Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Özelden yazıyorum hemen :)

Sana bir abla tavsiyesi.. Hayatı kaçırma. İşi bir şekilde bulursun ama bebek istediğin anda olmuyor. Hele de yaşın ilerledikçe..

Bir abla tavsiyesi de benden. 14 yıl önce evlendim. İş hayatı nedeniyle 7 yıl çocuk düşünmedim. Sonra işten ayrılıp çocuk yapmaya karar verdim. Yaşım 32 idi. Çok şükür hemen oldu. Ancak 2. Çocuğu 3 yaşına geldiğinde düşünürüm diyordum. 3 yaşına geldi ve babası aniden rahatsızlandı. Ağır tedaviler, hastane ortamları ile 3 yıl geçti. Şimdi düşünüyorum ama yaşım 39 ve doktorlar direk tüp bebek dediler.

Şu an 14 yıl öncesine gidebilseydim eğer belki ilk yıl değil ama 2. yıl düşünürdüm. Bir şekilde büyürdü ve 2. çocuğumda belki şu an 6 yaşındaki kızım olurdu diyorum da diyorum. Bu sadece benim tecrübem. Bunun gibi yaşanmış çok tecrübeler var. Hakkınızda hayırlısı olsun. Ama Aklının bir yerlerinde olsun bu söylediklerim. Hayat bizim planladığımız gibi yürümüyor

minseo bugün nasılsın kuzu? Kaçırdıklarımı okudum da dün ağlamışsın rahatlamışsındır umarım
Bi 5 dk falan ağlayıp kendime geldim hemencik ne zaman ağlasam eşim psikoloğa gidelim diyor onun yüzünden ağlayamıyorum rahat rahat ağlamakta lüks oldu ya cumartesi için gerginim sanırım ultrason falan değil de olumsuz bişey duymak beni çok korkutuyor bi olumsuzluğu daha kaldıracak gücüm kaldı mı emin değilim

OLMADI...
Test gününü beklerken dün yani iğnenin 14. Günü kahve leke geldi adetim başlıcak. .çok Üzgünüm. .ağladım ağladım ama elden bişey gelmez..bunda da vardır bi hayır ne diyelim
Canım çok üzgünüm umarım bu ay senin için yeni bi başlangıç olur her ay hüsran yaşamak nasıl bi his çok iyi biliyoruz hepimiz seni anlıyoruz

OLMADI...
Test gününü beklerken dün yani iğnenin 14. Günü kahve leke geldi adetim başlıcak. .çok Üzgünüm. .ağladım ağladım ama elden bişey gelmez..bunda da vardır bi hayır ne diyelim
canım üzüldüm, hayırlısı buymuş demek ki. her ay umutlanıp sonradan hayal kırıklığına uğramak çok üzücü ama elden bişiy gelmiyor

sökülebildin mi peki ?

canım günaydın ben de o dediğin durumu yaşamamak için çok üzün süre ertleedim bu doktor işlerini hep burdan cesaret alarak adım attım. inana bişiy çıkmaz çıksa sa çözümü var hiç tasalanma :)

OLMADI...

Her üzüldüğümüz kahrolduğumuz durumda mutlaka bir hayır vardır. Elbet istediğimiz şeylerin bir vakti vardır. Sabır ve dua ile devam etmek gerek yola. İnşallah sevinçten ağlayacağınız sonuçları tez zamanda alırsınız.

Ay ben de sabahtan beri bankalara mail atıyorum yok mizan yok ruhsat istekleriniz bi bitmiyor kız
bitmez bitmez asla bitmez valla ben işin banka tarafı değil de senin olduğun tarafta olmayı çok isterdim :) allahım duy sesimi önce bir bebiş sonra bir iş tam tersi de olabiliiir

Hiç gerilme güzelim. İnşallah herşey çoookkk güzel olacak, ben inanıyorum. Pozitif enerji yay ki sana da yansısın.
Kocacığına da hak ver. Onlar bizim gözümüzden düşen tek damlayla mahvoluyorlar. Ellerinden bişey gelmeyince de iyi gelecek çözüm arıyorlar psikolog gibi
Dün benimki hediyesiyle çiçeğiyle geldi. E benim de gözlerim doldu. Daha benim gözümdeki yaş düşmeden onunki düştü

İnşallah canım inşallah insan ister istemez geriliyor ya

Herkes cumartesi alarmlarını 10 a ayarlasın pozitif enerji zinciri kuralım valla yüzde 80 pozitif düşünüyorsam aralarda düştüğüm çok oluyor bakalım cumartesi odadan nasıl çıkacağım

OLMADI...
İnan vardır bir hayır. Çok üzüldüm ama kendini heder etmene üzüldüm. Umarım bir dahaki sefere yüzünde güller açar

bitmez bitmez asla bitmez valla ben işin banka tarafı değil de senin olduğun tarafta olmayı çok isterdim :) allahım duy sesimi önce bir bebiş sonra bir iş tam tersi de olabiliiir
Ben bankacı olmak istiyordum dayım izin vermedi kendisi de bankacı kafayı mı yedin sen dedi bana iyi ki uyandırmış beni yoksa şuan ben de bankacıydım

Ben de aynı senin gibi canım diyorum ki oğlum olduktan sonra hemen 2. sene başlasaydım çalışmalara o zaman herkes diyordu peşine yap peşine yap,, bakacak kimse yok kayınvalidem ilgileniyordu oğlumla belki oda bir destek çıksaydı yapardım bilmiyorum ilki hemen oldu ikincisi de olmaz diye düşünmesim hiç. oğlum 4 yaşına geldi ben ancak düşünür oldum ikinciyi... Yaş geldi 38 yakında 39 oalcağım. Zaten evlendim ilk 3 yıl vajinismus illetiyle uğraştım. Belki vaji olmasaydım hayata daha erken atılırdım bilmiyorum ya. oğluma kardeş verememek duygusu çok zor...Hiç çocuğu olmayanlar şuan bizi anlayamaz belki de daha ne istiyorsunuz birer çocuğunuz var diyecekler ama bu da farklı bir duygu en az onun kadar ağır basan bir duygu bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…