Aile Planlaması Hamile kalma korkusu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhabalar yeni bebeğim oldu ve üzerinden 68 gün geçmesine rağmen eşimle birlikte olmadım nedeni de hala bir korunma çeşidi bulamamış olmam aslında korkmam.. Şöyle ki biz evleneli 1 sene oluyor toplasan üç kere yarım yamalak ilişkimiz olmuştur vajili değilim sanırım ya da öyleysem hiç ilişki yaşayamaz veya doktor kontrolünde kasılır mıydım ondan da habersizim.. İlk ilişkimizde de hamile kaldım nasıl olduğunu anlamadan.. Şimdi sanki hemen hamile kalacağım gibi geliyor hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz dedi doktorum.. Hormonel korunma yöntemlerini kullanamıyorum migrenim olduğundan yasak geriye spiral veya prez. kalıyor spiral kayar kondom yırtılır gibi geliyor bu korkuyu üzerimden atamıyorum ameliyatım baya ağrılı geçti sanırım ondan hamilelikten çok korkuyorum ne yapacağım.. :/ Bu arada eşimle yüzeysel ilişki yaşıyoruz o da bundan memnun bekarlıktan kalma alışkanlık olarak bu da ne kadar doğru bilmiyorum.. Okuduğunuz için teşekkürler..
Öncelikle bebeğinize ve size sağlıklı ömürler dilerim.İğne vuruna bilirsiniz?İğneleri var.Bir sağlık ocağına danısmanıızı tavsiye ederim.

Kafanızdan korkuyu atmalısınız.
Tamam hiçbir yöntem yüzde yüz korumaz ama çok çok düşük olasılık.
Aksi takdirde tek çocuğu olanlar veya, hiç çocuğu olmayan ne yapıyorlar?
Ömür boyu sevişmiyorlar mı ya da yüzeysel geçiştiriyorlar mı sanıyorsunuz?
O şekilde rahatlatın kendinizi.

Evet defalarca panik atak yaşadım çok zor bi hamilelikti
Bende ikinci cocugumda panik atak yasadim ustelik prezervatifle hamile kaldim nasil olduysa.Tam 13 sene spiralle korundum 3 uncu cocuga karar verdigimde ard arda iki kere kurtaj olmak zorunda kaldim.Tekrar spiral takildim ve spirali taktirdigim ay hamile kaldim .Doktorum da sasirdi fakat o bebegim de dustu. Doktorum bir kac ay takmayalim rahim toparlansin dedi.Bu seferde ben korunmadim ve kizimi dogurdum.Bunlari yasarkende panik atagim hep vardi.Cok zor bir hastalik disardan bakinca cok iyi gorunuyorsun fakat yasarken o an ölüyorum saniyorsun . Yani sen tedbirini almalisin takdir Allah'tan.Yoksa bu sekilde esin senden soguyup uzaklasabilir.Bu arada panik atagimi dusunce seklimi degistirerek azalttim.Su an atak durumunda cok sukur kendi kendime atlatabiliyorum.

+1
Ben ikizlerime prezervatif ile hamile kaldım
Doğumdan 6 ay kadar eşime yaklaştırmadım:))
Ama şimdi prezervatif+sprial devam valla

Yüzeysel ilişki nedir ki??
Prezervatif ile nasıl hamile kalınıyor?
Yanlış anlamayin sadece merak ediyorum.
Yırtılma yada sızma mi oluyor yoksa hatalı ürün mu oluyor ?

Hiçbir doğum kontol yöntemi yüzde %100 değildir.Böyle korkularla ömür geçmez.
Benim dogum hamilelik de zor oldu 8 sene ara verdim.Prezarvatifle korunduk hiçbir sorun olmadı.
Korunmayı kestik ikinci bebekte 8 ay sonra hamile kaldım.
Hala da o yöntemle korunuyoruz sorun olmadı.

Kalin kondomlar var durex markasinin ben 10 senedir kondomdan baska bir sey kullanmadim sadece bi kere yirtildi o da ince kondomdu ertesi gun hapi kullandim.
Iki hamileligim de denedigimiz ilk ay oldu. Doktor yumurtaliklarimin cok iyi calistigini soyledi. Kisacasi ben kazayla hamile kalmadiysam sen de kalmazsin.
Kondom forever :KK70:

İlk ilişkiniz de hamile kalmış olmanız sizin psikolojinizi etkilemiş .

Tüm korunma yöntemlerini aynı anda deneseniz bile hamile kalma korkusuyla rahat olamazsınız.

Eşinizle yüzeysel değil sağlıklı bir cinsellik için bence terapi alın.:KK66:

Kesinlikle öyle bebekle terapi almam da zor sorunumun obsesyonla alakalı olduğunu düşünür oldum.. Umarım atlatabilirim

Kalin kondomlar var durex markasinin ben 10 senedir kondomdan baska bir sey kullanmadim sadece bi kere yirtildi o da ince kondomdu ertesi gun hapi kullandim.
Iki hamileligim de denedigimiz ilk ay oldu. Doktor yumurtaliklarimin cok iyi calistigini soyledi. Kisacasi ben kazayla hamile kalmadiysam sen de kalmazsin.
Kondom forever :KK70:

Kırkım çıkar çıkmaz adet oldum sanırım benim yumurtalıklar da nonstop mesaide :)

Bence kadın doğumdan önce psikolog ile görüşün. Düşünceleriniz normal gelmedi. Hamile kalınacak ise her türlü kalınıyor. Burası, sürtünerek ilişki yaşadık hamileyim diyenlerle dolu. Spiral kayar, iğne korumaz,hap unutulur, kondom yırtılır ile hayat geçmez. Bana kalırsa en temizi kondom.

