Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Ne bileyim be Bissu, emeğine sahip çıkmakla, paragöz, bencil,çirkef, çıkarcı olup olmamak üzerine ağır bir manipülasyon var üzerimizde herhalde, bı de burada çoğu kadının aile yapısı evliliğin devamlılığını dayatıyor, bazen ne yaşadığıni anlamıyorsun bazen anlasan da gidemiyorsun...Bı de hep arkanı kollamak, hep kontrolde hep diken üstünde olmak çok yorucu...İnsanız hepimiz, bir noktada koynumuza aldığımız adama güvenmek istiyoruz elbette ama dediğin gibi bura ortadoğu...Burda "adam" nerde?
Ay oncelikle gecmis olsun, ilginc bir hikayeniz oldugunu tahmin ediyordum ama tahminimden de sasirtici cikti.

Su an esinizle resmi olarak ayrısınız, anladigim kadariyla ama ayni evi paylasmaya devam mi ediyorsunuz, orayi cok anlamadim. Sey icin soruyorum s...git dedikten sonra evde mi kaldi, uzaktan mi surunuyor, onu merak ediyorum

Bu söylediğiniz doğru da olabilir, bu platform neler gördü, hicbiseye şaşırmam artık 🤣 ama konu sahibinin duygusu bana geçti yaa... Şahsen ben de biraz salağım ve ben salağım diyebiliyorum işte gogsumu gere gere🤣 var yani böyle kadınlar...
Eskiden inanmışsın. Şimdi dikkatlisin. Hala daha genlerimde hesapçılık, soğukkanlık var diyosun. 🙈 Zeki olmakla kurnazlık farklı şeyler dürüstlükle de saflık farklı. Yani sen, dürüst, güvenilir olduğu için güvenen, zeki ama küçük işlerle işi olmayan, aynı zaman da kendine güvenen fakat merhametli bir insansın. Adama güvenmişsin ama yakalamışsın da. Sonra merhamet edip aileye şans vermişsin. Hala daha izliyosun, dikkatlisin.

Kurnaza bir örnek vereyim. " Ay ben safım, nerden bileyim oğlum/kardeşim almış mobilyaları. Ben olsam soramam erkeğe, peşine düşemem bile çirkef olamıyorum." Der ve kocasının simidinden bir parça koparıp ailesine vermesine bile sinsice karışır. 🤗 Yaşandı bunlar.

Ya aslında her zaman parayı eline verme şeklinde de olmuyor, ortak hayat var ve siz daha çok kazanıyorsunuz mesela ödenmesi gerekenler az kazanana eziyet, insafsızlık yani aslında hayat arkadaşınıza elinizde imkan olmamasına rağmen yardım etmemek.. kötü niyetle giremezsiniz ki evliliğe karşınızdakine yüzde yüz güveniyorsunuz, yoksa hayat nasıl geçer 😫
Evet bikac üye daha söylemiş bunu siz çok güzel açıklamışsiniz aslında ama bekar, meslek sahibi çalışan , evlilikte kadın erkek eşitliğine inanan kizlarimizi bı de ben uyarayım : evlendiginizde eşiniz tarafından somurulmeniz için illa maaş kartını eline vermeniz gerekmiyor. Evlilik süresince bir hayatı paylaşıp omuz omuza mücadele ediyorsunuz, düğün yapıyorsunuz, ev gecindiriyorsunuz, mülk ediniyorsunuz, çocuk buyutuyorsunuz...Bunlara ek olarak da yıllar içinde hastalık, borç, kök aileler,kaza, iflas, işsizlik vs. gibi beklenmedik durumlarla da birlikte savasiyorsunuz ve hayat arkadaşınızla kazandığınız harcadığınız her kuruşu hesaplayamiyorsunuz hâliyle, zaten bu da doğru değil...Ama işler bir noktada aleyhinize dönebiliyor, işte buna engel olmak mümkün değil ama farkettiginiz anda önlem almak sizin kendinize karşı en büyük göreviniz...

maaşımızı birleştiriyoruz çünkü ev düğün eşya vs harcamalarımız sürüyor yani bunu sadece erkeğe bırakmak adil olmaz diye düşünüyorum.basit hediyeler vs her ikimiz de ailelerimize alırız sorun da olmaz ama gitsin mobilya almış tahminim 30-40 bin tl den başlıyordur.açıkcası para idaresi nasıl olmalı ne yapmalıyım o konuda sanırım sorun var. eşin de olsa kimseye güven olmuyor maalesef.
Maaşınızı göndermeyin ödemeleri bölün,eşiniz bir miktar ödesin,bir miktar siz ödeyin (bir ödemeyi eşiniz diğerini siz gibi ayarlayın)eşinize de söylersiniz bunca borcumuz varken bana sormadan bu şekilde büyük hediyeler alamazsın diye.

