Hamileyken terkedildim

yalan söyledigini ima etmedim zaten, sadece kendi açısından bakıyor ve karşı tarafı durmaksızın kötülüyor diyorum. karşı taraf da kocası üstelik... düşmanı sanki, bu nasıl evlilik böyle?

Benim anladığım kadarıyla karşılıklı sevgi olayı bitmiş zaten kızcağız da söylüyor istemiyorum diye.böyle evlilik yürümez ama tabi bir yuva da kolay kurulmuyor çocuk da var.ben daha önce de dediğim gibi umudediyorum yuvaları yıkılmaz ama bu adamla da çok zor be kardeşim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar simdi babam cikiyordu. Annemin bana yemek verdigi kaplar vardi. Ben tasiyim bahanesiyle babami eve birakacakmis. Babam diplomat ona biseyleri benden daha iyi izah etti herhalde. Gozunun icine bakiyor yuzune bakmadigi adamin.
Ama ben hala yumusayamiyorum.

Bunu da is yapiyorum bahanesiyla mutfaktan taziyirum. Burda inanin ablam kardesim gibi sevdigim insanlar oldu. Bana destek oldunuz. Merakta kalmayin diye. Hem yazinca yalniz olmadigimi beni anlayan insanlarin oldugunu hissedip rahatliyorum.
Sizleri cok seviyorum. Allah razi olsun.
Yine yazmaya calisicam buraya.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aa ben bunları yeni okudum.seninkinin burnu sürtüyo hadi hayırlısı bakalım.baştan beri hiç istemedim ayrılmanı ama kocanın kabalığı da çekilir gibi değildi.inşallah dualarımız kabul olur düzelir canım

Benim anladığım kadarıyla karşılıklı sevgi olayı bitmiş zaten kızcağız da söylüyor istemiyorum diye.böyle evlilik yürümez ama tabi bir yuva da kolay kurulmuyor çocuk da var.ben daha önce de dediğim gibi umudediyorum yuvaları yıkılmaz ama bu adamla da çok zor be kardeşim

sevgi bittiyse, boşanmak istiyorsa giderler boşanırlar. ne bu böyle tiyatroya çevirmişler ortalıgı. bu kadın burada kocasını, kocası da başka yerde kadını kötülüyordur. ne evlenmeyi becerebilmişler, ne diyalog kurup aralarını düzeltmeyi becerebilmişler ne de boşanmayı becerebiliyorlar. daha hala kv kp ler uçuşuyor ortalıkta. kadının ne istedigi de belli degil ki. boşanmak mı istiyor yoksa trip atmış olmak için mi trip atıyor. :KK50:

Kizlar simdi babam cikiyordu. Annemin bana yemek verdigi kaplar vardi. Ben tasiyim bahanesiyle babami eve birakacakmis. Babam diplomat ona biseyleri benden daha iyi izah etti herhalde. Gozunun icine bakiyor yuzune bakmadigi adamin.
Ama ben hala yumusayamiyorum.

Çok güzel gelişmeler bunlar.bak o da bir adım atmaya çalışıyor,elinden bu geliyor demekki...şimdi yalnız kalın artık...eminim o çok pişman,anladı yani..

Bunu da is yapiyorum bahanesiyla mutfaktan taziyirum. Burda inanin ablam kardesim gibi sevdigim insanlar oldu. Bana destek oldunuz. Merakta kalmayin diye. Hem yazinca yalniz olmadigimi beni anlayan insanlarin oldugunu hissedip rahatliyorum.
Sizleri cok seviyorum. Allah razi olsun.
Yine yazmaya calisicam buraya.

beni de sevdin mi mihriban? beni hiç sevmedin dimi? keşke ölsem dimi? :KK37::KK37::KK37:

beni de sevdin mi mihriban? beni hiç sevmedin dimi? keşke ölsem dimi? :KK37::KK37::KK37:
Bak canim. Canim burnumda. Yokus yukari kosa kosa yuruyen adama beni sirtina alir misin diye sormussun.
Kocam bana yetiyor.
Suan sana yazmam en azindan deger verdigimi gosterir.
Profil resmine de cok saygim var. Sana hayirli bir omur diliyorum.

