Aile Planlaması Hamile kalma korkusu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Çok teşekkür ederim, bunu öğreneceğim inşallah
Ben onu evlendigim zaman kullanmıştım surekli ara kanama yapıyor ilk gecemi de mahvetmisti hain ilac. :)
Ria yi istemem gibi geliyor demistin ama ben tavsiye ediyorum cok rahat. Bazi bunye hemen kabul etmiyor surekli lekelenme oluyor ama bi ay hormon hapi kullandim simdi o dertte yok bence bi dene

Ay keşke bende hemen hamile kalsam :KK66: bizde tup yapıyoz ancak korka korka bir hal oldum ona da sağlıklı mi değil mi kese bebek kalp derken. Ooo

Ben onu evlendigim zaman kullanmıştım surekli ara kanama yapıyor ilk gecemi de mahvetmisti hain ilac. :)
Ria yi istemem gibi geliyor demistin ama ben tavsiye ediyorum cok rahat. Bazi bunye hemen kabul etmiyor surekli lekelenme oluyor ama bi ay hormon hapi kullandim simdi o dertte yok bence bi dene
Canım Ria yı hissediyor musun günlük hayatında? İçerden bir dokunma ya da rahatsızlık hissi veriyor mu? Benim ria deneyimim yok ama taktırırsam sürekli onu orda hissedip rahatsız olacakmışım gb geliyor

Ay keşke bende hemen hamile kalsam :KK66: bizde tup yapıyoz ancak korka korka bir hal oldum ona da sağlıklı mi değil mi kese bebek kalp derken. Ooo
benim bebeğimde tüp 30 günlük minnoşum o kadar bekledik o kadar emek verdik ki şimdi benimde korunma derdim olacak daha kırkımız çıkmadı diye o mevzulara girmedik sağlıklı mı değil mi derken ne için tereddüt ettin

Haplar bende hormon bozuklugu yapti.
Reglden kesildim nerdeyse.
Spiral taktirmaya korkuyorum ayrica kayma riski var.
Erkeklerin korunma yontemleri bana guvenilir gelmiyor.
Kondomun yirtilmasiyla hamile kalan arkadasim var.
Hap hormonlarimi bozduysa igne haliyle bozar diyorum.

Bende bi yontem arastiriyorum bulamadim.

En iyisi sanirim 1 cocuk daha dogurup tupleri baglatmak.

Cok sıkildim ben hamile kaldim mi?
Kalirmiyim?
Yook korunma yontemi vs.

Esim 2. Cocugu cok istiyor al sana cocuk diyip cocuk olayina kokunden cozum bulasim var.

Konu sahibiyle epey dalga geçilmiş ama kadın diyor ki ilk ilişkide hamile kalmış daha evlilik ne anlamadan.. Sonrasında sorunlu bir doğum geçirmiş. Psikolojik olarak ilişkiye uzak durması bence çok normal.. Ayrıca bebeği de daha çok yeni, tekrar hamile kalma korkusu yaşaması da normal.. Dalga geçileceğine tedavi önerisi sunabilirdiniz mesela.. EbrarinAnnesi EbrarinAnnesi Bence bir psikolog ile görüşebilirsiniz, bence sizin probleminiz yukarıda yazdığım durumlardan kaynaklanıyor.

Kola takılan implant önerrim kesinlikle araştır.. adetin düzenli oluyor hormonlar etkilenmiyor. Uzun süreli çocuk düşünmüyorsan 3 yılda bi değiştiriyorlar. Memnun kalmazsan istedğn zaman çıkarıyorlar. Taktıranlarn hepsi çok memnun. Bnde taktrcaktım kanım düşük çıktı kan ilacı içiyorum gelecek ay çağıracaklar..
Deri altında küçük bi çubuk oluyor hissetmiyorsun belli olmuyor.

Konusu varken bir soru gelsin benden. Prezervatif nasıl kullanılırsa hamilelik riski artar? Bir de hissetme açısından en iyisi hangisi? :KK49:

Merhabalar yeni bebeğim oldu ve üzerinden 68 gün geçmesine rağmen eşimle birlikte olmadım nedeni de hala bir korunma çeşidi bulamamış olmam aslında korkmam.. Şöyle ki biz evleneli 1 sene oluyor toplasan üç kere yarım yamalak ilişkimiz olmuştur vajili değilim sanırım ya da öyleysem hiç ilişki yaşayamaz veya doktor kontrolünde kasılır mıydım ondan da habersizim.. İlk ilişkimizde de hamile kaldım nasıl olduğunu anlamadan.. Şimdi sanki hemen hamile kalacağım gibi geliyor hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz dedi doktorum.. Hormonel korunma yöntemlerini kullanamıyorum migrenim olduğundan yasak geriye spiral veya prez. kalıyor spiral kayar kondom yırtılır gibi geliyor bu korkuyu üzerimden atamıyorum ameliyatım baya ağrılı geçti sanırım ondan hamilelikten çok korkuyorum ne yapacağım.. :/ Bu arada eşimle yüzeysel ilişki yaşıyoruz o da bundan memnun bekarlıktan kalma alışkanlık olarak bu da ne kadar doğru bilmiyorum.. Okuduğunuz için teşekkürler..

