Hamileyken terkedildim

Arkadaşlar annemlere geldim.
Babam babasını arayıp durumu söyleyecekmiş.
Beni babası arayacaktır. Ben aramızdaki sorunu eşime sormasını istiycem. Israr ederse de dayattığı her şeyi söyliyeyim diyorum. Şiddeti de hem benim yaptığımı hem onunkileri anlatıcam.
Ben kendimi kimseye aklamaya çalışmam.
Bakalım ne olacak. Gelişmeleri yazarım.
Burda paylaşınca rahatladığımı farkettim.

Peki o kırmızıyla belirttiğiniz yer adam için geçerli değil mi?Kadın da kaprislerinin(!) sinyalini vermiştir adamla evlenmeden,peki o adam neden evlendi konu sahibesiyle?

Son düzenleme:

Ne kadar güzel yazmışsınız. Siz yazınca daha da çözüldü kafamdakiler. Haklısınız. Psikologta buna benzer bişey demişti. Karakteri gelişmemiş oturmamış diye.
Allah razı olsun senden. Ben normali anormali karıştırmıştım epeydir. Sağolasın.
Rabbim yuvanızı daha da güzelleştirsin. Mutluluğunuz katlanarak artsın.

Yazık günah ya kavga konularına bak.
Ne kadar bencil bir adam..
Siz ne kadar iyi niyetlisiniz ben de kapris yaptım falan.
Kapris, naz, şımarma gibi durumlara anlayış gösterilecekse eğer
en çok hamile bir kadına yakışır bunlar.

Tek bir yerde suçlusun. Şiddeti başlatmışsın o da sana vurmaya cesaret etmiş.

Baba oluyor adam olamadan..
Allah bebeğinin yüzünü güldürsün.
Bundan sonrası senin için hep iyi olur inşallah..

Karekter çatışmasının cezasını henüz doğmamış o yavru çekecek
yazık olmuş keşke korunsaydınız (kızlarımız için aşk herşey ama işte yeterli değil) gerçi bunada bazı kesim günah diyor

Ben ona bos ver bunlari diyince bana "sen rahatsin sen feministsin" diyordu. Allah razi olsun iyi dilekleriniz icin. Evet siddeti ben baslattim. Hatam var. Kesinlikle

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Üzgünüm arkadaşım ama sizin evliliğiniz çoktan bitmiş bence. Karşılıklı şiddet çekilir dert değil valla. Hadi sadece eşin sana şiddet uyguluyor desem gitsin terapi olsun seni ve çocuğunu geri kazansın diyeceğim ama o da yok. Adam kaçmış gitmiş. Bundan sonra çalış çabala kendine ve çocuğuna yetmeye bak böyle bir adamdan da birşey bekleme.

iyide yani burada ki bayan ne yapabilrim diye soruyor,,,
ee o zaman adamda ilerideki eşinin kaprisli olduğunu gördü, o madem niye evlendi bile bile kaprisli bir kadınla??????
burada anlatılan şeyler hamile olan bir kadına el kaldırılması ve fiziksel bir şiddete madur kalmasıdır, ayrıca manevi olarak da şiddet uygulanmasıdır,,,,
kadınlar hamile olduklarında kaprisli olur sinirli olur, duygusal olur sevilmek ister, nazı kaprisinin çekilmesini ister,,, ,
bir kere burada anlatan bayan haksız dahi olsa, kötü şeyler yapmış bile olsa, hamile olan bir kadına el kalmaz,,, kesinlikle kalkmaz,,,
ama bunu okuyup da siz bu bayana haksız derseniz ,,,,
ne diyeyim,,, karıları hamileyken maddi ve manevi şiddet uygulayan kilşilerinde, örmek aldığı ve onu yetiştiren anneleri var,,,

Kendini suçlama,iyi bir eş olsa kendini suçlu hissettirmezdi zaten.inşallah bebeğinle (kızınla diyecektim kız mı yoksa:)güzel günler bekliyor sizi.eşin de cahillik ettiğini anlayıp özür diler ve durumu kurtarmaya çalışır diye ümit ediyorum.ayrılmak en son seçeneğiniz olur umarım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Birak gitsin , hamile halinle sana el kaldirmays utanmiyor mu hic ? Sen ne soylersen soyle ama seni dovmeye hakki yok . Arayip sormazdim yerinde olsaydim nede olsa doner gelir , tilkinin donecegi yer kurkcu dukkanidir .

