Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

progestanın ne zaman bitti. 10 gün oldu mu biteli...

neden soruyorsun dersen. progestan bittikten 10 gün içinde gelmesi gerekiyormuş. gelmezse kan testi yaptır demişti doktorum...

4 gün oldu kuzum, o zaman bekliyim biraz daha ben..

inşallah olmazsın canımmmm bende hep aynı 2 gundur migren ataklarım tutuyor malum kar var yoruyor beni ilaçta içemiyorum öyle yorucu geçiyor

gunaydın canımmm amin cnm nasılsın bakim

kuzum testler negatif ya hamile değilim kesin de, ilaçlardan herhalde ( migren zordur canım ya ilaçsız çok zor dayanılır. bizim burdada var birinin migreni. şakaklarına viks sürüyor, iyi geliyormuş ama bir dene istersen

bekle kuzum. benim 9. gün gelmişti. ne güzel 1-2 gün sonra teste gidecektim. ama inş. sen teste gidersin.. bende ilaç bitince hemen gelecek sandım. sonra doktorun verdiği yazıyı görünce emin oldum. 10 gün bekle yazıyordu....

mecbur beklicem o zaman kuzum çok sağol. o zaman bu kadar progestan kullanmak mantıksız benim döngümü uzatıyor çatlatma iğnesi üstünden 16 gün geçti olsaydı çıkardı idrarda teste gitsem de popomun üstüne oturmaya giderim ancak ben beklemekten başka çarem yok

ebru, bir markanın at kestanesi kremi de migrene iyi geliyormuş diyorlar.... ben kullanmadım, o krem tutulmalara ağrılarada iyi geliyormuş. araştır istersen.

progestanı nezamanları kullandın. ben kırmızıların başlamasından itibaren 16. gün başlamıştım. ama şu iyi özelliği varmış o bebeğin tutunmasına faydası olurmuş. çatlama iğnesinin olduğu gün mü tutunur ki bebiş. bekle kuzum ve umutsuzluğa kapılma.

inşallah olmazsın canımmmm bende hep aynı 2 gundur migren ataklarım tutuyor malum kar var yoruyor beni ilaçta içemiyorum öyle yorucu geçiyor

gunaydın canımmm amin cnm nasılsın bakim
.
yanımda gözlüklerim yokta görmemişim canm. iyiim sen nasılsın

canım ben reglin 5. günü klomene başladım 5 gün kullandım bıraktım sonra cylo progo(adını tam yazamadım) öyle östrojen içeren bişiy verdi bitene kadar kullandım. 14. günümde çatlatma iğnesi oldum ve onun ertesi günü progestana başladım bir 10 gün de onu kullandım. evet bebek oluşursa tutunmaya yardımcı oluyormuş. işte şimdi hiç bir şey kullanmıyorum. Tabi tüm bunlar geciktiriyor olabilir... doktora gidince sorucam normali diye. 10 güne kadar normalse ben o süreyi doldurmadım gerçi

Allah ım hakkımızda hayırlısını versin tatlım beklemek çok zor inşallah beklenmedik bir zamanda hamile kalırız denerim cnm belki iyi gelir banada çok sağol
ebru, bir markanın at kestanesi kremi de migrene iyi geliyormuş diyorlar.... ben kullanmadım, o krem tutulmalara ağrılarada iyi geliyormuş. araştır istersen.
hadi ya araştırırım canım benim çok sağolasın
.
yanımda gözlüklerim yokta görmemişim canm. iyiim sen nasılsın
olsun :) çok şükür iyiyim ama çok soğuk burası donuyorum resmen evde olmak istiyorum

doktorun yazdığı kağıtan tam eminim canım. ama yinede sende aç telefonu sor. hemen tutuvversin diyoruz dimi zaten. takmamaya çalış. bebiş istediğimiz ilk ayda öle yapmadık mı çoğumuz. sanki kolaydı... bekle.. çok zor ama sabırla bekle cnm...

kortizon serumu yedim ya ben. bebek olursa sorun olurmu ki... bende ona takıkım... ne takıntılıyım ya...

canım 19.güne kadar bekle genelde o zamana kadar gelmezse teste gidersin.çünkü çatlatma iğnesinden sonrada yumurtalar gelişiyormuş yani eğer hamile değilsen ki inşallah hamilesindir 2-3 gün içerisinde gelir.yanlıs hazırlıklı ol ağrılı bir edet döngüsü geçirebilirsin.ben ilk kez klomen kullandığımda 3-4 gün günüm geçmişti ama test bile yapmamıştım sonra bir adet oldum parça parça sancılı bir şekilde geçirdim.eşimede dedim hatta galiba ben çocuk düşürüyorum hayatımda hiç öyle olduğumu hatırlamam.belkide kist oluşmuştu onları attım.tabii sen öle olcan diye bişi yok söylemek istediğim gecikmen normal canım.

