Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
2. yılımızı doldurduk ağutosta. Martta denemeye başladık. Bilseydim daha erken başlardım. Nerden bileyim ki... Daha önce doktora gittim. Prolaktinim yüksek çıktı. dostineks kullandım aynı ay yumurtalarıma baktı doktor ve küçük olduklarını söyledi. Regl olursan gel ilaç vereyim demişti. Bu sanırım Haziranda oldu. Sonrasında hastaneye gidemedim. Kendi çapımda denemeler yaptım, testere dişli aslan pençesi olsun, bal-polen-arı sütü karışımı olsun. Ancak yine olmadı. Bu ay zaten doğurgan dönemimde yalnızda bir kez deneme yapabildik o yüzden olsaydı da mucize olurdu. Bu arada ovülasyon testi de yaptım birkaç kez. Ona devam edicem. Gerçi düzenli yumurtlama gösteriyor ama yine de elinde olması bir güven sağlıyor. Döngülerim düzenlidir. Fazla kilom, başka bir rahatsızlığım fln da yok. 27 yaşındayım
eger yasadiginiz yerde vaka sayısı fazla ise bekleyin derim. Gerçi bütün yerlerde hastaneler , yurtlar tıklım tıklım .. bu ay sizde folic asit baslayin oda yumurta kaliteisni arttırıyor .. ve yumurtlama günlerini takip edin o günlerde birlikte olmaya ozen gösterin ..

Dun basladim canim, testere disli aslan pencesi. Con faydasini goren olmus. Bir ay sonra yeniden hormonlarima bakilicak, faydasini gorurum bende insallah. Fsh duserse tüp bebek 🤲
Bir karışım varmış aktarlarda. aslan penesi civan perçemi hayıt otu ada çayı birde. Ben de içeceimde adetliyken mi adet btincemi başlamak lazım

eger yasadiginiz yerde vaka sayısı fazla ise bekleyin derim. Gerçi bütün yerlerde hastaneler , yurtlar tıklım tıklım .. bu ay sizde folic asit baslayin oda yumurta kaliteisni arttırıyor .. ve yumurtlama günlerini takip edin o günlerde birlikte olmaya ozen gösterin ..
Öyle yapalım bari canım. Aynen dediğin gibi vaka sayısı bakımından top 5 ten inmeyen Konyada yaşıyorum.

hay allahım yaa :110: ben de regl bitimi gideceğim gözümü karartıp vajinal ultrasondan çok utanıyorum :110: klomen de işe yaramadı mı peki ?
Klomen kullanmadım canım. Regl olduğunda gel demişti. Ondan sonra gidemedim. Bu arada yanlış yazmışım bir önceki mesajda. 12. günü baktı ama ben 14. günde pik görüyorum.

Klomen kullanmadım canım. Regl olduğunda gel demişti. Ondan sonra gidemedim. Bu arada yanlış yazmışım bir önceki mesajda. 12. günü baktı ama ben 14. günde pik görüyorum.
anladım canım bence klomen işe yarar çünkü baya büyütüyor yumurtaları

Dayanamadım ovülasyon testini yaptım. 😂 Çünkü gebelik testim tek var. Onu da adet olmazsa pzt yapıcam. 23-24 ağustos yumurtlamıştım. Adete 2-3 gün var. Net düzen olmadığından ortalama aralık hesaplıyorum mecburen. İki gündür kahve akıntım vardı. Bugün kahve lekelenmeye döndü. Göğüslerim yürürken bile sızlıyor zaten. Kasık ağrım bugün daha az. Bilmiyorum bişey ifade ediyor mu ama furyaya uydum yaptım 🤗 Ne çok silik ne ne çok koyu ortasında bişey çıktı.

Kesinlikle zeytinyagi deneyin ve zemin sert yani yerde deneyin yere carsaf serin ustune poset onun ustune eski bi carsaf daha ve oyle deneyin esinizde kendisine zeytinyagi sursun kayar eder korkmayin bir de egzersizleride zeytinyagiyla yapin sadece etraf batiyo dikkat edin hakiki zeytinyagi olsun bir de dilatorle zsytinyagiyla deneyin 20 dakika falan sonra esinizle birlikte olma denemesi yapin siz icerde egzersiz yapin sonra esinizle deneyin hemen olmaz 1 2 3 hafta belki ay surer ama bu sekilde israrla yapip denedikce oluyor benimde hemen olmadi ama sonunda oldu ilk dilator denemende uyusturucu kremde kullan sonra yavas yavas birakirsin uyusturucu krremi sadece zeytinyagiyla egzersiz yaparsin sonrada esinle deneme asamasi olur sabirli ve sakin ol olacak kiminin 1 gubde kiminin 1 ay surer egzersizi cabasi ama olur eninde sonunda bende cok ugrastim 🙈

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 😊 bi soru sormak istiyorum acaba hangi uyuşturucu kremi kullanmam lazım anestol uyuşturmadı

Folidays M öneririm. Dr içinde b12 de oldupu için verdi. Ekstradan ilaç kullanmak yerine tekle halledelim dedi.

Dayanamadım ovülasyon testini yaptım. 😂 Çünkü gebelik testim tek var. Onu da adet olmazsa pzt yapıcam. 23-24 ağustos yumurtlamıştım. Adete 2-3 gün var. Net düzen olmadığından ortalama aralık hesaplıyorum mecburen. İki gündür kahve akıntım vardı. Bugün kahve lekelenmeye döndü. Göğüslerim yürürken bile sızlıyor zaten. Kasık ağrım bugün daha az. Bilmiyorum bişey ifade ediyor mu ama furyaya uydum yaptım 🤗 Ne çok silik ne ne çok koyu ortasında bişey çıktı.
canım sende bişiler var gibi geliyo bana hayırlısı olsun inşallah

Buna çok takılmamak lazım canım genelde gebelik olursa ovulasyonda t c den daha koyu çıkıyor ama adet gününde veya geçince senin daha varmış 😊 ama gebelik testi yaparsan çıkabilir 😬

X