hamileyim ve aldatildim

Evlilik veya romantik ilişkiler sadece cinsellik üzerine mi kurulu ki cinsellik dışı diyalogları aldatma kabul etmiyorsunuz?
İnsan mekanik bir varlık değil,duyguları var.
İlişki denilen şey de iki organın birleşmesinden ibaret değil,ilişki veya evliliğin de duygusal boyutları var.
Cinsel organlar birleşmediği sürece mesajlaşma, yazışma,buluşma,öpüşme,webcam üzerinden soyunup görüntülü görüşme aldatma sayılmaz görüşü de bu nedenle tutarlı ve mantıklı değil bana göre.

Şöyle söyleseniz size hak veririm.
Evliliğinizi kurtarmak için çabalayın,evet yaşananlar hoş değil ama cinsel birliktelik olmadığı sürece diğer diyaloglar tolere edilebilir.Yaşanana değil altta yatan sebeplere odaklanın.

Hemcinslerimizin bile aldatmaya bakışı sadece cinsellik üzerine olursa erkeklere kızmaya hiç hakkımız yok diye düşünüyorum.

Sunu biliyorum. Erkekler her gun baska kadinlari hayal ediyorlar. Bunun aksini siyleyebilir misiniz? Evlilik ilerledikce bu artiyor. En yapmayani bile yapar oluyor. Sizin demenize gore bu da aldatma. O halde sunu soyleyeyim. Aldatilmayan tek kadin bile yok sizin tezinizden ilerlersek...Bana gore cinsel temas aldatmadir.

cinsel temas nedir, şehvetle el ele tutuşmak temas midır, yoksa temasa cinsel sıfatı eklemek için penetrasyon şart mı?
mesela adam prezervatif kullandım temas etmedik derse ihanetten muaf olur mu?
gösterip elletmemek, dokunmadan karşılıklı mastürbasyon yapmak, handjob, giyinik sevişme gibi kategorileri nasıl değerlendiriyorsunuz, anlatsanıza biraz

Berbat bir durum çok acı çok , keşke yapmasaydınız şimdi nasıl yüzüne bakıyorsunuz onun

Bakın benim çocuğum yok. Öncelikle hamileliğin tadını çıkarın. Dünyadaki en güzel duyguya sahip olmak üzeresiniz. O adamın canı cehenneme. Bırak naparsa yapsın bile diyebilirimde elden gelirmi bilmem. Yalniz gerçekten tadını çıkar ve sağlıkla bebeklerini kucağına al insallah. Allah banada nasip etsin.

Beyninde baska kadinlarla yatan bir erkek aldatmis sayilir mi?

Hayal etmek sadece düşüncededir ve düşünmenin de aldatma olduğu sizin fikriniz,
ben bir önceki yorumumda böyle bir şey söylemedim, mesajlaşma,telefon konuşması,webcam vb üzerinden ilerledim.
Dolayısıyla biraz zorlama bir yorum olmuş;
'hayal etme=aldatma'

Allah'ın aklımızdan geçirip, eyleme dökmediklerimizden dolayı bizi cezalandırması gibi bir şey bu.
Böyle bir şey olsaydı, dünyadaki düşünceleri yüzünden, cennete gidecek bir Allah'ın kulu kalmazdı.
Hangimiz aklımızdan kötü veya yanlış şeyler geçirmiyoruz ki?
Bazımız bu düşünceleri eyleme döküyor,
bazımız aklını ve iradesini kullanıp düşünce boyutunda kalıyor ve hata,kötülük vb yapmıyor.

Mune beni bu seferlik affet,dini yorum yasak biliyorum ama konuyu başka türlü anlatamazdım.
Yine de ceza verirsen adaletin kestiği parmak acımaz der,darılmam.

Aldatılmayan kadın yoktur demiyorum.
Yeryüzündeki tüm kadınlar, aldatılıyor da diyemeyiz.
Bunlar hep kendi görüşlerimizi baz alarak yaptığımız genellemeler.
Elinizde bir istatistik,akademik anlamda ölçek uygulanarak yapılmış bilimsel bir çalışma var mı?
Zorlama yorumlarla bir yere varamayız.
Siz 'cinsellik dışında hiç bir eylem aldatma sayılmaz' tezinde sabit fikirlisiniz,aksi yöndeki görüşlere tamamen kapalısınız.
Bu durumda tartışmayı genişletmenin de bir anlamı olmadığını düşünüyorum kendi adıma.
Tüm kadınlar ve erkekler için; yalan ve aldatmanın olmadığı bir evlilik için en azından çaba göstermelerini temenni ediyorum.

Beyninde baska kadinlarla yatan bir erkek aldatmis sayilir mi?

