hamileler ve anneler beni anlar herhalde

Canım sen arkadaşlarını hiç düşünme hiç kafaya takma bende 20. Haftamın içindeyim ikinci hamileliğim ve oğlum ben hamile kaldığımda 4 aylıktı düşün nasıl zor geçti o günler :) Allah'tan ben gurbetlerin ama katınvaliddmlerle yaşıyoruz alışana kadar beraber yaşayalım dedik. Zaten bebeğim küçük çok huysuz değil ama yine de uykusu 10 dakika geçse ömrümden ömür gidiyordu yorgunluk uykusuzluk üstüne üstlük mide buluntuları 6. Haftadan itibaren başladı ayıptır söylemesi dün eşimin arabasında yine kustum sen kimseyi takma sıkma tatlı canını :) eşime diyorum ki canım benden bıktın dimi bu dört ayda yoo canım diyo ben arka koltukta oğlumun yanında kızıma aldığım kıyafet poşetini boşaltıp kusuyorum o kadar iyi anlıyorum ki seni ben bu halde koca evin işini ve yemeğini yapıyordum bir de oğluma bakıyordum ha yaptım diye zoruma gitmiyordu ama akşam kocamı işten geldiğinde karşılayamıyordumm onun için çok üzülüyordum sabah ağzıma ne koysam üç dört mislini çıkarıyordum
Aile konusuna gelince inşallah düzelirler sana karşı daha anlayışlı olurlar :) ben ailemle virgül konuşmasam aklım kalıyor ve biliyorum ben de sürekli onların aklındayım :) en küçüğümüz 6 yaşında burnumda tütüyo en büyük benim 20 yaşındayım ortanca kardeşlerimin birisi hafız diğeri lisede okuyo :) nasıl özlüyorum anlarsın :) gurbetlik çok zor Allah bizim gibilerin yardımcısı olsun bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza aşmayı nasip etsin :) bak benden tavsiye bir kaç hafta dayan aileni arama bakalım yine de özlemeyecekler mi ???? Rabbim yardımcın olsun bir dersin olursa mesaj at ille dert olunca değil bebeğin Doğu'nca cinsiyeti hakkında sorun olunca ne istersen ne zaman istersen :)

Merhaba canım inşallah Rabbim bir nefeste bebeğine kavuşmayı nasip eder :) benim oğlum 4.200 doğdu normal doğumla ben bunu bilir bunu söylerim Rabb'ime sığın o emin ol yardım ediyo :) ben de ikinciye hamileyim kızıma :) ve aynı heyecanı 4 ay sonra tekrar yaşıyorum :) Rabbim hayırlı sağlıklı huzurlu mutlu iman dolu evlatlar eylesin hepimizin çocuklarını :)

Benimde bulantilarim fenaydi, mideme bisey alamadigim icin oturup agliyordum. insanin elinden bisey yapmak gelmiyor mecalin kalmiyor bende 4-5 kilo verdim ilk 4 ay. Sabir canim Rabbim buyuk mukafatini goruceksin.. Bak bulantilar geciyor sonra baska baska seyler cikiyor, ben bulantili donemler bitsin diye dua ediyordum ama simdi be belim tutuyor, geceleri bacaklarima kramplar giriyor, midem bebegin baskisindan bulaniyor, surekli nefes darligim var ama isyan etmiyorum ben cok cabaladim hamile kalabilmek icin. Bunlar olan seyler Allah saglik versin onlar iyi olsunda buna katlaniriz icimizde bir insan besleniyor buyuyor :)

TE="Seherabdul, post: 37041648, member: 625810"]Merhaba canım inşallah Rabbim bir nefeste bebeğine kavuşmayı nasip eder :) benim oğlum 4.200 doğdu normal doğumla ben bunu bilir bunu söylerim Rabb'ime sığın o emin ol yardım ediyo :) ben de ikinciye hamileyim kızıma :) ve aynı heyecanı 4 ay sonra tekrar yaşıyorum :) Rabbim hayırlı sağlıklı huzurlu mutlu iman dolu evlatlar eylesin hepimizin çocuklarını :)[/QUOTE]
Amin inşallah. Hep dua ediyorum ana insan korkuyor yinede.bugun Kontrolum var su saatte uyandim korkudan herhalde uyuyamiyorum. Rabbim hepimizi Hayirlisiyla kurtarsin inşallah.

