Hamileyim aldıgım kiloları nasıl verecegim :(

Dogumda amnion sivisi ve bebekle 10 kilo gidecek.. hamileliginizin geri kalaninda hamur isi ekmek vs yemeyin bunlarin bebege bir faydasi yok.. bebegi arabasina koyup yaniniza suyunuzu alip bol bol yuruyuse cikin ama bahsettigim 300 m degil.. en az 4 5 km.. iradenizi saglam tutabilirseniz hallolmayacak kilo meselesi yok..

Merhaba su an hamileyim 60 kiloyla hamile kaldım. Su an 77 kiloyum daha doguma var. Hem ben kilo alıyorum hem bebek kilolu. Bir hafta önde takip ediyor. Bu aralar sürekli bir seyler yemek istiyor canım gece bile fark etmiyor. Bebegim gelecek diye heyecanlıyım ama bu kiloları takıyorum nasıl verecegim bunları. Esim zayıf seviyor. Spor yaparsın demi sonra diyor. Zaten hamilelikten dolayı olmuyor giysiler ama hamilelikten sonra olmayacak bölgesel her yerim genişledi :KK43: :cry:
Su an bunları düşünme canım hamileliginin tadını çıkar zaten 38.haftadasin sanırım sona yaklasmissin. Biraz zor oluyor ne yalan soliyim ben 26 kilo aldım 7 kilo doğumda gitti emzirirken de verdim bi 7 kilo şimdide 2 kilo vermisim 10 kilo daha fazlam var. Kıyafetlerim olmuyor ama olsun nasılsa yavaş yavaş gidicek kilolar.

Merhaba su an hamileyim 60 kiloyla hamile kaldım. Su an 77 kiloyum daha doguma var. Hem ben kilo alıyorum hem bebek kilolu. Bir hafta önde takip ediyor. Bu aralar sürekli bir seyler yemek istiyor canım gece bile fark etmiyor. Bebegim gelecek diye heyecanlıyım ama bu kiloları takıyorum nasıl verecegim bunları. Esim zayıf seviyor. Spor yaparsın demi sonra diyor. Zaten hamilelikten dolayı olmuyor giysiler ama hamilelikten sonra olmayacak bölgesel her yerim genişledi :KK43: :cry:
38. Haftaya gelmişsin şu saatten snra spor falan yapma sakın. Hafif hafif yürü tbi spor amaçlı değil. Acıktıkça süt iç, bal ye, havuç turp ye. Meyve ye.. Ancak bunu yapabilirsin. Doğumdan sonra bebek kendini toplayana kdr da diyet falan yapma. Bi süre sonra diyetisyene gidersin. Eve de bi koşu bandı alırsın. Şu an bunları düşünme

38. Haftaya gelmişsin şu saatten snra spor falan yapma sakın. Hafif hafif yürü tbi spor amaçlı değil. Acıktıkça süt iç, bal ye, havuç turp ye. Meyve ye.. Ancak bunu yapabilirsin. Doğumdan sonra bebek kendini toplayana kdr da diyet falan yapma. Bi süre sonra diyetisyene gidersin. Eve de bi koşu bandı alırsın. Şu an bunları düşünme
Aslında her gün yürüyüse cıkıyorm. Hamilelik döneminde hic spor yapmadım. Saglıklı seyler yiyorum genelde. Su üc gündür hicbir hap içmiyorum. Direkt fark etti beni herhalde o sisirdi. Acayip istah vardı gitti resmen.

Su an bunları düşünme canım hamileliginin tadını çıkar zaten 38.haftadasin sanırım sona yaklasmissin. Biraz zor oluyor ne yalan soliyim ben 26 kilo aldım 7 kilo doğumda gitti emzirirken de verdim bi 7 kilo şimdide 2 kilo vermisim 10 kilo daha fazlam var. Kıyafetlerim olmuyor ama olsun nasılsa yavaş yavaş gidicek kilolar.
Yok canım hep cıkardım hamileligşn tadını. Herkes bunlar iyi günlerin falan dedi. Bol bol uyudum. İste sanırım beni vitaminler sisirdi.

