Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

vildan kız sana hak tanımıyormu eşin bebişin isim konusunda dogum belgelerini sakla sen yazdırırsın nufusa:))benimki gık bile diyemedi ben bunlar olcak dedim o da tamam dedi:))yaw ben çok fenayım:))

yok anam nerdeeeeeee
kocacıma bile isim koyma hakkı tanınmıyo zavallım
kaynatam koyuyo torunlarının adlarını:dilcikar:

inşallah.Allah ım duy sesimizi....[/QUOTE]

sendede pko var degilmi tatlım kaç yıllık evliydin

büyükler şu isim konusuna karşıyor ya sinr oluyorum. zaten zor kalıyrouz. aslında anneye tanınmalı bu hak

hımmm ataerkil toplum degişik.neyse şanslısın kız torunlarına sen koyarsın artık:))üzülme bence en azından birine isim verebilirsin:)iki isim koyun birini dedesi biriinde sen yanına yazdır.yada boşver aman olsunda ismini o koysun.bende dicektim vildanın bi anlamıda köleler demek niye koydunki.kuranda da geçiyor ama kullar ve köleler demek anlamı.

bence aile ile olan samimiyetinde önemli mesela ben eşimin ailesi ile pek gidip gelmem samimi degilim. mesafeliyimdir o yüzden bana agzını açıp bişey diyemezler heleki çocuk ismine hiç yorum bile yapmazlar çünkü uzagız o kozu vermem onlara.ben çok kötü gelinim.nişanlıyken eşim demiştiki annem senden korkuyor:))ne gülmüştüm hala da öyle:)))

hımmm ataerkil toplum degişik.neyse şanslısın kız torunlarına sen koyarsın artık:))üzülme bence en azından birine isim verebilirsin:)iki isim koyun birini dedesi biriinde sen yanına yazdır.yada boşver aman olsunda ismini o koysun.bende dicektim vildanın bi anlamıda köleler demek niye koydunki.kuranda da geçiyor ama kullar ve köleler demek anlamı.

vildan kullar kçleler çocuk melekler anlamına geliyo
bide cennetin kapısında bekleyen erkek meleklere rıdvan dişi meleklere vildan deniyomuş kuran kursundaki hocama sormuştum
vildan benim en gıcık olduğum kız arkadaşın adıydı kaynatamında en sevdiği isimmiş
bana adını ne koyacan dedi kaynanam bende aframina veya beyda dedim
onlar neymiş öyle isimmi olur dedi baban koyar dedi ben daha ne deyim:1closedeyes:

bizimkilerde karşıyor söylemekle kalıyorlar ama ben dedikleri ismi koymadım ilk kızımda... karışmayın yaa bizeee...

CİTOS CİTOS DİYE BURDA YIRTINDIM SESİM KISILDI GİDERKEN Bİ HOŞÇAKAL BİLE DEMEDİN:a015: yarın görüşürüksengözlerimebaksanab

ben torunuma karışmama banane canım herkesin evladı
zaten dinimizdede isim hakkı babanın
ama büyük babalar karışıyo işte
kaynatam kendi çocuklarının adlarını koyarken ne babasını nede başkasını karıştırmamış hep kendi koymuş ohh ne ala memleket

hoşgeldin rufeyde canım naber
özletiyon valla kendini
hiç uğramaz oldunuz

hb..vildancım iyiyim çok şükür sen nasılsın ya çok fazla düşünüpte stres yapmamak için kendimi dışarı atıyorum evde durmamaya gayret ediyorum stresli ortamlardan kaçınıyorum elimden geldiğince bide kursa başladım biraz nefes alayım diyorum napayım işte kafaya takınca hayatı eşime ve kendime zehir etmeye başlamıştım ama çok şükür yavaş yavaş atlatacagım inşallah çok fazlada beklemiyorum hayırlısı olsun artık birkaç ay ara vericem çalışmalara yani düşünce alamında ciddi derecede sorun olacak diye korkuyorum bebek bebek diye deli olucaz neredeyse hayırlısı olsun elimizden geleni yaptık gerisi Allah kerim degilmi...

bizimkilerde karşıyor söylemekle kalıyorlar ama ben dedikleri ismi koymadım ilk kızımda... karışmayın yaa bizeee...

evet ya niye karışırlar anlamam çok istiyolarsa kendileri yapsın bi tane daha koysunlar adınıdelikafadulden

aahhh ahhh keşke benimde olsaydıda adını kaynanam koysaydı
hiç gam degildi valla hatta kendi adını bile koya bilirdi
kendi adı ŞERİFE bende yanına nur eklerdin olur biterdi SERİFENURkafamçokkarıştı
HERŞEY BİYANA HAYIRLISI KIZLAR İSİMLERİN HİÇ ÖNEMİ YOK

X