Normal zamanda mide problemlerimden dolayı sürekli kusan biriydim eyvah dedim hamile kalınca yandım ama destek olacak kimse olmadığı için Allah yardım etti herhalde, 2 hafta bulantım oldu o da sadece sabahları geldi geçti hiç kusmadım. Yani destek görememek için sadece gurbette olmaya gerek yok üzülme buna. Bazen yakınında olsa bile hastalıktan yada başka problemleri olduğu için ilgilenemiyor anneler.

Bence sen yabancı istemem filan deme bir yardımcı tut. En azından evi temizlesin, eşinde işle uğraşmasın, sıkılmasın daha çok. Yalnızlıktan moralin de bozuk sanırım, fiziksel sıkıntılarını arttırır bu. Çok yakında geçeceğine emin ol ve kendini motive et. Annen de biraz yanına gelsin mümkünse. Benim annemlerde uzaktaydı. Bir kere telefonda bir ağladım, nolur gelin sizi çok özledim dedim, hayatta gelmez dediğim babam bile geldi 2 hafta kaldılar yanımda. Sende çağır. Yemek filan bahane. Psikolojisi bozuluyor insanın destek arıyor kendine.

Takacak yer arıyor insan birde. Ailene kızma. Gerçekten desteğe ihtiyacım var deyip çağır gelirler.
Hepsi geçecek yakında. Tekmelerini hissetmeye başlayacaksın dünyan değişecek. Unutacaksın bu günleri merak etme:))

Canım banada herkes hamileliği hastalığa çeviriyorsun dedi abartıyorsun çok nazlısın dedi ama ne zaman acillik oldum sonra sustular. Zaten duygusal ruhsal değişimler yaşarken milletin böyle demesi çok üzüyo ama aldırma boşver. Herkesin hamileliği hatta her hamilelikte aynı geçmez. Üzme kendini bebeğini sağlığını düşün. Geçecek bu güzler az kaldı. 2.trimestır daha rahat.

Canım ben çok çektim ama senin ki daha zormuş ben tr deyim ama benimde kimsem yoktu günde 5 kere istifra ederdim bulantım sadece uyuyunca geçerdi başka hiçbir geçtiği an yoktu azalarak 9 ay sürdü bulantılar kusmalar 5 aydan sonra azalarak bitti çok zor günlerdi ama serum falan yemedim tahlil yapıyorlardı durumun iyi seruma gerek yok diyorlardı bende öğrenciydim okulum uzaktı 2 saat yol gidiyordum eve gelince burnuma kağıt havlulardan tıpa yapıp ağlaya ağlaya eşime yemek yapıyordum sonra da yatıp uyuyordum senin durumunda olanlar olduğunu bil diye yazdım canım insanlar özellikle yaşamayanlar naz derler maalesef bana da eşimin babaannesi ben baygın çıktım tuvaletten ben hiç böyle hamile görmedim kaç çocuk doğurdum böyle olmadım dedi bulantın olmadı mı babaanne dedim ne bulantısı kızım kime naz yapacaksın bulantım var diye dedi insanlar çok vicdansız sanki biz naz yapıyoruz üzülme geçecek yavrunu kucağına alınca değdi diyeceksin

Allah şifa versin. Ama işte hem öğrencilik, hem gurbet zorluyormuş, üzerine çocuk düşününce böyle olabiliyor demek ki. Hamilelik evde otursan bile sıkıntılı bir süreçken bu sorumluluklarla daha da zor olmuş.
bu yüzden bebeklerin sadece tatlı yüzünü değil, hayatımızı baştan aşağı değiştireceğini de düşünmemiz şart...

Evet biraz ağır geçiyor seninki ama narin bünyelisin demek ki.
3-6 ay çok rahat geçer genelde. az kalmış sınırı geçmene, sabret.

once
oncelikle bebegin hayirli olsn cnm ben 6 ay cektm bu kusmalardan dedigin gibi hastanede gecirdm hep.ben su bile icemiyordm.kan kusuyodum artk.ama geciyo yani birazcik sabir arkadasim:) bulabilirmsn bilmiyorm kumlu toprakli üzüm pekmezleri var o bana cok iyi gelmisti.her sabah uyanir uyanmaz 2 cay kasigi tadina bakmadan yutuyodum dene belki sanada iyi gelebilir.toprakli bulamazsan normal al dene bence