inan çok sevindim işlerin biraz da olsa yoluna giirmesine,,,
bundan sonra kendinden bu kadar özveride bulunma tatlım,,,,
en azından artık seni gitmekle tehdit edemez,,,,,
umarım senin ve bebeğin için hayırlısı olur,,,,

sevgi bittiyse, boşanmak istiyorsa giderler boşanırlar. ne bu böyle tiyatroya çevirmişler ortalıgı. bu kadın burada kocasını, kocası da başka yerde kadını kötülüyordur. ne evlenmeyi becerebilmişler, ne diyalog kurup aralarını düzeltmeyi becerebilmişler ne de boşanmayı becerebiliyorlar. daha hala kv kp ler uçuşuyor ortalıkta. kadının ne istedigi de belli degil ki. boşanmak mı istiyor yoksa trip atmış olmak için mi trip atıyor. :KK50:

Öyle küt diye boşanılmıyor.dur sevgim bitti bi koşu gidip şu adamı boşayayım demiyor normal insanlar.üstelik kadın hamile niye bu kadar üstüne gidiyorsun.sanki bi gerginliğin var da ondan acısını çıkarıyor gibi bir izlenim oluşuyor yazılarında.o sana cevap vermedikçe sen onu zorluyorsun.

Öncelikle rabbim düşmanımın başına vermesin. Bunu okuyunca halinize şükredeceksiniz.
5 aylık hamileyimve eşim evi terketti.
Sebep: ondan izin aldığım halde annemlere gitmem. (O izin verse de gitmeyecekmişim)

Çok zor günler geçiriyorum.

Eşimle düğün gecesi tutunda balayı balayı sonrası evliliğin birinci ay dönümü ikinci ay dönümü ve nihayet aralıklarla 1.5 sene sonrası hep kavga ve tartışmalarla yürüttük.

Evliliğin ilk gecesi korktum ve korkmama kızdı. Trip ata ata yattı. Evliliğin 4 günü arka komşumuz olan annemlere değil de 30km ötedeki kayınvalidemlere önce gitme sebebine yine beni ağlattı. hiç oralı bile olmadı. Balayında cinsel bir sorunumuz oldu üzüldüm o bana ben ona trip attık. Balayının yarısında konuşmadık. Birinci ay dönümündeki kavgayı hatırlamıyorum ama barışmak için yemek yaptım burun kıvırdı döndü yine arkasını gitti yattı, 2 ay dönümünde beni alışveriş merkezinde tıpkı bir çocuk gibi hüngür hüngür ağlattı. Umursamadı.

Neymiş? Kadınlar hem numaradan hem acitasyından ağlarmış. Kadınların ağlaması umrunda değilmiş.
Zaman zaman kavga ettiğimiz de evi terketmek istedi, ev terlikleriyle arkasından koştum bırakmadım.

Bazen beni boşayacağını ayrılacağını söyledi. Çıldırdım. Bir kere elini çizdim. Bir kerede hamileliğin başındaydım ve yüzünü çizdim.

Önceki konumu okuyan bilir. Twitterda siyasi basit bir soru sordum diye beni gece vakti uyandırdı ve bağırmaya yanağımı sertce sıkmya başladı. Yapma bırak dedim ittirdim ve sonunda tokat attım. O da bana okkalı bi tokat attı.
Pişman oldu.hamileydim barıştık.

