Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Benim belirtiler de psikolojik gibi geliyor ama dur bakalım...ne bileyim insan umutlanıyor işte,ilk ayımdı benim kontrollü olarak takip ettiğim üzerine eğilidiğim, bir çok şey öğrendim...
Olmazsa da nasip değilmiş hayırlısı böyleymiş deyip bekleriz biz de sonraki ayları :)
Ben de ayni durumdaym cnm.. okuyup ogreniorm. Daha gecen ay ogrendm ovulasyon tarihlerini testlerini batlari falan :)

Gebelik testi yaptım Can'ım. Ovulasın testi nedir hiç denemedim onunla kesin belli olur mu şu an itibariyle 3 günüm kaldı :)

Ovulasyon testi yumurtlama gününü söyleyen bir test.
Örneğin, benim hesaplamalar göre 20 si yumurtlamam gözüküyor bu ay, ama adetten sonra akıntım daha erken başladı o tarihten.14 ünde test yapmaya başladım 16 sı da bordo çift çizgiyi gördüm.
Gelelim asıl konumuza, yumurtlama testleri yumurtlama bittikten sonra özellikle adete yakın pozitif veriyorsa gebelik var anlamına gelebiliyormuş, gebelik testlerinden biraz daha erken yanıt veriyormuş. ..
Benim de ilk denemem bu ay alican bakalım...

Slm ayin 8inde adet olmam lzmdi 9nda test yaptirdim 0 cikti bekledim pazartssi 19 ekimde tekrar yptirdim 0.100 cikti zaten bayramdan beri sol kasik agrim var midebulantisi basladi bugun birde kahverengi akknti basldi peceteye silince gelio bide gunluk pete cok az gecmis okdr . Bi agri var ama adet gunu yasadigim agri turunden deil bu farkli. ZATEN pazartesi ve sali gunu peceteye sildimde pembemsi bir kan geliodu o carsamba kesildi bu sabahta sildimde kahverngi bi leke turu akknti vardi hatta kesin adet olucam aksama kadr bunun arkasi gelir dedim ikindiye kadr leke turu devam etti sonrasindasildimde sariya gecmis yani cok acikkahverengi olmus
Canim simdi senin ayin 8 inde olman lazimdi ama hâlâ olmadin demi yani 14 gün gecmis oluyor. Bence sen yarin bir test yap yada tekrar kan tahlili ver

Ovulasyon testi yumurtlama gününü söyleyen bir test.
Örneğin, benim hesaplamalar göre 20 si yumurtlamam gözüküyor bu ay, ama adetten sonra akıntım daha erken başladı o tarihten.14 ünde test yapmaya başladım 16 sı da bordo çift çizgiyi gördüm.
Gelelim asıl konumuza, yumurtlama testleri yumurtlama bittikten sonra özellikle adete yakın pozitif veriyorsa gebelik var anlamına gelebiliyormuş, gebelik testlerinden biraz daha erken yanıt veriyormuş. ..
Benim de ilk denemem bu ay alican bakalım...

Hmm anladım Can'ım benim yumurtlama günüm bu ayın 13 ü idi biz 12 siberaber olduk. Sonra bi gün durup bi gün beraber olduk öyle spermler daha kuvvetli oluyormuş. Valla ne kadar etkili olduğunu görecez bakalım henüz adet belirtim yok şimdiye kadar çoktan göğüslerim şişmesi lazımdı. Bi de benim kendimi bildim bileli akıntım var. Akıntıdan anlayamıyorum yalnız son günlerde bende acayip bi koku oluşmaya başladı ne yanma var ne kaşıntı iltahap olsa idrar yaparken sızlar öyle bi sorun da yok. Bu hamilelikte oluyor mu acaba

Hmm anladım Can'ım benim yumurtlama günüm bu ayın 13 ü idi biz 12 siberaber olduk. Sonra bi gün durup bi gün beraber olduk öyle spermler daha kuvvetli oluyormuş. Valla ne kadar etkili olduğunu görecez bakalım henüz adet belirtim yok şimdiye kadar çoktan göğüslerim şişmesi lazımdı. Bi de benim kendimi bildim bileli akıntım var. Akıntıdan anlayamıyorum yalnız son günlerde bende acayip bi koku oluşmaya başladı ne yanma var ne kaşıntı iltahap olsa idrar yaparken sızlar öyle bi sorun da yok. Bu hamilelikte oluyor mu acaba

Koku akıntı da mı idrarda mı canım?
Akıntıdaysa renk değişikliği de varsa sıkıntılı bir şey olabilir ama idrardaysa :) hamilelik belirtilerinde var bu okuduğuma göre. Bende de var farklı bir koku ya da bana öyle geliyor bilmiyorum

Benim de 13uydu... benim de sanki akintilarim degisti gibi koyulasti gibi... kokuyu nasil hissediyorsun?? Benim dikkatimi cekmedi hic..