Evet seni çok iyi anlıyorum tatlım. İki hamileliğimde çok zor geçti .Resmen hastalık gibiydi. Çok özenirdim böyle rahat keyifli hamilelik geçirenlere ama malesef. İlk aylar aşırı kilo veriyordum.Hamilelikden önceki kilomun bile çokçok altına düşüyodum. Bulantı ve tiksinme acaip.Alakasız şeylerin kokusunu alıp tiksinme ,aynen eşimin kokusundan bile tiksinr olmuştum ,Yemek asla yapamıyordum zaten halimde olmuyordu.Aşırı kilo kaybı olunca her iki hamileliğimde de 1 hafta hastanede yattım serumlar falan. Ama onlar iyi geliyor bence hastaneye yatmaktan korkmayın. 4. aydan sonra rahatlıyorsunuz. Bulantılar kalmıyor ..son aylarda da çarpıntı ve yürüyememe ve nefes darlıkları başlıyordu bende. Arada rahat ettiğim 5.6.7 aylardı..Sen gurbettesin ama ben değildim buradada öyle yemek veren falan olmadı. Eşim yapmaya çalıştı ilk hamileliğimde ,ikincide yardımcım vardı..
Ama sonuçta geçiyor tüm bu zamanlar ..Bebeğini kucağına aldığında daha farklı stresli günler seni bekliyor..Ama herşey yoluna giriyor merak etme..

ben henüz hamilelik duygusunu tatmadım ama sürekli mide problemi çeken biri olarak çok iyi anlıyorum seni bende reflü ve gastrit var kullanmadığım ilaç kalmadı ama çözüm olmuyor.ne yersem kusuyorum artık kusucam diye yemek istemiyorum bile en ufak bi kokuda içim kalkıyor sürekli kusuyorum cebimde poşetle geziyorum insanlar bana şimdiden demeye başladı sen bu kadar narinsen hamiliğin nasıl geçicek diye ben sanki bilerek yapıyorum bi de demezler mi yemek yemezsen böyle olur diye sanki ben yiyebiliyorum da canım rabbim yardımcın olsun bebeğini kucağına almayı nasip etsin

Bacim senin dediklerini ben 8 aylik olana kadar cektim...
Ki zaten 8 aylikkende dogum yaptim...

Yemek yemem icin gozumun icine bakarlardi....
Ilk aylarda 4-5 kilo verdim ve 41 kiloya dustum...
Baskasinin evinde yemek cok hosuma giderdi....
Esim sagolsun evimin her isini yapiyordu...
Zofran adli bulanti hapi oldukca iyi gelmisti bana....
Tabi sadece kusmalarimin bi nebze onune geciyordu...
Su icinc bile kusuyordum ben....
Ilactan sonra gunde 6-7 kere bulantilarim olddu o kadar...
Cok sukur simdi oglum 4.5 aylik delikanli oldu....
Zaman hizla geciyor inan ...
Saglicakla al yavrunu kucagina ♥

Kusma kısmı hariç aynıydım.Ama kusmam azdı.Kusup rahatlatmıyorum hatta.Mide bulantısından yarı baygın yatıyordum hep.Dediklerini aynen yaşadım.14. Haftada azalmaya başladı 16 da tamamen kesildi ve hızla iştahım arttı.Bulantılardan 4 kg vermiştim,1 öğünle bütün günü geçiriyordum.O da makarna , portakal, balık krakerdi.Beni de çok yargılayın oldu ama cevabım ben böyleyim oldu.Kimseyi ilgilendirmez,kimseyi takma zor biliyorum ama geçiyor.

Bir de şu var kimi insan bulantı ve kusmaya hassastır gerçekten.Ben normalde de yediğim birşeyden zehirlensem evden çıkamam,psikolojim altüst olur ve hatta sakinleştirici ilaç alırım.Çok ciddi sıkıntı yaratır.Böyle bir insanın 14 hafta durmadan bulantı çekmeye tepkisini var sen düşün.

herkes gebeliğini farklı yaşar kiminde hiç bir rahatsızlık olmazken kiminde her şey uçlarda seyreder ama merak etme hepsi geliyor geçiyor bol bol dinlenmeye çalış beslenmeye çalış zaten kusmaların var iyice halsiz kalma allah tamamına erdirsin sağlıkla kucagına al yavrunu

durumun cok zor, ama Rabbim yardim eder insaAllah...sabrin sonu selamet demisler...bilerek mi hamile kaldin? eger oyleyse keske okulunu bitirip oyle hamile kalsaydin...sirasiyla yapmak bazi seyleri daha mantikli..cunku iste bu gibi durumlarda daha hazirlikli olursun...evde yatma luksun olurdu..zorla okula gitmek zorunda kalmazdin...ama artik Rabbim nasib etsin sag saglim gelsin bebis...