En son kavgamız, ve evi terketme noktasına gelme olayını da anlatayım. Geçen hafta işi gereği eğitimi vardı. Ben de o gün yengem ve abimle kahvaltı planı yaptım. Eşime de bunu söyledim. Tamam dedi.
Ertesi gün uyanamadı eğitme geç gideceğini söyledi. Ben de kalktım hazırlandım abimlerle buluştum. Saat 3 te onu aradım. Evdeyim dedi. Eğitime gitmemiş. Ben de daha fazla oyalanmadan eve gideyim dedim.
Ertesi gün annesine gittik. Ben dedi gribim yiğenime hastalık bulaştırmıyım(iyileşmişti halbuki neyse) sen annemlerle oturursun dedi. Tamam dedim. Kayınvalideme gittik. Görümcem oğlunu uyutmuş. Bu sefer evdekilere grip bulaştırmıyım dedi, babamın dükkana gideyim dedi. çıktı 3 saat gelmedi. Aradım. Geliyorum dedi. Arkadaşıylaymış. Neyse.
Yolda dedimki ben babama gdiyorum desem de arkadaşımla çıksam sen bana laf edersin ama ben takmıyorum. Kem küm etti.
"Sen de dedi bana abinle buluşurken niye izin almadın" dedi. Dedimki niye izin alacaktım eğitimin vardı zaten. "Olsun en azından plan yapıcam uygun mu diye sor" dedi. Huzursuzluk çıkmasın diye tamam dedim.
Salı günü psikoloğumla görüştüm o da "onu terapi edemiyorum ama mutlu olmak istiyorsan sor gitsin" dedi. Zor değildi benim için.
Çarşamba günü sabah kalkmış, işim var sen taksi tut dedi. Bunu da işime 20 dakika kala söyledi. Bu ilk değildi. Bi çok kez böyle son anda söyledi ve onun yüzünden hep işe geç kaldım hamile hamile işe koşturmam da cabası. Birazda hamile psikolojimden ona söyledindim. Hakkımı helal etmiyorum dedim.eğer bugün başına bişey gelirse benden bile bilirsin dedim. Kafanı kırarım dedi. Çıktım geldim işe.
Sonra bana havadan sudan mesaj attı. Bişey yazmadım. Annemler bize yakın oturuyorlar. Amcamlar gelecekmiş. Uzun zamandır da görmedim.akşam 9da geleceğini yazmış. 9.30da aradım şimdi çıktım dedi. Gönlümü almak için espiriler yaptı telefonda. Bişey demedim. Annmlere amcamlar gelecekmiş gidebilir miyim dedim sadece. Git dedi. Yine espiriler yaptı beni sevdiğini söyledi. Dedimki sen de buraya gel beraber döneriz. Her zamanki gbi "bakarız" dedi. Gelmiyceğini anladım. Önemsemedim. Annemlere gittim.1.5 saat oturdum. Eşimi aradım. Eve gelmiş. Amcamların arabası yok ve uzaktalar bırakabilir misin dedim. Tamam dedi. Amcaları bıraktık. Yol boyunca yine her zamanki gibi soğuktu. Ben amcama belli etmemek için espiriler yaptım.
Amcamı bıraktık.
Suratı asık. Konuşmuyor. Bana 2 saat önce espiri yapan adam yok.
Kusura bakma dedim Allah razı olsun zahmet ettin dedim.(iğneliyici konuştum galiba burda hatalıyım)
Bu açtı ağzınıyumdu gözünü.
Ben sziin şöförünüz müyüm dedi. Dedim arayıp sordum emretmedim ki.
Sen dedi akşam akşam nasıl annenlere gidersin. Gittin madem onlar seni niye geri göndermediler. Dedim izin verdin ya.nasıl izin vermiycekmişim. O izin verse de ben gitmiycrkmişim.dedimki ses tonun çok iyiydi evet derken hayır dediğini anlayamadım. Bu bana bağırıyor. Dedim dengesizsin. Bu daha da bağırdı. Ben de sakin sakin cevap verirken bi bağırdım bağırmam da şu "izin almadım mı?"
Yanağıma bir tokat yapıştırdı, saçımı çekti. Ve ağır bi küfür etti.
Dedi babanın evine bırakıyorum seni.
Deli gibi ağlam krizim tuttu. duramıyorum. 5.5 aylık hamileyim. Babama gerekçeni de söyle dedim.
Sen anlat dedi.
Babamların arka sokağındayız evin önüne geldik. Ağlayarak dedim babamlara bırakcaktın beni hani dedim. Yok dedi. Aradım babamı annemi gelin dedim. Kötüyüm. Onlarda yarım saat önce görmüşlerdi beni şaşırdılar. Eşim eve çıkmıştı. Onlarda geldi ben de çıktım.
Yine bizimki bavulunu toplamış. Annem dur dedi gitme ben de öyle dedim. Yokdedi kızınız anlatsın size.

