Hamilelikte ev temizliği

Necmiye nnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2024
10
6
22
Herkese merhaba 31+3 haftalık hamileyim. Bir kaç gün önce ev temizliğine başladım. Bilmiyorum belkide daha erken temizlik için ama tek başıma yapacağım için anca yetiştiririm dedim. Yavaş yavaş kendimi yormadan yapmaya çalışıyorum. Ama hiç içime sinen bir temizlik olmuyor özellikle camlar hep iz kalıyor. Yani üstün körü bir temizlik yapıyorum. Aslında daha iyisini yapabilirim ama akşama kadar zaten çok yoruluyorum.
Sonra diyorum ki kendi kendime aman boşver hiç bişey ne benim ne de çocuğumun hayatından daha kıymetli değil zaten 1 hafta sonra geri kirlenecek. Ama dediğim gibi bir yandan da hiç bir şey içime tam olarak sinmiyor. Sizde böyle durumlar yaşadınız mı?
Ev temizliğinizi ne zaman ve nasıl yaptınız paylaşırsanız sevinirim.

Ben hamileyken çalışmıyordum. Her gün az az bir yeri temizliyordum. Ama 33-34ten sonra hiçbir şey yapmadım. En son doğumdan bir hafta önce temizlikçi çağırdım. Geldi dip köşe temizledi. Doğumdan sonra zaten her yer bok yeniden :)

Ben hamileyken çalışmıyordum. Her gün az az bir yeri temizliyordum. Ama 33-34ten sonra hiçbir şey yapmadım. En son doğumdan bir hafta önce temizlikçi çağırdım. Geldi dip köşe temizledi. Doğumdan sonra zaten her yer bok yeniden :)
Bende çalışmıyorum evdeyim. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama öylesine yapıyorum işte hiç detaylı bir temizlik olmuyor

Çocuk doğunca evi teftişe çıkmayacak ya neden bu kadar yoruyorsunuz kendinizi, ben 35. Haftadan sonra pek bir şey yapmadım zaten gerek de yokmuş

Bende şuan 32 haftalık hamileyim zaten ev hanımıyım. günlük rutin işleri yapıyorum.
Cam da eşim yardım ediyor o yapıyor .
Şu son zamanlarda.

Herkese merhaba 31+3 haftalık hamileyim. Bir kaç gün önce ev temizliğine başladım. Bilmiyorum belkide daha erken temizlik için ama tek başıma yapacağım için anca yetiştiririm dedim. Yavaş yavaş kendimi yormadan yapmaya çalışıyorum. Ama hiç içime sinen bir temizlik olmuyor özellikle camlar hep iz kalıyor. Yani üstün körü bir temizlik yapıyorum. Aslında daha iyisini yapabilirim ama akşama kadar zaten çok yoruluyorum.
Sonra diyorum ki kendi kendime aman boşver hiç bişey ne benim ne de çocuğumun hayatından daha kıymetli değil zaten 1 hafta sonra geri kirlenecek. Ama dediğim gibi bir yandan da hiç bir şey içime tam olarak sinmiyor. Sizde böyle durumlar yaşadınız mı?
Yapma bacım. Gücün varsa bir temizlik hizmeti al. Gerek var mı kendini yormaya? Ya bebişe bir şey olursa bırak camlarda tozlu kalsın doğuma kadar bir şey olmaz

Valla hiç cam için kendimi kasmam. Zaten son haftalarda cam riskli. Sadece cam için kadın çağırabilirsin ki kış mevsimi geliyor üstünkörü de yeterli bence.( Kadın tutma imkanı yoksa)

İlk gebeliğimde annem ve kayınvalidem gelip yapmışlardı sağolsunlar. Size yardımcı olabilecek biri var mı? Yoksa da uğraşmayın bence. Olduğu kadar olsun

Bende derin bir temizliğe başladım hem doğum hemde yaz sonu kışa hazırlık bahanesi hepsi bir arada oldu.

Öncelikle oda oda düzenlemeye başladım. Her akşam bir dolap içi sildim fazla olanları eledim. Dolap, baza altı, mutfak dolapları, buzdolabı, banyo dolap düzenleri bitti. Kapılar ve koltuklar silindi.
Halıları toplu yıkamaya verdim bu hafta, gelince evi siler yerleştiririm sonra her akşam sırayla tül perde yıkarım.

Ben çalıştığım için biraz yayıla yayıla yaptım 😂

X