Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

durulaytug ölçüsü var mı?

canım onuda denedim aynen şöyle yazıyor"yasemennnn isimli Üyemiz ya Özel Mesaj alamıyor veya almak istemiyor. Bu sebebten dolayı Özel Mesajınızı gönderemiyoruz" ....

napcaz sen kenininkinede denedinmi tatlım dur ben bi sorayım benimkimi kapalı acaba ama benimki kapalı olsa ben yazamamki sen keni sayfana yazabiliyomusun

arkadaşları merb aranıza yeni katıldım lütfen bana bir akıl verin
adetlerim şöle 9 haziran 11 temmuz 14 ağutos 18 eylül bugün hala hastalanmadım ve genelliklee 33-35 gün sirküm.ya kaç gün geçmiş oluyor .test yapsam mı. akıl verin nolur

canım aynı kaderi paylaşıyoruz benimde tek yumurtalığım var ve kistten dolayı kaybettim diğer yumurtalığımı şimdi yine kist var napıcam nasıl olacak böyle bilmiyorum :roflol:

vildancım kist operasyonunun öncesinde de gebe kalma için denemeleriniz olmuş muydu??? yoksa operasyondan sonra mı denelere başladınız?? bi de ne kadardır deniyorsunuz?? kullanıcı adından anladığım kadarıyla yaşın bana göre oldukça genç.. bu da sana büyük avantaj sağlıyor benimle karşılaştırıldığında... en azından önünde deneme için bayağı bir zaman var... tabii inşallah o kadar beklemezsin o ayrı konu ama yaş anlamında ciddi bir avantajın olduğunu unutma lütfen ve bu sana moral versin.. en azından kalan yumurtaların benimki gibi dinazor yumurtası değil hihoyyyt ha bi de doktor yeni kistin için ne yorum yaptı?? tek kist mi polikstik over durumu mu var??

amanın o ne?? yeni bir tarif mi sırnaşık şey sevgili durulaytug lütfen lütfen ayrıntılı tarif rica ediyoruz ... ölçüler nedir??? bir yandan incir suyumu içerim diğer yandan da bunu yerim... sonra da kuluçkaya yatarız kaydirigubbakcemile3

sevgili bennu... internette bir arama motoruna (google mesela) dr.kağan kocatepe yaz ve sitesine gir... açılan sayfanın sol altında biryerlerde "yumurtlama gününüzü hesaplayın" başlığı var oraya tıkla... bu verdiğin tarihleri karşına çıkan hesaplayıcıya yazıp hesapla .... sitede doktor bey güzel hesaplayıcılar düzenlemiş .... bir fikir verir sanırım sana

yaklaşık 10 yıl önce apantis ameliyatı oldum ameliyat sırasında 10cm kist olduğunu ve kistin alındığını söyledi dr. yaklaşık 3 yıl önce yumurtalığımın alındığını öğrendim dr. yumurtalığımı aldığını söylemedi bile 2 yıllık evliyim 22 aydır korunmuyoruz bendeki çikolata kisti olduğunu söyledi dr. ama kesin değil şuan 3,5 cm evt yaş yönünden avantajım var 25 yaşındayım 2 farklı dr.gittim ikiside farklı şeyler söylüyor oyüzden kafam çok karıştı napıcamı bilmiyorum aslında adet olunca başka bir dr. daha gideceğim bakalım o nediyecek

vildancım geçmiş olsun. umarım gideceğin doktorda iyi haberler verir sana. veeee yakın bir zamanda hamiş haberini alırız.

hımm... evet.. kadın doğumcuya gitmen yetmez... bulunduğun şehirde infertilite uzmanı bulmalısın... bu forumun başlıklarından bir şehirler ve önerilen doktorlar.... oraya bir göz at... balıkesirde kimler önerilmiş bakarsın.... olmazsa izmir ank ist'a da gidbilrsin.... bu önemli bir konu.... gebe kalamaman kistle alakalı olmayabilir... yani ikisi de ayrı ele alınması gereken konular olabilir... kistin ufakmış daha... hapla küçültülebilir ve doğal yoldan atman sağlanabilir ya da laparoskopik müdahale ile hemencecik halledilebilir... eşin de sperm sayısı kontrolünden geçti mi?? o da çok önemli... hatta infertilitenin en sık rastlanan nedeni erkekte sperm sayısı azlığı ... kolay gelsin diyorum

aramıza hg bennu hihoyyyt .maatın dediği yerden hesaplayabilirsin.bende bazen oradan hesaplıyorum.hadi hayırlısı...