aynen cnm bende klomen kullandığımda kist yapmıştı işe bile gidemedim çok fena bir ağrı o bilirim Allah ım vermesin kimseye

evet tatlım azcık sabırlı olabilsek ama nerdeeeee ya bebek olduğunu bilmeden antibiyotik kullanıyolar mesela bir şey olmuyormuş yani tabii dikkat etmek gerekir ama ille de bir sorun olacak diye bir durum yok tatlım bence. sen içini ferah tut. benim bi arkadaşım gebe olduğunu bilmeden röntgene girmiş. 8 ay onun stresi ile yaşamış. oğlu maşallah gayet sağlıklı 2 yaşında turp gibi delikanlı oldu senin ne zamandı bat, inş. bebiş gelir.. ya birimizden birimiz hamile kalsak bu ay. inanın kendim için ne kadar istiyorsam sizin içinde o kadar istiyorum. Kıralım artık şu zincirleri

evet canım haklısın doktor söylemişti ağrılı olabilir diye, hem yumurtlama dönemi hem regl dönemi. ya asya kist olmamıştır demi korkuyorum da aslında çatlatma iğnesi de oldum ama ne biliyim inşallah progestan geciktiriyodur. sen aşılamadan önce hangi ilacı kullanacakmışsın belli mi?

bende sizin için çok istiyorum.. hamiş kalsak hepbirlikte diye... benim bat sapıttığı için bilmiyorum. en son 13 aralıktı... işin açıkçası ovu. gününden itibaren garip ağrılar giriyor. ama ben önemsemiyorum. hayırlı değilse, o kortizon onu etkilerse gelmesin...

yumurtam bu sefer kendiliğinden çatladığı için gerek duymamıştı ama bundan 7-8 ay önce hem klomen hemde çatlatma iğnesi olmuştum göbekten işe yaramadı

hmmm acaba çatladı olarak gördü ama çatlamadığı için mi kist oldu acaba ? benim iğne göbüşten değilde koldandı. ay bilemedim ya düşün düşün kafayı yiyecez. gelse artık şu bebişlerrrrrrrrrrr

evet canım haklısın doktor söylemişti ağrılı olabilir diye, hem yumurtlama dönemi hem regl dönemi. ya asya kist olmamıştır demi korkuyorum da aslında çatlatma iğnesi de oldum ama ne biliyim inşallah progestan geciktiriyodur. sen aşılamadan önce hangi ilacı kullanacakmışsın belli mi?[/QUOTE]

yok canım ben sadece telefonda görüştüm ama istiyorum dedim bu aşılamada başarılı bir doktor ama kısmet rabbim ol demedikten sonra doktor amuda kalksa neye yarar.valla canım iğnede verebilir bana klomende verebilir bilmiyorum.ama ben klomeni 2. kullanışımda doktor bana çatlatma iğnesi vermişti ben normal olarak adet oldum ama doktora gittiğimde solda birtane kist var demişti.bende ki kist klomendenmi iğnedenmi oldu onu bilemiyoruz canım.ben en son tedavimde purogon diye yumurta geliştirici iğnelerden vurulmuştum sonrada çatlatma iğnesi ama ben hasta oldum ve doktora gitmedim kontrol için bu ay bende doktora gittiğimde kistlerle karşılaşma ihtimalim çok yüksek.ama inşallah sende yoktur canım bünyeden bünyeye değişir.bende çatlama problemi var çünkü.

çatlamıştı cnm ben bile hissettim o anı diğer 2 yumurtam çatlayamadığı için kist yaptı çok ağrı çekmiştim cnm kist oluşmuştu inşallah olmaz bitanem sende düşünme boşver Allah ım hayırlısını versin

ah evet canım ya ben de çok istiyorum artık çok çok çok hemde çokkkkkk, hepimizi hamile görmeyi hadi bakalım canım yaa acaba bebiş geldi de yerleşiyomu, bi test bi yapsan acaba, olmuş baya senin de.. kortizonu doktora bi sorsaydın keşke, hani belki yine sana iyi gelecek ama daha hafif dozda yada farklı bişiy verirler

canım sen klomenle sadece 1 tanemi yumurta geliştirdin?az değilmi ya?normalde saten 1 tane geliştiriyoruz klomenle 2-3 falan.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…