Hamileyken boşanmak...

Bilunn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
21
19
23
Merhabalar hanımlar. Öncelikle vaktinizi aldığım için hakkınızı helal edin. Ama birilerine derdimi paylaşmazsam patlayacağım. Ben deprem bölgesinde oturuyorum. Depremden sonra eşimin ısrarı üzerine evimi kaynanamgile taşıdık tabiki kavga gürültüyle. Kaynanamgile bu süreçte konuşmuyordum. Eşimin ısrarlarıyla konuşmaya tekrar başladım. İyi olduk zannedip o zamanki yaptıklarını unutmuştum. Evliliğimizde 2 seneyi dolduracağız. 8 aydır kaynanamgilin evinde 3 aydır da kaynanam-görümcem-eşimin anneannesi aynı evde oturuyorduk. Yeni ev kiraladık eksiklerinden dolayı çıkamadık.(Doğalgaz yoktu. Biraz da eşim çıkmak istemediğinden bahane uydurdu boş boş kira ödedik.) Olaylar kaynanamın gece saat 4'te eşimle yattığımız odaya girmesiyle başladı. Neymiş telefon çalmış o saatte kim arıyor diye tedirgin olup girmiş. Ben uyku sersemi eşimin anneannesi girdi zannederek sabah kalktım konuyu kaynanama açtım bendim diyip bu şekilde açıklama yaptı. Tabi ben rahatsızlığımı dile getireceğim ve her yattığım gece o kadar tedirgindim ki uyuyamadım. Eşime söyledim bana inanmadı. Annem yapmaz öyle bir şey dedi. Hiçbir zaman arkamda olmamıştı zaten. Görümceme açtım mevzuyu. Geçen böyle bir olay yaşadık annemle rahatsız olduğumu söylesem acaba tepki gösterir mi diye çok güzel bir dille anlattım. O da anında annesine söylemiş. Kaynanam ortalığı ayağa kaldırdı. Eşim beni aradı küfürler ederek bıktım senden akşam gelip seni annemle yüzlestireceğim dedi bende tamam benim yalanım yok dedim. Akşam kaynanamın yanına gittik. Ağzına geleni saydı bana. Yeni ev kiraladık inşaat olduğu için her şeyini biz yaptık neymiş benim babam tamir için oraya giriyormuş o daha ayıpmış. Ben oyuncuymuşum bir daha benim yüzümü görmek istemiyormuş vs vs. Ve ben görümceme ve eşime bebek haberi vermiştim. Eşim de inşallah doğmaz o bebek dedi. Neyse çok uzatıp sizi yormak istemiyorum. Akşam babamın yanına geldi beni şikayet etmeye babam da dinlemek istemedi. Eşim babama bu yaptığınız çok büyük terbiyesizlik dedi. Diğer gün beni zorla adliyeye götürdü. Ben dedim yapma etme bebek var bebek olmayacak buna herkes hemfikir dedi. Daha öncesinde düşüğüm vardı. Adliyede anlaşmalı boşanma dilekçesini hazırlattık pazartesi 10.30'a duruşmamız var. Pazartesi sabah doktora gidelim dedi eşim bende tamam dedim. Plan ilk doktor sonra adliyeydi. Neyse doktora gittik bebek 6 haftalık görümcemde gelmişti. Eşimle ikisi şoka girdiler. Görümcem bebek de var boşanmayın sende annemin yanına çık dedi bende tamam bende kin yok dedim çıktım yukarı kaynanamın elini öptüm torun haberi verdik. Sıra benim aileme gelmeye gelince eşim bahane uydurdu o gün gelmedim diğer gün oldu annemle çarşıya çıkacağız ne yapıyorsun diye aradı eşim bende söyledim. Ben sizi götüreyim dedi bende tamam dedim. Arabaya bindik ben önde annem arkamda anneme nasılsın iyi misin bile demedi. Ben ayakkabımı giyiyor gibi yaptım. Anneme selam ver dedim. Bunu ben bilirim dedi. Bende neden o zaman dün annenin yanına çıktım o zaman bende öyle yapmasaydım dedim. Yapmasaydın o zaman dedi konuyu kapattı. Neyse 3-4 dakika geçti anneme nasılsın dedi. Annemde iyiyim sen nasılsın dedi. Bende dedim ki neden beni strese sokuyorsun böyle yapıyorsun hamile olduğumu biliyorsun yapma artık dedim. Annem de konuya arkadan dahil oldu bu zamana kadar biz kızımız için sustuk diye. Anneme de susmasaydınız dedi. Annemde ne demek susmasaydınız ya kayınbaban hiçbir şey demediği halde terbiyesizlik yapıyorsun diyorsun o adam senin evini tamir etti bu kadar olmaz dedi. O benimle kayınbabam arasında özür dilerim biter konu dedi. Annemde kır kır özür dile olur mu öyle şey ne yapmaya çalışıyorsun istemiyorsan söyle dedi. Eşim istemiyorum senin kızını cuma günü adliyeye götürdüm dedi. Kıyamet orada koptu zaten annem bu durumu bilmiyordu ben söylememiştim. Ben döndüm sus dedim bana bağırdı kes sesini her şey senin yüzünden oluyor zaten diye parmak sallayarak. Annemde eşimin parmağını indirdi benim kızıma benim yanımda elini kaldıramazsın dedi. Çarşının ortasında bizi bıraktı eşim derhal adliyeye gidiyorsunuz bu iş bitiyor o adliyeye feristahın ailem gelecek seni rezil edeceğim dedi. Biz arabadan indik. O an görümcemi aramıs eşim görümcem upuzun mesaj attım bu evlilik olmaz sağlıklı gebeliğin de olmaz vs vs diye cevap bile vermedim. Biz adliyeye gittik. Eşim gelir gelmez nafaka miktarını azaltıyorum kabul etmiyorsan çekişmeliye götürürüm dedi. 2.500'e dilekçede yazdırmıştı. 1.500 dedi. Annem de hiçbir şey istemiyoruz sadece eşyalarımızı ver dedim görümcem oradan atladı veririz zaten merak etmeyin abla diye. Annem de ben damadımla konuşuyorum zaten dedi. Görümcem de ben seninle muhattap değilim asıl her şey senin yüzünden oluyor dedi. Bende annemle düzgün konuş diye bağırdım. Neyse kalemliğe girdik oradaki kadın annemi çıkardı görümcem kaldı. Her şeye görümcem karışıyor nafaka miktarına tefe tüfe oranına eşim de ne dese aynen öyle diyor. 1.500 nafakaya tamam dedim sana 500 bile fazla diyor eşim. Neyse ya sabır ya sabır çektim. Boşanma davası anında gözüktü. 15 gün sonra kesinleştirme imzası atacakmışız. Ortada bebek var. En çok da onun için üzülüyorum. Herkes aldır diyor aldıramam çok büyük günah. Eşim yok destekçim maddi durumum yok. Üstüne bir de akrabalarına yalan yanlış anlatmış mevzuyu kaynanam o kadar üzüldüm ki anlatamam. Eşim bu saatten sonra benim gibi eş bulamazsın benim annem gibi kaynana bulamazsın adın dula çıkacak ancak çocuklu biriyle evlenirsin mutlu da olamazsın dedi. Ben ne yapacağım ne edeceğim bilmiyorum. Bana bir tavsiye öneri verir misiniz ? Sizce haklı mıyım ? Siz olsanız ne yapardınız. İçimi bile ferahlatsanız yeter gerçekten çok bunaldım. Allah'ın adaletine güveniyorum eden bulur misali. Ama onlar şuan çok mutlular. Ben bebeğimle ne yapacağım diye sormaktan kendi kendimi yiyorum.

