Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Benim doktorumda ölçüm yapmadı ilk muayenede. bu işin ustası onlar,sadece gözle bakmalarında bile birçok faktörü değerlendiriyorlar (boy,kilo,omuz,kalça genişliği,Asimetri..) Ameliyattan öncesi çizime geldiginde daha detaylı anlatmıştı herşeyi. Ayrıca mazura ilede ölçüm yapmıştı. Sana şu an söylenen şeyler tahmini. Zaten herşey ameliyat esnasında belli olacak,ortaya çıkacak Göğsün çapına göre protez takılmalı,buhun dışına çıkılmamalı zaten bu önemli. Bana senin göğsünün çapı nedir diye sorsan bende bilmem :)) Bazı şeylere müdahalem oldu ama bazılarınızda doktoruma bıraktım güvendim sonuçta
92 cm diye bahsettigin şey gögüs ucu genişliğin sanırım. Bunuda protezin yüksekliği ve büyüklüğü belirleyecek zaten . Sen buna takıntılı isen,böylemolmasını istiyorsan bunu doktoruna belirtebilirsin. Ama işte bu çok ince bir detay. Doktorun öncelikle gögüs çapına ve alabilecek büyüklüğe ,yapay görüntü olmamasına,sorun yaşamayacağın bir protez büyüklüğünü tercih edecektir.

Sagol rahatlattin beni arzum77 ameliyat oncesi plani falan demisti ameliyata girmeden once ozaman yapacak demekki
Benimde 3 haftam kaldi ameliyati one cektim, ameliyatim olsun burdan yasadiklarimi paylasmak icin sabirsizlaniyorum
Buyuk olsun şu olsun bu olsun demiycem artik doktora son sozu birakicam
Bazen kuçuk oldu falan diyoruzda ama daha buyugunde belki pek cok sıkınti cikacak
Bu ameliyatin pek cok komplikasyonu var sartlari zorlamamak gerekiyor
Amelyattan once bunu belirtecem benim omuzlar genis biraz, ucgen vucut olmasin istiyorum okadar gerisi artik doktorda

Oroletcim seninki kasaltımıydı kasüstümüydü

peki yapılmadan önceki cup ölçünüz neydi şimdi ne önemli olan o. bana dr seninki gibi 275falan takarız dedi. ama cup ölçüm a dan b olacakmış az değil mi ya.

Benim 70 beden falandi çok ufaktı göğüslerim limon kadar falandi ama dedigim gibi çok büyük yaptırmayın catlamasinlar sonra 80 beden gayet normal ama boy ve kilonuz ve Omuz genişliğiniz önemli

Ben cuma günü ameliyat oldum doktorumla konuştuğumda mentor kullanıcağını söyledi şuanlık yumuşamasını bekliyorum yeni olduğu için demir gibi ama görüntü tatmin edici

Ben cuma günü ameliyat oldum doktorumla konuştuğumda mentor kullanıcağını söyledi şuanlık yumuşamasını bekliyorum yeni olduğu için demir gibi ama görüntü tatmin edici

bende taktıralı 20 gün oldu ama hala taş gibi. doktor mentor marka kullandı. merak ediyorum hep böyle mi kalacak? sanırım mentor diğerlerine göre biraz daha sert

Öncelikle aramıza hoşgeldin ,benim 4,5ay oldu ,mentor cohesive1 takıldı,ilk 1,5ay semsertti ondan sonra yumuşamaya başladı ,sonraki iki hafta içinde de hızlanan bir yumuşama süreci oldu,yumaşaklığını hissetmek insanı mutlu ediyor,daha erken yumuşayan da var ,bol su iç hareket et ödemler gittikçe ve zamanla yumuşayacak endişe etme

peki çok küçüldü mü?

Kızlar,ameliyat sonrası göğsün yumuşaklığını sadece protez belirlemez. Size uygulanan yöntem etki eder misal. Kas altı ise yönteminiz Daha geç olur yumuşama,kasınız kalın ise daha geç olur ince ise daha erken.. Dokunuz var gevşek bir memeye sahipseniz gögüs daha erken süreçte yumuşar,meme hiç yoksa tahta gibi düz ve sert göğsünüz varsa protezle birlikte taş gibi sert olur memeler,zamanla yumuşar
Genellikle koheziv 1 yani en yumuşak kıvam kullanılır hastalarda. Damla protez ise en sert kıvam kullanılır,şeklini koruması açısından..
Sabırlı olmalı ve doktorun önerilerini uygulamalısınız. Sütyen seçimi çok çok önemli,acele edip Balenli,telli,ordan buradan ittiren sütyenler kullanmak iyi degil. Her hastaya masaj önerilmez,her hastaya iz için krem önerilmez. Siz diğerlerinden farklı bir hastasınız her daim ve doktorunuz size özel öneriler sunar

peki çok küçüldü mü?
Aslında protez küçülmüyor şişlikler indiğinden küçülme oluyor ,tam oran veremiyorum ama benim de alt hiza yerine oturdu üst şişlikler de gidip yumuşayınca küçüldü evet daha balon gibiydi başta,bu arada seni takibe aldım bakabilirsin son haline ben küçük istemiştim küçülme olduktan sonra tam istediğim gibi oldular şimdi daha sonrası ne olur bilemem ama doktorum hatları daha belirginsizleşecek ama artık budur dedi son gördüğünde cup'ı değişecek kadar inmedi ama öyle diyeyim

Evet gördüm teşekkürler. geçmiş konuşmaları hatırlamıyorum belki yazmışsındır kaç CC seninki?

bende taktıralı 20 gün oldu ama hala taş gibi. doktor mentor marka kullandı. merak ediyorum hep böyle mi kalacak? sanırım mentor diğerlerine göre biraz daha sert
Yeni olduğu için taş gibi bir 6 ile 12 ay arasında kendisini salıyor ve gerçekten bir farkı kalmıyormuş bende merakla bekliyorum. kalıcı bir sertlik olması imkansız bugün doktor bir sene sonra silikon olduğu dahi anlaşılmıcak hale gelicek dedi resimler gösterdi tatmin ediyor valla seninkilerde güzelce yumuşarlar canım

Hoşbulduk teşekkür ederim benim sertlikten ziyade biraz uyuşukluk ağrı oluyor daha bir haftalık gerçi ama bir hafta olmasına rağmen iyi ya sonunda göğüsüm oldu her ne kadar sert de olsa insan mutlu oluyor

Bende yeniyim burda :) 280cc kullanıldı göğüslerim aşırı küçüktü 15 temmuz günü yaptırdım canım daha yeni yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…