Yıllar öncede buna benzer konu açılmıştı sonuç kadın o erkeğe dönüş yapmıştı birde sonra kadından epey azar işittik bunun olacağıda bu

Yıllar öncede buna benzer konu açılmıştı sonuç kadın o erkeğe dönüş yapmıştı birde sonra kadından epey azar işittik bunun olacağıda bu

nerden nereye valla... başta "ergeyine" hizmet edememişsin, mutlu edememişsin diye azarlıyordunuz kadını, şimdi de böyle... zaten dönüp kölelik yapması gerekmiyor muydu ilk mesajınızın zihniyetine göre?

Bu arada niye korkuyorsun ? Bir cocugu annesinden koparmak oyle kolaymi? Hak var hukuk var biraz disini goster olurda geri donerse . altta kalan sen olma ne olur yazdiklarindan seni cok ezdigini anliyorum ustelik calisanda bir bayansin kendine daha cok guvenmek gerekirdi . Annen baban da arkanda hem onlardan izinsiz bir evlilik de yapmamissin , Allahtan baska kimseden korkma insanin ailesi arkasinda olduktan sonra sirti yere gelmez .

Ağlarlar sızlarlar sonra o kocaya dönüş yaparlar bu filmi daha önce gördük
nerden nereye valla... başta "ergeyine" hizmet edememişsin, mutlu edememişsin diye azarlıyordunuz kadını, şimdi de böyle... zaten dönüp kölelik yapması gerekmiyor muydu ilk mesajınızın zihniyetine göre?

Babamı anlatmışsınız. 18 yaşındayım ben de. Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm. Bence sizin hatanız yok kapris yapmak nir hata değildi ki karnınızda bebeğinizle.. Bebek hissediyordur nolur üzmeyin kendinizi. İstediği kadar gitsin sadece ve sadece kendinizi düşünün. Niyetiniz ne bilmiyorum ama eğer ayrılmaksa çocuğunuz doğmadan bunu yapmanızı öneririm. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra o babası büyümesin diye yıllarca katlanmak zorunda kalacaksınız aynen annem gibi. En sonunda hiç haketmediğiniz bi son yazacak size.
Annem ayrıldı bu kış. Ve rahat bi nefes aldık. Çok mutluyuz evimizde huzur var. Ve diyor ki; Ceyda keşke sana hamileyken cesaret edebilseydim...

Niyetiniz ayrılmak değilse şartlar koyun, hamile kadına el kalkar mı hiç ? Sınırları belirleyin. O benim annem sen yokken o vardı diyebilin.

Tekrardan söylüyorum, önemli olan karar vermek. En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.
Iyi geceler lütfen kendinizi üzmeyin bebeğiniz de etkilenir yoksa...

Cnm oncelikle Yuce Rabbim yardimcin olsun hicte kolay degil yasadiklarin !!! anlattiklarina gore senin esinde benim eski esim gibi karaktersiz ve cahil bir insan !!!! ben cocuk olmadan bosanmayi tercih ettim esimi biraktim nedenmi ??? nedensiz yere eski esim olsun yani tipik anakuzusu ailesi olsun surekli bana sozlu saldirilarda bulunurlardi sen anne olamazsin sen cocuk yapsanda bakamazsin cocugumuz olmazsa ben seni bosarim hatta cocuk hayalleri bile kurardi bu geri zekalidan kurtulduguma sukrediyorum vallahi devam etseydim ve hamile kalmis olsaydim evladimi benden alacaklardi belkide Allah korusun !!!!

ayrica benim bosanma nedenlerim coktu tabikide fiziksel siddette baslamisti tokat gibi mesela !!!! dahasida var aileme dusman kesildiler ortada hic bir sebep yokken eski esim ne annemle nede babamla konusurdu bayramlarda olsun ozel gunlerde olsun ailemi bile aramazdi onlari bana unutturmaya calisirdi hep benim ailem hep benim ailem derdi aileside aile olsa bagri !!!! ama bana gelince vicdansiz merhametsiz kul hakki yemesini seven bana hakaret eden aileme hakaret eden beni surekli ezen bana iftira atan ailesine karsi her daim saygili olmami isterdi emir verir gibi inanki o seytan kilikli insanlara sayginin S sini bile gostermek fazlaydi !!! veeeeeeeee bikmistim dusundum hemde cok dusundum ya bu psikopatla omurmu gecer dedim diyelim cocugum oldu ben kesinlikle boylesi bir ortamda o cocugu buyutemem vicdan azabindan geberir giderdim heralde cunku o cocuguda kendilerine benzeteceklerdi ve cocuk olmadan kendimide daha fazla yipratmadan bastim bosanma davasini ve bosandigim gun derin bir ohhhhh daha cekecegim...