Dogumda amnion sivisi ve bebekle 10 kilo gidecek.. hamileliginizin geri kalaninda hamur isi ekmek vs yemeyin bunlarin bebege bir faydasi yok.. bebegi arabasina koyup yaniniza suyunuzu alip bol bol yuruyuse cikin ama bahsettigim 300 m degil.. en az 4 5 km.. iradenizi saglam tutabilirseniz hallolmayacak kilo meselesi yok..
İnsallah o kadar gider bende de. Zaten bebek 4 kiloya yakın olcak dedi doktor. Uygun ortam var yürüyüse cikabilirm dediğiniz gibi.

Ben 63 kilo ile hamile kaldım. 83 ile doğuma girdim. Doğumdan sonra 7 ay hep 73 kiloydum. Şu an kızım 2.5 yaşında ve ben 58 kiloyum. Yani diyorum ki boş yere üzülme. Veriliyor merak etme. Canan Karatay usulü beslenip yürüyüş te yaptın mı mis gibi de gidiyor kilolar. Hiç kafana takma.
Karataya alısıgım aslında yapabilirim gecmiste on kilo vermiştim Karatay sayesinde. Baya iyi olmus sizinde. İste zaman vermek lazım dogumdan sonra.tesekkürler yorum icin.

Kızlar hepinize tesekkur ederim. Kilo konusunda içim rahatladı. Baya bilgilenmiş oldum sayenizde. En Büyük KK:KK28:

Merhaba kızlar hamileyken acmıstım bu konuyu. Bebeğim dogalı 78 gün oluyor. hamile kaldıgımda 60 kiloydum. Doguma girerken 18 kilo aldım. Bir sürü vitamin kan hapı magnezyum hamileliğin basında folik asit balık hapı vs kullandım kiloya etkisi oldu tabi. Şükür bebegim saglıklı iyiki de almışım o kiloyu kansızlık yok su an. Doğumdan sonra 8 kilo gitti 70 kilo oldum. Su an emzirdigim icin cok cabuk kilo veriyorum 65 kiloyum. Bu konuyu açtığımda destek olan arkadaslara tesekkür ederm.

Merhaba kızlar hamileyken acmıstım bu konuyu. Bebeğim dogalı 78 gün oluyor. hamile kaldıgımda 60 kiloydum. Doguma girerken 18 kilo aldım. Bir sürü vitamin kan hapı magnezyum hamileliğin basında folik asit balık hapı vs kullandım kiloya etkisi oldu tabi. Şükür bebegim saglıklı iyiki de almışım o kiloyu kansızlık yok su an. Doğumdan sonra 8 kilo gitti 70 kilo oldum. Su an emzirdigim icin cok cabuk kilo veriyorum 65 kiloyum. Bu konuyu açtığımda destek olan arkadaslara tesekkür ederm.
Benim de dogum yapali 20gun olacak. 66 ile hamile kaldm,86 ile doguma girdm. Su an 77 kiloyum.. bakalim emzirirken vercek miyim :)
Bizm kilolarin bi onemi yok ,bebislerimz saglikli olsun da... su an skntım, aciysn dikislerim. .. :KK43:

Benim de dogum yapali 20gun olacak. 66 ile hamile kaldm,86 ile doguma girdm. Su an 77 kiloyum.. bakalim emzirirken vercek miyim :)
Bizm kilolarin bi onemi yok ,bebislerimz saglikli olsun da... su an skntım, aciysn dikislerim. .. :KK43:
Canım benim dikişler yaklasık 30 gün sonra falan iyilesti gercekten de kırk çıkana kadar anca kendine geliyorsun. Dikişlerimden dogru düzgün kalkıp çocuğu emziremedim ki. Şükür bir şekilde verdim anne sütünü. bir de pozisyon sıkıntısı yok şöyle tut yok sıkma yok yatarak verme makas yapma elini dediler. Eskiler nasıl emzirmis kendime göre emzirdim rahat ettim. Lansinoh gögüs ucu kremi kullandım düzenli kullanınca ise yaradı. Dikişler icinde en basta ped kullandım daha beter oldum. sonra bi arkadas bebek bezini kes kullan dedi. O da ise yaramadı. En son gittim pamuk kumaşlar aldım kestim güzelce icine pamuk koyup koydum oh rahat ettm. Sükür o sıkıntı gecti gitti.

