Hamilelikte 85 e 40 tansiyon normal mi ?

Kedili ve Bebeli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2021
2.331
3.120
Geçtiğimiz haftalarda yüksek tansiyondan tansiyon ilacı kullandım. Sonra düzeldi ve takipte kalıp ilacı bıraktım. 10 gündür de hep normal seyrediyordu. Öylesine, takip edeyim yükseldiyse ilaç alayım diye ölçtüm. İlk defa bu kadar düştüğünü gördüm. Problem yaratacak bir şey değer mi bu ? 37+1 haftalık gebeyim

geçmiş olsun gebelikte tansiyon düşüklüğünün bebeğe zararı yokmuş ve normalmiş. 90/60’tan düşük ise tansiyon düşüklüğü oluyor bu arada. sizin küçük biraz daha fazla düşmüş ama problem değilmiş yani strese girmeyin boşuna. Yediklerinizin tuz ayarına biraz dikkat edip fazla karbonhidrat tüketmekten kaçının. düzelir inşallah yükselmesindense düşmesi daha tehlikesiz

geçmiş olsun gebelikte tansiyon düşüklüğünün bebeğe zararı yokmuş ve normalmiş. 90/60’tan düşük ise tansiyon düşüklüğü oluyor bu arada. sizin küçük biraz daha fazla düşmüş ama problem değilmiş yani strese girmeyin boşuna. Yediklerinizin tuz ayarına biraz dikkat edip fazla karbonhidrat tüketmekten kaçının. düzelir inşallah yükselmesindense düşmesi daha tehlikesiz
Ay iyi bari. Teşekkür ederim kuzum 💕

X