Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

Neyse canım ben çıkıyorum çarşıya çıkıcaz.Daha sonra fırsatını bulursam tekrar geirim öptüm seniŞeniz Kendinede bebişede çok iyi bak:1hug:

tamam canım ii gezmeler benim içinde gez oluy muyerimsenibenyerimseniben
bende öptüm canım sende kendine dikkat etŞenizŞeniz

vildan...citos...belenay...maat...hakca...yadel...okyanus...beryal...bircan...tatlıbebek...firdevs.. .pancuben...sessizdeniz ve aramıza katılan yeni arkadaşlar hepinizin geçmiş sevgililer günü kutlu olsun...
Hepinizi çok seviyorum
love3767li.gif
love_85.gif

seninde kutlu olsun tatlım.nasılsın iyimisin .Şeniz

okyanusum canımmm nasılsın bebişimiz nasıl.ösledik senii.

iyiyim canım sağol bebişte ii çok şükür bende sizi ösledim ama h.sonu olduğu için pek kimse gelmiyo gelende bi bakıp gidiyoo:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
sen nasılsın tatlım bebiş nasıl üzüyomu bakiim anneciğini:CüvCüv::CüvCüv:

iyiyim canım sağol bebişte ii çok şükür bende sizi ösledim ama h.sonu olduğu için pek kimse gelmiyo gelende bi bakıp gidiyoo:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
sen nasılsın tatlım bebiş nasıl üzüyomu bakiim anneciğini:CüvCüv::CüvCüv:

iyiyim canım bir yaramazlık yok ama bel ve kasık ağrılarım devam ediyo. bugün kızlar tatilde yarın panayır yeri gibi olur topik .çok güzel oluyo kalabalık olunca.öptüm seniii bebişimize iyi bak güzel annesi :CüvCüv:

onemli Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

BİTKİ ÇAYLARI NE KADAR MASUM?
Bazı bitki çaylarının içindeki etken maddeler özellikle çocuklarda ve hamile kadınlarda sorunlara neden olabilir. İlaçların içerdikleri etken maddelerin her biri ve miktarları net olarak bilindiği halde bitki çaylarında bu maddelerin miktarı ve yoğunluğu kesin olarak saptanamıyor. Üstelik her köşe başında açılmış aktarlardan ya da büyük marketlerden bunları edinmek mümkün. Ama asıl sorun neye ihtiyacımız olup olmadığını bilmememiz. Bu konuda özel eğitim almış uzmanlara başvurmamız gerek. İlaç yerine bitkisel tedaviyi tercih ediyorsanız, mutlaka doktorunuza ya da bir uzmana başvurmalısınız
.
2 FİNCANI GEÇMESİN...

Kadınlar rezene, zencefil, ıhlamur, papatya, kuşburnu, normal çay, yeşil çay ve meyve çaylarını özellikle hamilelik döneminde bulantıyı ve sıvı ihtiyacını gidermek ve sakinleşmek için kullanıyorlar. Ayrıca loğusalık döneminde süt üretimini arttırmak için papatya, ısırgan ve rezene sıklıkla kullanılıyor. Ancak bu çaylardan günlük tüketim miktarı 2 fincanı geçmemeli.

dusuk riskine sebep olanlarAdaçayı, sinameki, fesleğen, keten tohumu, ahududu çayı gibi çaylar sıkça tüketildiğinde düşük yapma riskini, gebelikte kanama riskini ve rahim kasılmalarını arttırarak erken doğum yapma riskini yükseltebilir. Özellikle ahududu çayının doğum kasılmalarını başlatıcı etkisi yüzyıllardan beri biliniyor. Hatta ebeler bu çayı gecikmiş doğumları başlatmak için kullanmaya devam ediyor.

Fesleğen, biberiye, lavanta, yaban mersini, sarı kantaron, kediotu, oğul otu, aloe vera, karahindiba gibi bitkiler gebelik döneminde kullanıldıklarında erken doğum, gebelikte kanama ve düşük riskini artırma olasılıklarının bulunması ve bu nedenle kesinlikle uzak durulması gerekenler listesinde. Bazı bitkilerin aşırı kullanımda sakat doğuma yol açtıklarına dair bulgular bile var.

