Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Toplu gonderdıgın testlerdekinde 3.02 cıkmıs.. Benım de yenı bakıldı 3.1 e dusmus ilaca devam dedı 1 2 kılo ver dedı bi de
Canım ilkinde baya yüksekti işte ben beslenmemi düzene soktum o kadar düşmüş şimdi tiroid ilacı da içiyorum bakalım nolcak 1 lere düşmesi lazım sen ne içiyorsun ilaç ben de kilo problemi de yok diyetisyen bile şok oldu ins, direncime

Ben diaformın kullanıyorum, kadın dogumcu lar genelde glifor verıyor, bana dahılıyecı vermıstı, az bi beslenmene dıkkat edersen Bı de gunluk yuruyus yap tempolu.. Cabuk duser benım kı 6.9 dan dustu
Aaa maşallah canım baya düşmüş senin dikkat etmeye çalışıyorum kuzum sende pco var mı

Kalıtsaldır o zaman cnm sen deki benım kılo problemi vardı 12 kılo verdım toplamda, babam da seker hatasıydı.. Bana dahılıyecı dıaformın verdı sabah aksam toplam 2000 alıyorum

Tam 2 yıldır uğraşıyorum yok sorunda yok bebekte yok bende anlamadm kalanlar nasl kalıyor yemn ederm yapmadıgım hçbsey kalmadı artık
Canım ben ilk hamileliğimde 1 yıllık evliydim 2 ay denedik olmadı çok moralim bozuldu adet olduğumu görünce. Ben de pes ettim istemiyorum yaa daha erken dedim eşime de biraz daha bekleyelim şu anda hazır hissetmiyorum kendimi dedim ara verdik. Yani biz ara verdiğimizi düşünüyorduk hatta korunmaya devam ettik ama nasıl olduysa o ay hamile kaldım ben şok hatta adetim 3 gün geçmişti ama adet olacakmış gibi bel ağrısı ve göğüs hassasiyetim vardı. Yarın nasıl olsa adet olucam ama yine de bir test yapıyım dedim ve testi yapıp kenara koydum. O kadar ihtimal vermiyordumki kendimi temizliğe kaptırdım. Arkamı dönüp teste baktığımda çift çizgi vardı. Kafaya takmamak üzerinde çok durmamakta etkili bence. Şimdi ikinciyi düşünüyoruz kafaya takmıycam dedim ama daha Bat’a 5 gün var 3 kere evde test yaptım 1 kere de kan verdim Şimdilik negatif gibi duruyor değişmezse

Sagol tşk ederim Paresilaaa inşallah yakında senin de güzel haberlerini alırız

Yok cnm işin ilginci, daha gecen hafta da sordum doktora hormonlar gorunum hıc bırı pko desteklemiyor, sadece ınsulın direnci var
İnşallah benim de öyledir ya çok korkuyorum pco çıkacak diye doktor insülin direncini düşür yumurtlamayı bozar dedi diyetisyen de senin hayatında ne değişti çok mu strese girdin dedi kimyasal gebeliği anlattım yemek içmek normalde bu kadar etkilemez çünküsende obezite yok yağ oranın olması gerekenin altında dedi dahiliyecim de tiroid bağladı

Tiroid normale donunce o da duzelecektır bence, beslenme sekline de dıkkat et bıraz senınkı cok cabuk duser cnm, onu takma kafaya, bi hormon bozuk olunca yumurtlama alt ust oluyor zaten

Tiroid normale donunce o da duzelecektır bence, beslenme sekline de dıkkat et bıraz senınkı cok cabuk duser cnm, onu takma kafaya, bi hormon bozuk olunca yumurtlama alt ust oluyor zaten
Evet kuzum inşallah düzene sokabiliriz tiroid ve insülin cidden tüm vücut fonksiyonlarını etkiliyor benim Tsh ta çok yüksek değil ama doktor dalgalanmalar dan şüphelendi anlık yükseliş düşüşler oluyorsa insülini bozar dedi ki ben bi kere bayıldım bu yüzden öyle öğrendim haşimato başlangıcında olduğumu

Gebelik boyunca da ılac kullanman gerek o zaman, dusuk sebebı olabiliyormuş o, bi yerde okumustum, muhakkak takıp edın onu

Yaaa ihmalkarlık yuzunden bundan sonrası güzel olacak ınsallah cnm
Aynen canım hatta eşim kızmıştı doktorla neden inatlaşıyosun diye doktor da eşimi falan tanıyor her gün birlikte ameliyata giriyorlar dedim neden inatlaşmayım yani sonra cidden sıkıntı çıkınca o da kızdı adama bu sefer benim arkadaşım bebek düşünüyorum bi kontrole gideyim diye doktora gitti adam tüm hormonlarına değerlerine herşeyine bakmış bi bi bana denk gelmedi şöyle doktor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…