Hamileliğimi gizlemek istemem anormal bir şey mi?

Söylemek istememenizde anormallik yok lakin eşinizin ailesi açısından 5 cok fazla 3 ideal . 2. ayında öğrendım bir ay tutmasını bekledim diyip geçersiniz. Yabancıya söylemesenizde olur. Bizim bir komşu hastayım karnım şişiyor diyip bir hafta sonra kucagında bebekle gelmişti.

Bence doğum yapıp haber verin.
ben yapacaktım bunu havalimanından kucağımda bebekle çıkacaktım :) ama kısmet olmadı

Konu sahibi şöyle ki ben yurtdışındayım ve hamileliklerimi insanlardan gizledim. Ama sonra düşük yaptım ve bu sefer yine söyleyemedim. Bilmiyorum yapı olarak zaten acısını paylaşmayan bir insanım ama kimse bilmeyince daha da mı yalnız kaldım acaba. Bunun cevabını gercekten bilmiyorum. Son saglıklı hamileliğimde 3 ayllıkken söyledim kayın aile ve kardeşime. Gerçi eşime bile geç söyledim :) ben sıkıntılıyım galiba :))

bu bana saf kötülük geliyor saf hemde. hıcbır ıyı nıyet arayamıyorum ne kadar ayıp ya.

Doktor da düşük riski geçene kadar ilk aylarda söylemeyin diyor. Ben çevreme hiç söylemedim ilk üç ay kimse bilmedi ayrıca nazara inanırım neyse kalp atışından sonra sadece anne baba çekirdek aileye söyledik ikimiz de onlardan da kimseye haber vermemeleri konusunda söz aldık.. Ben ve eşim arkadaşlara çevremize taaas 3- 3,5 aylıkken haber verdik

Ayrıca eşin saygı duymalı davul alıp ilan etse ne faydaları dokunacak zaten neredeyse 1 sene hamile olacaksın??

biz ailelerimize söylemiştik valla. ben söyle düsünmüstüm. zaten ailemden uzağım. kötü bir tecrübe yasarsam tek basima bas etmek daha zor olurdu. en azındanailem beni teselli eder yanımda olur diye düsünmüstüm. sükü su ana kadar her sey güzel gidiyor onun dısında kimseye söylemedik ama. nazardan vs de değil. sadece insanlarla uğraşmak istemiyorum ama esim mesela iş yerinde tatlı dağıttı tüm şubeye onun arkadasları öğrenmis oldu yani

Cekirdek aile hemen bilsin ne olur ki, dusuk yapinca da gene onlarla paylasiyor insan. Ama herkese ilana, sosyal medya duyurusuna vb gerek yok. Oyle ki dogdugunda soyledigim akrabam var benim.. ama onlar akrep sinifindaydi, yani insallah gonul koymuslardir

Çocuğu olmayan eğer çocuk sahibi olmak istiyor ve bunda zorluk yaşıyorsa size karşı kötü bir his beslemez buna emin olabilirsiniz. Söylemek istemeyebilirsiniz tabi ama 5 ay biraz fazla bir süre.
İyi niyetli düşünüyorsunuz. Bazıları kötü niyet besliyor hatta önce ben doğurayım diye hamile kalmaya da çalışıyor ki burada da başkaların hamileliğini duyunca moralleri bozulanlar var.

Eltisinin çocuğu olmuyorsa üzülebilir de, fesat olmasına gerek yok. Özellikle elti daha önce evlendiyse onun daha olmadı diye kıyaslama yapabilir ki bunu çevredekiler kesinlikle yapacaktır. Ne zamana kadar saklayacak ki diye de düşünebilirsiniz. Elti belki yakında hamile kalır, en azından konu sahibinin içi rahatlar.

Gelinleri tüp bebek denemesi yaparken kuzenim hamileliğini kendisinden gizlemişti ki üzülüp olumsuz etkilenmesin. Tüp bebeğin tuttuğunu duyunca o da duyurdu hamileliğini.

5 ay bana fazla geliyor. 3 aya kadar tamamım çünkü risk fazla ve bi kayıp durumunda açıklama yapmak daha çok üzer insanı. Ama 5 bilemedim. Kendi ailenize de mi 5 aylıkken söyleyeceksiniz
Çocuğu olmayan eğer çocuk sahibi olmak istiyor ve bunda zorluk yaşıyorsa size karşı kötü bir his beslemez buna emin olabilirsiniz. Söylemek istemeyebilirsiniz tabi ama 5 ay biraz fazla bir süre.
Ortalama 3 ay saklanıyor, 5 ay uzun bir süre. Ama yine de yakın kişilere söyleniyor bence eltinize karşı düşünce biçiminiz de yanlış. Hakkınızda hayırlısı olsun.
5 ay istesede saklayamaz vücutta müthiş degisiklik oluyor
buldumcukluk loadıng
Öyle görmemiş gibi koşa koşa yetiştirmeyin bence de, hele bi doğsun 40i çıksın bi ele gelsin söylersiniz herkese.
arkadaşlar ben hamiile değilim cok istiyorum ama olmuyor takdiri ilahi allahın hikmetinden sual sorulmaz vardır zamanı ama olmadığı için cok üzülüyorum kafama aşırı takıyorum bir bebek görsem ağlayacak seviyeye geliyorum bu olayın tam tersi oldu ben eltime laf arasında sordum ama kendisi o zaman 4 aylık hamileymiş ve normaldede çok görüşmediğim ve kilolu olduğu için bilmeden sordum laf arasında sen düşünüyormusun diye kendisi bana nasip dedi gizledi hamileliğini sonradan kayınvalideden duydum benim çok istediğimi bildiği için falan gizlediğini düşünmüyorum zaten bilmiyordu neyse bende şimdi elti bana böyle yaptı diye konu açsam hepinizin eltici olacağını bildiğim için bu şekilde konu açtım kusura bakmayın ve cok zoruma gtti bu yaptığı bn kendi rızamlada cocuk istemiyor olabilirdim

3 4 ay saklanmasini dogru buluyorum ama sonrasi zor bence... saklamak istiyorsaniz bu sizin kararniz ama hamileyken yok diyerek yalan soylemeyin en azindan nasip deyip gecin.Zira "gizli hamile kalan aşikar dogurur" derler hamileliginiz ortaya çikinca eltiniz fesatlik yaptiginizi dusunerek kirilabilir gerek yok. Guncellemeyi yeni gordum kotu olmus Allah hayrisiyla tez zamanda size de hayirli bir evlat nasip etsin insAllah.

öyle oldu kırıldım zaten

Kimseyi bilgilendirmek zorunda değilsiniz. Çocuğu başkaları için doğurmayacaksınız. Düşük ihtimaline karşın 3 ay saklamayı öneririm. Hamile olsam millet beni darlamasın diye daha da öteleyebilirim.

Birine söyleyince zaten kulaktan kulağa hemen yayılıyor. Zaten bulantılarınız başlayınca millet anlayacaktır. Bazıları yüzden bile anlıyor. Fazla da saklayamazsınız her türlü.

ah canım her şeyin bir vakti zamanı vardır ve her şey Allahtan gelir hiç canını sıkma. Olmasında da olmamasında da bir hayır vardır sen bunu bilemezsin. İnşallah gönlünde geçen nasip ve hayırlı olsun. O sana niye söylemedi diye de düşünüp durma boşver söylemezse söylemesin senin için bir önemi olmasın bence..

inşallah allah razı olsn ama cok zoruma gtti istemesemde kafaya takıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…