Neyse oturduk annem babamla konuştu. Ben duramıyorum. Neden bunlar başıma geldi diyorum. Tamam kapris yaptım.
Ama anneme giderken izin aldım. Amcqmları götürür müsün diye sordum. Ben hakedecek ne yaptım diyorum.

Annemle babam bana aşırı düşkün olmalarına rağmen eşimle çok sakin ve güzel konuştular. Yargılamadılar. Bana vurduğunu vsaçımı çektiğiniküfür ettiğini en son söyledim. Benim o sabırsız babam damadına hiç bişey dşyemedi. Sırf barışırız diye.

Onlar işi tatlıya bağlamaya çalıştı. Neyse eşim biz hllederizdedi. Mecbur gittiler.

Sonra geldi özür diledi. Parçalandı ruhum resmen.

Onunhep kuralları vardı.

Annemle her gün konuşuyorsam annesiyle de konuşacaktım. Tamam dedim.
Haftada bir gün mutlaka annesine gidecektik. Tamam dedim.
Annesine giderken şık giyinecektim. Tamam dedim.
Anneme giderken akrabalarıma giderken izin alacaktım. Tamam dedim.
Bu evden annemlere yakın olduğumuzdan taşınacaktık. Tamam dedim.

Ben ondan 2 şey istedim. Sigarayı bırakması ve tatile gitmek. Olmadı.

Sonra eski halimi düşündüm. Ne özgür büyümüştüm.

....

Birbirimize dokunmadan o bir uçta ben bir uçt uyuduk.

Ertesi gün 2 saatlik uykuyla işe gittim. O uyumaya devam etti. Gözlerim şiş enerjim düşük. Millete bingir yalan söyledim.
6 sayfa eşime mektup yazdım masamda. Rapor aldım doktordan. Eve gelip mektubu bıraktım annemlere geldim.

Annem perişandı. Babam eve gelince ağlamıştı.

Düşündüm. Hatam vardı. Kapris yapmam. Ama o sadece akşama kadar görüşemediğimiz ana kadardı. Onu görünce yumuşayacaktım.
Sonra bir de çaresiz kaldığımda ona sinirlenip vurmam. Çok olmadı. Zaten karşılığını gördüm.

Ben onun istediği kişi olamayacaktım. Anladım. Bir küsüpbir barışmaya hele de hamileyken kaldıramayacaktım bunuda anlamdım. Bizim ilişkimiz zaten bitmişti bunuda anladım.

Aradı beni. Napalım dedi. Sen bilirsin dedim. Ben sadece özgür bırakılmak istiyorum. Sen de özgürsün zaten.
Özgürlük ne dedi? Misal 10 metre ötedeki snneme giderken izin almamak dedim. Olmayacak böyle gibisinden tamam diyip kapadı telefonu.

Ben annemlerdeyken eve gelmiş. Aradı nerdesin dedi. Annemlerdeyim dedim.tamam dedi takıl orda. Dedim izin mi veriyorsun, yok dedi takıl orda.

(Annem babam gerilmişti. 10 metre ötede 1.5 senedir oturuyorum, toplasanız 5 kere gelemiştirler eşimin gerilim yaratma korkusuna. Anneme ben de sırf eşim bişey diycek diye rahat gidememişimdir.)

Onlar yine hadi dedi evine gşt huzursuzluk olmasın. Evime geldim.

Toplamış eşyalarını gitmiş.

