Hamile kalmaya çalısan hanımlar haydi birlikte sohbet edelim zaman geçsin bat'ı birlikte bekleyelim 🌼

Yok canım hiç yaptırmadım ama döngü kısa ve çatlama da çok hızlı olunca aklıma alttan alta takılıyor yeterince gelişmiyor mu diye. 2018 deki deneme macerasında doktora gitmiştim ama klasik adetin ikinci günü bakılan hormon testlerine baktı sadece ve tek söylediği hiçbir sorun yok hatta çok iyi geç menapoza girersin sen ama bir sene olmazsa daha detaylı bakalım demişti. Şimdi ne durumdayım hiç bilmiyorum 🤷
Yaşım da geldi dayandı 34'e bu arada, yeni yıla kadar bekleyip olmazsa yumurta takibi, test vs artık ne gerekiyorsa bakılması yapılması için gideceğim doktora eşimle beraber.
34 çok genç bir yaş umarım bir an önce hamile kalırız hepimiz

Kızlar bir şey danışmak istiyorum, ben hiç ovulasyon testi vs yapmaya şu an niyetli değilim açıkçası böyle şeyler beni aşırı strese sokar gibi geliyor o yüzden gün aşırı devam ederim bir müddet diye düşünüyorum. Ancak vajinismus tedavisi boyunca da atlattıktan sonra da sonra da hep kayganlaştırıcı kullandım, hâlâ kullanıyorum. "Kayganlaştırıcı ile kesinlikle çocuk olmaz" gibi yüzde yüzlük bir durum söz konusu mu? Bu konuyla ilgili bildiğiniz şeyler var mı?

Kızlar bir şey danışmak istiyorum, ben hiç ovulasyon testi vs yapmaya şu an niyetli değilim açıkçası böyle şeyler beni aşırı strese sokar gibi geliyor o yüzden gün aşırı devam ederim bir müddet diye düşünüyorum. Ancak vajinismus tedavisi boyunca da atlattıktan sonra da sonra da hep kayganlaştırıcı kullandım, hâlâ kullanıyorum. "Kayganlaştırıcı ile kesinlikle çocuk olmaz" gibi yüzde yüzlük bir durum söz konusu mu? Bu konuyla ilgili bildiğiniz şeyler var mı?
Hayırr kuzuum öyle birşey söz konusu değil arkadaşım 1.ayında bol ultrason jeli kullanmıştı ve o şekilde hamile kaldı gebeliğe engel olmayacak kayganlaştırıcılar var onlarada bakabilirsin

İnofolic combi kullanan varmı kızlar aranızda ?
Çok duydum ama kullanmadım hiç canım folikosal diye bir marka aldım ben içinde dört aylık vardı bitmek üzere bu sefer başka marka alayım diyorum ama hangisi iyidir kafam karıştı çok fazla marka var.
Bazı doktorlar metilfolat formunda olması daha iyi diyordu metil formunda olan markalara bakacağım.
Onun dışında yumurta gelişimi sağlıklı olsun diye omepa Q10 d3k2 ve buğday çimi suyu kullanıyorum. Eşime de vitamin desteği vermek istiyordum bu süreçte spermlere özellikle iyi geldiği için ona da emodex aldık.

Canım hatta bazı jeller var özellikle hamileliği kolaylaştırıyor preseed mi ne öyle isimleri var spermin hedefe daha kolay ulaşmasını sağlıyor eğer kayganlastirici gibi de kullanılıyorsa inceleyip onlardan alabilirsin belki bir taşla iki kuş olur ✌️😄

Kayganlaştırıcı konusunda benim de şüphelerim var ama bir doktor engel olmaz derken diğeri engel olabilir demişti. Ama bazı markalarin üzerinde spermisid içermez yazıyor. Genelde su bazlı olanlar sıkıntı oluşturmuyor.

