Hamiş arkadaşlarım bakarmısınız?

ay kız ne alemsin sen ya hiç gulcem yoktu bni guldrdunsırnaşık şey yesillik faydalı bse bncede bol bol yemeye devam et sencokacimcoook

Canım yeşillik yararlı diye biliyorum bende ancak şuna dikkat et toxo ve rubella die bişi var ve bu hastalık yeşillikle bulaşıyormuş, eğer hamileyken geçirirsen bebeğede geçiyor, mesela bende rubella çıkmıştı ama çok şükür hamilelikten önce kapmışım, sebebide yeşillik, eğer çok yiyorsan yemeden en az yarım saat önce suya ısla ve suyun içinede biraz sirke dök beklet sonra tekrar temizce yıka öyle ye bana böyle demişti doktorum

öncelikle hayırlı olsun allh kucağınada almayı nasip etsin bende yeşillik çok yiyiyodum hamileliğimin ilk zamanları sonrada ekşiye döndüm ekşi yemeye başladım bende şuan 23haftalık hamileyim cinsiyeti kız

kız catlak dün roka istemiştim yaa akşamı zor ettim valla.eşim gelir gelmez yemek yedik hemen cıktık roka almaya.ohhh aldık eve gelinde bi güsel yedim.gözüm gönlüm acıldı valla:))az sona bi daha yicem:)))sen ne alemdesin.kemiriyonmu otları hala

a.s. Allah hayırlısıyla kucagına almayı nasip etsin canım benim....o zaman ye ekşiyi çıkart ayşeyi ye tatlıyı çıkar hakkıyı tutuyo bakalım benimki ne olcak Allah hayırlısını versin saglıklı olsunda baska bişey istemiyorum...canım kocaelinin neresinden bende kocaeli toprağımsın yani çok sevindim canım Allah sanada hayırlı saglıklı hamilelik geçirmek nasip etsin.......a.s.

canım öyle ekşi tatlıya göre cinsiyet anlaşılmıyor ben de ekşi manyağı olmuştum özellikle ilk aylarda ama benimkisi erkek, hem ne alakası olabilirki mantıklı düşünmek lazım öyle değilmi?? ama çin takvimi denilen şeyin büyük oranda doğruluk payı var bence kaç kişi üzerinde denediysem tuttu, tabi bunların hiçbi zaman kesinliği yok olsaydı "yıl 2008" bugüne kadar kesin kanıtlanmış olurdu, Allah bilir, önemli olan bebeğin sağlıklı olması zaten...

:roflol:

geçtimi canım roka krizin aldın mı hevesini afiyet seker olsun canım benim yarasın bebişinieee şifa olsun cokacimcoook

bence çok faydalı her öğünde yeşillik yemek..galiba demir eksiğin yüzünden canın çekiyor olabilir...keşke bende her öğünde yiyebilsem

Merhaba,
Bencede yeşillik yemeye devam et. Benim doktorum da bana bol bol yeşilliği önerdi.Özellikle kıvırcık ve roka.. Sabah kahvaltı da bile yiyeceksin demişti ama nerdeee:mymeka: Benim yeşillik olarak yiyebildiğim tek şey armut. Özellikle gebelikte bol yeşillik yemek lazım.

chatlak bişey sorcam bende 9 haftalık hamileyim ama kabızlık sorunum var ve tuvalette afedersin çok ıkınıyorum ıkınmazsam karnım ağrıyo kabızlıktan dolayı.sence ıkınmak bebeğe zarar verişrimi.düşük tehlikesi yaratırmı

canım baska bı arkadasa somusun ama bende yanıtlamak ıstedım aynı sorundan muzdarip bırı olarak...
gebelıgımın basından berı yasıyorum ıkınmayı kesınlıkle yapma kesınlıkleeeee.....
tavsıyem,
1-sabahları kahvaltıdan sonra bı ondakka evde dolas oturma
2-bol meyve tuket ardından ıkı bardak su iç
3-sevıyorsan kuru veya taze kayısı tuket hatta bunları yogudun içine de koyup yıyebılırsınn
veeeee bollll suuuu iççççççççç

ben halen ugrasıyorum bunları yaparak rahatlıyorum ama asla ıkınmıyorum o kelımelerı agzıma almak ıstemıyorum ama ıkınmak ıyı degıllllllllllllll

QUOTE=surrender48;3596567]chatlak ne olur yardımcı olurmusun eğer bilgin varsa[/QUOTE]

canım benim benim hiç kabızlık problemim olmadı sanırım aşırı yeşillik tüketmemden kaynaklanıyo ama doktorum kabızlık hakkında açıklamalar yaptı kapız olursam diye,ıkınmaktan bebeğe bişey olacagını sanmıyorum ama doktora sormakta fayda var bence kabızlıgına bir an önce çare bulmaya bak en azından kabız yapıcak yiyeceklerden uzak tut canım benim doktorum kabız olursam bol bol su içmemi ve kabız yapmıycak meyveler ve sebzeler tüketmemi söyledi...muz fazla yeme canım bol bol kayısı armut ve yeşillik yee bide suyu tükettinmi yararlı olacaktır.ama kabızlıgın ve ıkınmanın düşüğe neden oldugunu hiç duymadım canım ama genede tam bilgim yok en güzel cevap doktorun olacaktır öpüyorum canım hayırlı mutlu ve saglıklı hamilelikler...Allah saglıklı kucagına almayı nasip etsin....a.s.

canım kabızlık konusunda çok konu okudum ama ıkınma düşüge yol açar diye bir seye rastlamadım.doktoruna danıştın mı ama neler yemen gerektigi açıkça yazıyo çaresine bak güzelim bir an önce ben persembe doktora gidicem eger senin kontrolune daha varsa ben sorarım canım doktoruma seninde için rahatlar.aşırı ıkınmak düşüğe yol açıyomu diye sorarım senin yerine hayırlı hamilelikler takma kafana sıkıntı yapma hamileliginin tadını çıkar a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…