Hamileyim aldıgım kiloları nasıl verecegim :(

Doğuma yakin bir kadına spor yapıcaksın diye eşin ağzını tuvalet terligiyle vurmak lazım canım hiç endişe etme zira ben 60 kilo ile gebe kaldım 80 kilo ile hastaneye kaldirildim 100 kilo ile doğum yaptım ama 20 kilo ödem olmuş eve geldiğimde 80 kiloydum simdi ise bebeğim 1 yaşında 52 kiloyum önemli olan bebek sağlığı emin ol gidiyor kilolar
Ödem o kadar oluyor mu cok sasırdım. Masallah iyi vermissin canım.

20 kilo aldım ben de... Salla gitsin, ömründe kaç defa hamile kalacaksın. Sağlığın yerindeyse önemseme. Benim boyum 1.80, kimse 20 kilo aldığıma inanamıyor ama aldım.

Ve bebeğim doğunca da azmimle vereceğim tüm fazlalıkları, eminim :KK66:
Aynen dogru aslında kac kez hamile kalcam ki. Haklısınız.

İlk hamileliğimde 13 kilo aldım, doğumdan bir hafta sonda eski kilomsaydım, emzirme süresinde daha dikkatli olsaydım kilo bile verebilirdim bence .
Bu hamileliğimde biraz daha fazla aldım şimdiden, ama veririm diye kafaya takmıyorum.
En önemlisi emzirme Zaman'ı süt yapsın diye yemeği abartmamak, belki bu sürede diyetisyenden yardım alabilirsiniz, bebeğinizin ihtiyaçlstını düşünerek size menü hazırlar
Evet aslında hamilelikte de emzirme döneminde de diyetisyene danısmak lazım.Yurt dısında oldugum icin faydalanamadım. Emzirme döneminde süt yapsın diye cok yiyorlar aslında

ben denk gelmistim internette hamile bir kadın vitaminleri doktor tavsiyesiyle bıraktım kilo almıyorum demisti vitamin taraması yaptırın eger vitamin duzeyi yeterliyse kullanmayın besinlerden alın gereken vitamini doktora bir danısmak lazım
Doğrudur söylemiş. Ben de vitamini değiştirdim o deli iştah gitti. Dogumdan sonra kendi kıyafetlerimi giydim. Hala da giyiyorum.

şu an son takacağınız şey sağlığınızı etkilemiyor ise kilolarınız olmalı

ben çocuk yaşına girdiğinde hamile kaldığımdan daha zayıftım

tamam sizin kadar kilo almadım diyetisyen kontrolünde gittim zira gebelik şekerim vardı

ama koşturmaca ile gidiyor kilolar

emzirirken bitiyor gidiyor

ama hemen öyle ikinci ayda eskisine dönmek bazı bünyeler için normal bazıları için hayal

bizim bir tanıdık var

kadın kırklı kilolarda tık iniyor o onun bünyesi

kendinize zaman tanıyın ve eşinize bunu şimdiden söyleyin ki sonra baskı yapmasın surat asmasın
Ben bünyemi de biliyorum aslında o yuzden endişe ediyorum. Karatay diyetiyle 10 kilo vermiştim aslında o zaman bi azim gelmisti. Ama öyle hemen veremiyorum kiloyu. Evet esimle konustum bana zaman ver diye hatta sitem ediyorum ara sıra bebegimizi tasıyorum diye.o zaman sesini cıkaramıyor:)

Doğrudur söylemiş. Ben de vitamini değiştirdim o deli iştah gitti. Dogumdan sonra kendi kıyafetlerimi giydim. Hala da giyiyorum.
Ben biraz gec kaldım sanırım bunu fark etmekte:KK43: 19 gün kaldı doguma.

Hayırlı olsun simdiden bebeginiz. Siz iyi kilo almışsınız. D vitaminini ekmeğe kırıyorum yiyorum. Değerlerim iyiydi ama dogum sırasında kan kaybedebiliyormussun o yuzden kan hapı kullanıyorum. Magnezyumu da eklem ağrılarım cok oldugu icin kullanıyorum. Allaha sükür haklısınz büyük dert degil
2 avuç kavrulmamis badem ya da yer fıstığı yedim hamilelik boyunca kramp çok çok az oldu. İstersen hapı bırakmadan dene. Bir de karatay usulü beslendim. Kilom kalmadı hem de bebeğim iyi kilo aldi.