Koku akıntı da mı idrarda mı canım?
Akıntıdaysa renk değişikliği de varsa sıkıntılı bir şey olabilir ama idrardaysa :) hamilelik belirtilerinde var bu okuduğuma göre. Bende de var farklı bir koku ya da bana öyle geliyor bilmiyorum

Ben akıntı için doktora gittim hiç bir sıkıntı yok dedi. Önceden de akıntım okurdu ama kokulu değil demekki akıntıdan değil. İlk defa oldu bende anlamadım

Benim de 13uydu... benim de sanki akintilarim degisti gibi koyulasti gibi... kokuyu nasil hissediyorsun?? Benim dikkatimi cekmedi hic..

Can'ım idrarımı yaparken aldım o kokuyu daha sonra burnuma kokmaya başladı eşime diyorum kokuyor muyum diye oda yok öyle bişey ben almıyorum diyor ama bariz belli idrardan sonra bile kokuyor vajinam.

Can'ım idrarımı yaparken aldım o kokuyu daha sonra burnuma kokmaya başladı eşime diyorum kokuyor muyum diye oda yok öyle bişey ben almıyorum diyor ama bariz belli idrardan sonra bile kokuyor vajinam.

Yani kokulara hassaslasmak bi belirti ama idararin degismesi nasil bisey hic bilemiyorum ki.. en iyi cozum test yaparak kesinlestirmek bunu. Ne yapmayi dusunuyorsun reglini bekliycekmisin.. haber ver bize de..

kizlarrr kasimda hepimiz evet hamileyim diyeeee yazicakkk Allahin izniylee o bebisler gelckkkkk :anneadayı::emir_bebek::nazar: gec kaldiklari icin dogduklarimda popolarina popolarina vurczzzz:cool:
ınsallah canım ınsallah :)

Aynen ya umarim bu defa gercektir hersey :)
ınsallah canım :) ben dun ne olur ne olmaz dıye test ypacaktım ya yaptım tabı kı tek cızgı cıktı :KK48: yav o cıft cızgıyıde gorucez mı acep :KK48: ınsallah kasıma olur :KK51:

ELLERİNİZ AÇıK ,KALBİNİZ SEVGİ DOLU OLSUN
GÖZLERİNİZDE İKİ DAMLA YAŞ OLSUN
SAĞNAK SAĞNAK Yağan RAHMET DERGAHıNDAN BİR DAMLA DA SİZE NASİP OLSUN
KARDEŞLİĞİN EN GÜZELİ DUADıR
KARDEŞLER DUALARıNıZ KARDEŞLERİNİZ İÇİN OLSUN
AŞURE GÜNÜNÜZ GİBİ BÜTÜN GÜNLERİNİZ RAHMET OLSUN
(Amİn) RABBİM su cuma gününün ve asure gününün yüzü gözü hürmetine hepimimin gönlündekini nasip etsin inşşş hayırlı saglıklı evlatlar nasip etsin hayırlısı ile kucagımıza alamayı nasip etsinnnn o_Oo_Oo_O

(Amİn) RABBİM su cuma gününün ve asure gününün yüzü gözü hürmetine hepimimin gönlündekini nasip etsin inşşş hayırlı saglıklı evlatlar nasip etsin hayırlısı ile kucagımıza alamayı nasip etsinnnn o_Oo_Oo_O

amin canim sizlerin de cumaniz ve asure gününüz mubarek olsun...

Yani kokulara hassaslasmak bi belirti ama idararin degismesi nasil bisey hic bilemiyorum ki.. en iyi cozum test yaparak kesinlestirmek bunu. Ne yapmayi dusunuyorsun reglini bekliycekmisin.. haber ver bize de..
Evet canım Reglimi bekleyeceğim 27 ekimde olmam lazım bakalım geçerse direk kan testi yaptırcAm

Aminnnn canım benim inşallah :anneadayı::nazar::emir_bebek:

kızlar bişey sorcamm.. döllenme sırasında hissedilen herhangi bir belirti var mı? bilgisi olan yazabilir mi zira benim yumurtlama dönemim ve midem bulanıo..

ınsallah canım ınsallah :)

ınsallah canım :) ben dun ne olur ne olmaz dıye test ypacaktım ya yaptım tabı kı tek cızgı cıktı :KK48: yav o cıft cızgıyıde gorucez mı acep :KK48: ınsallah kasıma olur :KK51:
Insallah canim :) testi yapmadigin iyi olmus ben yaptim bugun koca bir tek cizgi cikti :KK43: ama bugun akintim var cok sari gecen bi arkadas oyle yazmisti sari akinti belirti diye bakalim :)

X