hamile miyim sizce ?

canım çok sevindim tebrik ederim.inşallah değerlerin yükselir.ben bugün müsait olabildim ama seni merak etmiştim.benimde değer 370 civarı.ikimizde en yakın zamanda güzel bi haberle karşılaşırız

gözün aydın tatlım sadece bebeğini düşünmeni tavsiye ederim doktorum başta benide korkutmuştu kötü şeyler düşünme :)

elim gitmedi suana kadar yazamadim zor bir surec yasadim 25 nisanda kanama dusuk nedeniyle kurtaj olmak zorunda kaldim Allah kimseye yasatmasin. biraz dinlenmek istiyorum esimle benim icin cok buyuk deneyim oldu onu nasil istedigimizi onun icin neler yapabilecegimizi dusunduk hazirladik kendimizi simdi boyle oldu. simdi tekrar hamile kalmak istemiyorum en azindan bir alti ay kadar bu hafta tekrar cinsel iliskiye basladik kanamalarim agrilarim gecmisti korunmadik cok korkuyorum ayni seyleri yasamaktan moralim altust

yazdıklarını okudum canım çok üzüldüm çok geçmiş olsun hem psikolojik hemde fiziksel olarak toparlan bence

Sevgili Zarbienusnerede,
Bugün kadınlar kulübünde bir başlık ararken senin açtığın forumu başından itibaren okudum. Seninle beraber heyecanlandım, ve en son yine seninle beraber kaybına çok üzüldüm. Biliyor musun, en zor anlarda yaşadığımız kötü deneyimlere üzülürken giderek yalnızlaşırız. Kulübün forumlarına bir bak, ben dahil bir çoğumuz bir şekilde kayıpla sonuçlanan gebelikler yaşadı. Anne olmak isteyen her kadın için kötü bir deneyim. Ama bir taraftan bedenine güven. Bir kadının kendi bedeni onun en iyi doktorudur, bence. Ev taşırsın, merdivenden yuvarlanırsın bir şey olmaz. Yine hamilesindir, hiç bir şey olmamıştır. Bazen de senin doktorun yani bedenin embriyoyu yeterinde iyi bulmaz. Sadece bedenine güven ve kendine çok iyi bak. Bedenine çok iyi bak. Çünkü biliyorum ki bedenin sana günün birinde dünyanın en tatlı bebeğini sağ salim sana sunacak.
Tekrar geçmiş olsun

