Hamile kalma korkusu

Evet, bi 10 kusur sene takvim yontemi+prezervatifle korunduk, kendimce riskli olmayan bi zamanda soka ugradim.
Ondan sonra toparlanamadim ayni seyi yasamak istemedim. Araya sogukluk girdi, baska seyleri sorun etmeye basladik ev arkadasi gibi takiliyoruz.

Edit: imla

Benim şahsi görüşüm ilişki yoksa cinsellik de olmadığı yönünde. Doktorla görüşerek mi aldınız bu kararı? Doktoruma danışarak önerdiği doğum kontrol hapını kullanmaya başladım ek olarak eşim prezervatif kullandı. Çocuk düşündüğünüz zaman korunmayı bıraktık, kısa bir zaman sonra da gebe kaldım. Sizi tenzih ederek söylüyorum çok kulaktan dolma ifadelere inanan insanlar var, hap kullanmak tüylenme yapar, kilo aldırır, kısırlık yapar şeklinde. Bence doktorunuza danışın sizin için en sağlıklı korunma yönteminin ne olacağını birlikte belirleyin derim

ne kadar garip bi düşünce tarzınız var.korkudan 5 senede 3 kere ilişkiye girene kadar doğru dürüst prezervatif + doğum kontrol hapıyla korunsanız daha güvenli ve mantıklı olur zaten.

Zaten ayın her günü hamile kalma durumu yok yumurtlama günlerinde ilişkiye girmezsiniz. Prez +hapla korunabilirsiniz.
Korkacak bsy yok
Ayrıca bu forumda hamile kalma topiclerine baksanız anlarsınız. Hamile kalmak o kadar da kolay değil. Korunmasız ilişkiye girip hamile kalamayan kişiler çok fazla..

5 senelik ilişkide 3 kez mi birliktelik?umarım pişman olmazsın

Bu söylediğim dönüp dolaşıp beni bulmaz inşallah çok korkuyorum böyle konulara yorum yapmaya
Prezervatife neden güvenmiyorsunuz anlamadım? Uygun şekilde ve kaliteli bir marka kullanın, son derece güvenli. 11 yıllık evliliğimde kendisiyle en ufak bir sorun yaşamadım ( Allahım bu laflardan sonra bana korunarak hamile kaldım diye konu açtırtma aaamiiiiiiiiin )

Hormon bozukluğu kilo alımı yapıyor mu?

Yok, kasarsınız.
Hamile kalacağım diye ödüm kopuyor, ikinci çocuktan sonra fellik fellik kaçıyorum adamdan.
Her şeyden öte benim cinselliğe bakış açımı değiştirdi bu durum.
İnsan iki kere kazara çocuk doğurunca, korunurken, aklı çıkıyor hatta.

Spiral artı prezervatif güçlü bir koruma ama spiral kayması vs durumları da korkutuyor.
Yine de araştırın, çoğu jinekolog bu iki yöntemi bir arada öneriyor.

Bence abartıyorsunuz. Prezervatif ile korunurken hamile kalmak çok düşük bir ihtimal, hadi ek olarak bir de yumurtlama gününe denk gelmesin tamamdır. Çok küçük bir ihtimal üzerine ciddi bir kısıtlamaya gitmek abartı. Bu taşa takılıp düşme ihtimaline karşı evden çıkmamak gibi bir şey.
Korunurken hamile kalanların çoğu çok yüksek koruması olmayan yöntemleri kullananlar. Ben de geri çekme yöntemi ile hamile kalmıştım örneğin. Ama bu bile çok düşük bir ihtimal sayılır, insanlar yıllarca uğraşıyor bunun için.

Adet takvimi uygulaması kullanıyorum. Adetim düzenli. Orda belirtiyor yumurtlama günlerini. Ne kadar doğru bilemiyorum. En düşük risk ne zaman olur? Adet öncesi mi sonrası mı?
Adet öncesi ve sonrası birkaç gün düşük riskli oluyor. Prezervatifi kalın olandan kullanın. Kullandıktan sonra kontrol edin. Ben bir süre doğum kontrol hapı kullandım sonra bıraktım yani 2 yıldır geri çekilme yöntemini uyguluyoruz bir şey olduğu yok. Çevremde de yok. Biraz abartmışsınız. O korunma yöntemlerinin %100 olmama sebepleri ufak tefekte olsa kullanan kişiyle alakalı bir durum. Mesela prezervatifin yırtılması ya da hapın düzenli kullanılmaması, spiralin kayması vs... Bu kadar kasmayın kendinizi. Dikkatli olun yeter

Ay ben bunu sevgiliyken opusunce bile olacak sanirdim. Esimi delirttim yillarca. Sadece evlenince yakinlasinca kafanda boyle tedirginlikler olmadan butun yakinlasmalar daha keyifli korku buyukse beklemekte en guzeli. Bekledim hic pisman olmadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…