Hamileyim aldıgım kiloları nasıl verecegim :(

Canim once hele bi dogur.. Emzir.. Sonra hepsi olur.
Esine de de ki; eger sen bana yeterli yardimda bulunursan seve seve spor yaparim de..
Hey Allahim dusunecek o kadar sey varken esin daha simdiden kilolari mi dusunuyo. Hele bi uykusuz kalsin, senin lohusaliginla ugrassin bak aklina kilo geliyo mu onun

Esim aslında cok ilgili sürekli bebek tekme atıyor mu diye onu dinliyo. Bebegin bütün alisverisine beraber seve seve yaptık. Ama iste onun kilo takıntısı var.manken gibi olcan ona. Hatta ben hamilelikte kilolara alakalı seyler okuttum ona böyle seyler söylememesi gerektigini belirttim. Kendine de öyle o sürekli kilo aldım vermem lazım diyor yüzmeye gidiyor. İnsallah veririm kilolarımı. Sanki doğurdum da dert bu oldu:) dogum stresinden baska seylere yöneldim sanırım:)

Benimde doğuma sayılı günlerim kaldı çok şükür 54 ile hamile kaldım şuan 69 um benim eşimde baya strese soktu beni başından beri sağolsun çatlama çatlama diye diye:) ne çatlak önleyici setler aldı Ee bi dünya kilo aldım en son kafam attı doğumdan sonra kalan kilo çatlak patlak olur sarkma olur hiç moralimi bozamam madem fit seviyorsun verirsin parasını toplatırım oramı bura mı dedim bayadır bu konuda sesi soluğu çıkmıyor :) bence sende bi atar yap sanki keyfinize kilo aldık çatladık kolay sanıyorlar herşeyi

Doğuma yakin bir kadına spor yapıcaksın diye eşin ağzını tuvalet terligiyle vurmak lazım canım hiç endişe etme zira ben 60 kilo ile gebe kaldım 80 kilo ile hastaneye kaldirildim 100 kilo ile doğum yaptım ama 20 kilo ödem olmuş eve geldiğimde 80 kiloydum simdi ise bebeğim 1 yaşında 52 kiloyum önemli olan bebek sağlığı emin ol gidiyor kilolar

20 kilo aldım ben de... Salla gitsin, ömründe kaç defa hamile kalacaksın. Sağlığın yerindeyse önemseme. Benim boyum 1.80, kimse 20 kilo aldığıma inanamıyor ama aldım.

Ve bebeğim doğunca da azmimle vereceğim tüm fazlalıkları, eminim

İlk hamileliğimde 13 kilo aldım, doğumdan bir hafta sonda eski kilomsaydım, emzirme süresinde daha dikkatli olsaydım kilo bile verebilirdim bence .
Bu hamileliğimde biraz daha fazla aldım şimdiden, ama veririm diye kafaya takmıyorum.
En önemlisi emzirme Zaman'ı süt yapsın diye yemeği abartmamak, belki bu sürede diyetisyenden yardım alabilirsiniz, bebeğinizin ihtiyaçlstını düşünerek size menü hazırlar

kilo almayi takmayin da catlamamaya bakin..
o kilolarin hepsi gidiyor yeter ki emziriyorum diye onunuze geleni yemeyin,sekerden vs. uzak durun.

Hamileliği bilemem genel kilo alımıyla ilgili konuşuyorum, insan kilo aldım almamalıyım nasıl vereceğim diye taktıkça stres hormonları tetikleniyor ve kilo almaya yol açıyor ayrıca stres bebeğinize de zararlı. Bu saatten sonra sağlıklı beslenin, en azından kilo almayın. Sonra sporla verirsiniz. Abur cuburdan, aşırı yemekten uzak durun tamam hamilesiniz ama bunların bebeğe de faydası yok. Büyük bir kaseye ortaya salatalık, cherry domates, yeşil elma falan yıkayın koyun ortalığa bunları günün her saatinde istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Tatlı isteği bastırırsa da tarçınlı bir soğuk yağsız süt yanında (tarçın gebeliğe zararlıysa kakaolu falan da olur ama hazır değil kakaoyu siz koyun süt şekersiz ve yağsız olsun) bir kare kadar bitter çikolatayı yavaş yavaş yersiniz.

Üzülme ben de 62 kiloydum şuan 90 oldum :) benim bebek de kilolu 3.5 oldu. Çok obez bir görüntüm yok ama karnım baya büyüdü. Ondan hiç bir şey olmuyor. İştahım da iyice açıldı bu aralar napacağım bilmiyorum. Ama çok takmıyoruz biz. Hayırlısıyla doğum olsun da gider kilolar.