Kusura bakma da nerden tutsan elinde kalır. Elin evinde kalıyorken daha kiranı bile ödeyemiyorken, ortada doğru düzgün bir evlilik yokken çocuk ne mana?
Senin zırto eşinde iş yok. Her kavgada seni alıp adliyeye götürmüş. Bu herifi baba yapacaksın bir de.
Ben en çok ailene üzüldüm. Kimlere katlanmışlar sen mutlu ol diye. Çekişmeliye gitsin bırak, çocuk yaparken aklı neredeyse eşşek gibi ödesin nafakasını. İyi bir avukat tut. Uygun olan tutar neyse onu söke söke al. Elin kızını perişan etmek neymiş görsün. Sen de anlaşmalıya hemen tamam demişsin. Sana 500 bile çok diyen herifle anlaşılır mı ?? Saf mısın ciddi soruyorum.

Bunlar aile boyu deli. Hepsi yıkıcı olmak için bir araya gelmiş yapıcı olmaya çalışan yok.

Anne babanız arkanızdadır umarım. Onlarla kalın. Her şey zamanla yerine oturacak. Şu an çok taze her şey.

Eşinizle evlilik sürdürmek zaten imkansız anlattığınız kadarıyla
Boşanmak en doğru karar
Çok anaci adamlar gördük bu forumda ama sizinki zirveye oynar. Kurtuldunuz
Keşke daha önce boşanmayı düşünseydiniz ama olan oldu artık.