İnanır mısınız? Rahatladım. Çünkü belki 10 defa gidiecem diye toparlandı kapıdan dönmüştü.

Rahat rahat uyudum.

Aramadı, aramadım.

Bu olay geçen çarşamba akşamı olmuştu. Perşembe akşamı evi terketti.

10 gün sonra baimin düğünü var. Eşim yok. Onu tanımasam ya bu tesadüf diyeceğim sma tanıyorum. Sırf zor durumda kalmamız için yaptı.

Babamın iyi bir çevresi var ve rezil olmamzıı istedi.

Buaraya içimi dökmek için yazdım bunları. Ama yine de sorucam siz olsanız ne yapardınız?

Okuyanlardan Allah razı olsun.

10 aylık evliyim, 8 ayı böyle saçma sapan kavgalarla geçti.

2 aydır iyiyiz. Düzeldik. Adaptasyon sorunundan dolayı evliliklerin başında böyle şeyler oluyo. Bi de erkekler buldumcuk delisi oluyolar. Bu bana ait, ben buna istediğim gibi şekil veririm, itaat etmek zorunda diye düşünüyolar.

Aslına bakarsan çok büyük sorunlarınız da yok. Ama adam abartıyo herşeyi. Tabi ki kapris yapacaksın. Hamilesin!

Abartısı dışında vicdansızlığı da var. İnsan nasıl hamile eşine böyle vicdansızca zulmeder?!?!

Bence yuvanızı yıkmayın. Sen adım at bi seferlik.
Güzelce konuş. Bitmemeli. Belki düzelir herşey.

ayrıca hatayı sen en naşta yapmışsın. Madem balayı da dahil hep kavga gürültü vardı, niyehemen bebiş yaptın :KK43:

Allah sabır versin...

ne münasebet canım kin kusma, suçlama falan... ne ilgisi var?

hemen de avukat kesildiniz yani siz de. sayfalarca pışpışlanmış işte, bir iki kişi de çıkmış eleştirmiş. eleştiriyi görünce hemen kin kusma mı oluyor bu?

hamileyken terk edildiyse, kocasıyla arasında bu kadar sorun varsa bu durumda onun da çok suçu var diyorum. sizce ne yapmam gerekiyordu peki? ''ayyy kocan ne pislik bişiymiş canım hemen boşan o terbiyesiz adamdan'' falan mı demem lazımdı?

kusura bakmayın da benim yazdıklarımı hiiiiç anlamamışsınız. benim size getirdiğim eleştiri neden bu şekilde düşündüğüne dair değildi, düşündüklerinizi ifade ediş tarzınızaydı. yoksa tabii ki istediğinizi düşünebilir, konu sahibinin bir hatası varsa uyarabilirsiniz bundan normal ne var.. ama yazdıklarınıza bi bakın, o kadar ters o kadar yıkıcı ki.. yardım edenden cok düşmanlık yapan gibisiniz. sertliğinizin en basit örneği:avukat kesildiniz!!! cidden iletişim bu şekilde kurulmaz. kendiniz gibi birisiyle karsılasırsınız onu anlarsınızdan kastım da tamamem buydu!

herkes biliyor birakip gitmeyi de olmuyor iste...gelismeler guzel ins.hayirlisi olur hakkinizda

eksik olma canım:KK37:

gercekten yazdıklarımın ispatısınız.. bu kadar saygısızlık olmaz. benim bile sinirlerim hopluyor tarzınızla knu sahibini bilemiyorumm.. gercekten bir ıyılık yapın bu tarz çirkin ve alaycı şekilde yazacaksanız hem konu sahibine hem bize saygısızlık etmeyin. gıybet demişsiniz ya gıybet gibi önemli olan baska seyler de var biliyorsunuzdur.. azıcık saygı lütfen

Öyle küt diye boşanılmıyor.dur sevgim bitti bi koşu gidip şu adamı boşayayım demiyor normal insanlar.üstelik kadın hamile niye bu kadar üstüne gidiyorsun.sanki bi gerginliğin var da ondan acısını çıkarıyor gibi bir izlenim oluşuyor yazılarında.o sana cevap vermedikçe sen onu zorluyorsun.