blk de doğru düzgün bi dr.yok zaten en ii dedikleri dr. beni ameliyat ediyordu izmirde bi dr.sayesinde son anda kurtuldum ameliyattan aslında ben izmirdeki dr.uma gitmek istiyorum yine ama eşim kararsızmı desem ne desem bilmiyorum bazı anlar geiyor çocuk istemediğini düşünüyorum çünkü hiç umursamıyor sorduğumda istediğini söylüyor ama izmire gitmek için hep bahane üretiyor bebiş olursada sadece benim çabamla olacak zaten hapa başlamak istemiyorum izmirdeki dr.um hapa başlarsak tekrar başa dönmüş oluruz dedi kist varkende hamile kalabilirsin diyor tedaviye başlamam gerekiyormuş ama laparaskopi falan olamam yumurtalığa zarar veriyomuş zaten elde avuçta bi tane yumurtalık var kist küçük gerek yok şimdilik ben hapa başlarsam eriyecek ama bıraktığımda tekrar oluşacağı için herşey başa dönecek allak bullak oldum inanın kötü hissediyorum kendimi herşey çok karışık

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 bende o karışımı denerim.ölçüsünü belenaya soralım... benim şimdi dışarı çıkmam lazım.aklım sizde kalıcaksenağlama...gelince görüşürüz artık...

vildancım tam çıkıyorum mesajını gördüm. ayrılamıyorum bilgisayarın başındankaydirigubbakcemile3... İzmirdeki doktorun kimdi?

aaaaa.... yok öyle allak bullak olma falan.... sen bu yaşta böyle moralini dibe vurdurursan biz naapalım???? laparoskopi madem yumurtalığa zarar veriyormuş sen de o zaman hap kullanır daha fazla büyüyüp de operasyon seviyesine getirtmezsin kistini.... bünyenin kist oluşturmasını da o kadar garipseme... inan sokakta gördüğün kadınların çoğu kistleriyle yaşıyor da çoğunun haberi bile yok.... miyomsuz kistsiz kaç kadın var acaba??? çok azdır herhalde... kist gebeliğe engel olsaydı nüfusumuz bu seviyede olmazdı inan a.s kist varken de hamile kalabilirsin tabii sonuç olarak.... sen kocacına bakma... tavırları da seni yanıltmasın üzmesin.... inanmıcaksın belki ama erkekler içten içe bu konularda bizden daha hassas oluyorlar... ama dışavurumları bizim gibi olmuyor... umursamazmış gibi davranıyorlar ama bal gibi umursuyorlar.... "aman boşver" tavrı tipik bir erkek korkusundan kaynaklanan kaçış.... "acaba sorun bende mi"den kaçış... bunun açığa çıkmasından endişe duyarlar gizliden gizliye.... erkeklik var ya serde.... sen bu tavırlara aldırma sakın... güzel güzel konuş kocacınla... o da bi kontrolden geçsin

Durulcum çok teşekkür ederim canım. Arkadaşımın dikkatini de ilk defa bu ay böyle birşey olmasından dolayı dikkatini çekmiş. Diğer regl dönemlerinde böyle bir şey olmamış. Ama maatın dediği gibi üşütmüş ya da kist ağrısı da olabilir. Neyse reglini bekleyecek ondan sonra doktora gidecek. Zaten yarın regl günü. İnşaallah bebişi gelmiştir.

bu aradatüm testler yapıldı benim ve eşimin herşey normal görünüyor

aaa.. süper o zaman... eşinde bir problem olmasından endişe etmiştim... walla çok iyi... bu durumda kocacınla iletişimin daha rahat olur... madem onun durumunda bir problem yokmuş... konuşmak daha kolay o zaman... ama konuşmadan kaçarsa ya da konu açıldığında agresif davranırsa aman üsteleme.... minnoş minnoş davran... erkekler muhallebi gibi olur o zaman herşeyi konuşursun -tatlicadiarzu- ehehehehe.. tecrübeyle sabit .. hadikolay gele :teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…