Allah bebeğinizi hayırla kucağınıza almayi nasip etsin. Allah yardımcınız olsun

Abartı bir kargasa annenin müdahil olması falan bilemedim bebekte varken daha doğmamış biraz üzerinde dünüşülmeliydi bence

Korunduğum halde gerçekleşen bir hamilelik. Hamilelik düşünmüyordum zaten. Eşime ve bana da bu yüzden sürpriz oldu. Hepimiz çok şaşırdık. Evimi tutalı 2 ay oldu ama işler halledilmedi. Bebek konusunda inanın kontrolü sağladığımı düşünüyordum ama olmamış maalesef. Kaynanam sözde evliliği isteyen ama içten içe istemeyen biriymiş. Bu olayda bunu anladım. Hala benim odaya girme konusundaki rahatsızlığımı gereksiz ve sorun çıkarmak olarak görüyorlar ama bence her gelin rahatsız olur.

Korunduğum halde gerçekleşen bir hamilelik. Hamilelik düşünmüyordum zaten. Eşime ve bana da bu yüzden sürpriz oldu. Hepimiz çok şaşırdık. Evimi tutalı 2 ay oldu ama işler halledilmedi. Bebek konusunda inanın kontrolü sağladığımı düşünüyordum ama olmamış maalesef. Kaynanam sözde evliliği isteyen ama içten içe istemeyen biriymiş. Bu olayda bunu anladım. Hala benim odaya girme konusundaki rahatsızlığımı gereksiz ve sorun çıkarmak olarak görüyorlar ama bence her gelin rahatsız olur.
Terbiyesiz aile işte. Korunuyorken hamile kalmanız bu foruma hiç sürpriz olmadı ama. 🧿

Terbiyesiz aile işte. Korunuyorken hamile kalmanız bu foruma hiç sürpriz olmadı ama. 🧿
Doktora söyledim durumu %100 koruma sağlamaz yırtık olabilir özellikle adetten hemen sonra hamile kaldıysanız 1 tane sağlıklı hücre bile yeter dedi. Ben böyle olsun hiç istemezdim buna emin olun. Şuan en çok ben üzülüyorum duruma. Şuanda hamile kalmasaydın yorumları beni daha fazla üzüyor çünkü oldu bitti. Ben ister miydim böyle olmasını, hele de bu hallere düşmek asla istemezdim.

VwDoktora söyledim durumu %100 koruma sağlamaz yırtık olabilir özellikle adetten hemen sonra hamile kaldıysanız 1 tane sağlıklı hücre bile yeter dedi. Ben böyle olsun hiç istemezdim buna emin olun. Şuan en çok ben üzülüyorum duruma. Şuanda hamile kalmasaydın yorumları beni daha fazla üzüyor çünkü oldu bitti. Ben ister miydim böyle olmasını, hele de bu hallere düşmek asla istemezdim.
Tamam da kardeşim sen başını okuyorsun sonunu okumuyorsun. Herif sana 500 lira bile fazla demiş. Bu kişiyle anlaşmalı falan boşanma. Sen annesi isen o da babası. Söke söke al çocuğunun nafakasını. Ver avukata gerisine karışma.

Abartı bir kargasa annenin müdahil olması falan bilemedim bebekte varken daha doğmamış biraz üzerinde dünüşülmeliydi bence
Anneme müdahale olmasaydın keşke dedim. Dayanamadım kızım senin bu kadar üzülmene her durumda seni bu şekilde haksız görüp üstüne gelmelerine dedi. O da çok doldu zaten. Ailem her durumda arkamdalar bin şükür.

Boşanır cocugu aldırırdım sadaka niyetine komik bir tutar olan 1500 lirayıda almazdım.
Aynen bunu söyleyip günaha girmek istemedim ama çocuk ortada rezil olacaksa doğurmamak daha iyi. Kendisi de çalışmıyor galiba. Kendi ana babası bir yere kadar bakar. Bu da ayrı bir sorumluluk. İnsan söyleyemiyor fakat aklından da geçiyor.

Tamam da kardeşim sen başını okuyorsun sonunu okumuyorsun. Herif sana 500 lira bile fazla demiş. Bu kişiyle anlaşmalı falan boşanma. Sen annesi isen o da babası. Söke söke al çocuğunun nafakasını. Ver avukata gerisine karışma.
Bebek doğduktan sonra bebek için nafaka davası açabiliyormuşum. Şuanda bebek için talep edeceğim her şey boşuna gidermiş. Bu arada eşim üstündeki arabayı arkadaşının üzerine yaptı. İş yerinde de çıkmış gibi gösterecekmiş kendini. Her türlü oyunu yapar yani.

Anneme müdahale olmasaydın keşke dedim. Dayanamadım kızım senin bu kadar üzülmene her durumda seni bu şekilde haksız görüp üstüne gelmelerine dedi. O da çok doldu zaten. Ailem her durumda arkamdalar bin şükür.
O anne ben olsaydım herifin o parmağı kırıktı şuan. Annen yine saygılıymış höst yani.

X