bence biz de vermeyelim inatla baska turlu yazmaya devam ediyor.. baska bir can cıkıntısı var sanılsam. cidden üzülüyor insan bu tarz insanların varlığına. ne yazarsa yazsın cvp vermicem ben de cok saygısız maalesef :KK20::KK20:

mihri duzeliyor burnu azıcık surtuyor sanki, cok sevindim.. için hemen ısınmaz ama belki yumusarsın zamanla. kendini o yöne itmeye calış. hepimiz coook buyuk kavgalar ediyoruz ama sonrasında bir sekilde duzeliyor. olurda toparlarsanız sen de otur iyi düşün nerde hataların var cnm. mutlaka onun da hata olarak gördüğü, senden beklediği seyler vardır. konusa konusa bulursunuz orta yolu. ne kadar kırıldıgını, nelere uzuldugunu en basından berı tatlı dille anlat. senden beklediklerini gözden gecir, tabii ki kişiliğine falan saldırı yoksa beklediklerinde değişmeye calış. guzel haberlerle dönersin inş..

Merhaba Mihriban,

Konuyu açtığın günden itibaren yorum yazmasamda sonuna kadar takip ettim. Yaşadıklarına inan çok üzüldüm. Sanırım herşey şimdilik yoluna giriyor gibi ama ben bu adamın düzeleceğine pek umut vermiyorum. Senin ailen onda bir fobi olmuş. Nasıl annenin yüzüne bakacak bilemiyorum. Barışsan dahi onunla çok ciddi konuşman gerekir. Ona onsuz bir hayatın senin herzaman aklının bir köşesinde olduğunu vurgula. Sakın bir daha evden çıkmak isterse onu ikna etmeye çalışma onun poposunu kaldırma, bırak gitsin. Sen kendin ve çocuğun için hayatta hep dik durmalısın. Senin için dua edeceğim. Sen ve yavrun Allah'a emanet olun.

sanki gittin yanlarına gördün. ne bu avukat gibi böyle ya?

tamam canım mihribanına çok yazık. hiç hak etmemiş ama kocası dünyanın en kötü insanı :KK14::KK14::KK14: hadi siz gıybet etmeye devam edin sanki çok biliyormuşsunuz gibi insanların hayatını. tek taraflı bir yazı üzerinden kötüleyin adamı, kadını da iyice düşman edin.

Mervecik her konuya ters bir şey yazıyorsun.Hayırdır çok mu üzdüler seni? yoksa psikolojik sorunların mı var? :rolleyes:

Kizlar gunaydin. Yazdiklerinizin hepsini okudum.
Cok adil insanlar var aramizda. Allah onlardan razi olsun.
Iyi niyetleriniz yazdiginiz her harften anlasiyor.
Cok tesekkur ederim.
Tek tek alinti yapamiyorum. Lutfen yanlis anlamayin.
Kk uygulamasi surekli kapaniyo. Yaz kapansin yaz kapansin zorluyo beni.
Gelelim geceden beri neler olduguna.

Babami biraktiktan sonra geldi. Giderken goturdugu dis macununu getirmis disini fircaliyor.
Sigara kokusuna hamilelikten once dayanmiyordum.
Hamilelikten sonra iyice midemi bulandiriyir. Anladim gelip benimle kobusacagini.
Neyse ben evi toparliyorum.
Geldi yanima sariliyor.
Ben yuzune bakamiyorum. Icimden gelmiyor.
Mihri dedi bi cocugumuz olacak. Ozur dilerim.
Bisey demedim.
O sariliyir ama benim icimde kipirti yok.
Biz birbirmizi hala seviyoruz dimi dedi.
Hemen o senin kendi dusuncen dedim.
Bi sok gecirdi hissettim.
Ne istiyosun peki dedi.
Sadece huzur istiyorum. Tartisma isremiyorum dedim.

X