Kefir, eski bir ürün olsa da tıp dünyasına yeni girmeye başlamış bir içecek. Faydalı olduğu düşünülse de hamilelik döneminde kullanımı konusunda henüz kesin bir araştırma sonucu yok. Kesin olarak güvenliği kanıtlanmamış şifalı olduğu ileri sürülen ot ve bitkileri hamileliğinizin ilk ve son dönemlerinde tüketmemeniz yararlı olacaktır.

kaynak: Anne Olunca Anladım - HAMİLELİKTE BİTKİ ÇAYI VE ŞİFALI OT KULLANIMINA DİKKAT!

iyiyim canım bir yaramazlık yok ama bel ve kasık ağrılarım devam ediyo. bugün kızlar tatilde yarın panayır yeri gibi olur topik .çok güzel oluyo kalabalık olunca.öptüm seniii bebişimize iyi bak güzel annesi :CüvCüv:

ay canım ya geçer merak etme ilk zamanlar oluyo benimde oluyodu normal yani
yarın görüşürüz şekercim öptüm sende ii bak bebişimizeŞeniz

arkadaslar nasilsiniz benim adetim oluyor ama mdem cok kotu her sey den tiksiniyorum istifra ediyorum sizce ne olabilir hamilede olabilirmiyim en co sbahlari mide cok kotu olyor bilginiz varsa yardimedin

arkadaslar nasilsiniz benim adetim oluyor ama mdem cok kotu her sey den tiksiniyorum istifra ediyorum sizce ne olabilir hamilede olabilirmiyim en co sbahlari mide cok kotu olyor bilginiz varsa yardimedin
Canım çoğunlukta olmasada bazı kadınların hamileykende normal adeti devam edebiliyor.Bence hemen bir doktora git.Evde test falan yaptın mı?

slm kızlar ben geldim uzun zamandır girmemiştim hiçbi değişiklik yok bende:KK43: hala beklemedeyiz.hamile olan arkadaşlara tebrkler tekrar..

selam kızlar hepinizi çok özledim şu pcdeki sorunu halledemedik bi türlü o kadar alışmışımki kendimi yapayalnız hissediyorum sizler olmayınca sanırım yeni hamişlerimiz var çoooooooooooooook sevindim arkadaşlar Allah hayırlısıyla kucagınıza almayıda nasip eder inşallah bende bu ay 5 gün gecikmeli regl oldum yine çok üzüldüm ama tabi herzamanki gibi birşey yapamıyorum hamiş arkadaşlar dua edin inşallah bizede herkese çok selam görüşürüz........

kızlar bu arada hamiş listesini bulamadım kimler hamiş olanlar merak ediyorum listeyi yazabilirminiz lütfen beloş bu konuda sorumlu sendin galiba dimi canım:)

gunaydın arkadslar benım durumu bılenler sıze bısy anlatmak ıstıyorum dun aıle meclısı toplandı eşimde gelmiş barısmak ıcın felan yemınler edıyo sozler verıyo sızce ne yapmalıyım.aldatma dıye bısy yok dıyo arkadslarla gezıyrdk dıyo.neden evı terk ettın dedım dayanamdım kavgaya dedı.bılmyrm ne yapıcgmı onu cok sevıyorum sevgım onun herseyını affeder ama bılemyrm.cok kotu durumdym yardım edınn

kızlar hepiniz günaydın.güzel bir hafta olması dileğiyle...

tatlibebek canım DOĞUM günün KUTLU olsun. NİCE senelere. Tüm sevdiklerinle ve en yakın zamanda bebişinle olman dileğiyle..

gunaydın arkadslar benım durumu bılenler sıze bısy anlatmak ıstıyorum dun aıle meclısı toplandı eşimde gelmiş barısmak ıcın felan yemınler edıyo sozler verıyo sızce ne yapmalıyım.aldatma dıye bısy yok dıyo arkadslarla gezıyrdk dıyo.neden evı terk ettın dedım dayanamdım kavgaya dedı.bılmyrm ne yapıcgmı onu cok sevıyorum sevgım onun herseyını affeder ama bılemyrm.cok kotu durumdym yardım edınn

lücian canım günaydın.canım bence eşine tek başına arada kimse olmadan karşına alıp konuşman en doğrusu. arada bir üçüncü kişi olursa sizin için daha zor olur. herşey gönlünce olsun canım. inşallah eşinle barışırsınız.bir ömür boyu mutlu olmanız dileğiyle:1hug:

kızlar hepiniz günaydın.güzel bir hafta olması dileğiyle...

tatlibebek canım DOĞUM günün KUTLU olsun. NİCE senelere. Tüm sevdiklerinle ve en yakın zamanda bebişinle olman dileğiyle..

ayyy canım benim çooooook sağol yaunutmadığın içinde teşekkür ederim bitanesin sen yaŞeniz

X