Aynen bazen hafif dokunduruyor bana ben gardımı alıyorum hemen bebegimiz icin diye. Su bir haftadır asırı takmaya basladım. Bebek kilolu su an

Aslında sürekli kilo yapcak bşr sey yemedim böyle oldu benimde. Bende seker yüklemesi yaptırmadım. Tansiyonun nasıl bakıyor musun sürekli

Ona da surekli bakmiyorum,evde tansiyon aletimiz yok. Gidip olcturnuyorum da,kontrole gittigimde bakiyorlardi normaldi,su an da nasil bilmiyorum. Sanirim.haftaya giderim kontrole... sizin tansiyonunuz nasil?
Ben baslarda cok yedim. Insanin hem midesi bulanip hem hep birseyler yemek.ister mi,ben istiyodum. Bulantim sanki yedikce azaliyor gibiydi.. daha karnim cikmamisken 7kilo falan almistim. 10kiloyu gecnce dikkat edeyim artik dedm.. vermesi sorun olmasndan da degil,gebelik sekerinden vs korktum. Saglik acisindan,estetik degil yani.. ekmegi azalttim vs. Ama cok surmedi dikkat etmem de. Dayanamiyosun canin istiyo yiyosun. Seker cikolata tatli severim normalde de..Yemeyim diyorum,basim agriyor falan.bunyem mi alismis seker hastasi miyim blmiyorum gorunurde de birsey yoktu ama..
Badem ceviz soda moda yogurt ise yariyor aslinda. Tok tutuyor bi sure..
Ben sicaklarda cok bunaldim, kola gazoz vs de ictim. Nescafe keyfimden geri kalmadim.. hem bebege hem kendime zararli seyler yedim ictim durdum.Sonra iste boyle sistim kaldim.. heralde sonra verilir :KK43:
Bebeklerimiz saglikli dogsun da.. sizin az kalmis hayirlisiyla gelsn insallah..

Tekrar yazıyorum bazen insanın canı sağlıksız da beslenmek istiyor :)
Az önce şöyle bir şey yaptım şahane oldu, dondurulmuş parmak patatesleri hiç yağ eklemeden yağlı kağıt üstüne baharat ve az tuzla harmanlayıp fırına attım. Patates kızartması lezzetini aratmadı. Yanına da ızgarada yağsız bir iki parça tavuk göğsü, yoğurtlu naneli de dip sos yaptım batıra batıra yedim. Nefsinizi arada böyle köreltebilirsiniz dondurulmuş patates sağlıksız olur diyorsanız patatesleri kendiniz de dilimleyebilirsiniz.

kilo almayi takmayin da catlamamaya bakin..
o kilolarin hepsi gidiyor yeter ki emziriyorum diye onunuze geleni yemeyin,sekerden vs. uzak durun.
Arkadasa gittigimde tatlı koyuyo mecbur yiyorsun mesela. Eve almıyoruz tatlı tarzı seyler evde olunca yiyoz yoksa:)

2 avuç kavrulmamis badem ya da yer fıstığı yedim hamilelik boyunca kramp çok çok az oldu. İstersen hapı bırakmadan dene. Bir de karatay usulü beslendim. Kilom kalmadı hem de bebeğim iyi kilo aldi.
Aslında benim yemekler de hep Karatay usulü diyet yaparken alısmıstım. Bademi ve yer fıstıgını deneyim bende

Aynen su an kullanmadığım sey kalmadı. Kan hapı,magnezyum, balık hapı aydan aya D vitamini. İştahım da bi acıldı aksam iki tabak yiyorum resmen. Her hamile böyle mi acaba.
Merhaba konuyla alakasız olacak ama birşey sormak istiyorum. Dvitamini ampül olarak mı kullanıyorsunuz? Ben de kullanmayı düşünüyorum ama üzerinde hamileler kullanmasın yazmışlar :işsiz:

