Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Bugun gidip gorustum doktorumla tabi ozel devlet diil onu belirteyim 5000 dedi ve cok ii bi protez kullaniyo mentordan daha ii dedi eskiden mentor kullaniodum ama bu kullanacagim mentora gore daha pahali ve kullanim suresi cok daha uzun dedi . Is olayimi cozumliyim en kisa surede maddi sorunu halledip ameliyat tarihini kesinlestircem kismetse:)
Merhaba yeni protez hangi marka acaba birde hangi dr yazarsan sewinirim:)

mrb benimde mentor birbuçuk ay oldu ama ser hiç memnun degilim masaja yeni başladım yumuşarmı acaba zamanla?

mrb benimde mentor birbuçuk ay oldu ama ser hiç memnun degilim masaja yeni başladım yumuşarmı acaba zamanla?

masajı nasıl yapıyorsun? etkili olması için iki elinle (bir elini diğerinin üstüne koyarak) üstlerden ve yanlardan güçlüce bastırmak gerekiyor bildiğim kadarıyla.. senin doktorun nasıl tavisye etti?

Birbuçuk ayda protezleriniz yani göğüsleriniz normal bir görünümde ve yumuşaklığında olmaz olamaz..En az 6 ay geçmesi gerek..Masajlarınızı şu an çok fazla baskılı yapamazsınız tabi ama mümkün olduğunca sık ve baskılı yapmaya çalışın.Bu yumuşama süresini daha erkene geçirecektir :KK66: Özellikle duş altında sıcak su ile ovun,normalde de bebe yağı veya nemlendirici krem kullanarak masaj yapmaya çalışın..
Birde gögsünüzün yumuşaklığını protez markasına bağlı tutmayın.Sizin protez yumuşaklığı dercesi kaç acaba? Çünkü her protezin farklı 3 yumuşak derecesi var.Coheziv 1 en yumuşak kıvamdaki protezdir,Coheziv 2 orta sert kıvamda,Coheziv 3 ise sert protezdir.. Damla protezlerin hepsi en sert kıvamda olan Coheziv 3 dür mesela.Ama yuvarlak protezlerin 3 kıvamı vardır..
Yönteme görede göğsün sertliği yumuşaklığı değişir. Mesela kas altı yönteminde gögüs daha sert olur çünkü protezin üzerinde kas kaplı.Daha geç zamanda yumuşayabilir fakat kendi dokunuz fazla ise bu süreç daha kolay olabilir.Yani her detayda farklılık var.
Lütfen sabırlı olup bazı şeyleri zamana bırakın.Kimsenin göğsü o ilk zamanki gibi kalmadı,başka bir sorun olmadıysa tabi ...

masajı nasıl yapıyorsun? etkili olması için iki elinle (bir elini diğerinin üstüne koyarak) üstlerden ve yanlardan güçlüce bastırmak gerekiyor bildiğim kadarıyla.. senin doktorun nasıl tavisye etti?

doktorum yanlardan sıkıca bastırarak sürekli yapmamı söyledi bende bu şekilde yapmaya çalışıyorum..

Birbuçuk ayda protezleriniz yani göğüsleriniz normal bir görünümde ve yumuşaklığında olmaz olamaz..En az 6 ay geçmesi gerek..Masajlarınızı şu an çok fazla baskılı yapamazsınız tabi ama mümkün olduğunca sık ve baskılı yapmaya çalışın.Bu yumuşama süresini daha erkene geçirecektir :KK66: Özellikle duş altında sıcak su ile ovun,normalde de bebe yağı veya nemlendirici krem kullanarak masaj yapmaya çalışın..
Birde gögsünüzün yumuşaklığını protez markasına bağlı tutmayın.Sizin protez yumuşaklığı dercesi kaç acaba? Çünkü her protezin farklı 3 yumuşak derecesi var.Coheziv 1 en yumuşak kıvamdaki protezdir,Coheziv 2 orta sert kıvamda,Coheziv 3 ise sert protezdir.. Damla protezlerin hepsi en sert kıvamda olan Coheziv 3 dür mesela.Ama yuvarlak protezlerin 3 kıvamı vardır..
Yönteme görede göğsün sertliği yumuşaklığı değişir. Mesela kas altı yönteminde gögüs daha sert olur çünkü protezin üzerinde kas kaplı.Daha geç zamanda yumuşayabilir fakat kendi dokunuz fazla ise bu süreç daha kolay olabilir.Yani her detayda farklılık var.
Lütfen sabırlı olup bazı şeyleri zamana bırakın.Kimsenin göğsü o ilk zamanki gibi kalmadı,başka bir sorun olmadıysa tabi ...