seni cok iyi anliyorum canim..benimde bulantilarim oldu..ama ben hep yiyerek bastirdim ve suandada ara ara oluyor gene...yedikten sonrada oluyor hatta...dedigin gibi kendim yemek yapmaya tiksiniyorum, o yemegi goresim gelmiyor ama baskasi yapinca dunyanin en tatli yemegi gibi geliyor..yedikten sonra gene ayni durum...

yanliz olman kotuymus, iki kap yemek veresim geldi uzuldum durumuna gercekten..ama cok cok uzaklardaymissin…neyseki bunca olumsuzluga ragmen esin sana destek ve ins. bir gun bebegini kucaklayip kokladiginda “senin icin hersey deger” dersin…-ki oyle diyeceginden eminim…

insanlar genelde abartiyormussun gibi bakar…sen onlari takmayacaksin bu halinle..Rabbim ve sen kendini biliyorsun…bulanti icin iyi gelen seyler var..mesela tuzlu cubuk nane sekeri filan..onlardan yemeye calis..az tuzlu ayranda ise yarayabilir…cok cok gecmis olsun. Ins. buraya dogum yaptigindada yazarsin bizde seninle seviniriz. Saglicakla bebisini kucagina almani dilerim.

Çok uzun okuyamadim kusura bakma sadece mide bulantısı kısmını okudum benimde çok kötüydü sana tavsiyem sakin mide bulantısı ilacı içme bebekte hormon bozukluğu yapıyor bende o yüzden icmedi temiz havada yemek ye dışarı çık bol bol 4 aydan sonra geçiyor ve kilo almaya başlıyorsun bu günler geçici sıkma canını

Mide bulantıları ve kusmalar bünye meselesi.Herkes farklı yaşıyor bu durumu.Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.Annenize gelince gerçekten bencillik yapıyor.Evlenmiş olabilirsin ama evladısın sonuçta.

Kıyamam sana sen sana abartıyorsun diyen çok bilmişlere hiç yorma kafanı iyi niyetli değillermiş demekki. Şahsen ben 9 ay çok bulantı çektim ama hiç çıkaramadım. Ama mesela etoburum dur ama etten tiksindim resmen evde hiç pisiremedim ama benim eşim senin eşin gibi anlayışlı değildi sen yiyemiyosan benim Günahım ne yap yiyim derdi. 5 aylık hamileyken masa tepesinde koca mutfağın fayanslarını sildim o silecekti ama sırf silmemek için kavga çıkarttı ve bikere gelip bu kadın ya düşerse demedi. Evi zar zor temizlerdim dışarı ayakkabısını cat diye yere bırakır ortalığı çamur sıçrardı sanki evde fortmanto yok. Laf söyleyince ben kötü olurdum. Bana sorarsan allah dağına göre kar veriyor sen şu halinin benim gibi bir eşle çekildiğini düşünsene. Babam ben hamileyken annemden boşandı evi terk etti 1 aylıktım 9 ayıp bu itim kalkış kavganın mahkemelerin içinde geçti eş anlayışsız anlayışlı gibi görünen ailemin durumunu sırf laf aramak için soran eşimin ailesi daha neler neler. Yani canım tek derdin bulantı olsun zamanla düzelecek. Icine rahatlatırmı bilmem bişey anlatayım. Yeğenim hamile ydi ne bulantı ne iştahsızlık yoktu normal biri gibi hayatına devam sonra kalp atışı olmadığı ve bebeğin gelişmediği öğrenildi. Şimdi tekrar hamile ne yerse çıkarıyor hastanelik oluyor serum takılıyor vs. Ama bebekte tam gaz anne karnında gelişiyor maşallah. Yani senin bukadar sorun yaşaman aslında bebeğinin sağlıkla ilerlediğinin göstergesi. Birde bukadar çıkarıyorsan serum için bence her fırsatta doktora git sen beslenmezsen bebek senin vücudundan çekip alır. Ve kansızlık olması en kötüsü bunuda takip et ve çözüm bul. Üzme kendini sana olumsuz yorum yapanlarlada arana mesafe koy

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…