Hamile kalmak için ilişkiden sonra hemen duş almamak mı gerekiyor??

solmaztamar

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
131
49
30
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 1 senedir çocuk deniyoruz ama daha bir tık yok :) Bu ay farklı metod uygulamayı düşünüyorum
Hep ilişkiden sonra duşa giriyorum anındaa eşimden önce. Çoğu kişi ilişkiden sonra hemen duşu önermiyor, ama bazıları ise doktorlar dahi bunu boş görüyor.

Sizin düşünceniz nedir ? Ya da tecrübeleriniz ?

alakası yok. 13.ayımda hamile kaldım. duyduğum her seyi yaptım (bacakları havaya dikmek, kalça altına yastık vs) hiçbiri olmadı. son ay cok geneliğe müsait olmayan bir pozisyonda ilişkiye girip hemen sonrasında da tuvalete gittim. ama tuttu yani yumurtayı dölleyebilecek olan sperm zaten yolunu buluyor. duş almak, hemen ayağa kalkmak falan hikaye bence.

Bana da açıkçası hikaye olarak geliyor bacakları yukarı kaldırmak falan ) ama yine de bir çoğunluk ne diyor bilmek istedim

Bizim hiçbir sıkıntımız yokken 16 ay falan olmadı. Hatta iki kere çatlatma iğnesi bir kez de aşılama yaptırdım. Saatlerine bile dikkat ediyorsun o süreçte doktor sana söylüyor. yastıklar koydum, bacak kaldırdım ama ıı ıhhh asla olmadı en son pes ettim dedim olmuyor heralde ne yapayım paramı biriktirir tüp bebek yaptırırım. O ay saldım ne yastık ne sabah duş hiçbirine dikkat etmedim istediğim şekillerde de birliktelik oldu ve o ay hamile kaldım. Şu an 12+3 teyim. Nasibi varsa oluyor ama stres tamamen negatif etkiliyor kendimizden biliyorum.

Dusla bir alakası yok. Sprem canlıdır zaten içine boşalınca yumurtaya doğru hareket eder.

Ayyyy sizin adiniza cok sevindim.
Allah hayirlisiyla kucaginiza almayi nasip etsin
Bence de dikkat etmemek gerek. Ama napayim bi umut her adet gecikirken)
Kac yasinizda hamile kaldiniz?

O tarz aksiyonlara girmedik
Akıntımdan bi gün önce ve bi gün sonra ilişki olmuştu.
Ekstra olarak o ay neredeyse her gün avokado yiyordum. Bir de uykularım çok düzenliydi (23-7) her gün yürüyüş yapıyordum. Etkisi oldu mu bunların bilmiyorum yine de yazim dedim.

Tesekkurler yorumumuz icin.
Uyku saatim beslenme spor hepsini uyguluyorum. Duphaston ilacina da baslamisim) bakalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…