Bence beynini cikarip komidine birakip yatiyorsa aldatma sayilmaz
Gercek fikrimi soyleyeyim mi, kadin erkek ayirdi olmadan, insanlar partnerini ne kadar aldatiyorsa o kadarini aldatma kategorisine sokmayarak kendilerini rahatlatiyorlar.
Mesela kocasini, duygusal birliktelik olmadan sadece baskalariyla cinsel iliski yasayarak aldatan kadinlar, duygusal bir sey yoksa tek gecelik iliski aldatmak degildir aciklamalari yapiyor,

Ya da aksine cinsel iliski yoksa duygusal yakinlasma aldatma degildir diyenler de sagda solda milletle flort edip sadece kocasiyla sevisenlerden cikiyor.
Bu tarz konular, esler icin guzel bir "nasil aldatiliyorum" dedektoru olabilir.

Okurken son derece mantıklı geldi :)

Hayir kadin da yapsa ayni yorumu yapardim. Evet sanal alemi aldatma kabul etmiyorum.
İkisinden birinini seçmek zorunda olsanız
Kocanızın bir gecelik cinsel birliktelik aldatmasını mi affedersiniz yoksa
Aşık olup aklında yüreğinde olan ama cinsellik yaşamadığı bir aldatmayı mi affedersiniz

Cnm bende aldatıldığımı öğrendiğim 1.5 ay oldu.9 senelik evliyim üstelik hamileyken brni hamile bırakıyo yada bırakmaya yakın aldatmaya başlıyo.2 kızım var kızıda biliyorum beni tanıyo 2 senedir büyük bi oyunun içindeymişim eşim deli gibi sevmiş ama eve belli etmiyo 2 çocuk var direk boşanırım diye.kız baskı yapınca artık ne zaman boşancan ne zaman evlencen diye gizli telefonlar geliyodu bana bunlar tartıştıkça ankesorluden bana telefon açıyodu eşimin açığını vermek için kavga edelimde ayrılalım diye.bi erkek telefonuna sürekli şifre koyuyosa köşe bucak telefonu saklıyosa giyim kuşamına dikkat ediyosa gece geç geliyorsa yada gelme saatleri uzuyorsa eve karşı ilgi ve sorumlulukları azalıyorsa sürekli git annende kal canın sıkılıyosa diyip çocuklarıda al git kal değişiklik olur diyip kendine zaman dilimi ayırmaya çalışıyorsa iş çalışma saatleri uzunsa ve sürekli şu iş çıktı bu arıza verdi gibi bahaneleri arttıysa sizi eskisinden daha az dışarı çıkarıyosa vakit ayırıyosa ve özellikle şuna dikkat!!!!!! Instagram watsap gibi sosyal ağlara birlikte resminizi koymuyorsa çok büyük konuşuyorum yüzde 90 aldatılıyorsunuz.ben yaşadım çok sıcak daha yeni hamileyken iki tarafta bunu biliyo olmasına rağmen aldatılmaya başladım.erkek evliyse arabasını evin önüne değilde arka sokaklara park ediyosa eğer(sevgilisi gelip kontrol eder düşüncesiyle)genelde erkekler evde sorun var gibi gösterir dışarıya işte eve gitmedim şurda kalıyorum arkadaşımın evinde dükkanında kalıyorum gibi yalanlar söyler karşıya.bu söylediklerim yaşadıklarım o yüzden dikkatli olun ben eşime aşırı güveniyodum 6 sene konuştuktan sonra evlendik severek.o kadar güveniyodumki hiçbirşeyden şüphelenmeyip üstüne gitmiyodum eşim bana yanlış yapmaz diye.çok pişmanım gözüm çok kapalıymış.siz siz olun papuç bırakmsyın.şuanda durumu öğrebdikten sonra benden kötüsü yok meer eve anlamıyım diye iyi görünüyoöuş maske düştü gerçek yüzü çıktı hayvan gibi muamele ediyo bana şuanda.boşanma davası açıcam bende bu hafta.soğudum diyo batıyosun bana diyo:)) artık o kadar yüze çıktı.kimseye güvrnmeyin lütfen nnn erkeklerin yüzde 90 ı aldatıyo arkadaşlar kimisi öğreniyo kimisi öğrenmiyo.çevremde insanlar var bildiğim ama eşlerinin haberi yok(( bu çok acı verici.insan söyleyemiyoda sebep olmakta ağır.allah benim durumumda olan herkese sabır versin küçüğü 2 yaşında daha.işte düşünün bizi bi başımıza bırakıcak kadar kadına bağlanmış kopamıyo zehirlenmiş gibi.halada görüşüyolar hissediyorum.af diledi 5 kere yine aynı kişiyle girişimi oldu artık yoruldum.bende ne yapıcağımı bilmiyorum.bi çok forumada yazdım aldatılmayla ilgili çok ağır zoruna gidiyo insanın senin bi suçun yok ama gururun ezilmiş kendini çok kötü hissediyosun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…