Düzenleme: Konunun dalga geçilmeye çok müsait olduğunu biliyorum ama lütfen egolar başka yerde tatmin edilsin hassas bi dönemdeyim ve bahsettiğim olay psikolojimi bozmuş durumda
Ben 9 yıl korundum spiral le cnm 10 yıllık taktırmış tim iki ay oldu cikarali hamileyim şimdi sen cinselliği sevmiyorsun bence çocuk korkusundan cok.bunun için aile pskologlarindan yardım alabilirsin

Canım Ria yı hissediyor musun günlük hayatında? İçerden bir dokunma ya da rahatsızlık hissi veriyor mu? Benim ria deneyimim yok ama taktırırsam sürekli onu orda hissedip rahatsız olacakmışım gb geliyor
Hayir tabiki canim varlığı yokluğu bir 1. Ay 6. Ay kontorllere gittim bir sikinti var mi die kayma vs var mi die hic bir sorun yoktu dedigim gibi vucut ilk ay tepki gosterdi surekli lekelenme yaparak bu pko lara verilen hap var bilir misin bilmiyorum yarisi kahve yarisi beyaz ondan kullandim o sorun da ortadan kalkti. Gayet memnunum
Bir de not duseyim agir spor yapmama ve iliskide afedersin her turlu pozisyonda dikkat etmeksizin yani bir sorun yasamadim.

Hayir tabiki canim varlığı yokluğu bir 1. Ay 6. Ay kontorllere gittim bir sikinti var mi die kayma vs var mi die hic bir sorun yoktu dedigim gibi vucut ilk ay tepki gosterdi surekli lekelenme yaparak bu pko lara verilen hap var bilir misin bilmiyorum yarisi kahve yarisi beyaz ondan kullandim o sorun da ortadan kalkti. Gayet memnunum
Bir de not duseyim agir spor yapmama ve iliskide afedersin her turlu pozisyonda dikkat etmeksizin yani bir sorun yasamadim.
Cevabın için teşekkür ederim canım, bunu da bir sorayım doktoruma, daha önce seçenekler içine bile almamıştım ön yargım yüzünden :)

benim bebeğimde tüp 30 günlük minnoşum o kadar bekledik o kadar emek verdik ki şimdi benimde korunma derdim olacak daha kırkımız çıkmadı diye o mevzulara girmedik sağlıklı mı değil mi derken ne için tereddüt ettin
Canım keseyi gördük çarşamba kalp atışı ama korkuyorum daha önce bir kimyasalım oldu
Sürekli tedirgin oluyorum
Öğretmenim 1. Sınıf okumuyorum
1 haftadır başladık sürekli ayaktayım
Ödüm kopuyor ters bir hareket yapar mıyım ya da çocuklardan mikrop kapar miyim diye wc sonrası el yıkamayan öğrenciler var valla diken ustundeyin

Bende spiral taktırdım. Herhangi bir şekilde hissetme durumu yok. Hormon salgılamayan tipinden tercih ettim. Adet döngüleri biraz uzuyor ve kanama miktarı artıyor. Birde ilk aylarda ara lekelenme olabiliyor.
İkinci bebeği kesinlikle düşünmediğim için spiral daha güvenli geldi bana

Haplar bende hormon bozuklugu yapti.
Reglden kesildim nerdeyse.
Spiral taktirmaya korkuyorum ayrica kayma riski var.
Erkeklerin korunma yontemleri bana guvenilir gelmiyor.
Kondomun yirtilmasiyla hamile kalan arkadasim var.
Hap hormonlarimi bozduysa igne haliyle bozar diyorum.

Bende bi yontem arastiriyorum bulamadim.

En iyisi sanirim 1 cocuk daha dogurup tupleri baglatmak.

Cok sıkildim ben hamile kaldim mi?
Kalirmiyim?
Yook korunma yontemi vs.

Esim 2. Cocugu cok istiyor al sana cocuk diyip cocuk olayina kokunden cozum bulasim var.

Aynı kafadayız oğlum iki yaşına ulaşsa bi tane daha yapıp bağlatabilirim belki

X