Hemen hemen ayni🤣 alkol sorununa kadar🥲 Bizde 3 yatırım hesabı vardı. Biri çocugun , biri benim miras payının, biri giderleri ve çocuğun yatırımini paylaştıktan sonra kalan birikim için ortak hesap(bu üçüncü hesaba dikkat)...İlk 15 yıl sıkıntı yoktu, üçüncü hesapla ev alındı araba alındı, diğer iki hesap zaten benim kontrolumde...Son 4 yilda mevcut evi satıp 3. hesaptaki birikimi ekleyip yeni ev alma planımız vardı...O aralar ben biraz işyerinde yogundum, yorgundum, ilk 15 yılın verdiği güven de var, çok da açıp bakmadım açıkçası o hesaba...Vakti gelince bı baktım hesap boş...Bu beni bir yıl oyaladı bir de ev bulucaz diye... Okullar açılacak, çocugun düzeni kurulacak, ne zaman derken....Aç dedim hesabı....Kelimenin tam anlamıyla delirdim sandım, düştüm kaldım olduğum yere...Bildiğin içime çıldırdım...Findex çikarttirdim, bütün telefon dokumlerini istettim, e devleti didik didik ettim...Sadece içmiş köpek...Tekel, sendika lokali,meyhane, tekel, sendika lokali, meyhane...Başka hicbisey yok, ama hepsi gitmiş...3 gün içinde ağlaya ağlaya alkol sıkıntısına dair mesajlasmalari, faturaları, ekstreleri, trafik cezalarını tek tek ayikladim, dosyaladim doğru avukata...Protokolde donundan gayri herşeyi yazdı avukat, koydum önüne dedim ya bunu imzalar s.gidersin, ya da çekismelide bu dosyayı dokerim alemin önüne...Gık demeden imzaladı....Başka ne bir kavga ne bir ses yükseltme...Çocugun haberi bile yok olanlardan...iki yıldır da kendini affettiriyor aklınca işte....Ama ne fayda
Bu sey degil mi ya, nihalin ben kesin bosancam ama sonrasında sevgili mi olurum aynı evde mi yaşarım bilemiyorum demesi 😂 aslında mantikliymis boşuna yüklendik😂

Ay oncelikle gecmis olsun, ilginc bir hikayeniz oldugunu tahmin ediyordum ama tahminimden de sasirtici cikti.

Su an esinizle resmi olarak ayrısınız, anladigim kadariyla ama ayni evi paylasmaya devam mi ediyorsunuz, orayi cok anlamadim. Sey icin soruyorum s...git dedikten sonra evde mi kaldi, uzaktan mi surunuyor, onu merak ediyorum
Ben de inanamıyorum ama gitmiyor tatlım 😅... Tek söylediği "telafi etmek istiyorum" ...Çabaliyor da allah var, benim içimden de resmen canavar çıktı o olaydan beri, sakın sakin, sessiz sessiz zorbalıyorum da yani basbayağı ama iki yıl oldu gık demiyor. Hatta bazen aklımdan beni zehirler mehirler mi acaba diye bile geçiyor 🤣 Gitmesi kolay olsun diye ev araba ve birikim hesabı dışında nafaka tazminat hicbisey istemedim halbuki (çekismeliye gitsek alırdım) , istese bugün yeni bir hayat kurar kendine ama bilmiyorum ne düşünüyor...Şu anda evde kavga gürültü gerginlik yok, çocuk mutlu, benim keyfim şahane... Zaten benim yeni bir hayat kurma hevesim isteğim yok, bununla da yeniden evlenmem şu an sozkonusu değil. Beklediği bu biliyorum ama cıks...Söyledim de,bı daha atmam o imzayı... Şimdilik böyle....

