Hamileliin en erken belirtileri nelerdir?..Acil kzlar

kızlar çok teşekürler hepinizi seviyorum şimdi benim meleğim daha minicik onun tama gelişmesi için nelere dikkat etmerliyim:bbo::bbo:

canım süt iç et ye tereyağı senin kolestrolünü arttıp bebeği besliyormuş yumurta ye birde ceviz ye hergün en az 1 tane

arkadaslar benm sol kasıgımda 2 gündür müthiş bi agrı var acaba hamile alobilirmiyim diye düsünyorm ama ilişkiye girdikten 1 hafta sonra basladı bu agrı bende eger hamileysemde 1 hafta içinde belirtisini gösterirmi böyle yoksa yanılıyormuyum bana yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar ben size sayayım hamileliğin en erken belirtilerini. Yumurtlama anından başlayayım önce. Ben 28 veya 29 günde bir adet görüyorum. Gayet düzenlidir. 1 senedir kendimi yakından takip ediyorum. Yumurtlamam genelde adetimin 14. gününe rastlar, bazen 1 gün oynar. Yumurtlama olmadan önceki 2 gün kasıklarımda hafif ağrılar başlar ve akıntım fazlalaşır. Akıntı elastik ve iki parmak arasında çektikçe uzayan cinstense ve ıslak olduğumu hissettiğim zaman ya yumurtlamışımdır yada en kısa zamanda yumurtlayacağım demektir. Yumurtamın çatladığını bile artık hissedebiliyorum. Bu ay 13.ünde yumurtladım,14.de de çatladı. Çatladığı an, sol yumurtalığımda misket büyüklüğünde keskin ve kısa süren bir ağrı oluyor ve akabinde ani bir yorgunluk ve ateş basması oluyor. Bugün ayın 17si ve hamile olduğumu hissediyorum. Belirtileri şöyle, kasıklarımda belirgin ve sürekli bir ağrı var, göğüslerim şişti ve uçları acıyor, karnımın alt tarafı iyice sertleşti, sürekli bir yorgunluk hali var. Şimdilik belirtileri bunlar. Yarın evde test yapacağım. İlk hamileliğimde adetime 10 gün varken evde test yapmıştım ve gayet net iki çizgi çıkmıştı. Yarında aynısını yapacağım. Heyecandan ölüyorum. Sonrasını yazarım gene. Umarım merak edenlerin meraklarını bir nebze olsun gidermişimdir.

Çok saol arkadaşım çok güzel ve aydınlatıcı bi şekilde yazmışsın..bende bundan sonra senin yazdıklarına göre kendimi bi takip edeyim bakalım ne olacak..sende test yaparsan mutlaka bildir bizlere olurmu..umarım hamişsindir :CüvCüv:

canım paylaşımın için saol seninle tarihlerimiz aynı 13 14 ünde yumurtladım şuan kasıklarımda inanılmaz bir ağrı ve şişlik var hiçbiiş yapasım yok bütün gün tembellik yapıyorum ya testte çıkma ihtimali varmı çok erken değilmi ben bayram sonuna kadar bekliyim diyodum ama şimdi heyecanlandım
test yaparsan haber ver olurmu

slm arkadaslar kulübünüze daha yenı uye oldum .ben evlenıp ayrıldım su ankı nısanlımla herhangı bı cinsel ilişkımız de olmadı fakat denızde yuzerken bosaldıgını söiledı ben de korktum suda hücreler bı kac dk ka yasadıklarını bılıyorum ve ınsan vucuduna yapısıyolar agustosun 17 sınde oldu bu olay ve ben ustune adet gördum ayın eylulun 2 sinde eylulun 28 sınde yanı bugun adet olmam gerekıyordu fakat gelmedı acaba hamıle kalma olasılıgım varmı butun belırtılerını yasıyorum karnıma kramplar gırıyoo blım agrıyo mıdem bulanıyoo kokan herseyden tiksınıyorum özellıkle nescafeden ne olur bırınız bana yardımcı olun hamıle kalma olasılıgım yoktur dımı cevap beklıyorumm mafoldumben

hamile olma olasılıgım varmıdır acaba....???

