Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ne sormak istediğini anlayamadım, test pikten sonra silinirse yumurta çatlamış olur, yoksa diğer dalgalanmalar önemli değil
Sorum şu 25agustosts pik gordum sonra hep koyu gitti catlamadi 10 gundur pik degildi ama hep koyuydu bugun silinmis dunde koyuydu acaba catlamasi 10 gunmu surdu yoksa artik söndü ölü hucremi oldu yumurta polikistik var bende pazartesi ilac alacaktim adet icin simdi boyle olunca kaldim napayim diye bugun degerlendirsek 10 gun sonra belli olur gebelik beklemem gerekir umutlanmak istemiyorum sizce nedir bu napmam lazim

regl sivilcesi çıkar mı canım sende, bende pmste çeneden kocaman sivilce ve tatlı atakları olur deli gibi o zaman anlarım. lekelenmeler devam etmezse yap bir test derim sökülme falan olmazsa inşallaah
yok sivilcem hiç olmaz canım ayda yılda bir ama bu ay yumurtlama dönemi 3 tane sivilce çıktı o da yumurtlama oldu olmadı ne olduğu belli değil

Kuzum bunu bilmemize imkan yok bence, istersen değerlendir ama adet için doktor mu ilaç verdi kendin mi kullanıcaktın?

Güzel ilerlemişsiniz siz maşaAllah
Ama vajinismusta 4 derece var yani 4.derece durumu çok kötü olanlar olmuş oluyor doktor bana 3.derecesin dedi.
Eşimle denemelerde nerdeyse hep itiyorum mecburen doktora gittik
Kesinlikle zeytinyagi deneyin ve zemin sert yani yerde deneyin yere carsaf serin ustune poset onun ustune eski bi carsaf daha ve oyle deneyin esinizde kendisine zeytinyagi sursun kayar eder korkmayin bir de egzersizleride zeytinyagiyla yapin sadece etraf batiyo dikkat edin hakiki zeytinyagi olsun bir de dilatorle zsytinyagiyla deneyin 20 dakika falan sonra esinizle birlikte olma denemesi yapin siz icerde egzersiz yapin sonra esinizle deneyin hemen olmaz 1 2 3 hafta belki ay surer ama bu sekilde israrla yapip denedikce oluyor benimde hemen olmadi ama sonunda oldu ilk dilator denemende uyusturucu kremde kullan sonra yavas yavas birakirsin uyusturucu krremi sadece zeytinyagiyla egzersiz yaparsin sonrada esinle deneme asamasi olur sabirli ve sakin ol olacak kiminin 1 gubde kiminin 1 ay surer egzersizi cabasi ama olur eninde sonunda bende cok ugrastim

@Ebruseyda minseo @fk99 @oblomowka1 ben de erken gebelik yaptım ama negatif tabi ki zaten hiçbir zaman pozitif olacağını düşünmüyorum teste bakarken
canım ben beyn gücüyle ikinci çizgiyi çıkarttım kurumu muruma ben anlamam çıktı . ben de hep negatf diye düşünerek yapardım bu sefer nolur negatif olmasın dedim ama negatifti sabaha diğer çizgi çıkmış gibiydi. aslında yok diye doğuyor içime içten içe biliyorum bak kendimi kandırıyorum:)

Ne zamandir evlesin canim .. daha önce hic doktora gittin mi
2. yılımızı doldurduk ağutosta. Martta denemeye başladık. Bilseydim daha erken başlardım. Nerden bileyim ki... Daha önce doktora gittim. Prolaktinim yüksek çıktı. dostineks kullandım aynı ay yumurtalarıma baktı doktor ve küçük olduklarını söyledi. Regl olursan gel ilaç vereyim demişti. Bu sanırım Haziranda oldu. Sonrasında hastaneye gidemedim. Kendi çapımda denemeler yaptım, testere dişli aslan pençesi olsun, bal-polen-arı sütü karışımı olsun. Ancak yine olmadı. Bu ay zaten doğurgan dönemimde yalnızda bir kez deneme yapabildik o yüzden olsaydı da mucize olurdu. Bu arada ovülasyon testi de yaptım birkaç kez. Ona devam edicem. Gerçi düzenli yumurtlama gösteriyor ama yine de elinde olması bir güven sağlıyor. Döngülerim düzenlidir. Fazla kilom, başka bir rahatsızlığım fln da yok. 27 yaşındayım

Ay bana da bir kere şöyle bi kuruma çıkaydı da göreydim hep tertemiz

Bi yap bakalım canım olabilir gerçekten

yumurtaların küçük derken yeterince büyümüyor muymuş ? ovülasyonda pik görüyo musun? benim de benzer bi sıkıntım olabilir

yumurtaların küçük derken yeterince büyümüyor muymuş ? ovülasyonda pik görüyo musun? benim de benzer bi sıkıntım olabilir
evet canım yani döngümün 12. günü baktı ultrasonla ve 12 mm boundaydılar. Buna rağem 12. günü ovülasyonda pik görüyorum her döngümde. Yani yumurta çatlıyor ama yeterince büyüyemediği için döllenemiyor sanırım.

Kullan canım . Ama.en gec adetine 1 hafta kala bırak . Civanpercemi ben hep adetliyken kullandım . Adetten cikinca hic icmedim.

hay allahım yaa ben de regl bitimi gideceğim gözümü karartıp vajinal ultrasondan çok utanıyorum klomen de işe yaramadı mı peki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…