Ben de inanamıyorum ama gitmiyor tatlım 😅... Tek söylediği "telafi etmek istiyorum" ...Çabaliyor da allah var, benim içimden de resmen canavar çıktı o olaydan beri, sakın sakin, sessiz sessiz zorbalıyorum da yani basbayağı ama iki yıl oldu gık demiyor. Hatta bazen aklımdan beni zehirler mehirler mi acaba diye bile geçiyor 🤣 Gitmesi kolay olsun diye ev araba ve birikim hesabı dışında nafaka tazminat hicbisey istemedim halbuki (çekismeliye gitsek alırdım) , istese bugün yeni bir hayat kurar kendine ama bilmiyorum ne düşünüyor...Şu anda evde kavga gürültü gerginlik yok, çocuk mutlu, benim keyfim şahane... Zaten benim yeni bir hayat kurma hevesim isteğim yok, bununla da yeniden evlenmem şu an sozkonusu değil. Beklediği bu biliyorum ama cıks...Söyledim de,bı daha atmam o imzayı... Şimdilik böyle....
🤣 ee siz mukemmel evliligi yakalamissiniz o zaman. Çocuk mutlu, anne mutlu tamamdir, en dogru ve yeterli denklem. Erkek surunsun dursun, haketmeseydi.

🤣 ee siz mukemmel evliligi yakalamissiniz o zaman. Çocuk mutlu, anne mutlu tamamdir, en dogru ve yeterli denklem. Erkek surunsun dursun, haketmeseydi.
Bence erkek için de iyi oldu 😅bizimle kalabilmek için (ve artık maaşına el koyulduğu için 😁) alkolü tamamen bıraktı, evde lök gibi yatmak yerine bol bol evişi yaptığı için kilo verdi, kas yaptı 🤣 Boş beleş arkadaşlarıyla , asalak ailesiyle uğraşmak yerine kiziyla full zaman geçirdi , ideal baba oldu..Adamin sağlığı psikolojisi düzeldi, yanaklarına kan geldi sayemde🥴 Ay keşke 10 yıl önce boşasaymışim😂

Son düzenleme:
merhaba:KK43: kime danışacağımı bilmediğim için size danışmak istedim. 3 yıllık evliyiz eşim de ben de çalışıyoruz benim maaşım eşiminkinden fazla. ama ne evlenirken ne sonrasında eşim de ben de bunu sorun etmedik.kendi eşyalarımızı aldık kendi düğünümüzü yaptık vs. geçen hafta öğrendim ki eşim kayınvalidemin evine bazı eşyalar almış .herşeyin en iyisini en pahalısını seçmiş ve kendi kartı ile ödemiş.kayınvalidem çok cimridir parası olmasına rağmen evlenirken bize hiç destek olmadı. kötü biri değil ama maddi olarak sıfır destekle evlendik.ben zaten bu konuda biraz kırgındım.şimdi eşimin benden habersiz ve aslında benim paramla kayınvalideme eşya aldığını öğreniyorum.kayınvalidem böyle bişeyi istemez yani bundan eminim çünkü benim paramı kabul edecek biri değildir . eşimin annesini mutlu etmek için bunu yaptığını düşünüyorum.bakınca kendimi çok haksızlığa uğramış hissediyorum.eşimi çok seviyorum beni sevdiğini de biliyorum.maddi konularda onu ezmek veya üzmeyi hiç istemiyorum fakat kazanmış olduğum paranın başkalarına gitmesine de tahammül edemem.eşimin bunu bildiğimden haberi yok çünkü tesadüfen öğrendim ve eşime bunu söyleyemem. sizce ne yapmalıyım?eşime maaşımı vermekten vaz mı geçmeliyim? çok sinirliyim ve açıkcası eşimden sogudum.
tavsiyeleriniz için teşekkürler
Maaşınızı neden eşinize veriyorsunuz, ihtiyaç olursa destek olursunuz anlarım ama maaş saçma olmuş.

Kız sen şaşkın mısın? Maaş hepten kocaya verilir mi?😳 Yaşım 45 şu hayatta ve burda erkekler hakkında öğrendiğim tek kesin şey onlara asla hele para konusunda asla ve kat-a guvenilmemesi gerektiği...Hem de sana ne kadar yakınsa o kadar tehlikeli....Sokaktaki adam sana kolay kolay bişey yapamaz ama koynundaki herif böyle dolandirir ruhun duymaz 😂 Nerden bildiğimi sorma 🥴
Akıllı hatunsun.. Öğrencin olayım Piraye de eğit beni 😜

Benim de eşim biz evlendikten sonra askere gitti. İşyerinden tazminat aldı. Benim düşüncem kendimi sıkıp o paraya muhtaç olmayıp arabanın modelini yükseltmek. O arada ben de çalışıyorum tabi. Annemler de bana taşındı mutfak masraflarını karşıladılar Benim maaşımdan da daha çok artmaya başladı. Bi gün eşim aradı dedi ki annem çok zor durumda bir ekmek parası bile yok anneme para gönderir misin. Neyse hatrı sayılır bir miktar gönderdim. 2 gün sonra kadın Gürcistan dan foto atmasın mı. Meğer Karadeniz turuna çıkmış. Ben kaç senelik evliyim bir kere tatile gitmemişim o zamanlar...