Mesaj Linki
slm arkadaslar kulübünüze daha yenı uye oldum .ben evlenıp ayrıldım su ankı nısanlımla herhangı bı cinsel ilişkımız de olmadı fakat denızde yuzerken bosaldıgını söiledı ben de korktum suda hücreler bı kac dk ka yasadıklarını bılıyorum ve ınsan vucuduna yapısıyolar agustosun 17 sınde oldu bu olay ve ben ustune adet gördum ayın eylulun 2 sinde eylulun 28 sınde yanı bugun adet olmam gerekıyordu fakat gelmedı acaba hamıle kalma olasılıgım varmı butun belırtılerını yasıyorum karnıma kramplar gırıyoo blım agrıyo mıdem bulanıyoo kokan herseyden tiksınıyorum özellıkle nescafeden ne olur bırınız bana yardımcı olun hamıle kalma olasılıgım yoktur dımı cevap beklıyorumm

arkadaşım eğer hamileysen ne diyeyim bravo ne kadar şanşlısın öyle biz okadar uğraşalım tutturamayalım keşke bizide bulsa o şanş öyle .....:1shok:delikafadulden

slm canım, hamile misin???
cevap yazarım demişsin yazmamışsın, merak ettm doğrusu, inş bi problem yoktur ve hamilesindir...

bende bişi sormak istiyorum siteye de yeni üye oldum hemen buraya yazıorum arkadaslar. benim adetim 7 gun gecti 2 defa idrar testi yaptım ve negatif cıktı sımdı kan testı yaptırsammı die dusunuorum ?? ilk defa böle bişi oluyo ne yapacagımıda blmıorum ayrıca bende demir eksikligi vardı ve bunun için gunde 1 tane demir hapı kullanmaya basladım acaba o geciktiriyor olabilirmi?? bilen varsa bı yardımcı olun lütfen

kzılar merhaba.benimde glup glup arkadaşım gibi adetlerim ve yumurtlamam oldukça düzenlidir. bende ayın 10unda adet gördüm ve 23ünde yumrtladım adetime daha 7 gün var sizce idrar testi içinde çok mu erken? forel erken gebelik testini bi denesemmi diyorum ama negatif çıkarsa üzülürüm diye sabretmek istiyorum.ama sanki adet olcakmışım gibi belim ağrıyo göğüslerim şişti ki normalde adet öncesi böle olmazdı 1 gün belim ağrırdı hemen adet olurdum ama 10 gün öncesinden bu kadar ağrım olmazdı.ne dersiniz sabırsızım da biraz

benim bende hic belirti yok adetime 5 gun kaldi ole olup hamile kalan varmi yani goguslerim sisti ama o asilama yaptirdim ilaclarin etkisi herhalde

yeshill-yansima bence yapma ,negatif cikarsa erkenmi yaptim acaba diceksin yine rahatliyamiycaksin pozitif cikma olasiligida cok az bukadar erken bakinca.ben hep ayni seyi yaptigim icin soyluyorum son iki aydir bekliyorum en azindan bakinca dogru sonuc aldigima emin oluyorum.Yabanci bir site var simdi ona baktim 30 unda ancak kan testi cikma ihtimali var diyor bazi idrar testlerindede 2 sinden itibaren pozitif sonuc alabilirmissin.Insallah yardimci olabilmisimdir

haklısın galiba arkadaşım ben biraz daha sabrediiim.
kaldı 6 gün o zaman regl olmazsam (inşallah olmam) test yaparım.

Gebeliğin oluşabilmesi için kaç tane sperm gereklidir?
Bir adet yumurtanın döllenebilmesi için bir adet sperme ihtiyaç vardır fakat spermlerin bir çoğu yumurtaya ulaşmadan önce kadın genital organlarında canlılığını kaybeder. Her ejekülasyonda (boşalmada) 100-300 milyon arasındaki sperm vajinaya boşalır. Sperm yoğunluğu mililitrede 20 milyondan az ise gebelik şansı azalır. Spermin hareketliliğinin, yapısının ve yumurtayı dölleme yeteneğinin de çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Sperm ve yumurta nerede ve nasıl karşılaşır?
Meni önce çok yoğundur. Boşalmadan 20-30 dakika sonra sıvılaşır. Spermler rahim ağzındaki mukusu geçerek fallop tüplerine (yumurtalık kanalları) ulaşır. Sperm ve yumurta fallop tüplerin orta kısmında karşılaşır.

