Aile Planlaması hamilemiyim???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

etui

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
45
1
merhaba arkadaslar ne yapicami biilmiyorum esimle 4 aydi ger cekilme ve prezervatifle korunuyoruz bu ay nedense kendimi cok kotu hiis ediyorum benim 15 aylik kizim 2 cocugu istemiyorum bende adetime 1 hafta kala bel agrisi kasikta agrilar oluyodu ama simdi yok adetime 3 gun var hic bi yerim agrimiyo sadece midede siskinlik ve halsizlik var bide sag kasikta yanma var gebelik testi yaptim negatif sizce ben hamilemiyim lutfen cevap kizlar

bunu sadece kan testi yaptırarark öğrenebilirsin canım.bizde aynı yöntemle korunuyoruz.5 yaşında kızımız var ama ben bile çok korkuyorum.allah gönlünüze göre versin

bunu sadece kan testi yaptırarark öğrenebilirsin canım.bizde aynı yöntemle korunuyoruz.5 yaşında kızımız var ama ben bile çok korkuyorum.allah gönlünüze göre versin

tesekur ederim canim 6 sin bekleyim gorelim hayirlisi cok zor

günün geldiğinde adet olmazsan kan testi yaptır kesin sonuç çıkar...
bu kadar stres yapma ya...
olursa ikisi birden büyür işte.. aynen bende olduğu gibi :)

günün geldiğinde adet olmazsan kan testi yaptır kesin sonuç çıkar...
bu kadar stres yapma ya...
olursa ikisi birden büyür işte.. aynen bende olduğu gibi :)

tesekur ederim canim ne bileyim ya cok stres yapiyorum esime bile kiziyorum sen yaptin diyorum esim cocuklari cok seviyo bende hic diyilse 20 yasim var ikinciyi 24 falan dusunuyorum ne bileyim hayirlisi

tesekur ederim canim ne bileyim ya cok stres yapiyorum esime bile kiziyorum sen yaptin diyorum esim cocuklari cok seviyo bende hic diyilse 20 yasim var ikinciyi 24 falan dusunuyorum ne bileyim hayirlisi
seni anlıyorum.. ben 25 yaşındayım oğlum 4 kızım 2,5 yaşında...
kızıma spiral varken hamile kaldım.. bende çok stres yaptım ama doğunca neden bu kadar kendimi yemişim die düşündüm :)
geleceği varsa gelio zaten.. ama genç anne olmak gibisi yok.. oğlumun kreşinde ablası mısınız die soruyolar bana.. şaşırıyolar hayret ediolar.. bi de küçük gösteriorum 20 falan :)
umarım hamile değilsindir çünkü hazır değilsin.. ama varsa da hayırlısı olsun...
20 yaşında 2 tane canavara bakabilecek güç sende, neden korkacakmışsın ki :)
en kısa zamanda kan testi yaptır... sonuca göre yoluna bakarsın
ama ben sanmıorum olduğunu.. hem pre, hem geri çekilme ile korununca risk azalıo

insallah canim bende panik atak hastaligi var kizimi ne zorluklarla buyutdum esimden ayri kaynanamin yaninda simdi 2 cocuk olsa yine beni kaynanamin yanina gonderecek ve yine esimden uzak bu ilet hastaliklada zor oluyo dogumdan sonra artiyoo

insallah canim bende panik atak hastaligi var kizimi ne zorluklarla buyutdum esimden ayri kaynanamin yaninda simdi 2 cocuk olsa yine beni kaynanamin yanina gonderecek ve yine esimden uzak bu ilet hastaliklada zor oluyo dogumdan sonra artiyoo
ozel olmasza bi sey sorucam simdi sen yinemi spralla korunuyosun canim

olabilir! ben adetime 1 hafta kala kan testi yaptırdım negatif çıktı. adet günüm 3 gün geçince idrar testi yaptım hamile çıktım ve şu anda 16 haftalık hamileyim

olabilir! ben adetime 1 hafta kala kan testi yaptırdım negatif çıktı. adet günüm 3 gün geçince idrar testi yaptım hamile çıktım ve şu anda 16 haftalık hamileyim

ARKADAŞIM...!!
1)- Aç karnına
2)-Regl geçikimi sonrası
3)-Sabah ilk idrarla
4)-İdrar testlerine güvenme
5)-kan testi daima doğru çıkar ve bunun için'de regl gecikimin olması gerekiyor,
çünkü adetinden önce yaparsan sonuç doğru vermez adet geçikiminden 1 gün sonrada olsa kan testi doğru bulgulanır.
aç ve ilk idrarda yaparsan hamilelik testini %50 %50 sonuç verir buda kimi zaman yanıltır ama ıdrar testı o sekılde uygulanır.
Kan testi regl döneminden geçtikten sonra 1 gün geçmiş bile olsa dogru sonuç verme payı %99'dur.
Sizinle bilgilerimi paylaşmak istedim...Ben bununla çok uğrastım aklınıza takılan her konuda bir doktora soruyormuş gibi sorabılırsınız emin olun ki bu konuda kendimi uzman görüyorum o kadar araştırdım :)

Hayır tatlım hamilelik değil...!!
Sende idrar yolu Enfeksiyonu var idrar ve kan testi ver orda belli olur bende yaşadım gittim hatta hamilelik donumınde ne yaşanıyorsa yaşıyordum dr. bana idrar yolu enfeksıyonu var dedi. muayene olmanda fayda var.

Hayır tatlım hamilelik değil...!!
Sende idrar yolu Enfeksiyonu var idrar ve kan testi ver orda belli olur bende yaşadım gittim hatta hamilelik donumınde ne yaşanıyorsa yaşıyordum dr. bana idrar yolu enfeksıyonu var dedi. muayene olmanda fayda var.

benim nişanlım ile bazı sorunlarım oldu askerdeydken yuzugu attım ve askerden kaçtı geldı sonra tekrar barıstık tekrar yuzuk takıldı aıleler arasında sımdı dugunumuz var fakat soyle bır durum var ışlemlerı tamamladık nıkah gunumuzu aldık herhangı bır sorun ıle karsılasmadık yanı nufus mudurlugune felan gıttık sağlık raporu ıcın gıttık herhangı bırsey çıkmadı nıkah da herhangı bırsey olur mu duye cok endısem var yardımcı olur musunuz rezıl olmak ıstemıyorum cogu yerde çıkmaz yazıyor ama cok buyuk rıks asker kaçağı ve aılem hıc kımse bılmıyor lutfennnnn

Arkadaslar ben evli değilim bir hata yaptm ve acısını çekiyorum dün tekrar tekrar test yaptm hep pozitif cikti. tahminine göre de 5 haftalik hamileyim erkek arkadasim aldirmamiz lazim diyor ama ben bebeğimi aldirmak istemiyorum onu hissediyorum ne yapmam gerek doğru olan sizce nedir bana fikir verin lütfen

adetim 3 gün gecikti ama mide bulantısı, baş dönme vs.. gibi belirtiler yok.. sadece sanırım göğüs uçlarım da morarma var..
henüz erken diye testte yapmadım, negatif sonuç alırsam üzülürüm diye yapmıyorum.. Hamile olabilir miyim sizce ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…