tşk ederim.dediginiz gibi sık yapmaya çalışıyorum ama doktorum sadece iz giderici krem verdi onu kullanıyorum masajlar için herhangi bir krem kullanmamı söylemedi.benim damla protez gögüs altından oldu

tşk ederim.dediginiz gibi sık yapmaya çalışıyorum ama doktorum sadece iz giderici krem verdi onu kullanıyorum masajlar için herhangi bir krem kullanmamı söylemedi.benim damla protez gögüs altından oldu
Masajlarınızı daha rahat yapabilmeniz için bebe yağı yada nemlendirici krem kullanmanızı önerdim.Bir zararı olacağını sanmıyorum,benim doktorum bu şekilde yaparsan daha iyi olur demişti ve önermişti. Ama yinede doktorunuza sorum isterseniz çünkü proteziniz damla protez.Sert ve baskılı masajlarda dönme riski olabilir.Doktorunuz nasıl önerdiyse öyle yapın en iyisi.Çünkü herkesin süreci farklı..
Yönteminiz nedir? Kas altı,kas üstü,kas zarı altı,dual plan?
Damla protezler şeklini koruması açısından sert jel ile üretilmiştir.O yüzden biraz zaman istiyor yumuşamaları için,az sabır :KK31:

Masajlarınızı daha rahat yapabilmeniz için bebe yağı yada nemlendirici krem kullanmanızı önerdim.Bir zararı olacağını sanmıyorum,benim doktorum bu şekilde yaparsan daha iyi olur demişti ve önermişti. Ama yinede doktorunuza sorum isterseniz çünkü proteziniz damla protez.Sert ve baskılı masajlarda dönme riski olabilir.Doktorunuz nasıl önerdiyse öyle yapın en iyisi.Çünkü herkesin süreci farklı..
Damla protezler şeklini koruması açısından sert jel ile üretilmiştir.O yüzden biraz zaman istiyor yumuşamaları için,az sabır :KK31:

arzummm damla protezler seklını koruması acıısndan sert demıssın bunun aynısını 4.gıttgım doktrum soyledı senden bısey rıca etsem gogsumun ftosunu koysam bakarmıısn sence kac cc aralığı olabılır bırde ben cok yumusak olsun ıstıyorum ya bunun için su marka daha yumusaktır dıye bısey var mı?Bazı doktorlar mentorla natrella esıt dıyor bazıları natrella daha yumusak hepsının en yumusagı hangıısı:)optum sımdıden cok sagol:KK16::KK16::KK16:

arzummm damla protezler seklını koruması acıısndan sert demıssın bunun aynısını 4.gıttgım doktrum soyledı senden bısey rıca etsem gogsumun ftosunu koysam bakarmıısn sence kac cc aralığı olabılır bırde ben cok yumusak olsun ıstıyorum ya bunun için su marka daha yumusaktır dıye bısey var mı?Bazı doktorlar mentorla natrella esıt dıyor bazıları natrella daha yumusak hepsının en yumusagı hangıısı:)optum sımdıden cok sagol:KK16::KK16::KK16:
Canım,ben kaç cc olabilir diye bir yorum yapamamki :KK43: Sadece göğüse bakıp yaklaşık cc yi söyleyemiyor doktorlar.Sana şööyle bir komple bakıyorlar.Yani boy,kilo,omuz genişliği,kalça genişliği,bel inceliği,gögüs çapı,olan meme dokusu gibi faktörleride gözönüne alıp şu ve şu kadar cc arası olabilir diyorlar.Ameliyatta birçok deneme boy ile giriyorlar,deniyorlar.. Hangisi güzel durursa onu tercih ediyorlar..
Sana olabilecek cc leri öğrenmek içşn birçok doktor ile görüşme yapman gerek.Aşşagı yukarı olabilecek boyutu anlarsın o zaman.. Yabancı siteler var,ameliyat olmuş hastaların öncesi ve sonrası fotoğrafları olan siteler.Oradan senin fizik yapına uygun hasta sonuçlarına bakarsın,kaç cc takılmış bakarsın.Neyin nasıl görünrceginide anlarsın bu şekilde..
Yuvarlak protezlerin 3 farklı yumuşaklık derecesi var.Genelde 1. Derece olan yani en yumuşak kıvam tercih ediliyor.Fakat ameliyat olacağın yönteme görede sonuç değişir.Mesela kas altında biraz daha sert olur ama zamanla yumuşar.. Kas üstünde bu süreç daha hızlı olur.. Hiç meme dokun yoksa,ince derili isen,zayıfsan Blraz daha sert olur.. Herşey bir etgen yani :KK31:

