Hamile kalmaya çalısan hanımlar haydi birlikte sohbet edelim zaman geçsin bat'ı birlikte bekleyelim 🌼

merhaba arkadaslar bende aranızda cok yeniyim yeni kürtaj oldum 15 haftalık iken bebeğimin kalbi durdu kistik higroma dendi perinatoloji doktoru acil yatış verip laçla düşük yaptırıp bebeğimi benden aldılar ilk bebeğimdi şöyle anlatayım 7. haftamda hamile oldugumu öğrenmiştim 1 bucuk yıllık evliyiz korundu eşim her zaman bebek için karar verdimizdede 2. denemede hamile kalmışım ve normal rutin kontrollerime giderken özel bir hastanede doktoruma 11. haftasında ense kalınlığının 4.5 mm oldugunu öğrendik doktorum ikili test değilde direk fetal dna yada amiyosentez önerdi hatta ımkanınız var ise direk amıyosentez dedi bizde 2 hafta sonnra maasımızı alacaktık 6 bin ücretı vardı fetal dna nın hastaneden cıkınca moral bozukluğu üzüntü ağlamalar bir hafta sonra doktoruma güvensemde cıhaza güvenemediim özel muayynanesi olan bir doktora gittik tanıdık tavsiyesi üzerine ve bu defa bebeğimin ense kalınlığının yüksekliğini söylemedi bile heryeri ödemli dedi ben yine aglamaya basladım ama yavrum yasıyordu acil bana çam sakuradan randevu alıp aöiyosentez önerdi fetal dna değil direk amiyosentez karından sıvı alınması gerek dedi heyete gircektim yine umutsuz cıktım hastaneden neyse hep stres üüzntü hayal kırıklıgı sonraki hafta cumartesi iş cıkısı karnımda cok hafıf agrılar oldu ama korktum eşime dedim beni acile götür kalbı atıyormu korkuyorum dedim kanamam hıc olmadı hıc yoktu lekelenmem bile gitttik alttan muayne ettiler ilk defa hatta korktum ama doktor dedi herkez alttan muayne oluyor acılde ultrasonla dedi korkulcak bısı ypok dıyınce güvendim oldum pazarteside perinatolojıye randevum vardı gittim annemle beraber normal muayne ederken beni bebeğimin kalbınındurdugunu söyledi kistik higroma dedi ailene haber ver yatış yapalım dedi ve o gece ilaçla düşük yaptırıp kürtaj işlemi yaptılar iş uyuşturmadan cok lanet bir geceydi şşimdi kızlar burda sizi amacım izmek değildi içimi dökmekti bebeğimi cok caresizken haberini almıştım hamıle oldumun onu bana alllah göndermişti o aldı yanına vardır bır bıldıgı o yavrum suan kalbımde bır melek cınsiyetını bıle öğrenemedim şimdi ben patalojı sonucum cıksın kendi özeldeki doktoruma gidecegim normal kontrol için ne zaman gebelik düşün der ne der bilmiyorum ama ben sizdende fikirlerinizi duymak istiyorum sizlerede güveniyorum olması gereken en kısa zamanda demeyeyimde yani uygun zamanda anne olmak sitiyorum (

suan ve hamilelikte asla ilişki yaşamadık hep dikkat ettık saolsun eşimde anlayışlı oldu bu konuda suan zaten 10 kasıma kadar lohusayım kanamam durdu ne zaman adet olurum onuda bılmıyyorum

suan ve hamilelikte asla ilişki yaşamadık hep dikkat ettık saolsun eşimde anlayışlı oldu bu konuda suan zaten 10 kasıma kadar lohusayım kanamam durdu ne zaman adet olurum onuda bılmıyyorum
öncelikle allah sabır versin arkadaşım bende düşük yaptım 12 haftalıktı elimden geldiğince dikkat etmiştim ama bu dünyada yiyecek ekmeği yokmuş rabbim yine bu duyguları en güzeliyle yaşatsın bize ben 15 mayısta düşük yaptım 2 gün kanamam oldu bir ay sonra yani 15 haziranda adet oldum normaldede 30 günde adet olurdum tam 30 gün sonra adetim gelmişti

cok tesekkür ederim benm en buyuk korkum genetik bır durum olması çümkü karnımda kalbi durdu ( kürtajdan sonrra bebeği genetiğe göndrme sansım varmış devlet hastanesı bılgılendırmedıler sadece patalojıye gıttı onun ıcınde ayrı üzüldüm ama eşimle önden genetiğe randevu alıp baktıracagız bu durumu yaşayan varmı aranızda

