hamileyim ama kabullenemiyorum :(

Bence bu mucize sana nasip oldugu icin sukretmelisin. Biz 2 sene denedik olmadi her ay adet gordugumde agliyordum, yumurtlama zamani iliski gunu kacirdigim zaman agliyordum dusun. Cok sukur rabbim tam pes etmeye basladigim zamanlarda nasip etti ben hala inanamiyorum. Rabbim isteyen herkese saglikli hayirli evlatlar versin insallah.

Canım, Google'da 'kürtaj yapan kadınların pişmanlığı' diye yaz ve çıkan sonuçları gözden geçir bence. Biliyorum sen kürtaj düşünmüyorsun ama kürtaj yapanların ruh halini okursan sana verilen hediyenin farkına varırsın bence. Hem dalında buna da gerek kalmayacak bence bebek içinde büyütmen sen de anneliğin ne demek olduğunu, bebeğini korumak için elinden geleni yapacağını anlayacaksın bence😉

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aa durumumuz benziyor. yaptirmadik hic bisey biz daha. bu ay kendi evimize tasiniyoruz o zaman doktora gidecez kimseye söylmeden insallah aksi bi durum yoktur. sen ne kadarlk evlisin doktora gittin mi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben 14 aylik evliyim evet benim adet felan duzenli 29 gunde bi oluyor doktora gittim herseyim normal cikti sorun yok esime cumartesi sperm test yaptirioruz . Normalde dundu adetim olmadi hala

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Kadınlar Kulübü

ben sizi çok iyi anlıyorum.
zaten hiç istememişsiniz. ertesi gün hapı bile kullanmışsınız.
Allah'ın verdiği cana kıyamam dediğiniz için inşallah kabullenirsiniz diyorum..

katılıyorum.
mesela onlardan biri benim.
2.5 senelik evliyim daha 4 sene kadar çocuk düşünmüyoruz.
olursa benim için büyük bir travma olur.
zaten çocukları pek sevmem...
en korktuğum şey kendi bebeğimi kabullenememek.

Hazır olmadığınız bir hamilelik yaşadığınızdan dolayı ilk etapta kabulenememeniz çok normal sizi çok iyi anlıyorum ben , çünkü aynı duyguları yaşamıştım bire bir ,bende hiç istememe rağmen hamile kalmıştım ve Dr gidene kadar şaka gibi geliyordu eşim çok mutlu olmuştu ama sanki benim dünyam başıma yıkılmış gibi hissediyordum,
Ilk Dr kontrolü kabullenmenizde dahada yardımcı olacaktır onun orada olduğunu görünce ve gün gün büyüdüğünü hissedince bu sefer onu görmek için Dr kontrollerini iple çekmeye başlayacaksınız, daha çok yeni bu duyguları yaşamanız normal
Burada nasıl kabul edemezsin falan diye bir ton zırvalayan olacaktır kulak asmayın herkes bu haberi aldığında aynı duyguları yaşamak zorunda değil herkesin bu dünyadaki sınavı farklı çocuğu olmayan insanlar var diye bunun vicdan azabını bu şekilde düşünenler çekmek zorunda değil

Bana da şuan çok uzak geliyor tamam çok sevimliler ama sorumluluklarını istemiyorum en azından bir iki yıl, önce kendimi toparlamam lazım.

Pirinc tanesi kadar sey önce sanayağı kadar olur sonra 750 gr kıyma sonra da 1,5 kilo baklava :)

Aynaya her baktığında vücudunun azar azar değiştiğini farkedersin. Normal zamanlarda en sevdiğin pantolonunun icine giremediğinde kendine lanet okurken gülümseyerek kaldırırsın o pantolonu seneye giymek üzere.

Sonra bir gün karnında kımıl kımıl bi haller olur :) Önce anlam veremezsin, yok canım daha erken dersin ama o kendini hissettirmeye başamıştır coktan. Her sabah onun minik tekmeleriyle güne merhaba der, onunla gecenin analizini yapar, işe eve pazara içinden konuşa konuşa gidersin :) Kimse bilmez ama sen aptal bir sırıtmayla yürürsün yollarda :) Herkes tek başınadır, sen onunlasındır, güclüsündür mutlusundur....

Öyle güzel öyle harika bir duygu ki bu, Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Geceleri sadece 2 saat uyuyabiliyorum, sıcaklardan heryerim davul gibi şiş ve kaşınıyo ama ben mızmızlanmadan sadece gülümsüyorum. Bu tatlı yükü sadece onun sevgisi taşıtabilir.

Ne guzel anlatmissin canimm ya Hamilelik psikolojisi ancak bu kadar guzel anlatilirdi. Esim bana kilo al ben seni kiloluda severim dese kimse icin gram almazdim. Sacma sapan beslenme duzenim vardi hic birsey yemeyip sadece kahveyle gecirdigim gunler olurdu. Ama sirf bebis icin aldigim kilo umurumda degil. Onu dusunerek herseyden azar azar yiyorum. Sislik umurumda degil biliyorumki o orada buyuyor. Pantolonlarim olmamis mi? Banane:) O iyi olsun bi an once kucagima alip emzirirken gozlerime baksin minik elleriyle parmaklarimi kavrasin gece uyurken bile yarim saatte bir uyanip nefes aliyormu iyi mi diye kontrol etmekten uykusuz kalsamda sikayet etmem...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende ilk kabullenemeyenlerdenim.
Çok agladim napcam nasil bakcam aklimda sorular.
Ilk duydugunda ertesi gün dogcak gibi korkuyo insan ama o kadar uzun bi zaman var ki önünde nasil alişip kabullendigini fark etmezsin bile.
Dogdugunda keşke evlendigim ilk ay hamile kalsaydim dedim.