cok tesekkur ederim yazdikariniz icin bende belirtiler yasadigimda onu ogrendigimde forumdaki cogu konuyu okudum ve yazma ihtiyaci duydum en basindan bana cevap yazan yanimda olan her arkadasima cok tesekkur ederim benim yazamadiklarimda oldu ogrendikten sonra onu esimle birbirimize keetlendik burcu ne olur nerde okur yasadigimiz yerden tasinmayi dogum sonrasinda bize yardimci olacak insani dahi dusunduk konustuj onunla bir tanidigimizdi ev islerime yardim etsin diye hamilelik surecinde nerde olalim nasil gecirelim herseyi esim esimin ailesi hersey belkide benim duyduklarimi bana soyleenleri cogu kisi esinin ailesinden duymamistir kendini okadar guvende hissetmemistir ama benim ailem duyunc sorun yaratti esimi basindan beri istemediler evlenirken rizalarini alamadim sonrasinda esimle kurdugumuz hayata saygi gosteremediler goremediler mutlu olamadilar. bir kadinin rahmine o mucize yerlestigi andan itibaren onu cok degistiriyor ben simdi bakinca goruyorun ki belirtileri arastirmadan cok once sahiplenmis onu korumaya baslamisim ben onun nezaman yerlestigi nezamandan beri icimde oldugunu biliyorum ohafta esim yanimdan ayrilmisti ben ruyamda goruyordum bebegimi yazmisimdir belirtilerim icinde kadini cok degistiriyor onu ogrendiginizde artik yaninizda en basta ailenizi istiyorsunuz aradaki kirginliklari onlari gormuyor mutlu bir sekilde haberi veriyorsunuz simdi okuyan varsa neden ailemle sorun yasadigimizi merak ediyordur tam burda basliyor basindan itibaren istememelerinin sebeb soyle bir cumlede ' hah birde dogur simdi kürt cocugunu ' esim diyor ki hayatim dogum sirasinda sonrasinda ananene ablana yakinlarina ihtiyac duyacaksin benim annem hep yaninda olur kiz kardesim olur ama onlarida isteyeceksin konusalim simdiden bu yaz toparlayalim herseyi bak ablan yegeni olacak ananen torununun bebegi olacak diye mutlu olurlar, esimin annesi ariyor soyle diyor kizim mutlu musun istiyor muydunuz bak kizim kadin mutlu olursa bebegide mutlu olur hicbirseyi aklina takma dusunme sagligini dusun ... ben ailemle sorun yasiyordum evet boyle bir tepki beni sasirtmazdi evet ama siz oyle bir degisiyorsunuz ki aklinizin ucuna gelmiyor boyle seyler duyacaginiz ailemin yaptiklarini cok acmayacagim ablam esimle aramizi bozmaya calisti ikili oynadi babamin ananemin niyeti acikti onlar direk niyetlerini soylediler ama ablam oyun oynadi bize esimin iki tane hatti var kardesi kanser hastasi ufak bi operasyonu vardi esimde oradaydi geceydi aile arasinda kullandigi hattiyla beni aradi biz herzaman bunu yapariz konusmasak dahi otelefon kapatilmaz saatlerce bilirizki karsida esimiz var ablam esimle konusmak istedi ilk bana mesaj atti sonra esimi aradi esimin morali iyi degildi birde onunla konusmak istemiyorum simdi dedi acmadi telefonunu kapatti digerinden beni aradi iste yaklasik gece ikiye yakin konustuk ve uyuduk sonra sabah ablam beni aradi neden acmadigini sordu bilmiyorum dedim kardesinin yanidaydi acmak istemei belkid dedim aaa dedi gece ikiye kadar mesguldu onun telefonu sence kardesinin yaninda mi dedi bence bi halt yiyor o dedi birsuru sacmaladi bana sonra esimle konusmus 22 yasin erken oldugunu aldirmamizi istediklerini soylemis esime esimde kizmis neden sevinemiyorsun demis ablam ona soyle birsey soylemis acaba o mu planladi bunu yoksa sen mi planladin bu bebegide yaptiniz zarbienusnerede bebek istemiyor ki oda aldirmak ister ama anlatamaz sana demis.esim yanima gelip anlatti bende ona duyduklarimi anlattim ablam sonra.bana ulasip esimin bebek icin erken oldugunu dusundugunu ve bana soyleyemedigini soyledi tabi bunu susleyerek birde diyorki gecen aksam gece 2e kadar biriyle konusuyordu bu adam tabi istemez bebek simdi dedi. korkunc degil mi belki hamile olmasaydim kusarken dahi o aciya acaba ona birsey oluyor mu diye tereddut ettigim korudugum 9 ayin kisacik geldigi sonrasini planladigim 4yasini 10yasini ilerisini planladigim bahceli daha mahalle ici gibi sicak biryer bulalim kopegimiz kedimiz olsun oyle buyusun uygun bir kolej bulalim kresinden universitesine kadar orda devam etsin bankada onun icin havuzumuz olsun simdi iyiyiz ama ilerde maddi sorun yasarsak o etkilenmesine kadar dusundugun birsey olmasaydi hayatimizda ailenizin cevirdigi isler sizi sasirtmaz kendinizi hazirlardiniz.kimseyi suclamiyorum cok zor gecirdim sadece cokta agrilarim vardi onlara soylemeden oncede kismet iste.cok daha uygun zamanda cok daha mutlu hazir sekilde karsilayacagiz onu biliyorum tecrube ettik neyi nasil koruyacagimizi kime esim ve ailesi beni cok daha guvende hissettirdi ve onlarin arasinda olmaktan cok mutlu oldugumu farkettim kendi aileme donup bakiyorum onlara kizmiyorum onlar icin cevrelerince yasantilarinca kabul edecekleri seyler degildi ben zaten ailem icinde 10 yasinda annemi kaybettigim gunden.beri yalnizdim ben cok sorguladim benimlr yasit ayni mezhepten oldugum hatta ayni koylu oldugum hayati sorgulamayan mutlu gorunen babam gibi iste.biriyle yapamazdim babam annemden sonra.evlendi kadin onun icin sadece temizlik ve yemek islerini yapan biri annemin hastalik donemini iyi biliyorum ben 10yasimdan.beri sorguladim esimle ilk tanistigimiz gunden beri kendimi guvende hissediyorum biz cok duzenli birhayat kurduk ailemde oldugum zamanki gibi gizledigim sakladigim agladigim birsey olmuyor hersey ben dusunmeden dusunuluyor esimde benim gibi cocuklugunda babasini kaybetmis oyasindan beri calismak zorunda kalmis oyuzden baktigimiz gordugumuz seyler hemen hemen ayni.hayatimdaki hersey senelerdir ayni iste esimi ilk ablama anlattigimda yasini ogrendiginde evlidir kizim o metresi yapmis seni diyebilmisti iste hicbirsey degismiyor insanlar degismeyecek ben nasil bir yasantinin icinde oldugumu iyice anladim belkide cogu kadinin hissetmeye firsati olmadigi kadar.

