hamileyken son kullanma tarihi geçmiş folik plus kullanımı

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
kızlar bilmiyorum normalda bu konuda çok dikkatliyim ama bir hata yaptım ve dün akşam farkettim....birkaç kutu evde folik plus var birini daha yeni aldık çantamda duruyor işte sabah ve akşam ondan içiyorum ve evdede bir tane vardı gece yatarkende yani akşamları onu içiyordum ve dün akşam farkettim son kullanma tarihi 11/2008 yazıyor.....çok endişeliyim şuan 6+3 günlük hamileyim korkuyorum bebeğime bir zararı olmuşmudur diye nolur yardım edin kızlar çok endişeliyim başına gelen varmı.....

ama bir yandanda kendimi telkin etmeye çalışıyorum sonuçta o vitamin yani en kötü ihtimalle diyorum son kullanma tarihi geçtiyse faydası olmaz yani vitamin değeri gitmiştir diyorum......çok korkuyorum bebeğime birşey olmaz dimi....

bence bişey olmaz zaten son kullanması yeni geçmiş 19 günden bişey olmaz allahın izniyle.doktora gittiğinde de bir danış baklalım saçma giibi olacak mı ama yoğut yevucuttaki toksinleri atıyormuş ya! kib

Zararı olmamıştır. Ben bir ilaç fab.da çalışıyorum. ilaçların ömürlerini tesbit etmek için stabilite çalışmaları yapılır. ve bu çalışmanın sonunda raf ömrü belirlenirken elde edilen sürenin en minimum'u alınır. 1 ay kısa bir süre. Zaten 30.11 'dir resmiyette son kullanma günü. 1 ay bile geçmemiş. İçin rahat olsun. Ama yine de dikkat etmek ve bu ilaçları tarihi geçtiği zaman imha etmek lazım. Sağlıklı bir hamilelik geçirmeni diliyorum.

X