Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Şimdi anneme söyledim de yarın gideceğimiz doktorla konuşmuşlar , evet iltihaplanma var demiş ama çocuk olmaya engel değilde demiş canım
belki tupleri tikadi 6aydur enfeksiyinlu spermel iliskiye gridim rahim filmi herseyi cozer bence

Valla canım sana şöyle söyleyeyim biz 11 aydır istiyoruz ama ikimizde işsiz kaldığımız için o sıralar çokta umursamadık bir 6-7 ay. Eşim işe girdi hemen reglimin 11.günü doktora gittim ben ekim ayındaydı gerekli kontrolleri yaptırdım , yumurta takibi yaptrdım olmadı sonraki ay bazı testler istedi bir sorun çıkmadı. Eşimde o dönem yeni işe girdiği için söylesemde izin alması dert olacaktı ama artık dayanamadım geçen gün "11 ay oldu , yaşımız 30 , olmuyor işte" falan diye söylendim . Şu an çalışmıyorum ve çalışmaya da niyetli olmadığım halde başladım eşime ; çalışıcam ben , gidip saçlarımın bir tarafını kazıtcam , etekler elbiseler giyicem (kıskanç giydirmiyor) , kazandığım parayla eve destek olmayıp her ay kendim yicem demeye başladım tabi ben ciddi söylemiyordum bunları ama eşim biraz ciddi algıladı herhalde , bir de bende sorun yok demeye başlayınca , ikna oldu gittik verdik. Biraz zor oldu ama yaptırdık yani. Biraz üstelemen lazım canım.

Hayırlısı olsun , Murphy kanununda bir söz var çok hoşuma gidiyor :
Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir.
sanırm sizinki de böyle olmuş :) tam vazgeçmişken size gelmiş.

engel gormuyrolar ama bende solkasik ağrısı yapti cnm beni mahvetti 6aydır iliksi sonrası mahvetti
Ya demek ki bende ki kasık ağrısı da bu yüzden canım . Normalde çok kasığım ağrımaz , regl olacağım zaman bile.. Ama şu bir kaç aydır inanılmaz kasıklarıma vuruyor hatta geçen ay hamileyim sanmıştım , 5 günde gecikince bir de..

evet canım aynen öyle oldu vazgeçmiştim ve bir mucize oldu

isye bende araştıra arastira ogrendim 6aydir böyleyim doktorlar birşey yok dedi megerse spermde enfeksiyon varmis doktor onemsemedim demis esime esimde karim kasik ağrısından oluyor deyince lökosit yapar demis simdi antibiyotik aldi

belki tupleri tikadi 6aydur enfeksiyinlu spermel iliskiye gridim rahim filmi herseyi cozer bence
Yarın gidip öğreneceğiz , telefonda çokta detaylı konuşamadık ama" yarın gelsin ben bir kaç bir şeyler daha yaptırırm "demiş adam.Bende rahim filmine gireceğim , yarın kadın doğuma da gidicem ama öylesine yani gitmişken göstereyim diye. Rahim filminin de parası ayrı dert , acı çekmen ayrı dert. Acıyor diyorlar ya korkum da o .

bende yarın cekilcm ama anesteizli olck

evet canım aynen öyle oldu vazgeçmiştim ve bir mucize oldu
Bu ay bende vazgeçtim ama aklımın köşesinde de hep var :) nasıl kurtulucam bilmiyorum ama hayırlısı olsun artık. Bir problem çıkmasında gerekirse çok daha sonra olsun ama yeter ki ne bende ne eşimde problem çıksın..

Ah canım bunları öğrendiğim çok iyi oldu hoş doktor yarın ilaç vereceğini söylemiş eşime de , iyi oldu ama .. Ben üşüttüm sanıyordum ayaklarım kombi yansa bile buz gibi olur ne üşütmesi demek ki enfeksiyondan dolayıymış... Hayırlı kandiller bu arada canım, RABBİM bu günde dualarını kabul etsin.

inş cıkmaz ..fakat sunu bil bir anne hissede biliyor test yapmadan önce eşime demiştim ben galiba hamileyim sag karın boşlumda 1 gece hafif sızlamam olmuştu ve hiç yaşamadım bir şeydi.Allah gönlüne göre versin canım güzel bakalım güzel olsun

AMİN
Bugün kandil , Rabbim sesimizi duysun , Hayırlısıyla bir evlat nasip etsin..

Amin cnm 6aydir cekiyorum yarin bunu dicem bir ilacda bana versin 6aydur kasik agrisindan öldüm hele iliski sonrasi yumurtlAma zamani deliriyrodum spermler megersem enfeksiyinlu
Oakdr agri vardiki ki bence yüzde 90 etkiledi sonuçta sperm enfeksiyonlu

Merhaba, yumurtlama takibi yaptınız mı? Yoksa sadece gunasiri iliskiyle denediniz mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…