Hamiş arkadaşlarım bakarmısınız?

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
6
44
canlarım ben 12 haftalık hamileyim hamileligimin basından beri sürekli yeşillik yemek istiyorum sabah kahvaltıda bile roka falan yiyorum kıvırcık salatalık gibi seyler yemek istiyorum sürekli her ögünde muhakkak yeşillik yemeden yapamıyorum acaba zararı varmıdır.doktoruma sorucam ama hep unutuyorum bebegimi ultrasonda görünce hersey aklımdan çıkıp gidiyo Allaha sükür çok saglıklı 12 hafta bir günlük ama doktorum 12 haftalık 5 günlük duruyo dedi nazar degmesin dedi ama ben sürekli yeşillik yerken tereddüt ediyorum acaba fazlamı yiyorum diye size komik gelirse gülebilirsiniz ama gögüslerim şiştikçe ve ben ot yedikçe gülüyorum...şaçma geldiyse bağışlayın ama hersey aklıma takılıyo iştee çok yeşillik yiyenin oğlumu oluyo kızımı bunda var bir hikmet ama hadi hayırlısı canlarım yorum yazarsanız çok sevinicem fisfisfis :roflol:

otobur seni :roflol: kız ne zararı olcek tam aksine faydalıdır bence.ayrıca roka canım çekti :mymeka: öyle şunu yiyom bunu yiyom deme.hamile dolu burası :mymeka: :roflol: benm bi tavşanım var sen ondan daha cok yiyosun o zaman haftada iki kıvırcık anca yiyo tavşanım .:roflol: ay kız alınma laflarıma şaka ediyom.aama gercekten roka canım cekti

Canım her öğünüme yeşillik katman harika, ben de çok bol yeşillik yiyorum ve sırf bu yüzden doktorum ekstradan vitamin bile yazmıyor bile, gerekli vitaminleri ottan ve meyvelerden zaten alıyordun diye. Ayrıca omega 3 koyu yapraklı bitkilerde bol oranda bulunuyor ki bu da bebeğin beyin ve sinir gelişimi için çok önemli bir vitamin. En güzelini yapıyorsun, hiç merak etme ama bazı bitkiler mesela maydanoz gibi fazla tüketilmesi hamilelikte sakıncalı olan bitkiler, sadece bunları çok fazla tüketmemete gayret et yeter. Sevgiler

ay canım benim kıyamam sana ben ne biliyim yaa aklıma geldi yazdımm valla canım ben senin tavşanı sollarımm ver onunkileride yiyim yaa inanamazsın okadar çok ot yiyorum ki eşimede inek gibi hissediyorum kendimi diyorum niye alınıyım benide güldürdün canını çektirdim özür dilerim yaaa ama napıyım yeşillik manyağı oldum benn haftaya persembe doktoruma sorucam unutmazsam inş bu kadar ot nereye kadar bilmiyorum valla canım hiç tatlı istemiyo her saniye yeşillik yemek istiyorum....

valla ne mutlu şekerim sana. keşke bende yeşillik yiyebilsem. aksine bende hiç sevemiyorum yeşillik yemeyi. Allahın yeşilliğinden bi zarar gelmez kuzum yemene bak sen. maşallah sağlıklıymış da bebeğin. inş. öylede doğum yapar kucağına alırsın . öptüm

tşk ederim canlarım yaaa valla içim rahatladı ben yemeye devam ozaman çünkü çok seviyorum hamile olmadan önce agzıma sürmezdim ama şimdi valla götürüyorum canım hep salata türü şeyler istiyo yiyim dimi yiyim zararı yok dimi süper yaaa ben dalıyorum hemen yeşillige gene....çok sevindimm sagolun canlarım yaa iyiki varsınızzzz

canım bende hamilelikten önce dayandırazmadım yeşilliği şimdide ağzıma bile vurmuyorum tiksiniyorum.oğluşum sevmiyo olsa gerek:)

yiyebildiğin kadar çok yemeye bak yeşillik demek demir folik asit demek,ama bol suda yikamaya bak hatta yemene bir saat falan varken suyun için de beklet biraz

canım yeşilligin bir zararı olmaz fakat maydonoz yememeye çalış hamileliligin ilk aylarında maydonoz zararlı düşüge bile sebep oluyor.çünkü iltihap söktürme özelligi var maydonozda bebek içinde zararlı ilk aylarda.

kız gel hadi bizim bahçeye otlamaya:roflol: baya uzadı da otlar :roflol: :1hug:

canım benim bebeğime yarasında saglıklı olsunda ben otlamayada razıyım .hem kilo yapmıyomuş böyle beslenince bebek besleniyomuş anne çok kilo almıyomuş biraz önce okudum bende çok sükür fazla kilo almadım bebegim alıyo ben otlamaya devam ediyim inş tiksinmemde hep yerimm....senin bahçede yeşillik bolsa gelirim canım benimm :lepi:

Afiyet bal şeker olsun hayırlısı olsun bu arada. Bende senin gibi ilk aylarımda ve hatta halen salata- roka çok yedim-yiyorum. Çok şükür ki benim bebeğiminde beslenmesi gelişimi güzel artı kızım oluyor ota falan bakmıyor bu işler demek ki canım. Hımm bu arada seni kesinlikle yanıltmayayım bana doktorum hangi otu bulursan ye demişti fakat semizotu ve maydanoz yeme demişti. unutuyorum halen neden diye kendine soramadım. Sana sağlık ve mutlulukla dolu bir hamilelik diliyorum kendine dikkat et.

evet cnm yesillik yemek cok faydali hamur tatli hazir besin yemektense..... bende cok yesillik yemeye calisiyorum sandeviclerimin arasina bile koyuyorum
oglum krese giderken onada aynisini yapiyorum :içelim:
insallah tiksinmezsinde devamli yersin cnm en faydali beslenme sekli bol sebze meyva.......
a.s.

yeşillik yemek çok güzel çok faydalı afiyet olsun. ama yeşillik yiyenin kızı mı olur oğlu mu bilemiyorum.

tşk ederim canım benim güzel temennilerin için Allah hepimizin bebegini korusun.saglıklı bir sekilde kucagımıza almayı nasip etsin inş....maydonuzu bende duymuştum ama semizotunu yeni duydum dikkat ederim canım tşk ederim....bakalım bana Allah ne nasip edicek kız çıkarsa teorimiz tutar mı ne dersin Allah saglık versin ne olursa o olsun yeterki bebeklerimiz saglıklı olsun....

CANIM annem bana hamileyken cok yesillik yemis bilhassa kivircik gozlerimin yesil olmasinida ona baglar seninde yemyesil gozlu cocogun olur belkiii ne dersin

o zaman bende başlıyorum ota :roflol: bu kadar çoooooook faydalı olacagını bilseydim hamile kalmadan baslardım yemeye lülülülülülü neyse hakkaten faydalı olduguna göre tavsiye edebiliriz baskalarına da

CANIM annem bana hamileyken cok yesillik yemis bilhassa kivircik gozlerimin yesil olmasinida ona baglar seninde yemyesil gozlu cocogun olur belkiii ne dersin

inş canım benim ama ailede yeşil gözlü yok ,ama Allahın hikmetine akıl sır ermez Allahmı söyletti ne inş canım benim ben yemeye devam ozaman :sm_cool:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…