Benim yumurtlamam 19 Ekim'di. Bende şuan yumurtlama sızısı gibi başladı. Sanki tekrar yumurtluyorum. Bat 3,4 kasım

Yok canım yaaa çoğu kadın yaşılor ve sonrasında saglıklı bebekler doğuyor. Test yaptır tabi ama kötü düşünme

Yok canım yaaa çoğu kadın yaşılor ve sonrasında saglıklı bebekler doğuyor. Test yaptır tabi ama kötü düşünme
ben sadece böyele bişi benım basıma geldi gibi düşündüm nadir bir durum gibi yani engellimi yada genetik hastamı die yoksa normal düşüklerde böylemi oluyor

bu arada yumurtlamayı nasıl hesaplıyorsunuz kızlar
yumurtlama zamanımı ilişki yaşamak gerekiyor ben peap die uygulama var ondan bakıyordumda sizın konusmalara baktım baya bılgılısınız benıde aydınlatırmısınız

Rica ederim canım benimde yaşadığım bölgede sağlık sektörü çok kötü o yüzden benimde gönderme şansım yoktu neden düştüğünü bilmiyorjm ama hep lekelenmeli gebelik yaşadım türkiyeye gittiğimde rahimimde perde olduğunu öğrendim bu problem düşüğe sebep olabilirmiş yada erken doğumla sonuçlanabilir dedi doktor fakat bazı kadınların doğumdan sonra anlaşılıyormuş yani sağlıklı bir şekilde doğumda yapan var ben aneliyat olmayı şeçtim tekrar böyle birşeyin yaşanma ihtimalini azaltmak için

ben sadece böyele bişi benım basıma geldi gibi düşündüm nadir bir durum gibi yani engellimi yada genetik hastamı die yoksa normal düşüklerde böylemi oluyor
Yok canım, çok yakın arkadaşım ilk ooğumu sağlıklı oldu, 2.hamileliğinde 2 aylıkken kalbi durmuş kürtaj oldu, hatta sonrasında doktoru menapoz başlangıcı demiş yıkıldı kız tabi, başka bi laboratuarda test yaptırdı hiç öyle bişiy yok, gayet normal değerleri. Neyse 6 ay sonra tekrar namile kaldı ve çok şükür saglıklı doğum oldu

Ben önceden uygulamayla takip ediyorum sonra araştırıken ovulasyon testini öğrendim iki aydır onu kullanıyorum arkadaşım testin kullanımı şöyle adef bittikten sonra hergün (ilk idrarla değil) sonrakilerle iki saat sıvı alımı olmadan hergün aynı saate ypamaya dikkat ederek yapılıyor gebelik testi gibi eczanelerde var 5 li 40 tl di sanırım ama ben instagramdan bir gebenin günlüğü ve minnakkurabiyeler sayfasından 30 lu paket yani bir ay yetecek şekilde aldım bazı kadınların yumrutlaması erken oluyor bazılarının geç bu yüzden uygulamalar çok doğru sonuç veriyor diyemem mesela benim uygulamada 17 gün diyor ama geçen ay adet bitimi teste başladım diğer adet dönemi geldi hala yumrutlama göremedim dedim heralde bu ay yumurtlama olmayacak tam adet olacağım gün gördüm o ay turmadı bu ay 16 sında gördüm 2 gün sürdü yumrutlamam inşallah anlatabilmişimdir

benım varken ben gönderemedım ama artık geçti artık : ( sizede geçmiş olsun allahım bıze sağlık versın en kısa zamanda bu duyguları tadarız inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…