Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yalnız değilsin canım bende 1 yıllık evliyim ve 9-10 aydır istiyoruz olmuyor sanki bütün hamileler gözüme çarpıyor daha bi dikkatimi çekiyor benle bir evlenip hamile kalan çok insan oldu çok moralim bozuluyor üzülüyorum isyan etmek istemiyorum ama elde olmuyor canım napalım sabredeceğiz Allahım bizede cennetindeki elmalarından verecek bu dünyada emanet alacağız inşallah yavrularımızı bende adet olamadım test yaptım çıkmadıda 6sında olmam gerekiyordu

Canım sen doktora gittiğinde 1 yıldan fazla oldu de, hormon testlerini fln yaptır, hani cidden 1 yılı geçtikten sonrada o aşamalara geçmek, daha fazla yıpratıcı olacak senin için. Mesala benim nerdeyse 2 yıla yakındır deniyorum olmuyor. Klomene bile daha bu ay başlayacağım. Doktor daha erken dene olacaktır dedi dedi bende sadece denedim. Ama olmadı. Kısaca şimdi pişmanım keşke daha önce başlasaydım tedavilere çünkü çok yoruldum.

Daha erken canım, en doğru en sağlıklı zamanını bekliyordur bebiş Önemli olan zamanı değil sağlıklı olması, en hayırlı zamanda olsun inşallah

Buna kesinlikle katılıyorum, ben de 8 aydır istiyorken gitmiştim direk geri yollamıştı, oysa çok takıyordum, hsg çekilmesi 1.5 yılı buldu, rahimde sorun çıktı operasyona gerek yok dediler, onu bekledim 2 yılı geçti anca ameliyat oldum falan filan. Yani keşke çok daha önce bu aşamaları geçmiş olsaydım. En azından insanlar tarafından da bu kadar yıpratılmamış olurdum. Bana Diyor Nau Nau

Ah kuzum benim Bi bilsen neler hissediyorum.. Arada yazıyorum belki denk geldin okudun.. İnstegram a giremez oldum ucuna kadar gelip dört aylıkken kaybedince ve benimle gebe kalanlar doğum yaptıkça ya da doğan çocukları ile fotoraf attıkça içimden liğme liğme et sökülür gibi oluyor her hafta Bi gebe ya da doğum haberi alıyorum ve yıkılıyorum bu bence kıskanmak değil.. Rabbim bize de nasip eder inşalah artık ne hissedildiğini bilerek bu olaya yaklaşır ve insanları incitmeden hareket ederiz

Ben dört aylık olunca annem tüm yaptığı örgüleri çıkartmış hazırlamış bana getirecekti video fotoraf atmıştı eşim ile bana ablam da Bi kaç kere kullandım diye ana kucağını sana vereyim alma dedi tamam demiştim o da videosunu atmış güzelce temizlemişti kuzum içinde oğlumu hayal etmiştim tüm yolladığı el örgüleri içinde. Tam getirmek için çıkartmıştı ki evladım öldü.. Annem getirmedi kaldırmış görmeyim diye belki de hiç getiremeyecek Bi daha.. Yani ben hiç almıyorum

İnsanlar gerçekten kendi yaşamadıkça öğrenemez bunu.
Yakın arkadaşım, bebeğimin olmadığını biliyor, insanların sorularına ne kadar üzüldüğümü de biliyor. kuzenimin de ikinci çocuğu olmuyor. Dün akşam soruyor bana ‘ ikinciyi yapmıyor mu düşünmüyor mu?’ E sen beni örnek alsana, böyle sorular sormasana, belki olmuyordur diye düşünsene. Yok yani yaşamadan bilemez

İnşallah hayırlı haberleri alırsın. Ben bu ay çok umutlanmıştım

Canım gecmiş olsun neden kaybettin bebeğini
Bir sebep bulunamadı keşke bilsem sebebini keşke bu bilinmezlik beni maf ediyor acaba neden diye diye hep kendimde Bi suç Bi hata arıyorum.. İkili tarama testi falan çok güzeldi ultrason da aşırı hareketli gayet güzel giden hatta önde giden Bi bebekti ense kalınlığında bakacakken o kadar hareket ediyordu ki doktor yarım saat bekledi çok yaramaz olacak falan demişti.. Niye oldu anlamıyorum bir iki haftalık değil ki dört buçuk ay yani dile kolay risk bile kalktığı zaman.. Bu soru beni maf ediyor.. Neden?

Canım bizde 3 ay denedik 3. Ayda nasip etti allahım ama son ay yumurta takibi yapmaya baslamıstım ve tarcın bal cörek otu yedim 5 6 gün eşimde keci boynuzu pekmezi yemişti ve yumurtlama gününüde testle öğrenince o gunleri değerlendirdik o ay tuttu sende bi dene istersen dediklerimi

Allah allah doktorlar hiç bir sebep bulamadılar mı bi sebebi olmalı ya bir dahaki gebeliğinde ona göre davranıp dikkat etmelisin. Sıkma canını canım morelini yüksek tut Allahım en kısa zamanda sağlıklı bi gebelik nasip etsin sana inşallah

Aralık gibi bir sınava gireceğim. Onu bekliyorum çünkügünde 6 7 saat çalışmam gereken bir sınav. Yani tedaviye odaklanamam çünkü stres seviyem çok yüksek. Ama aralıkta tekrar gideceğim. Bu kez 1 yıl doldu derim. Belki de zaten stresim azalınca olacaktır.

Evet insan üzülüyor cidden. Sizinde başınız sağolsun. Çok aratmaz Rabbim inşallah

Nasıl tükettin bu dediklerini? Tarçın bal ve çörek otunu ne miktarlarda karıştırdın? Eşime de alayım keçi boynuzu pekmezi. Çok teşekkür ederim

Nasıl tükettin bu dediklerini? Tarçın bal ve çörek otunu ne miktarlarda karıştırdın? Eşime de alayım keçi boynuzu pekmezi. Çok teşekkür ederim
12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal
Bu sekilde günde bi yemek kaşığı yedim canım eşimde her gece yatmadan bir yemek kaşığı içti pekmezi cörek otunu normal tane olarak koydum ben ama öğütülmüş değildi

Hiç Bi sebep bulamadı canım sadece bir organın hasarlı olabileceği engelli olabileceğini düşündü tam organları geliştiği bir aydı malum dört ay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…