Merhaba arzum77 bende araniza bugun katildim. Size arkadaslim istegi yolladim kusura bakmazsaniz.bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.10 gun once 23 ocak ta ameliyat oldum.dr ercan karacaoglu'na.surec tabii agrili ilk zamanlar ama sonuc iyi olcaksa deger elbette.ben 50 kilo 37 yasinda 157 boyundayim.gogus dokum vardi ama ust kisimlar baya bi azdi.dr kas alti, meme başı kesisi ile 325 cc mentor olcani saniyordum ama allergen marka protez koydu. Henuz on gün oldugu icin daha dikislerimin ustundeki o ince bant duruyo.dikis kendiliginden eriyenlerden.agrim hala var ve ameliyat sudyeni arti kalin bi bandaj var ayriyetten.üstteki sisligi bastirsin diye.o bandaji takinca aşırı bir sirt agrisi yasiyorum 3 hafta kalicakmis.bugun 8 gun oldu daha.protezlerim yuvarlak buarada. damla benim gogus yapımda sarkık durur diye yuvarlak takti doktorum. goruntum ve buyuklugu gayet guzel.tabi sertler.ama bi kac sey danismak.istiyorum sana.sag gogsum biraz daha buyuk sola bakarak.bu masajla esitlenecekmi zaman icinde ve allergen marka hakkinda bir bilgin varmi.ben nette arastirdim kotu bisey okumadim ama forumdaki arkadaslarin yorumlarinda cok az kiside bu markanin kullanildigini gordum.gordukleriminde yorumlari olumluydu.sen bana bu konuda yardimci olabilirmisin lutfen? Allergen marka nasildir?
Ve hafif buyuk olan sag gogsum digeriyle ayni olucakmi zamanla.yada sag daha odemlide bu yuzden mi buyuk duruyo.simdiden tesekkur ederim.cvbini bekliyorum.

Merhaba arzum77 bende araniza bugun katildim. Size arkadaslim istegi yolladim kusura bakmazsaniz.bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.10 gun once 23 ocak ta ameliyat oldum.dr ercan karacaoglu'na.surec tabii agrili ilk zamanlar ama sonuc iyi olcaksa deger elbette.ben 50 kilo 37 yasinda 157 boyundayim.gogus dokum vardi ama ust kisimlar baya bi azdi.dr kas alti, meme başı kesisi ile 325 cc mentor olcani saniyordum ama allergen marka protez koydu. Henuz on gün oldugu icin daha dikislerimin ustundeki o ince bant duruyo.dikis kendiliginden eriyenlerden.agrim hala var ve ameliyat sudyeni arti kalin bi bandaj var ayriyetten.üstteki sisligi bastirsin diye.o bandaji takinca aşırı bir sirt agrisi yasiyorum 3 hafta kalicakmis.bugun 8 gun oldu daha.protezlerim yuvarlak buarada. damla benim gogus yapımda sarkık durur diye yuvarlak takti doktorum. goruntum ve buyuklugu gayet guzel.tabi sertler.ama bi kac sey danismak.istiyorum sana.sag gogsum biraz daha buyuk sola bakarak.bu masajla esitlenecekmi zaman icinde ve allergen marka hakkinda bir bilgin varmi.ben nette arastirdim kotu bisey okumadim ama forumdaki arkadaslarin yorumlarinda cok az kiside bu markanin kullanildigini gordum.gordukleriminde yorumlari olumluydu.sen bana bu konuda yardimci olabilirmisin lutfen? Allergen marka nasildir?
Ve hafif buyuk olan sag gogsum digeriyle ayni olucakmi zamanla.yada sag daha odemlide bu yuzden mi buyuk duruyo.simdiden tesekkur ederim.cvbini bekliyorum.

bende ercan karacaogluna oldum.bende mentor var.alergan sana olmaz dedı.ama ben ıkısıne de dokunmustum cok bi fark yok acıkcası.o banta alısman lazım.daha durucak ve cok faydası var.ıkı gogsun esıtlenecek merak etme.daha cok erken.bu arada arzum adına konustum ama aynı doktor olunca dayanamadım:) gecmıs olsun

