Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

Kızlar benim kızımın favori çorbası :)

2 su bardağı su
1 tane küçük boy havuç
Çeyrek soğan
Yarım diş sarımsak
(soğan ve sarımsağı antibiyotik niyetine koyuyorum benimkinde enfeksiyon olduğu için)
1 domates (ben konserve domatezimden kullandım çeyrek kavonoz)
1 tatlı kaşığı un

Havucu rendeliyoruz domatesleri doğruyoruz soğan ve sarımsağı tüm koyuyoruz suyla unu karıştırıp sebzeleri ekliyoruz ve kaynayana kadar karıştırıyoruz kaynadıktan sonra altını kısıp sebzeler haşlanana kadar pişiriyoruz sonrada blenderdan geçiriyoruz ben çok az geçiiriyorum hafif pütürlü olsun diye

Afiyet olsun miniklerimize :)

Mutlaka bunuda deniycem ama cnm blender witaminleri olduruyomus hani plastik tel suzgecler warya onda kasik yardimiyla pure yap bence we sogan we sarimsagi cikariyomusun onlaridami pure yapiyosun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben direk et atıyorum et suyu değil etli çorba yani. Biz ek gıdaya erken geçtik dr vermemi söyledi

Yo anladim sonuc itibariyle et suyu olarak bahsettim yani dogrudur doktorlar farkli farkli fikirler oneriyor

Yo anladim sonuc itibariyle et suyu olarak bahsettim yani dogrudur doktorlar farkli farkli fikirler oneriyor

Lezzetli oluyo bi sorun yaşamadık şükür:)) hergün 1 küp atıyorum

Mutlaka bunuda deniycem ama cnm blender witaminleri olduruyomus hani plastik tel suzgecler warya onda kasik yardimiyla pure yap bence we sogan we sarimsagi cikariyomusun onlaridami pure yapiyosun

yok canım çıkarmıyorum onları da püre yapıyorum doğal antibiyotik diye :)

maşallah güle güle büyüt bebişini . Kilosu gayet güzel bizim ki kuveze filan girmedi daha zayıf sağlıklı olsunlarda :KK34: ben 5. aydan başladım ek gıdalara hazır mamalar kullanıorum gayet pratik oluyo onun dışında yoğurt ve mevsim meyveleriyle başlayabilirsin suyu ihmal etmiyosun özellikle ...Bizim ki büyük insan gibi gece su için ağlıyo :KK70:

Bugün patates ve havuc puresi denedim bi cay kasigi ucuyla yedi yüz ifadesi hicte mutlu degildi:KK70: dun aşı oldugundan 2 gündür cok mutsuZ:KK43:( atesi cikip duruyo uyku duzeni ztn yoktu iyice yok oldu zombi gibi dolaniyorum bende :KK70:

Yağızın ilk kahwaltisi
Yarim koy yumurtasi sarisi
1,5 tatli kasigi labne peyniri
1 tatli kasigi pekmez
1 dilim ekmek ici ben çawdar tercih ediyorum
2 tane bebe biskuwisi

Ekmek we biskuvileri sicak suda mama haline getiriyoruz sonra yumurta labne we pekmezi ekleyip karistriyoruz:) ilk 3 kasik werdim dun bugun 9 kasik boyle boyle cogalicak

Bugün patates ve havuc puresi denedim bi cay kasigi ucuyla yedi yüz ifadesi hicte mutlu degildi:KK70: dun aşı oldugundan 2 gündür cok mutsuZ:KK43:( atesi cikip duruyo uyku duzeni ztn yoktu iyice yok oldu zombi gibi dolaniyorum bende :KK70:

Cnm daha yeni mi werdin sebze puresi

Evet cnm bugun tam 6aylik oluyo kizim dun birazcik tattirdim püre ve azicik yogurt .emiyo daha kizim:) anne sütüyle yapilan bi kabak corbasi tarifi buldum onu denicem ins sever:)

5 aylik oldgndan beri weriorum ilk sebzeyle basladim sonra yogurt sonra meyve simdi kahwalti 1 haftayada corbalara 1 ayada et kemik sularina basliycam

5 aylik oldgndan beri weriorum ilk sebzeyle basladim sonra yogurt sonra meyve simdi kahwalti 1 haftayada corbalara 1 ayada et kemik sularina basliycam

Oo maşallah :) bizimkinin disi cok fena kasiniyo alt damak kabarmis cok huysuz sizde ciktimi dis varmi belirti

2 tane cikardik cnm biz ama bana cekmis oglum bende erken cikarmsm bebekken:)

Oglumun bugun 6 aylik asisi vardi ben daha ek besine gecmedim ama bazen sebze corbasi yapip denedim yemiyor ama bize yaptigim corbadan verirsem aliyor oglum bugun tartida 10 kilo geldi boyu 72 cm ek besinle ilgili bisey verdi ama ufurukten teyyare yani ne bi tarif ne bisey simdi ne yapacagimi sasirmis durumdayim :KK43:

Oglumun bugun 6 aylik asisi vardi ben daha ek besine gecmedim ama bazen sebze corbasi yapip denedim yemiyor ama bize yaptigim corbadan verirsem aliyor oglum bugun tartida 10 kilo geldi boyu 72 cm ek besinle ilgili bisey verdi ama ufurukten teyyare yani ne bi tarif ne bisey simdi ne yapacagimi sasirmis durumdayim :KK43:

Cnm aciillen baslamalisin ek besine yoksa cok zor alisir sakin pes etme benim oglum ilk sebzeyle basladi yukarda cok guzel 2 tarifim war biri sebze dieri kahwalti sebzeyi ilk 15 gun ögüre ögure yedi pes etmedim simdi kasiklari hawada kapiyor alisma suresince pes etme sewmio die zamanla sewer cocugunu witaminsiz birakma mutlaka anne sutu we mama aliyodur ama sutun azalmistir bi mamayla ne kadar beslenirki cocuk sebzesini YOGURDUNU meyvesini ihmal etme arkadasim

Benim oğlumda yoğurt ve meyveyi bayılarak yiyor biz yemek yerken yemek için çıldırıyor Tarhana ve sebze çorbası yoğurtçorbası yaptım iki üç kaşık yedi sonrası kusacak gibi oluyor yemiyor çorbayı mı sevmedi tadını mı beğenmedi anlayamadım

Yogurdu hangi sutten mayaliyorsunuz kizlar tavsiyeleriniz neler hangi marka sutu alayim

Sütaş veya sek günlük şişe sütle yapıyordum uzun yıllardır, 2-3 hafta önce komşuların, akrabaların çok övmesinden dolayı mahalleye gelen sütçüden almaya başladım. Bence sütaşın da sek in de yoğurdu güzel oluyor. İkisi de olabilir.

Sütaş veya sek günlük şişe sütle yapıyordum uzun yıllardır, 2-3 hafta önce komşuların, akrabaların çok övmesinden dolayı mahalleye gelen sütçüden almaya başladım. Bence sütaşın da sek in de yoğurdu güzel oluyor. İkisi de olabilir.

Cevabin icin sagol yalniz benim sipa bizim yediklerimizden verdigimde orn: yogurt corbasi mercimek corbasi onlari agzini sapirdatarak yiyor ama ona ozel yaptigim yemegi imkani yok agzini sikica yumuyor acmiyor agzini keske daha onceden baslasaydim vermeye :KK43:

X