Tekrar merhaba,
Ne kadar şanslısın, çünkü mutlulukla yaşadığın bir aile kurmuşsun. Gencecik yaşında yanlış karar da verebilirdin. Ama öyle olmamış. Kendini yanında güvende hissettiğin bir kocan var ve onun ailesi gerçekten senin ailen olmuş. Hem de daha yeni yaşadığın kötü deneyim bu aile hakkında hissettiklerini de pekiştirmiş, artık onlara güven duyuyorsun. Bu çok güzel. Artık kendini daha iyi hissetme zamanı. Geçmişten tam anlamıyla arınamıyoruz ama en azında üzerimizdeki etkilerini hafifletmenin bir yolunu buluyoruz. Senin bu süreçte destek mekanizmaların var. Her zaman yardımlarını isteyebileceğin yakınlıkta insanlar var. Bu ne demek biliyor musun? Bu, geçmişin izlerinin ilerleyen zaman içinde hafifleyeceği ve senin şu anda taşıyacağın ağırlıklarından kolayca kurtulabileceğin anlamına geliyor. Ablanı veya babanı sakın yok sayma. Anlaşamayabilirsin, kızabilirsin veya araya biraz mesafe koyma ihtiyacı hissedebilirsin. Bunlarda hiçbir sorun yok. Belki zamanla onlar da hatalarının farkına varırlar. Kızgınlıkla yapılan herşey insanları yalnızlaştırır. Ablan da, baban da gün gelecek fark edecekler ki zaman geçtikçe sensiz yaşamak zorundalar. Ama öte yandan sen giderek kalabalıklaşıyorsun. Onlar bilmiyor mu ki insanlar farklı etnik kökenlerden de olsalar, farklı dinlere, farklı renklere sahip de olsalar hepimizin kanı aynı renk akıyor, canımızı aynı şeyler yakıyor. Bunu öğrenecekler. Sen sadece önce kendine sonra aile sahip çık. Her sorunun üzerine gün doğar.
Sevgiler...

tesekkur ederim tabi ki haklisin onlara yine ihtiyac duyacagim ben.herzaman ihtiyac duyacagimda onlarin tavirlari degisir mi cocugum olur onu etkilerler mi birsuru sey var iste. cok takilmadan gamsiz mutlu bakabilsek keske de etkilenmesek bukadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…