Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
OLMADI... 😔
Test gününü beklerken dün yani iğnenin 14. Günü kahve leke geldi adetim başlıcak. .çok Üzgünüm. .ağladım ağladım ama elden bişey gelmez..bunda da vardır bi hayır ne diyelim😔
Seni çok iyi anlıyorum😭 Hayırlısı sağlıklısı olsun canım yeni bir sayfa açmaya çalış😭

Ben de aynı senin gibi canım diyorum ki oğlum olduktan sonra hemen 2. sene başlasaydım çalışmalara o zaman herkes diyordu peşine yap peşine yap,, bakacak kimse yok kayınvalidem ilgileniyordu oğlumla belki oda bir destek çıksaydı yapardım bilmiyorum ilki hemen oldu ikincisi de olmaz diye düşünmesim hiç. oğlum 4 yaşına geldi ben ancak düşünür oldum ikinciyi... Yaş geldi 38 yakında 39 oalcağım. Zaten evlendim ilk 3 yıl vajinismus illetiyle uğraştım. Belki vaji olmasaydım hayata daha erken atılırdım bilmiyorum ya. oğluma kardeş verememek duygusu çok zor...Hiç çocuğu olmayanlar şuan bizi anlayamaz belki de daha ne istiyorsunuz birer çocuğunuz var diyecekler ama bu da farklı bir duygu en az onun kadar ağır basan bir duygu bence

Benzer durumlar yaşıyoruz hepimiz. Hiç çocuğu olmayan ve isteyen herkese Allah kucaklarına bir an önce almayı nasip etsin. Biz eşimle gurbette hep yalnızdık. Bunun etkisi çok oldu. Hayatı erteleme anlamında. Şimdi keşkeler işe yaramıyor. Ama bundan sonra keşke dememek için çabalıyorum. Tıpkı senin dediğin gibi kuzucuğumu (ki yanıp tutuşuyor kardeş diye) bu duygudan neden mahrum bıraktım diyorum sürekli. Çok haklısın bu psikoloji de çok ayrı ve çok üzüyor beni. Herkes dileğine kavuşsun inşallah.

canım üzüldüm, hayırlısı buymuş demek ki. her ay umutlanıp sonradan hayal kırıklığına uğramak çok üzücü ama elden bişiy gelmiyor :KK43:

sökülebildin mi peki ?
Hiçbir belirtim yoktu zaten ama bi tarafim deli gibi umutlaniyormus demekki😔 ama işte dediğin gibi elden bisey gelmiyor.. Sökülmedim canım..tahminime gore kiste çevirdi. .gecen ayda boyle olmuştu kahve akıntı gelmisti bir iki gün oyle sürdü sonra pede lekelenme seklinde devam etmisti..yine aynısı olucak taniyorum vücudumu

Her üzüldüğümüz kahrolduğumuz durumda mutlaka bir hayır vardır. Elbet istediğimiz şeylerin bir vakti vardır. Sabır ve dua ile devam etmek gerek yola. İnşallah sevinçten ağlayacağınız sonuçları tez zamanda alırsınız.
Çok doğru söylüyorsun canim ama iste elde olmadan üzülüyorum. .gözümden yaşlar süzülüyor..ben cok zaman kaybettim artık omuzumda yükler cok ağır geliyor😔

Canım çok üzgünüm umarım bu ay senin için yeni bi başlangıç olur her ay hüsran yaşamak nasıl bi his çok iyi biliyoruz hepimiz seni anlıyoruz 😔
Insallah canim insallah..ilk tedavimdi hemen olucak sandim umutlandim ama olmadi..burda yine hep beraber birbirimize destek olup devam edicez..Rabbim mutlu haberlerde buluşmayi nasip eylesin

Çok doğru söylüyorsun canim ama iste elde olmadan üzülüyorum. .gözümden yaşlar süzülüyor..ben cok zaman kaybettim artık omuzumda yükler cok ağır geliyor😔
İnsan hayatı boyunca keşke ile yaşıyor. Ama bir yola girilmiş ise Allah mutlaka yardım edecektir. Üzülmemek olur mu.İnsan mahvediyor kendisini. Ben ağlayan bir kadın görünce ağlamadan duramam. Ki bu anne olmak isteyen bir kadın ise hiç dayanamam. İnanın 3 gündür buradayım ve o kadar hikaye okudum ki ağlayarak. Ama işte üzüntülerin sonucu da bize yine kötüleşen hormonlar, çıkmazlar olarak geri dönüyor. İnşallah bütün kadınlar güler....

İnsan hayatı boyunca keşke ile yaşıyor. Ama bir yola girilmiş ise Allah mutlaka yardım edecektir. Üzülmemek olur mu.İnsan mahvediyor kendisini. Ben ağlayan bir kadın görünce ağlamadan duramam. Ki bu anne olmak isteyen bir kadın ise hiç dayanamam. İnanın 3 gündür buradayım ve o kadar hikaye okudum ki ağlayarak. Ama işte üzüntülerin sonucu da bize yine kötüleşen hormonlar, çıkmazlar olarak geri dönüyor. İnşallah bütün kadınlar güler....
Ne kadar güzel söylüyorsun..kendimi çok üzdüm bu üzüntü dedigin gibi vücuduma ters etki yapicak daha da zorlasicak ama kendimi teselli ederken bile yoruluyorum uzmemek ne kelime..Rabbim hepimiizi tez vakitte sevindirsin insallah..bu yoldaki kimsenin gözüne yaş değmesin

Ne güzel bi yüreğin var senin. Herşey gönlünce olur umarım 🙏

Ne kadar güzel söylüyorsun..kendimi çok üzdüm bu üzüntü dedigin gibi vücuduma ters etki yapicak daha da zorlasicak ama kendimi teselli ederken bile yoruluyorum uzmemek ne kelime..Rabbim hepimiizi tez vakitte sevindirsin insallah..bu yoldaki kimsenin gözüne yaş değmesin
Ağlayın ağlayın da hep mutluluktan ağlayın 🤗

Benzer durumlar yaşıyoruz hepimiz. Hiç çocuğu olmayan ve isteyen herkese Allah kucaklarına bir an önce almayı nasip etsin. Biz eşimle gurbette hep yalnızdık. Bunun etkisi çok oldu. Hayatı erteleme anlamında. Şimdi keşkeler işe yaramıyor. Ama bundan sonra keşke dememek için çabalıyorum. Tıpkı senin dediğin gibi kuzucuğumu (ki yanıp tutuşuyor kardeş diye) bu duygudan neden mahrum bıraktım diyorum sürekli. Çok haklısın bu psikoloji de çok ayrı ve çok üzüyor beni. Herkes dileğine kavuşsun inşallah.
İnşalah canım benim inşallah

X