Ona da surekli bakmiyorum,evde tansiyon aletimiz yok. Gidip olcturnuyorum da,kontrole gittigimde bakiyorlardi normaldi,su an da nasil bilmiyorum. Sanirim.haftaya giderim kontrole... sizin tansiyonunuz nasil?
Ben baslarda cok yedim. Insanin hem midesi bulanip hem hep birseyler yemek.ister mi,ben istiyodum. Bulantim sanki yedikce azaliyor gibiydi.. daha karnim cikmamisken 7kilo falan almistim. 10kiloyu gecnce dikkat edeyim artik dedm.. vermesi sorun olmasndan da degil,gebelik sekerinden vs korktum. Saglik acisindan,estetik degil yani.. ekmegi azalttim vs. Ama cok surmedi dikkat etmem de. Dayanamiyosun canin istiyo yiyosun. Seker cikolata tatli severim normalde de..Yemeyim diyorum,basim agriyor falan.bunyem mi alismis seker hastasi miyim blmiyorum gorunurde de birsey yoktu ama..
Badem ceviz soda moda yogurt ise yariyor aslinda. Tok tutuyor bi sure..
Ben sicaklarda cok bunaldim, kola gazoz vs de ictim. Nescafe keyfimden geri kalmadim.. hem bebege hem kendime zararli seyler yedim ictim durdum.Sonra iste boyle sistim kaldim.. heralde sonra verilir :KK43:
Bebeklerimiz saglikli dogsun da.. sizin az kalmis hayirlisiyla gelsn insallah..
Aslında her gün bir bardak nescafe içebilirsiniz diyorlar. Ben bebegime cok zararlı sey yemedim genelde saglıklı olsun dedim meyve kuruyemis et falan yedim. Ama su son zamanlarda canım abur cubur istiyor niyese

Merhaba konuyla alakasız olacak ama birşey sormak istiyorum. Dvitamini ampül olarak mı kullanıyorsunuz? Ben de kullanmayı düşünüyorum ama üzerinde hamileler kullanmasın yazmışlar :işsiz:
D vitamini iğne icin olan cam kapsül seklinde onu ekmege kırıyorum. Kadın dogum uzmanı demisti. Aydan aya kullanıyorum.

Tekrar yazıyorum bazen insanın canı sağlıksız da beslenmek istiyor :)
Az önce şöyle bir şey yaptım şahane oldu, dondurulmuş parmak patatesleri hiç yağ eklemeden yağlı kağıt üstüne baharat ve az tuzla harmanlayıp fırına attım. Patates kızartması lezzetini aratmadı. Yanına da ızgarada yağsız bir iki parça tavuk göğsü, yoğurtlu naneli de dip sos yaptım batıra batıra yedim. Nefsinizi arada böyle köreltebilirsiniz dondurulmuş patates sağlıksız olur diyorsanız patatesleri kendiniz de dilimleyebilirsiniz.
Bende bazen yapıyorum bunu sonra icim cız ediyor bebegimi sağlıksız besledim diye afiyet olsun güzel tarifmis:)

Merhaba su an hamileyim 60 kiloyla hamile kaldım. Su an 77 kiloyum daha doguma var. Hem ben kilo alıyorum hem bebek kilolu. Bir hafta önde takip ediyor. Bu aralar sürekli bir seyler yemek istiyor canım gece bile fark etmiyor. Bebegim gelecek diye heyecanlıyım ama bu kiloları takıyorum nasıl verecegim bunları. Esim zayıf seviyor. Spor yaparsın demi sonra diyor. Zaten hamilelikten dolayı olmuyor giysiler ama hamilelikten sonra olmayacak bölgesel her yerim genişledi :KK43: :cry:

Hamilelikte 30 kilo aldım.
Hamile kaldığım kilo aralığı 65-67 idi, artık gerisini sen heesap et.
Doktorumla "100 kiloyu görürüm" iddiasına girmiştim.

Doğumda 10 kilom gitti (İlk ödemi attım)
Geriye kaldı 20 kilo... Pantolonlarımın hiçbiri olmuyor, kotlarıma iç çekerek bakıyorum.
Yaklaşık 3-4 saat kadar önce dışarı çıkmak için hazırlanıyordum ve önceden üzerime baya baya bol gelen tişörtümü giymeye çalıştım, sonuç: Streç filmle sarılmış gibi oldum, kolumdan etlerim förtledi... Göbeğimi anlatmayayım bile. Ya da bir ara vakit bulunca uzuun uzuun anlatayım.

X