Aile Planlaması Hamile kalma korkusu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bu konuda ben de araştırma yapıyorum, bebekten önce doğum kontrol hapı kullanıyordum memnundum şu an emzirdiğim için kullanamıyorum,

kondom kullanıyor eşim ama ondan da memnum değilim.

Emzirme sonrası için kafam karışık, Ria taktıramam sanırım rahimde yabancı cisim rahatsız eder gb geliyor.

Kol altına takılan ömürlük doğum kontrol cihazları varmış onu merak ediyorum
Ben kırkım cıkınca takdırdım
Uc ay oldu dogum yapali
Emzırıyrm
Hıc bısey hıssetmıyorsun
Tavsıye ederım

Aylik igneler ve implanon %100 korunma saglayan yöntemler. Ancak migrende aylik iğne kullanilamaz diye biliyorum ama saglikla alakali konular sürekli güncelleniyor kaçırmış olabilirim. Sizin icin en uygunu yine arkadaşların dedigi gini spiral+kondom. Sipiralin kayip kaymadigini anlamak icin de kontrole gidersiniz. Bu kadar kasmayin. Bizde durum hap+kondom.

Merhabalar yeni bebeğim oldu ve üzerinden 68 gün geçmesine rağmen eşimle birlikte olmadım nedeni de hala bir korunma çeşidi bulamamış olmam aslında korkmam.. Şöyle ki biz evleneli 1 sene oluyor toplasan üç kere yarım yamalak ilişkimiz olmuştur vajili değilim sanırım ya da öyleysem hiç ilişki yaşayamaz veya doktor kontrolünde kasılır mıydım ondan da habersizim.. İlk ilişkimizde de hamile kaldım nasıl olduğunu anlamadan.. Şimdi sanki hemen hamile kalacağım gibi geliyor hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz dedi doktorum.. Hormonel korunma yöntemlerini kullanamıyorum migrenim olduğundan yasak geriye spiral veya prez. kalıyor spiral kayar kondom yırtılır gibi geliyor bu korkuyu üzerimden atamıyorum ameliyatım baya ağrılı geçti sanırım ondan hamilelikten çok korkuyorum ne yapacağım.. :/ Bu arada eşimle yüzeysel ilişki yaşıyoruz o da bundan memnun bekarlıktan kalma alışkanlık olarak bu da ne kadar doğru bilmiyorum.. Okuduğunuz için teşekkürler..

Düzenleme: Konunun dalga geçilmeye çok müsait olduğunu biliyorum ama lütfen egolar başka yerde tatmin edilsin hassas bi dönemdeyim ve bahsettiğim olay psikolojimi bozmuş durumda
En sağlıklısı kondom

• Beğen
Reactions: Den
Bu konuda ben de araştırma yapıyorum, bebekten önce doğum kontrol hapı kullanıyordum memnundum şu an emzirdiğim için kullanamıyorum,

kondom kullanıyor eşim ama ondan da memnum değilim.

Emzirme sonrası için kafam karışık, Ria taktıramam sanırım rahimde yabancı cisim rahatsız eder gb geliyor.

Kol altına takılan ömürlük doğum kontrol cihazları varmış onu merak ediyorum
kondomdan neden memnun değilsiniz rahatsız eden nedir merak ettim yıllardır kondom ile korunuruz ben hiç anlamıyorum bile :))

Tüp baglatarak hamile kalan da oldu bizim burda
Evet var o da tüpligasyon yaparken doktorun kullandığı yönteme gore değişiyor kimisi tüpe düğüm atiyor kimisi düğüm atip kesiyor. Kesilenlerde asla olmuyor gebelik ama baglanip birakilanlarda doku iyilesince tüp de kaçak olabiliyor.

