Hamileyken terkedilmek:((

Mrb ben bu sayfada yeniyim de bir konu açmak istiyorum yani derdimi yazmak istiyorum nereye yazacagimi bilemedim
senaycım alıntı yapmayı öğrendin konu açmayımı öğrenemedin ama ben de sen de ayn durumdayım bende yeni üye sayılırım

Evet yuvayı dişi kuş yapar mantığı var bizde ve evet yapı gereği kadın daha anaç olduğu için erkeklere göre idareci, idare eden yapıya sahip. Ama sizin yaptığınız yuvayı kurtarmaya çalışmak mı? Ortada bir yuva var mı gerçekten? Verici olunur ama karşı taraftan da bi şeyler verildiği zaman, sürekli almadan vermek seni eksiltir onu da böyle yüceltir, ee noldu? Sen o kadar uğraştın da noldu? Su testisi su yolunda kırıldı, adam uğraşmak istememiş ki her fırsatta bunu da belli etmiş, bu yakarış niye?
Her şeyi geçtim bir de çocuk, daha evliliğiniz oturmadan, oturmayı bırak, göçebe misali bohçası sırtında gitmeye hazır... Olan olmuş elbet, yapacak tek şey artık gururlu bir kadın olman. Çocuğun için, kendin için.. O ciğeri beş para etmez müsvetteye de ona muhtaç olmadığını ve onsuz da gayet güçlü, mutlu olabileceğini göstermen dileğiyle..

Sevgiliyken bildiğin romeoydu maalesef evlenince çalışmak için müsadeye ihtiyacın oluyor
Sevgiliyken romeo muydu? Sanmıyorum size öyle gelmiştir. Doğruyu yanlışı ayırt edemiyorsunuz çünkü.
"Evlenince çalışmak için müsaadeye ihtiyacın oluyor"mu? O sizin dünyanızda, kendinize biçtiğiniz söz hakkı olmayan rolde öyle. Bunun genel, normal kabul edilen, doğru bişey olduğunu sanmıyorsunuz umarım.
Bir de o kadar yalvarmışsınız yine de terk ediliyorsunuz. Adam size iyilik yapıyor sizi kendinden kurtarıyor temelli niye üzülüyorsunuz adama eve dön diye ayda iki kere yalvarmalara doyamadınuz mı?

Lütfen kendine yapacağın en büyük kötülük senin kendini suclaman. Evet eşin ve ailesi ile ilgili düşündüklerinde haklısın ama bunun sana bir faydası yok şu an da.olan olmuş biten bitmiş. Belki de ailesi de biz adam edemedik evlenir akillanir diye düşündüler ve olay senin başına patladı. Sen kötü olduğun icin bunları yasamiyorsun. Sen olgulasmamis bir adamı sevdin hayallerle yuva kurdun olmadı. Bırak onları ne halleri varsa görsün. Ben çaba sarfettim onlar anlamadigim de geç. Bir insan evladını dusunemiyorsa gerisi boş zaten.evet kocan baba olmayı hak etmiyor ama sen iyi bir anne olacaksın ve evladin senin yanında olacak inşallah.
Dusunmeden edemez insan ama düşünmek sana sadece acı verir ve gercekleri değiştirmez. Acini da hafifletmez. Daha çok yorar seni bebeğinin beyin olarak dolu bir anneye ihtiyacı yok huzurlu bir anneye ihtiyacı var.

Yani ne diyecegimi bilemiyorum suan cok üzüldüm gerçekten bazi erkekler boyle sorun çözmek degil soruna sorun eklemek derdindeler. Allah sana sabir versin suan hamilesin birde sana bunu yapmasi cok assagilikca.

Kabus gibi Rabbim yardımcın olsun Hiçrşey senden önemli değil ardına bile bakma nafakanı falan herşeyini iste her türlü yasal hakkını kullan Allah ın sana ve bebeğine sağlıklı mutlu huzurlu ömürler versin inşallah

Sevgiliyken bildiğin romeoydu maalesef evlenince çalışmak için müsadeye ihtiyacın oluyor
2001de değişti o kanun. 16 yıldır öyle bir kural yok. Siz kendi kendinizi mahkum saymışsınız. Kendinizi köleleştirmişsiniz. Hiç de "ihtiyacın oluyor" demeyin. İhtiyacınız yoktu, beğenmiyorsan çalışmamı boşanabiliriz deseydiniz bir şey yapamazdı.