Merhaba...Öncelikle geçmiş ve hayırlı olsun dileklerimi sunmak istiyorum :KK66:
Bende Meme ucu kesisi ile ameliyat oldum,izler zamanla çok silikleşiyor..İnşallah sizde çok iyi bir süreç geçirirsiniz..:KK66:
bende Mentor marka protez var,kıvamından duruşundan çok çok memnunum..Allergan marka protez olanlarda çok memnun,ben bir şikayet okumadım diye hatırlıyorum..İkisini kıyaslama yapmam imkansız.Her iki marka protezden iki gösümde olsa bile ameliyattan sonra iki gögsün iyilşeme süreçleri farklı oluyor.Yine birşey söyleyemem.İlk ameliyatta bir marka takılsa,ikinci ameliyatımda diğer marka takılsa yine yorum yapamam çünkü ilk ameliyat ile ikinci ameliyatın sürecide farklı..Bence doktorunuz ameliyatta her iki markayıda denemiş ve size uygun olanının bunu oldugu kanısına varmışki Allergan protez tercih etmiş :KK66: Doktorunuza güvenmiş ve ameliyatınızda o doktoru tercih etmişsiniz..İçinizde rahat olsun,doktorunuz sizin için en iyisi neyse onu yapmıştır.. Evet,Mentor marka protez daha fazla tercih ediliyor doktorlarımız tarafından.
Şu an sert olması gayet normal.Bu süreç 6 ay,bir sene kadar sürebilir ama aynı süreçte değil tabi.Her geçen süre bir öncekine göre daha iyi olacak..Meme dokunuz varmış,neden kas altı oldu acaba?Bu konuda bir açıklama yaptımı doktorunuz.Mesela benimde meme dokum vardı,B cup idim.Bir doktor hariç diğer görüştügüm tüm doktorlar kas üstü,kas zarı altı yöntemini uygun görmüşlerdi bana.
Ameliyattan sonra tek gögsün diğerine göre daha şiş olması normal.Hepimiz bu durumu yaşadık,endişe etmeyin.Eğer ameliyattan önce iki gögüs arasında bir eşitsizlik yoksa aynı boyuta gelecektir :KK66:

Oncelikle cvp verdigin icin cok tesekkur ederim..sizlerin sayesinde bilgi edindim hep.ve karar aldım. Benim meme dokum vardi fakat gorustugum iki dr da bana kas alti dedi.cunki goguslerim iyice sarkmaya gitti dolgun olmadigi icin kas alti yapti.ve iki gogsum.arasinda biraz buyukluk farki vardi zaten.doktorumda yine hafif bi fark olabilir ama dikkat cekici bi fark degil bu demisti.simdiyse merak ettigim acaba ameliyat ve odeme bagli bi buyuklukmu yoksa asimetrik.bir buyuklukmu.hala agrilarimin olmasi normal dimi.bugun ilkkez arabayi kullandim ve hafif bir zorlanma oldu.dr kullanabilirsin dedikten 3 gun sonra kullandim.umarim zarari olmaz.carsamba kontrolum var.14.gun olmus olacak?dikislerime baktim ilkez azonce banti azcik kaldirip cok rahatsiz edici gorunmuyo.umarim seninki gibi zamanla bendede iz çok az belli olur.bunun icin bir meylem vs istiycem dr dan.yardimlariniz icin sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum.umarim hersey hepimizin gonlunce olsun...

bende ercan karacaogluna oldum.bende mentor var.alergan sana olmaz dedı.ama ben ıkısıne de dokunmustum cok bi fark yok acıkcası.o banta alısman lazım.daha durucak ve cok faydası var.ıkı gogsun esıtlenecek merak etme.daha cok erken.bu arada arzum adına konustum ama aynı doktor olunca dayanamadım:) gecmıs olsun

Ikiaradabiderede :)) cok.sagol canm benm.Ercan bey bana mentoru istedigimi.soyledigimde sanirim olur iki .marka.kullaniyorum ayni kalitede uygun olanina bakicaz demisti.ve gogus yapimdan dolayi belkide cunku hani iki islem.gerekli aslinda demisti.diklestirme ve silikon protez gibi.ama ben lolipop kesisidemi olcak o olmasin demistim.bana birak ben yapicam cok.guzel olcak dedi.bende herseyi size birakiyorum.isinize karismiyorum guzel ve dolgun olsun sarkik.olmasin dedim.ben yapivam cok guzel.olcak dedi.sonuna kadar guvendim doktoruma.referansinida bizzat gordum karsi komsum.resimlere falan hic bakmadik.ben kendi telefonumdan bi iki resim gösterdim o kadar.yapcaz super olcak dedi.ve ameliyathaneye indim.kalktigimda agrili ama dolgun gergin bi hisle actim gozlerimi.suan 11 gun olmasina ragmen kendimi cok guzel hissediyorum.arzum 77 nin ilk baslarda hissettigi duygulari cok iyi anliyorum hepsini yasamis biri olarak bende. Karanlikta soyunmak isik.acamamak bikini secerken hep dolgulu almak arayip bulamamak.bunlar inss gecmiste kaldi artik.Rabbim bu yolda ilerlemek isteyenlerin yar ve yardimcisi olsun.cok.guzel bir duygu.dileyen herkese nasip.etsin Allahim..

X