorm birşey olmuyor sıkıca ağzı kapalı kavonozda.Belenddrsz suan olmaz ama zaten yavas yavas az ezicek ben çok ezmiorm zamanla daha pütürlü bırakıcam

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Myrules, tesekkur ederim. Dedigin gibi cam kavanozda saklayayim ben de. Biz suan neredeyse 5.5 ayligiz, blender hic kullanmadim, iki farkli doktora goturmustum. O sekilde alisirsa puturleri diliyle itecegini, daha sonra da midesinin bulanacagini soylemislerdi. En iyisi tel suzgec ve de catalla ezmek diyorlar. Yemeklerin icinden kaba olanlarini, eti, kiymayi ayirmak ne demek bildigim icin hic bulasmadim blendera. 4 aylik bebekler icin, puturler cok kucuk tutulabilir, sebzeler iyi haslanirsa, bir de yastik 45 derecelik aciyla diklenirse, bogazina kacma soz konusu olmaz dedi Dr. Hazir kavanozda pureler vermek de putur yemesini zorlastirabilirmis ayrica :)

Myrules, tesekkur ederim. Dedigin gibi cam kavanozda saklayayim ben de. Biz suan neredeyse 5.5 ayligiz, blender hic kullanmadim, iki farkli doktora goturmustum. O sekilde alisirsa puturleri diliyle itecegini, daha sonra da midesinin bulanacagini soylemislerdi. En iyisi tel suzgec ve de catalla ezmek diyorlar. Yemeklerin icinden kaba olanlarini, eti, kiymayi ayirmak ne demek bildigim icin hic bulasmadim blendera. 4 aylik bebekler icin, puturler cok kucuk tutulabilir, sebzeler iyi haslanirsa, bir de yastik 45 derecelik aciyla diklenirse, bogazina kacma soz konusu olmaz dedi Dr. Hazir kavanozda pureler vermek de putur yemesini zorlastirabilirmis ayrica :)

Rica ederim canm tabi hep püre vermicez zamanla pütürlü olcak bende bazen eZiyorm zatn canm çorbalarda patates irmik pirinç olduğunda katılaşıor pütürlü oluor ben sulandrmadan veriorm alşssn sir tarhana mesela katılşıyp pütürlenior sulamdrmıyorm oyle veriorm ozayrn agzında dolandırınca eziliyor😀

Rica ederim canm tabi hep püre vermicez zamanla pütürlü olcak bende bazen eZiyorm zatn canm çorbalarda patates irmik pirinç olduğunda katılaşıor pütürlü oluor ben sulandrmadan veriorm alşssn sir tarhana mesela katılşıyp pütürlenior sulamdrmıyorm oyle veriorm ozayrn agzında dolandırınca eziliyor😀

:KK9: Senin bebegin Aralik dogumlu galiba degil mi?(Benim 21 Kasim) Tarhana vermedim hic (sadece sebze dedigi icin) Doktor bana irmikten hic bahsetmedi??? Sadece havuc,patates ve pirinc. Bunlara dana kiymasi eklememi soyledi ama onu henuz denemedim. Kiymayi direk corbayla bebege yedirecegiz sanirim, tam bilemiyorum onu da. Bilen varsa aydinlatirlarsa sevinirim.

:KK9: Senin bebegin Aralik dogumlu galiba degil mi?(Benim 21 Kasim) Tarhana vermedim hic (sadece sebze dedigi icin) Doktor bana irmikten hic bahsetmedi??? Sadece havuc,patates ve pirinc. Bunlara dana kiymasi eklememi soyledi ama onu henuz denemedim. Kiymayi direk corbayla bebege yedirecegiz sanirim, tam bilemiyorum onu da. Bilen varsa aydinlatirlarsa sevinirim.