Implanon adlari ama ömürlük değil ilk çıktığında 10 yıllık demislerdi son dönem 3 yıl diye biliyorum ama değişmiş olabilir. Türkiye de takan doktor sayisi cok az ve maliyetide az buz degil
Hadi ya, yanlış bilgi edinmişim. 10 yıl olsa neyse de 3 yıl için koluma bişey taktırmam sanırım :KK43:

Tüpleri mi bağlatsak ne yapsak :) bağlatanlardan bile hamile kalanlar varmış onda da. Neyse emzirme bitince hapa geri döneceğim gb görünüyor

kondomdan neden memnun değilsiniz rahatsız eden nedir merak ettim yıllardır kondom ile korunuruz ben hiç anlamıyorum bile :))
Kauçuk olanlara zaten alerjim var aşırı rahatsız oluyorum, kauçuk olmayanları kullanınca sorun yok daaa asıl problem gerçek dokunma hissini yaşamak istiyor olmam sanırım

İki yöntemi aynı anda kullananların olduğunu yeni öğrendim sanki biri olmak zorundaymış gibi gelirdi demek benim gibi işini garantiye almak isteyenler de varmış :)) sanırım kondom artı geri çekilme olacak benim yöntemim ama bu da eşe haksızlık gibi geliyor bilemiyorum..
Neyse eşim bu konuda anlayışlı olup sen ne zaman istersen kafasında ilişki için birleşme gerekli mi diye düşünür oldum dediğim gibi onun dışında ten uyumumuz karşılıklı haz durumu gayet iyi yani odun gibi ilişki yaşamıyoruz da işte tabi büyük bi eksik.. Biz o eksikliğin tadını bilmediğimiz için( bekarken ne o ne de ben yaşamışız) bize normal geliyor heralde

Ben kırkım cıkınca takdırdım
Uc ay oldu dogum yapali
Emzırıyrm
Hıc bısey hıssetmıyorsun
Tavsıye ederım
Bilmiyorum ria lara karşı aşırı ön yargılıyım, sanki taktırınca onu orda hep hissedecekmişim gb geliyor huylanıyorum. O yüzden hiç seçenekler arasında değerlendirmedim bu yöntemi

Kalin kondomlar var durex markasinin ben 10 senedir kondomdan baska bir sey kullanmadim sadece bi kere yirtildi o da ince kondomdu ertesi gun hapi kullandim.
Iki hamileligim de denedigimiz ilk ay oldu. Doktor yumurtaliklarimin cok iyi calistigini soyledi. Kisacasi ben kazayla hamile kalmadiysam sen de kalmazsin.
Kondom forever :KK70:
+1 kesinlikle katılıyorum kondom doğru kullanıldığı zaman çok yüksek koruma saglar.

Hadi ya, yanlış bilgi edinmişim. 10 yıl olsa neyse de 3 yıl için koluma bişey taktırmam sanırım :KK43:

Tüpleri mi bağlatsak ne yapsak :) bağlatanlardan bile hamile kalanlar varmış onda da. Neyse emzirme bitince hapa geri döneceğim gb görünüyor
Emzirirkende kullanilan tek hormonlu haplar var. Yasmine yada mini hap olarak geciyor. Bi aile hekiminizle görüşseniz? Tüpleri baglama yontemine gore nadirde olsa gebe kalinabiliyor. Bi de geri dönüşümü cok sıkıntılı.

Toplasan 3 kez birlikte olup ilkinde hamile kalmışsın bu zamanda tebrik ediyorum, insanlar yıllarca uğraşıyor..

Senin bu korkun benim arkadaşimdada vardı, lohusalıktan sonra yaklaştırmadı eşini yanına kendisi emzirdiği için hormonal bi ilaç kullanamiyordu, eşide condoma yanaşmıyordu.

Sonra geri çekilme yöntemiyle korunmaya başladık eşim bu konuda çok iyi diyince baya şaşırmıştım..:KK53:
Gerçekten yıllarca bu sekilde korunan eşler olduğunu duydum sonra ve güya en güveniliride oymuş onlara göre..

Insan nasıl güvenir bilemedim?

Kondom bnce iyi bi korunma şekli canım tmmuz anneleri topıgnden tanıyorum bu arada seni:) biz o şeklde yapıyoruz yırtılma olacagını pek sanmıyorum

+1
Ben ikizlerime prezervatif ile hamile kaldım
Doğumdan 6 ay kadar eşime yaklaştırmadım:))
Ama şimdi prezervatif+sprial devam valla

Yüzeysel ilişki nedir ki??

Biz de prezervatif kullanıyoruz da
Şaşırarak merakla soruyorum
Ilişki basında sertleşme olduğu zaman taktığınız halde mi hamile kaldınız ? Yani bosalmaya yakin yaparsaniz zaten korunma olmamış oluyo . Prezervatifi en son boşalmak üzereyken mi takıyorsunuz?

X