Bakınız olay 2014 de oldu. Sene oldu 2024 hala her aklıma geldiğinde kafasına kakıyorum. Pişman ettim ama daha da olsun zararı yok ki :KK70: Bir daha böyle bir şeyi aklının ucundan geçiremez artık. Erkek milletini iyi bir pişman etmeden pişmiyorlar.

Benim de eşim biz evlendikten sonra askere gitti. İşyerinden tazminat aldı. Benim düşüncem kendimi sıkıp o paraya muhtaç olmayıp arabanın modelini yükseltmek. O arada ben de çalışıyorum tabi. Annemler de bana taşındı mutfak masraflarını karşıladılar Benim maaşımdan da daha çok artmaya başladı. Bi gün eşim aradı dedi ki annem çok zor durumda bir ekmek parası bile yok anneme para gönderir misin. Neyse hatrı sayılır bir miktar gönderdim. 2 gün sonra kadın Gürcistan dan foto atmasın mı. Meğer Karadeniz turuna çıkmış. Ben kaç senelik evliyim bir kere tatile gitmemişim o zamanlar...

Bakınız olay 2014 de oldu. Sene oldu 2024 hala her aklıma geldiğinde kafasına kakıyorum. Pişman ettim ama daha da olsun zararı yok ki :KK70: Bir daha böyle bir şeyi aklının ucundan geçiremez artık. Erkek milletini iyi bir pişman etmeden pişmiyorlar.
Utanmadan askerdeki oğlunun karısının parasına göz dikmiş pislik 😮o parayla umreye gitseydi bile, işlediği sevap girdiği günaha yeter miydi acaba?

Yok artık..😳😳 eşiniz mi size yalan söylemiş anam ekmeğe muhtaç diye anası mi eşinize yalan söylemiş

Utanmadan askerdeki oğlunun karısının parasına göz dikmiş pislik 😮o parayla umreye gitseydi bile, işlediği sevap girdiği günaha yeter miydi acaba?
Sülaleleri sürekli "gelin de gelmiyor" modunda. Ya asker karısı olmuşum bir gün halin vaktin yerinde mi sorulmadı kadın "hiç gitmemiştim hevesim vardı" deyip tura gidiyor. Ben de evet dedim herkes gidiyor zaten şimdiye kadar o görevi çoktan tamamlaması lazımdı 🤦🏼‍♀️ O umreye gitmez zaten böyle evren enerji şeylere inanıyor. Evrenden istiyorum oluyor diyor. Oğlunun parasına çökmüşsün evrene reddetme gibi bir şans bırakmamışsın ki :KK70:

Yok artık..😳😳 eşiniz mi size yalan söylemiş anam ekmeğe muhtaç diye anası mi eşinize yalan söylemiş
Kaynanam yalan söylemiş eşim söylemez. Onun suçu yok ama annesinin ne mal olduğunu iyice bellesin. Kiramı ödeyemedim eşyalarımı koliledim nereye gideceğimi bilmiyorum demiş.

Sülaleleri sürekli "gelin de gelmiyor" modunda. Ya asker karısı olmuşum bir gün halin vaktin yerinde mi sorulmadı kadın "hiç gitmemiştim hevesim vardı" deyip tura gidiyor. Ben de evet dedim herkes gidiyor zaten şimdiye kadar o görevi çoktan tamamlaması lazımdı 🤦🏼‍♀️ O umreye gitmez zaten böyle evren enerji şeylere inanıyor. Evrenden istiyorum oluyor diyor. Oğlunun parasına çökmüşsün evrene reddetme gibi bir şans bırakmamışsın ki :KK70:
Hee katakulliyle gelinin maaşına çöküyorum demiyor da evrenden oluyor 😂 Nerden oğlunun parası oluyor hem? Sen çalışıyorsun kazaniyorsun diye duruyor o para kenarda, bal gibi de gelinin parasına çöküyor... püüüü...hem yalancı hem arsız

Hee katakulliyle gelinin maaşına çöküyorum demiyor da evrenden oluyor 😂 Nerden oğlunun parası oluyor hem? Sen çalışıyorsun kazaniyorsun diye duruyor o para kenarda, bal gibi de gelinin parasına çöküyor... püüüü...hem yalancı hem arsız
Çökmeyi çok sever kendileri. Ben de o olayı unutturmuyorum eşime yine öyle birşey yapmasın diye.

X