Neyi varki nasıl ödeyecek çalışmıyor bile anca babası öderse o da zaten paracıklarına kıyamaz Ankara'da yaşıyorum canım
Hiç bir şey alabileceğinizi sanmıyorum. Çünkü adamın üzerine bir şey yok. Ne geliri var ne malı mülkü. Canını mı istesin hakim. Olsa olsa çocuk için az bir nafaka alabilirsiniz. Anne babasından zaten bir şey isteyemez mahkeme, onların ne alakası var?
Şiddet gördüğünüz zaman sineye çekmeyip dava açsaydınız o zaman alırdınız bir şeyler.

Burada yine görüşlerinize karşı gelenler olmuş. Kime neyse. Beni zerre de ilgilendirmiyo eşinize sorup çalışma olayı vs .. sadece şunu söylemeye geldim .. allahın sevgili kuluymuşsun ki kurtuluyosun o bebekte kurtuluyo.. ya doğdugunda yine cirkeflik yapıp cocugu göstermemek icin ugrassalardı? Bu ömürlük bi evlilik olmaz belli yani o yuzden yol yakınken vazgec , canını da sıkma.. geleceğin planını yap sadece.. ailenle görüsüyor musun?

senaycım alıntı yapmayı öğrendin konu açmayımı öğrenemedin ama ben de sen de ayn durumdayım bende yeni üye sayılırım
Kızlar bdv ye girince üst sağda yeni konu aç var.. oraya tıkla.. anlat derdini rahatla.. alıntı yapmak için de yorumun altında cevapla diye bir kısım var orayı tıkla mesajı kopyalıyor..

Ne vicdansiz bir ailesi varmis. Sizi isteseler ogullarinida adam ederlerdi. Koca olamayan adamdan babalikta beklemeyin..

Ahhh ahh seni öyle iyi anlıyorum ki... Seninkinin daha farklı bir versiyonunu ben yaşadım. Adam sorumluluk almaktan kaçmış, işin aslı bu. Hamilelikten önce yaşattıkları zaten kendisinin bir koca ve aile babası olmayacağının göstergesiymiş. Yorumların çoğunu okuyamadım ama eminim herkes "kıçına tekmeyi vur" tarzında şeyler söylemiştir. Ben de söylüyorum. Bunları söylemek kolay ama hayata geçirmeye çalışmak hatta düşünmek bile zor biliyorum. Bir de hamilesin duygu durumun bunları anlamaya müsait değildir farkındayım. Ama sakin kafayla oturup düşündükten sonra ayağa kalkmak için kendinde güç bulacaksın hiç korkma. Herkes hayatında en az bir kez dibi görüyor, seninki biraz ağır olmuş ama inan insan çok güçlü bir varlık. Her şey eninde sonunda düzelecek, biraz yıpranacağız üzüleceğiz ama güzel günler yaşayacağız.

Bir de toplu iğnene kadar her şeyini al. Hakkının sonuna kadar peşine düş.

Hemen bir avukat bul...avukatsiz adım atma...evden ayrılmasaydın eşin gittiğinde eve almasaydın keşke...evi terkeden taraf boşanma davalarında haksız duruma düşer...yine söylüyorum hemen bir avukat bul...

Allahın dan bulsun kocan da anası babasida ... senin ve daha dogmamis bebeğin ahini aldılar....boyle erkeklere sinir oluyorum ...ailene bu kadar düşkünsen niye evleniyon be adam ....benim esimde aile manyağı ...boylelerini alacan soyacan ıslak odunla hortumla kemerle Allah ne verdiyse dovecen ....

Hemen bir avukat bul...avukatsiz adım atma...evden ayrılmasaydın eşin gittiğinde eve almasaydın keşke...evi terkeden taraf boşanma davalarında haksız duruma düşer...yine söylüyorum hemen bir avukat bul...
Canım evi o terk etti ispatlayacak delillerim de var hamileyken bırakıp gitti 2 gün evde bekledim dönmedi hamileyim yalnız kalmak istemediğim için ailemin yanına gelmek zorunda kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…