Döllenme nasıl gerçekleşir?
Ymurta zona pellusida adı verilen bir zar ile çevrilidir bunu da korona adı verilen hücreler çevreler. Sperm zona-pellusidayı (yumurta zarı) geçerek yumurta içine girer. Bunu tek bir sperm başarır .Sperm ve yumurta hücreleri 23 'er adet kromozom taşır ve birleştiğinde 46 kromozom tamamlanır.

Döllendikten sonra yumurtaya ne olur?
Döllenmiş yumurta 0.1 mm çapındadır. Bir iki gün içinde yumurta 2,4,8,ve 16 hücreye bölünür. Döllenmeden 4 gün sonra 0.3 mm çapında morula adı verilen bir hücre topu haline gelir. Morulanın içinde sıvı birikerek blastosist adı verilen yapı oluşur. Döllenmeden 5 gün sonra yumurta rahme ulaşır.

İmplantasyon nedir? Ne zaman gerçekleşir?
İmplantasyon blastosist aşamasındaki döllenmiş yumurtanın rahmin endometruim adı verilen iç tabakasına tutunmasıdır. İmplantasyon yumurtanın döllenmesinden yedi gün sonra gerçekleşir.

Kadınlar adet siklusunun her hangi bir döneminde gebe kalabilirler mi?
Hayır, kadınlar sadece ovulasyon döneminde yani adetin 12-16 günlerinde (adet siklusunin ortasında) gebe kalabilir.

Ovulasyon dönemini nasıl anlayabilirim?
Ovulasyon dönemini hormon testleri, vücut ısısı takibi, rahim ağzındaki salgının incelenmesi ve gelişen folikülün (içinde yumurtanın büyüdüğü kesecik) ultrasonografik olarak incelenmesi ile tesbit edilebilir.

Zamanlı cinsel ilişki ile gebelik şansımı arttırabilir miyim?
Evet arttırabilirsiniz.Adet siklusunuz düzenli ise bunu ayarlamak daha kolay olur.Adet siklusunun ovulasyondan sonraki kısmı 14 gün sürer.Son altı ay içinde adet siklusları en az 27 en çok 32 gün süren kişilerin 13 ve 18 günler arasında yumurtladığı var sayılır. Bu çiftlere 12 ila 19. günler arasında gün aşırı cinsel ilişki kurmaları önerilir.

Sık cinsel ilişkide bulunmak ve orgazm hamilelik şansını etkiler mi?
Ovulasyon döneminde her 36-48 saat ara ile ilişkide bulunulması önerilir. Hamilelik şansının orgazm ile alakası yoktur.

Hamile kalabilmek için cinsel ilişkide uygulanması gereken özel bir pozisyon var mı?
Meni vajinaya ulaştıktan sonra cinsel ilişki pozisyonu önemli değildir.

İlişkiden sonra meninin çoğunun dışarıya aktığını hissediyorum bu gebeliği engeller mi?
Hayır engellemez .Yirmi dakika içinde meni sıvılaşır ve bir kısmının vajinadan dışarı akması normaldir.

İlişkiden sonra bir süre uzanmak gebelik şansını artırır mı?
Hayır spermin tüplere doğru olan hareketini kadının pozisyonu belirlemez.

Ovulasyon döneminde cinsel ilişkide bulunulduğunda hamilelik kesin midir?
Hayır , her adet döneminde gebe kalma şansı % 20-25 arasında değişir.

Rahim filmi çekilmesi kadınların gebe kalmasına yardımcı olur mu?
Rahim filmi çekilirken tüplere verilen boyanın hafifçe tıkalı tüpleri açmakta yardımcı olduğuna inanılır fakat bu kanıtlanmamıştır. Rahim filmi ancak infertilitesin nedeninin tespit edilmesine yardımcı olur.

Tiroid hormonlarını içeren ilaçların kullanılması gebelik şansını artırır mı?
Tiroid bezinin yeteri kadar çalışmadığı durumlar haricinde bu hormonların kullanılması gebelik şansını artırmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…