Kırkım çıkar çıkmaz adet oldum sanırım benim yumurtalıklar da nonstop mesaide :)
Aynen ben de. Hemen adet oldum :KK70:
Doktor bu yumurtalar ne cosmus masallahi var dedi usg ile bakarken :KK70: aklim cikiyor hamile kalirim diye. Baglatmayi bile dusunuyorum. Kondomdan baska guvenmem..cunku patladiysa anlar tedbirini alirsin.
Gerci biz kondom+geri cekilme yapiyoruz. Nolur nolmaz diye kondom varken bile disarda bosalir.

Konuyu dalga geçilmek amacıyla açmadım sanal da olsa karşınızda bir insan sizle bir derdini paylaşıyor.. Ama komik yorumlarla beğeni toplamak maksadı olanlar var hiç hoş değil..
4yıl boyunca kondom ile korunduk hiç bi şekilde hamile kalmadım kondom doğru kullanıldığı takdirde en güvenilir yöntemlerden biridir

öncelikle profilinizdeki sizin bebeginizse değiştirin bence.sizi tanıyan insanlar çıkabilir ve böyle özel bir konuda tanınmak ister misiniz bilemiyorum.
benimde migrenim var bir dönem adet düzensizliği nedeniyle doğum kontrol kullandim ve evet biraz daha tettikledi.
çünkü benim migrenim regl günleri çok şiddetli oluyor.
hemen hamile kaldığıniza göre sandığınız kadar "yüzeysel" yasamiyorsunuz belliki.
sağlık ocağına gidin size en uygun yöntemi bulun.bu şekilde hem düzgün bir beraberliginiz olmaz hemde tekrar hamile kalma olasılığınız daha yüksek.

15 yıldan fazladır aktif cinsel hayatım var, tek korunmasız ilişkide hamile kalıyorum,
demek ki şimdiye kadar hep doğru korunmuşum.
ama itiraf edeyim benim de hamile kalma fobim var, tek farkı ben bunun için cinsel hayatımı bitirmedim.
eğer bu seviyede korksam eşimi vazektomiye ikna ederdim.

Bu konuda ben de araştırma yapıyorum, bebekten önce doğum kontrol hapı kullanıyordum memnundum şu an emzirdiğim için kullanamıyorum,

kondom kullanıyor eşim ama ondan da memnum değilim.

Emzirme sonrası için kafam karışık, Ria taktıramam sanırım rahimde yabancı cisim rahatsız eder gb geliyor.

Kol altına takılan ömürlük doğum kontrol cihazları varmış onu merak ediyorum
Implanon adlari ama ömürlük değil ilk çıktığında 10 yıllık demislerdi son dönem 3 yıl diye biliyorum ama değişmiş olabilir. Türkiye de takan doktor sayisi cok az ve maliyetide az buz degil

öncelikle profilinizdeki sizin bebeginizse değiştirin bence.sizi tanıyan insanlar çıkabilir ve böyle özel bir konuda tanınmak ister misiniz bilemiyorum.
benimde migrenim var bir dönem adet düzensizliği nedeniyle doğum kontrol kullandim ve evet biraz daha tettikledi.
çünkü benim migrenim regl günleri çok şiddetli oluyor.
hemen hamile kaldığıniza göre sandığınız kadar "yüzeysel" yasamiyorsunuz belliki.
sağlık ocağına gidin size en uygun yöntemi bulun.bu şekilde hem düzgün bir beraberliginiz olmaz hemde tekrar hamile kalma olasılığınız daha yüksek.

Evet uyarınız için teşekkür ederim haklısınız..
Migren ağrısından ziyade damar tıkanıklığı riskimiz haplarla iki kat artıyormuş..
İlk ilişki yüzeysel değildi tabi ancak içeri tam boşalma olmadan kalmıştım ki zaten olsa da olur olmasa da kafasındaydık malum..

Merhabalar yeni bebeğim oldu ve üzerinden 68 gün geçmesine rağmen eşimle birlikte olmadım nedeni de hala bir korunma çeşidi bulamamış olmam aslında korkmam.. Şöyle ki biz evleneli 1 sene oluyor toplasan üç kere yarım yamalak ilişkimiz olmuştur vajili değilim sanırım ya da öyleysem hiç ilişki yaşayamaz veya doktor kontrolünde kasılır mıydım ondan da habersizim.. İlk ilişkimizde de hamile kaldım nasıl olduğunu anlamadan.. Şimdi sanki hemen hamile kalacağım gibi geliyor hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz dedi doktorum.. Hormonel korunma yöntemlerini kullanamıyorum migrenim olduğundan yasak geriye spiral veya prez. kalıyor spiral kayar kondom yırtılır gibi geliyor bu korkuyu üzerimden atamıyorum ameliyatım baya ağrılı geçti sanırım ondan hamilelikten çok korkuyorum ne yapacağım.. :/ Bu arada eşimle yüzeysel ilişki yaşıyoruz o da bundan memnun bekarlıktan kalma alışkanlık olarak bu da ne kadar doğru bilmiyorum.. Okuduğunuz için teşekkürler..

Düzenleme: Konunun dalga geçilmeye çok müsait olduğunu biliyorum ama lütfen egolar başka yerde tatmin edilsin hassas bi dönemdeyim ve bahsettiğim olay psikolojimi bozmuş durumda
gidin psikolojik destek alın. en azından bebeğiniz için bunu çoktan yapmanız gerekirdi

X