Hamile Kalmak İçin Her Türlü Yolu Deneyenler..

Kizlarr ne habersiniz ?? Hmm ben mart ayina kadar sizce sogan kurune basliyim mi hazirlik yapmis olurum:26:

bende yapıcam canım..bakalım doktor yarın ne diyecek o da önemli tabi ama adetimin 5. günü başlamayı düşünüyorumm..başlayalımmm soğann kürüneeee

bende yapıcam canım..bakalım doktor yarın ne diyecek o da önemli tabi ama adetimin 5. günü başlamayı düşünüyorumm..başlayalımmm soğann kürüneeee

Hayirli haberlerle gelirsin insallh..
Sen basla bnde de. 2 gun snra gelecek kirmizlar arkandan gelirimmm :26:

kız birşey yok gebelik kısmında hamilelik belirtilerine giriosun hemen altta işte..ne var bunda bulamıcaakkkkk

ya ben cok sık girdiğim bölme abonelik bölümüne ekliyorum aklımda burası kalmamıski kuzum direk öbürüne giriyom bakıyom kimse yok çıkıyorum dur öbürünü silim de bunu eklim

Bikac gun once lise arkadasimla yazistim yaaa diyo ki bana kafana takma hic dusunmeee kendiliginden bebis gelecekti hos burda da okuyoruz bklemedigim dusunmedigim bir anda geldi diye eeeeeee nasilll yapiyimmmm bn dusunmemeyi :26:

Bak bana 21. gün progesteron testi yapılmadı

Test Sonuçlarım;

Prolaktin 18,08 değerler: 2,34 - 26,7

FSH (elisa) 8,28 değerler : 3,85 -8,78

LH 4,20 Değerler: 2,12 - 10,89

T3 2,87 Değerle 2,5 -3,9

T4 0,68 Değerler: 0,61 - 1,12

sTSH 3,82 Değerler: 0,34 - 5,60

Bunlar yapıldı sadece

ya ben cok sık girdiğim bölme abonelik bölümüne ekliyorum aklımda burası kalmamıski kuzum direk öbürüne giriyom bakıyom kimse yok çıkıyorum dur öbürünü silim de bunu eklim

heee öle yap kuzumm tammamm beybimmmm
ben yarın doktora görüncemm çok tırsıyorummm...bu adam çok detaycıymışşşş yahuuuu öle diolar..:18::18::18:
sabah kızın biri detalı bakıyor diyo..bende ona detalı derkennn demişimmm yüzümdeki ifade buymuşşş..herkez koptu..korkma orana bakmıyor detaylı USG ile detalı içine bakıolar diye dalga geçtiler uyuzlarrr bende detaylı deyince başka bişi sandımm sankiiii anladımm ama tam detaylı nasıl bakılabilir diye sormuştumm rezil oldummm

canım değerlerin normal gibi ama sadece fsh biraz yüksek gibi geldi. bana..doktorun ne dedi diğerlerinde bir sıkıntı yok gibi..
bilmiyorum tatlım doktor bana adetinin 21. günü progesterom testini yaptır gel dedi..10,58 çıktı...çok iyi yumurtlamışsın ve çatlamış dedi..
bakalım yarınki doktor ne isteyecekk detaycıymış görcez detayınııı

Detaylı inceleyecek kuşu

Hepsi normal dedi.. Bunu bile zor yaptırdım zaten kadına

Detaylı inceleyecek kuşu

amann bir o kaldır görmeyenn lazercisinden tut doktoruna asistanına hep gördülerrr zatennn yiğidin malı meydanda derler benimki hepten ortadaaa birde bu görüversinn mahrumm kalmasınn benim kuşumdannnn
zaten giren çıkannn belli değilll...usg aletii benim 2. kocam gibiii

Kadında FSH hormonu değeri normalde kaç olmalıdır?
Adetin 3. gününde bakılan FSH hormonu değerinin 10'un altında olması normal kabul edilir. Adetin diğer zamanlarında bakılırsa daha yüksek çıkabilir ve sonuç yanıltıcı olabilir bu nedenle özellikle foliküler fazın başlangıcında yani adetin ilk günlerinde ölçüm yapılmalıdır.

FSH hormonu kaçın üzerine çıkarsa hamilelik zorlaşır?
FSH hormonu değeri 10'un üzerine çıktığında hamile kalma şansında düşüş meydana gelebilir. FSH 15'in üzerine çıktığında hamile kalma problemi ciddi seviyede olur. FSH'taki artış ne kadar fazla olursa gebelik elde edilmesi o kadar zorlaşır. Bu hem kendiliğinden (spontan) gebelikler için geçerlidir hem de ilaç tedavisi ile veya tüp bebekle elde edilen gebelikler için geçerlidir. FSH 25'den yüksek ise kendiliğinden veya tedavi ile, tüp bebek ile hamilelik elde edilmesi yok denecek kadar nadirdir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta FSH hormonu farklı aylarda dalgalanmalar gösterebilir. Örneğin bir ay adetin 3. gününde yapılan ölçümde FSH değeri kötü yani yüksek çıkabilir, 1-2 ay sonra adetin 3. günü yapılan ölçümde FSH değeri düşük çıkabilir. Bu durumda araştırmalar göstermiştir ki yüksek (kötü) olan değer geçerlidir. Yani bu hastalarda hamilelik şansı düşüktür ve 1-2 ay sonra yapılan tekrar ölçümlerinde FSH düşük bile olsa hamilelik şansının arttığını göstermez. Bu tür durumlarda klomifen sitrat testi gibi testlerle FSH değeri ve over rezervi daha net değerlendirilebilir.

ayy ben gösteremem bi bu drum gördü 1 kez kuşumu

ben doktor gidicektim ya ertelemiştim hani malum nedenlerden dolayı biliyosun gittim neyse salıydı pazartesi gününe aldım yer varmış gittim alttan muaniyeden cok tırsıyorum ya doktor demezki krtaj olmuşsun bakmam lazım diye yemin ediyorum soğuk ter dökmek o an anladım neyse işte tam muaniye edecek gözümü yumdum anamm hiç bişey anlamadım korktuğum gibi olmadı ama doktor cok anlayışlıydı o ayrı korktumu anladı sanırım bu hani muaniye sandalyeleri var ya zaten ben onu görünce kopuyorum bacaklarını ayırıyossun falan onda kontrol etmicem seni diyince heralde bakışımı yakaladı böle Allah razı olsun diye bir bakış attım güldü zaten baktı bişeyin cok rahmin cok düzgün dedi hormanlarımda normalmiş adetimi bekliyorum bende düzensiz olduğum için ilaç vermek istemedi düzgün olan hormanlarını bozmayalım dedi adetin kendiliğinden gelsin 15 günü başla 10 gün sabah aksam iç dedi bende onu istiyırum bakalım adetimin 2 günü gene gidicem ama

Bana prolaktin demyin bnm ki. 1700 cikmisti ictigim ilac listesini gorsenizzz cildirirsiniz
Sende gayet guzel sonuclar cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…