Canım ilk iki ay kullandım, sonra kullanmadım, daha çok stress yaptı bende, çok net ovulasyon ve çatlama anını hissediyorum hiç de regl şaşmıyor, o konuda biraz şanslıyım sanırım, bir ara günde iki incir yiyordum o bende ters etki yaptı, zaten döngüm kısa, bu sefer yumurta 18mm de çatlamaya başladı, reglin 8.gununde, yani tam olgunlaşmadan, şimdi yeni yeni normal döngüme döndüm, inşallah hepimiz tez vakitte hamile kalırız sağlıkla 🙏
Amin inşaAllah kuzum 🥰🤲🏻

Çok duydum ama kullanmadım hiç canım folikosal diye bir marka aldım ben içinde dört aylık vardı bitmek üzere bu sefer başka marka alayım diyorum ama hangisi iyidir kafam karıştı çok fazla marka var.
Bazı doktorlar metilfolat formunda olması daha iyi diyordu metil formunda olan markalara bakacağım.
Onun dışında yumurta gelişimi sağlıklı olsun diye omepa Q10 d3k2 ve buğday çimi suyu kullanıyorum. Eşime de vitamin desteği vermek istiyordum bu süreçte spermlere özellikle iyi geldiği için ona da emodex aldık.

Canım hatta bazı jeller var özellikle hamileliği kolaylaştırıyor preseed mi ne öyle isimleri var spermin hedefe daha kolay ulaşmasını sağlıyor eğer kayganlastirici gibi de kullanılıyorsa inceleyip onlardan alabilirsin belki bir taşla iki kuş olur ✌️😄
Banada doktor verdi canım yumurtayı kaliteleştiriyomuş pkoslara veriliyormuş aynı zamanda folik asit içeriyormuş

Banada doktor verdi canım yumurtayı kaliteleştiriyomuş pkoslara veriliyormuş aynı zamanda folik asit içeriyormuş

Yumurta kalitesi için kullanan çok duydum ben de canım evet 😍 sana da bol bol kaliteli yumurta sonra da sağlıklı bebiş olsun inşallah memnun kalırsın 🐣🐣🐣

Kızlar ben İlk defa kayganlaştırıcıyla çocuk olayını duyuyorum nedir biraz anlatır mısınız.. çocuk oluşumuna bir etkisi var mı

Selam kizlarrrr topigi takipdeyim :))bende zaman zaman kuruluk yasiyorum bana gebelige engel olmayan sperm hizini etkilemeyen kayganlasdirici onerirmisiniz

Kızlar ben İlk defa kayganlaştırıcıyla çocuk olayını duyuyorum nedir biraz anlatır mısınız.. çocuk oluşumuna bir etkisi var mı

Canım bu jelleri kendine içeriye sıkıyorsun öyle ilişki oluyor özelliği de şu spermlerin kaygan zeminde daha hızlı yol almasını sağlıyor hedefe daha rahat gidiyor yani bunları kullanıp hamile kalan çok hatta forumda konuları var. Biri de bu bak bu konuyu inceleyebilirsin.

Preseed kullananlar

Preseed, gynoseed falan gibi isimleri olan markaların var yukarıdaki konuda da güncel hala satılan ürünler yazılmıştır kesin

Arkadaşlar ilişkiden sonra sağ veya sol tarafa yatma şeyine inanan var mı ?

Arkadaşlar ilişkiden sonra sağ veya sol tarafa yatma şeyine inanan var mı ?
Yani çok etkili olduğunu okumadım yalnız çatlama olduğunu hissediyorsan ve hangi yönde ağrı olduğunu kestirebiliyorsan o yöne yatmak belki spermlerin işini kolaylaştırabilir

Selam kizlarrrr topigi takipdeyim :))bende zaman zaman kuruluk yasiyorum bana gebelige engel olmayan sperm hizini etkilemeyen kayganlasdirici onerirmisiniz

Ben preseed kullandım yurt dışındayım ama tabi gebe kalamadım Türkiye de olan gynoseed isimli kayganlaştrıcı yumurtlama zamanlarında kullanıyorlar kızlar

X