Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Daha bat'ıma çok fazla zaman olduğundan aklımda test yapmak yoktu.. Biraz önce yabancı sitelerde bir araştırayım dedim bat 8,9 ve hatta gün kala bile öğrenen var... erken yumurta çatlaması diye düşündüm ama düzenli olduğunu yazmışlar.. Sadece test yapmak eksikti aklıma düşmeyen.. O da oldu :)

kizlar ovu testi yumurtanun buyudugumu yoksa catlayacaginimi hbr ediyordu. ben catladigini bilemez diye okudum binyerden. yardimm :KK43:

kizlar ovu testi yumurtanun buyudugumu yoksa catlayacaginimi hbr ediyordu. ben catladigini bilemez diye okudum binyerden. yardimm :KK43:

ben de baktım
Markaya göre değişmekle birlikte genellikle iki pembe çizgi çıkması testin pozitif olduğunu yani yumurtlama olacağını gösterir, tek çizgi olması o gün yumurtlama olmayacağını gösterir. Eğer test pozitif (olumlu) çıkarsa yani LH artışı saptanırsa bu ortalama 24-36 saat sonra yumurtlama olacağı anlamına gelir. Bu durumda yumurtlama testini uyguladıktan 24 saat sonra ilişkiye girmeniz uygun olacaktır. Çünkü yumurtlama LH artışından 24-36 saat sonra gerçekleşir ve yumurta hücresi 24 saat canlı kalabilir.
Sperm ortalama 3 gün canlı kalabilir, kadının yumurtası ise ortalama 1 gün canlı kalabilir.

yazıyor

Daha bat'ıma çok fazla zaman olduğundan aklımda test yapmak yoktu.. Biraz önce yabancı sitelerde bir araştırayım dedim bat 8,9 ve hatta gün kala bile öğrenen var... erken yumurta çatlaması diye düşündüm ama düzenli olduğunu yazmışlar.. Sadece test yapmak eksikti aklıma düşmeyen.. O da oldu :)
denesene bi öle çok arkadaş gördüm hamile olduğunu öğrenen

yumurtlama zamanıdır ovulasyon. çatladığını doktor görebilir genelde ama iki gün önce aynı gün iki gün sonra birlikte olursan garantiye alırsın sperm 72saat yumurt 24 saat yaşıo bitanem ona göre ayarla kendini

heyecanlandım şimdi :) hiç test yapmadım daha önce :) erken yapılan testler varmış onlardan mı alayım normal test mi
erkenler beş para etmeyen para tuzakları cnm varsa 3buçuk-6lira arası olanlar daha iyi erkenler negatif gösterirken diğerleri pozitif gösteriomuş oyuzden beş para etmez diolar

genelde iki gün iki gün zman larda birlikte olmayı öneriolar cnm bn bugune kdr hiç taki etmedim yumurtlamamı bu ayda hamişe deilsem doktora gidicrm sonrada bende takip etmeye başlıcam bakalım

Kızlar benimde bat bugün ama ağrılar başladı gibi olucam galiba ama hiç mutsuz değilim perşembe doktora gideceğim için bi an once tedaviye başlamak istiyorum

X