Ben nasıl doğuracağım diye düşünüyorum kilolar umrumda değil :) Yine de söyleyeyim 57 ile hamile kaldım, doğuma 50 gün var ve şimdiye kadar 13 kilo aldım. 20'ye tamamlanır heralde. Kilo alınır verilir yeterki biz ve bebişlerimiz sağlıklı olalım.

Dogumunuza ne kadar kaldi peki cok da takmayin ya gercekten gidiyo kilolar ama biraz ugrasacaksiniz emzirirken hamur isi yemezseniz gider hemen kilolar bol su icin yesillik yiyin meyve sebze yemekleri yiyin tatlidan uzak durun bakin nasil gidecek o kilolar siz emzirdikce hem kilo dediginiz seylerin bazen cogu odem oluyo dogumda cogu gidiyo bile. Ama dogumdan sonra kiloyla ugrasmamanin tek cozumu 16 kiloyu gecmemek sanirim. 12-16 ideal oluyo ben 12 almistim bisey yapmadan gitti ama gobek kaliyo tabi biraz :KK43: saglikla kucahiniza alin bebeginizi en onemlisi o

Ben 50 kilo ile hamile kaldım, 82 kilo ile doğum yaptım. Doğumdan sonra 70 kiloydum şu an 85 kiloyum :halay::KK73:

Benim eşim de çok problem yapıyor. Cinsel hayatımız yok, bu yüzden olduğunu düşünüyorum hatta eminim ama çok da umrumda değil. Kilo bu verilir ne olacak sağlığınız ve bebişinizin sağlığı yerinde olsun yeter. Hiç sıkıntı stres yapmayın.

Bir diyetisyene ve spor salonuna giderek kısa sürede eski kilonuza dönebilirsiniz. Bu sebeple bunları şimdilik dert etmeyin. Önceliğiniz sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almak olmalı. Bir de şu anda çok kilo aldığınızı düşünüyorsanız sürekli kontrolüne gittiğiniz doktorunuza bu konuyu danışabilirsiniz.

çaresi şu...

dengeli besleneceksiniz.

mesela şekeri çıkaracaksınız, bebek için faydalı değil.

çok tatlı canınız çektiğinde meyve yiyeceksiniz.

proteinli besleneceksiniz, et balık tavuk süt yumurta. bunlar daha az acıktırır ve bebek için de faydalı.

bol su içeceksiniz.

günlük 1 saat yürüyüş yapacaksınız güneşli havada ki d vitamini sentezlesin. bebek için de gerekli.

böylece hem siz sağlıklı kalacaksınız hem bebeğiniz, gereksiz ekstra yağ olarak kilo almayacaksınız ayrıca.

hamileyim diye her şeyi yemeye hakkınız yok.

aksine hamilelik çok riskli bi durum, bunun diabet, tansiyon riski var, önceden dikkat etmiyorduysanız bile hamileyken dikkat etmelisiniz.

ben türk kadınlarındaki bu nasılsa hamileyim istediğimi yiyebilirim kafasını anlayamıyorum.

neyse ama emzirirken ekstra yemezseniz vücudunuz çok kalori yakacak o sırada rahatlıkla verirsiniz bebekle yürüyüşlere devam edersiniz, evde de pilates yapsanız günlük yarım saat bile bebiş uyurken çok fark eder.

Ben 60 kilo ile hamile kaldim, 82.5la doguma gittim. Bebegim bugun tam alti aylik oldu, 57 kiloyum. Ama eskisi gibi degil tabi vucudum. Spor sart ama ev, is, bebek..

Kilo bu alinir verilir. Sen ve bebegin saglikli olduktan sonra hallolur merak etme :)

:anneadayı::KK25: doksan kiloyu bile kaldırır sanırım bu vucut:) aynen su an cok asırı göze batan yerim yokta esim zayıf seviyor diye takıyorum. :KK16:

Yanlış anlamayın da siz bu düşünceyle o kilo yada ulasirsiniz

Hamileyken çok kilo alıyorsunuz sonra kalıyor ben 53 kiloyla hamile kaldım 62 kiloyla doguma gittim doğumdan çıkınca inceciktim

Ben de 1.70 boy 70 kilodayim şu an (kullandığım ilaçlar sayesinde) ve bariz kilolu yum bence 90 kiloyu tasavvur edemiyorum! !!!

X