simdi ben kendimden ornek verdim ama senin olayina gelince sana bir kac tavsiyede bulunmak isterim bak gulum ben senin yerinde olmus olsam ve hamile olmus olsaydim yinede dusunmezdim saniyesinde ayrilirdim o cocugu kendim buyuturdum ve boylesi sagliksiz bir evliligin icine sureklemezdim sana ayril bosan demiyorum diyemem ama ben bu durumda bosanma taraftariyim kusura bakmada acayip sinirlendim su an esinede gelince cehenneme kadar yolu su an hayvanlarin hayvanligina saygim sonsuzda su insanlarin hayvanligi cozemedim bi turlu !!!! kimse sana emir veremez Allah'tan baska o kendini ne zannediyor ya bulunmaz hint kumasimi ohhh ne guzel karima ben emir vereyim benim sozumden cikmasin cikarsada bosanirim iyi vallahi affetme derim ben ne hali varsa gorsun hatta kapinin anahtarini bir zahmet degistiriver !!!!

Son düzenleme:

Canım haklısın. Anneniz ne güzel yapmış ve demiş. Ben de sonradan pişman olmak istemiyorum.
Onun bu davranışları biraz aileden geliyor. Onun ailesi aile gibi değil. Babayla anne ayrı uyuyorlar. Babası eve saat 2 de geliyor en erken. Annesi babasına o kadar öfkeli ki ona karşı artık sebep sırf geç gelmesi midir bilmem, arabada yanına bile oturmuyor.
Benim annem babam da kavga eder ama barışırlar babam hep gönül yapar haklı da olsa.
Yok üzülmüyorum.
Zaten beraberken çok ağladım dedim ayrılınca ağlamıycam. Ağlamadım da ağlamıycam da.

Benim babamın da aile yapısı biraz değişiktir. Kesinlikle problemin kökü aile. Babaannem çok baskındır dedeme göre. Bir psikolok sorunlarının bundan ileri geldiğini söylemişti. Anneannem ve dedemse hala el ele gezerler. Fark ortada işte.

Yaklaşık 5 ay oldu ve babam ne arıyor ne soruyor hatta evlenecekmiş yakında. Cocuğunuzun da böyle bir babası olmasındansa bırakın yalnız büyütün ne olacak ki erkek kardeşim var demişsiniz o destek olur. Aileniz de olur anladığım kadarıyla.

Çocuk konusunda korkmayın bu işin içinden geçtiğimiz için biliyorum, mahkemede anne hep öncelikli hele ki o kadar küçükken. Hatta size vurduğunu dile getirirseniz ve bir adet de şahidiniz olursa( mesela o olaydan sonra annenize gitmişsiniz anneniz evet yüzünde kızarıklık vardı ağlama krizine Girmişti derse ) yüzde yüz bebeğinizi alırsınız.
Erkekler böyle oluyor sanırım babam da benim cok borcum var eve haciz gelir benden boşanırsan demişti anneme. Korkutmaya çalışıyorlar belki de bilmiyorum. Ama sebep hep aciz olmaları bunu biliyorum.
Ağlamayın sakın üzülmeyin. Hatta ilerde yaşanacak felaketlerin önüne geçtiğiniz için sevinin bebeğiniz ve kendiniz adına

Ah canım senin yaşadıklarını çok iyi anlıyorum ben de. Bizimkiler bana ağızlarını açamadılar sanırım babam ve annemi. Dik duruşundan korktular. Ama bana bi gün olsun suratım asık olsa dahi sormadılar neyin var kızım diye.
Görümcemin eşi yani damatları despot ve varlıklı bi aileden geliyor.
Onlar damada karşı hazırolda bekliyorlar.
Heh işte eşim de benden ve ailemden onu istedi.
Benim ailem şimdi düğü yapacak 800 kişi sırf annemle babmın akraba ve arkadaşları gelecek. Eşim bizim düğünde misafiri masraflar yüzünden epey kısmıştı. Kendi davetlileri 100 kişiydi. O da kayınpederimin arkadaşları ve eşimin iş çevresi.
Anlayacağın ailem hep aranan sevilen insanlardır.
Bakıyorum da annesini kimse aramıyor hiç arkadaşı yok. Kayınpederimin biraz var. Görümceminse tüm srkadaşları eşinin arkadaşlarının eşi.
Aile çok önemli derlerdi de inanmazdım ama cidden önemliymiş.
Rabbim yavrumu korusun. En azından benim ailemin içinde büyüyüp mutlu bir aile yüzü görecek inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…