Gerçekçi olacağım. Dikkat edin boş kalori almayın. Hemen bir diyetisyen desteği alın. Hem kendiniz hem bebeğiniz için.
Doğumdan sonra kilolar sanıldığı kadar çabuk ve kolay gitmiyor. Benden söylemesi.
Doğumdan spora başlamak çok ütopik kaç ay sonra başlarsınız kişiye göre değişir.

şu an son takacağınız şey sağlığınızı etkilemiyor ise kilolarınız olmalı

ben çocuk yaşına girdiğinde hamile kaldığımdan daha zayıftım

tamam sizin kadar kilo almadım diyetisyen kontrolünde gittim zira gebelik şekerim vardı

ama koşturmaca ile gidiyor kilolar

emzirirken bitiyor gidiyor

ama hemen öyle ikinci ayda eskisine dönmek bazı bünyeler için normal bazıları için hayal

bizim bir tanıdık var

kadın kırklı kilolarda tık iniyor o onun bünyesi

kendinize zaman tanıyın ve eşinize bunu şimdiden söyleyin ki sonra baskı yapmasın surat asmasın

Bende 13 kilo almıştım doğumda uc kılo gitti sadece . 57 idim 68 de kaldım Bır ara sonra kendı kendine gitti su an 56 seyredıyorum eskı halımdeyım kızım onbır aylık . Hıc takma ınan gıdıyor ilk balta millet laf etti kafama taktım yemedım sütüm kesildi sonra bebegını düşündüm yedım yavaş yavaş gitti emzırırken cok gıdıyor zaten bol bol emzir eger yavaş güderse ek olarak spor yap ve bol su aşırı yemedıkten sonra gıder ama dıyet yapma Bebek ıcın

dogumla 10 a yakın gider belki daha fazla diğeridr verilir yeni doğum yaptım biliom

74 ile hamile kaldım 100 le doğuma girdim oğlumun 2 yaş doğumgununde 59 kiloydum. Hiç birşey yapmadım. Sadece sut olur mantığı ile ne bulursam yemedim bol bol su içtim herzmanki gibi yemek yedim. Sütten kesilince 68 oldum diyetisyene başladım 54 kiloyum. Yani kilo veriliyor. Kilodan korkma doğum sonrası veriliyor sadece emzir. Saat dakika koyma gak diyince guk diyince gece gündüz emzir. Bebeğin sağlıkla buyur sende sağlıkla kilo verirsin

Boyum 170, 58 ile hamile kaldım 18 kilo aldım. Doğumda 10 kilo gitti. Suan 55 kiloyum.

Doğumdan iki ay sonra düzensiz de olsa spor yaptım. Kızım 6 aylık olunca belli bi düzen oturdu. Uyku saatlerinde falan spor yapmaya başladım. Haftada 3,4 gün yapıyorum.

45-60 dk fitness blender (müthiş yağ yakıcı kardiyo egzersizleri vardır, mucize gibi)
45 dk pilates
15-20 dk squat ve bölgesel hareketler yapıyorum.

Hamurisi, tatlı zaman zaman yerim. Ama genelde düzenli ve sağlıklı beslenirim. 3 ana iki ara öğün. Emzirmede hiç problem olmadı hep yeterli beslendim. Tüm bu bilgilere internetten çok rahat ulaşabilirsiniz. Yani ana ve ara öğünlerde ne yemeli, hangi egzersiz hangi bölgeyi çalıştırir vs.

Şu an göğüslerin dışında (emzirdigim için) her yerim ince ve sıkı. Doğumdan önceki halimden daha da çok beğeniyorum.. spor gercekten bi mucize, duruşunuz bile değişiyor. Tüm bunları size örnek teşkil etsin diye anlatıyorum. Yani isterseniz yapabilirsiniz.

Şimdi sadece bebeğinizi ve sağlığinizi düşünün. İnanın isteyince her sey oluyor. Yeter ki iradeli ve disiplinli olun.

Merhaba ben de 28.haftaya girecegim.. aldigim kilolari dert edindigim icin ben de konu acmistim. 66 ile basladik,su an 80im galiba
Siz benden daha iyi durumdasiniz ben 20yi gecmezsem iyi yani.. seker yukleme de yaptirmadim... insallah bebek iyidir. Biraz biraz dikkat etmeye baslamistim yediklerime. Bayram sekerleri cikolatalarini gorunce gene tutamadm.kendimi birkac gundur yiyorum baya tatli seyler...

Aynen bazen hafif dokunduruyor bana ben gardımı alıyorum hemen bebegimiz icin diye. Su bir haftadır asırı takmaya basladım. Bebek kilolu su an
Aslında sürekli kilo yapcak bşr sey yemedim böyle oldu benimde. Bende seker yüklemesi yaptırmadım. Tansiyonun nasıl bakıyor musun sürekli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…