Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

meraba canım nasılsın görüşmeyeli,kuzucuğun nasıl ek gıda vs..gelişimi nasıl?
benim cadı 6,5 aylık oldu 9.000gr kilomuz 70cm de boyumuz,maşallah desteksiz oturuyo,koltuğa tutunup ayakta uzun süre kalabiliyo,sırt üstünden yüzüstüne dönüyo ama yüzüsütünden sırt üstüne bi kez olsun dönmedi:))) eli sürekli ağzında herşeyi ağzına götürüyo ama gelen giden yok hala.ek gıda olayımız maşşaalllh çok iyi alerji oranı çok yüksek olan besinler hariç herşeyi veriyorum artık oda şapır şupur yiyo

diş olayı kafama takılıyo çapraz komşumun oğlu iki tane çıkardı sekiz aylıkken şimdi rahatladı,ama iki gün hiç uyumamış çok huysuzlanmış,bunları duyunca korkuyorum((

kızlar sizler burda harıl gürül ek gıda paylaşırken ben dr anne sütünden başka bişey verme dedği için hala anne sütüyle besliyordum bebeğim şuanda 6 ay 1 haftalık yeni başladım ek gıdaya yoğurt önce bir kaşık verdim sevdi ertesi gün sevmedi öğürdü bende sebze püresi yaptım havuç patates irmik ve suyu koydum kaynadı onu sevdi 2-3 kaşık yedi, aklıma takılan 2 soru var 1. günlük pastörize süütü yine kaynatıyormusunz yoğurt yaparken? ertesi gün de aynı sütü kullanıyormusunuz? 2. soru da ben sebze püresi yaparken irmigi falan hepsini aynı anda koydum kaynattım burdaki tariflerde diğerleri haşlandıktan sonra irmik konur 5 dk kaynatılır yazmış esra acaba ben yanlış mı yapıyorum??

Simdi bende hepsn an anda koyup kaynatiyorum.
Snra cekiyorum blenderden.
Ben sutu kaynatmiyorum .sutcuden alinca kaynatiliyor.
Digerlerine gerek yok.
Hafif ilitip mayaliyorum onuda temos bardaga koyuyorum.
Icinde azcik sicak su koyuyorum bardagin kavanozu yerlestiriyorum. Oluyor.
Diger gunde ayni sutten olabilir.

fark etmez. ben de bir tarifte gördüm irmiği başka bir kaseye koyduğunuz sıcak suda boza kıvamına getirin yazıyordu. ben öyle yapıp ekliyorum. pişsin yeter :)

Merhaba lar kızlar tavuklu çorba tarifi çok güzel kilo aldırıyor
Bir tavuk but
Arpa sehriye
Yumurta
Limon

Yapılışı;
İlk önce göz tencereye göz karari su koyup içine yikadigimiz butu atıyoruz başlanmasını bekliyoruz.
Bir haslandiktan sonra butu tencereden çıkariyoruz tencerenin altini kapatmadan tavuk etlerini ellerimizle minik parçalara ayırıyoruz.Kenarada o beklerken butu aldığımız suyun içine bir su bardağı arpa sehriye ekleyip kısık ateste kaynatiyoruz birkez kaynadiginda içine parçalamış olduğumuz tavukların atıyor karistiriyoruz(kısık ateste) bir kenarda bir yumurta sarısı ni 3damla limon sıkıp cirpiyoruz ve corbamizin içine ekliyor karıştırarak kaynatiyoruz.Daha sonra altini kisip 5 dk sonra ocaktan alıyoruz.
Servis yapacağımız kaseye cici bebe ekmeginden ufalayip corbamizi doldurup soguduktan sonra bebisinize yedirebikirsiniz
Afiyet olsun
Dip not:limon pisince asidi gittiğinden zararsizdir.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ay çok komiksin zaten kendimiz yiye yiye bi hal olduk :) ya bişi sorcam ben bebeğime yoğurt meyve püresi vs. verdiğim halde 10. 15 dk sonra ağlıyor emmek istiyo sizdede öyle oluyor mu esra dincel arkadaşım öörnek öğün yazmış ya oraya mümkün değiöl durmaz benim kızım öyle emmek istiyo bide pekmez veiyormusunuz mesela yoğurda karıştırıp falan

5. ayda tadıyorduk şimdi midemiz kalkıyo peynir yumurta...dişten mi acaba?

benimki 7 aylık geçen yumurta sarısı verdim böğürdü bende daha vermedim yoğurt et tavuk suyu içine ekmek ufalıyorum pirinçli tavuk çorbaları veriyorum tel şehriye veriyorum ama şehriyeleri diliyle atıyor hala su olan besinleri yiyo napcam bilmiyorum..ekmek geldimi hemen atıyo ağzından :8

arkadaşlar muhallebi yaparken hangi nişastayı kullanıyorsunuz..bide yaptığınız çorbaları hep blendırdan mı geçiriyorsunuz yoksa çatalla ezdiğinizde de bebekleriniz yiyor mu benimki patates ezdim verdim 2 kaşıktan sonra yemedi

Bebekten bebeg degisiyo kimi eziyor kimi blender dan gciriyor.
Bebegine gore davran.
Muhallebiyi bi kac kere irmikle yaptim genellikle ulkerin princ nunu kullaniyorum.
Icne mutlaka meyvw koyuyorum. Pisiprince

1 orta boy domates(yasakli ama verdm mecbur)
1 dis sarimsak

Biraz zeytinyagnda rendelenmis domates ve sarimsag kavur. Icine ekmek ici koy.
Kizartma sosu ama mcburen yaptim verdim.
Corbalari icmiyor sipa.

ben komsumun tavsiyesiyle arı mama verdım 2-3 gündür yiyo

Bebekten bebeg degisiyo kimi eziyor kimi blender dan gciriyor.
Bebegine gore davran.
Muhallebiyi bi kac kere irmikle yaptim genellikle ulkerin princ nunu kullaniyorum.
Icne mutlaka meyvw koyuyorum. Pisiprince

ok tşk ederim kabız yapmasında ona göre pirinç ununu kullancam tedirgindim.. saol..

1 orta boy domates(yasakli ama verdm mecbur)
1 dis sarimsak

Biraz zeytinyagnda rendelenmis domates ve sarimsag kavur. Icine ekmek ici koy.
Kizartma sosu ama mcburen yaptim verdim.
Corbalari icmiyor sipa.

sarımsak şimdi zarar vermezmi bebeğe ben 6 aylıktı sanırım sarımsaklı yoğurtlu bişe yiyordum tattırayım dedim o gece hep ağladı gazı çıkana kadar..sonra rahatladı bidaha erken die sarımsak kullanmıyorum..belki pişince gazı gidiyordur ama senin bebiş rahat yedimi...

canım ben ilk yaptığımda çatalla ezdim ama içime sinmedi hem de biraz parça kaldı sonra şu un elediğimiz elekler varya ondan geçirdim harika kıvamlı oluyor hem pütürlü oluyor hem de daha sağlıklı bence, benim kızım da ağzına biraz iri tane gelse iteliyor olacak artık okadar zamanla

Ülkerin pirinç ununu kullanıyorum. Sebzeleri un eleğinden geçiriyorum genellikle ama çatalla ezip verdiğim de oluyor, un eleğinden geçirdiğim çorbalara mutlaka ekmek içi atıyorum yedirirken, çiğnemeye alışması için.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…