Evet aralk doğmlu cnm bebek tarhanası veriyorm irmik ekleyelrsin çorbasına
Dana kıyma koyma canm 7-8ayda köfte yiycekler ozman ver
Yukarda beslnme programı paylaştm bi bak canm dilersen

Evet aralk doğmlu cnm bebek tarhanası veriyorm irmik ekleyelrsin çorbasına
Dana kıyma koyma canm 7-8ayda köfte yiycekler ozman ver
Yukarda beslnme programı paylaştm bi bak canm dilersen

Peki cok tesekkurler, sanirim her doktorun kendine ozgu bir stili var ve standartlari yok!

1 havuç
1 patates
1 soğan
Bir avuç pirinç
Bir avuç bulgur
Bir avuç kırmızı mercimek
Bir tutam dereotu
Zeytin yağı

Bütün malzemeleri,dereotu hariç,tencereye doğruyoruz.Üstü bir parmak geçecek kadar su koyuyoruz. Zeytin yağı ekliyoruz.Kapağı kapatıp 20-30 dk arası haşlıyoruz kısık ateşte daha sonra altını kapatıp ateşten alıyoruz. Kapağı açtıktan sonra bir tutam dereotunu serpiyoruz. Blenderdan geçiriyoruz. Bebişlerimize afiyet olsun.

Bence corba en son yenilcek aşamada zyagı eklenmeli zyagı yemekle pişip besin değerini kaybediyo çünkü :)

Bence corba en son yenilcek aşamada zyagı eklenmeli zyagı yemekle pişip besin değerini kaybediyo çünkü :)

Hii doğru canm bende bu tarifi teyzemden aldm paylaşıym dedim😊

Ben hep günlük yapıyorum yapıp soğutup ısıtıp tekrar soğutmak doğru değil bence.dolapta bekleticeksek bile 1 kereden fazla ısıtmamalıymışıız

Hii doğru canm bende bu tarifi teyzemden aldm paylaşıym dedim😊

Ya ben denedim herşeyi çıldırıcam. Dr gizem çok çok az tuzla dene dedi onu bile denedim ki ne kadar yanlış yemiyo sebze 😔

Bi tereyaglı süzme mercimek yapmadım ya ne yapıcam bilmiyorum😔

Son düzenleme:
Ya ben denedim herşeyi çıldırıcam. Dr gizem çok çok az tuzla dene dedi onu bile denedim ki ne kadar yanlış yemiyo sebze 😔

Ya evet masalda yemio doktor dedi zorlama ama 1 kaşık bile yese kafi dedi 😀

Ya evet masalda yemio doktor dedi zorlama ama 1 kaşık bile yese kafi dedi 😀

Ama hep tatlı meyve bisküvi yemek istiyo işte korkuyorum yogurtta yemiyo napcaz😕

Ama hep tatlı meyve bisküvi yemek istiyo işte korkuyorum yogurtta yemiyo napcaz😕

Masalda öyle yapıodu de dedim hep tatlı hep haIr gıdalar yiyo dedi senin kız fastfood hastası ozman😀😀😀

Masalda öyle yapıodu de dedim hep tatlı hep haIr gıdalar yiyo dedi senin kız fastfood hastası ozman😀😀😀

Ya tatlı meyve derken muhallebiler meyveler bebe bisküvili meyve mama vs işte günden güne alışıyo 😔

Ya tatlı meyve derken muhallebiler meyveler bebe bisküvili meyve mama vs işte günden güne alışıyo 😔

Hepimizde aynı dert ya bu çocklar nie böle 😒

Evet hayırlı olsn çok cici oldu aralık anneleri daha zeki😄kikiki
Ben kzıma yoğurt yapıorm sabah öğlen sonu 4 gibi açıorm canm hemen taze taze yediriyorm 2 günlük yapıorm hep taze yapmak için

Anladım canım benim biz 5. ayı bitirdiğimizde yoğurda başlayacaz bende öyle yapayım o zaman :)

Anladım canım benim biz 5. ayı bitirdiğimizde yoğurda başlayacaz bende öyle yapayım o zaman :)

Bende 5.ayda başlıcam denemek amaçlı kendi sütümden de mamadan da yaptm gayet iyi sonç aldm👍👍

X