Ben de ilk kabullenemeyenlerdenim. Halbuki plansiz ya da istenmeyen bir bebek degildi. Surekli agliyordum. Ama dogdugu gun sihirli bir degnek degmis gibiydi. O melek yüzüne bakinca su anki duygularin icin kendine kizacaksin :)

Hemen hamile olasim geldi:)))sadece bi anne bunlari hissedebilir

konu sahibi simdi nasıl?

insanoğlunun gebelik süresi diğer canlılara göre uzun. Bence insan evladı gibi ciddi derecede bakıma muhtaç bir yavrunun sorumluluğuna hazır olmak için bu uzun süreç bahşedilmiş bize. Dokuz ayda annelik isteği ile dolar taşarsınız inşallah.
evlendikten bir iki ay sonra bebek istemeye başladım. bu haberi insanlara vermek, hamileyim diye etrafımda şımartılmak, mini mini hazırlıklar yapmak. ağladığında bende sakinleşen bir yavru istedi bu kucak. Ikıncı ay, üçüncü ay derken dört ay belledik. inanın her ay defalarca test yapardım. Daha adet günü gelmeden başlardım test yapmaya. olmayınca üzülürdüm. Derken birgün pozitif cıktı. ve ben bu kadar istememe rağmen üzüldüm. Hatta eşim de. Nasıl bakarız ne yaparız. çalışıyorum, eşim yoğun sartlarımız vs vs.... bu süreci herkes yaşıyor. pozitifi öğrenince havalara uçmak filmlerde olur. Normal psikolojiye sahip kadınlar bir duygu karmaşasına girer. heyecan korku, yetersiz olma kaygısı, üzüntü hepsi içiçedir. gebelik hormonlarının da etkisi ile üzüldüğünüze üzülüp durursunuz. zamanla gebeliğe bağlı olarak serotonin artar ve musmutlu gezilir. ta ki doğum olup da lohusalık depresyonu gelene kadar ilk bebeğim rahat bir gebelik ve rahat bir doğumla dünyaya geldi. Öyle usluydu ki rüya bebek diyorum kızıma. onunla her yere gittik, her seyi yaptık. cok misafir çağırdık. hazırlık bile yapardım. 11 haftalıktı çalışmaya başladım. bir iki kez hasta oldu bunun dışında iyiydi. Bazı zorluklar yaşadım elbette ama bana annem demesi tüm her seyi aldı götürdü. Kızımız 11 aylıkken ikinciye hamile olduğumu öğrendim. Su an biri iki yasında biri altı aylık iki tane mini mini kızım var. Bir koşuştururken öteki sürekli emmek istiyor. sürekli popo yıkıyorum. küçük o kadar ilgi seviyor ki evi toparlayamıyorum . misafir çağıramıyoruz çünkü hazırlık yapamam. İşe erkenden döndüm. Gelen giden ev curcuna. küçüğüm gece geç saatlere kadar oturur. inanaın uyku yok sadece uyuyakalıyorum uzatılabilir. bunlardan inanılmaz haz alıyorum. dünyanın en mutlusuyum. hatta üçüncüyü düşünüyorum.

Son düzenleme:
işyerindeki arkadaşımda aynı bu ruh halindeydi, ne zamanki kalp atışlarını duydu kızın yüzüne ay doğdu resmen

daha evlenmeden esım hep cocuk ısterdı hemen yapalım falan derdı ben 1 sene olmasın desemde evlendıkten bı sure sonra ıstedım 8 ay her ay bekledım ne hayaller kurdum sonrada esımın hıc bı zaman baba olamıycanı ogrendım yıkıldım anne olmakta vazgectım bı gun olcana kendımıde onuda ınandırmaya umut vermeye ugrasıyorum yıllardır keske dıyorum evlendıgım gun olsaydı ıstemedım gunler ıcın cok pısmanım uzun oldu yazdım ama hamılelgının tadını cıkar ne guzel allah aratmadan bekletmeden vermıs yıllardr bekleyen o kadar kısı varkı bazen karnıma yastık koyyorum acaba hamıle olsam nasıl olurdu dıyrum hamılelere imrenerek bakıyorum karnında bı kalp atıyor ınan o herseye deger

inanın okuduklarıma çok üzüldüm. Allahtan umut kesilmez, bu tarz konularla ilgili tıp cok hızlı ilerliyor. benim asla cocugunuz olmaz denen cok arkadaşım var simdi anne. Allah size de her seyin en hayırlısını nasip etsin ve en önemlisi inşallah bu sabrınızın ve Allahtan gelene razı oluşunuzun mükafatını kat kat alırısınız inşallah. evlat bence bu dünyadaki en büyük imtihan. Kimi yokluğuyla imtihan ediliyor, kimi evladının hastalıgıyla kimi evladının hayırsızlığıyla kimi de şükür imtihanına giriyor. Sonumuz iyi olur insaalah.

beklenmedik bi anda gelmiş...
bu tür duygu karmaşaları planlı hamileliklerde bile oluyo...
hissetmeye başladığında duygularında değişecek emin ol...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…