Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Ay oncelikle gecmis olsun, ilginc bir hikayeniz oldugunu tahmin ediyordum ama tahminimden de sasirtici cikti.

Su an esinizle resmi olarak ayrısınız, anladigim kadariyla ama ayni evi paylasmaya devam mi ediyorsunuz, orayi cok anlamadim. Sey icin soruyorum s...git dedikten sonra evde mi kaldi, uzaktan mi surunuyor, onu merak ediyorum

Eskiden inanmışsın. Şimdi dikkatlisin. Hala daha genlerimde hesapçılık, soğukkanlık var diyosun. Zeki olmakla kurnazlık farklı şeyler dürüstlükle de saflık farklı. Yani sen, dürüst, güvenilir olduğu için güvenen, zeki ama küçük işlerle işi olmayan, aynı zaman da kendine güvenen fakat merhametli bir insansın. Adama güvenmişsin ama yakalamışsın da. Sonra merhamet edip aileye şans vermişsin. Hala daha izliyosun, dikkatlisin.

Kurnaza bir örnek vereyim. " Ay ben safım, nerden bileyim oğlum/kardeşim almış mobilyaları. Ben olsam soramam erkeğe, peşine düşemem bile çirkef olamıyorum." Der ve kocasının simidinden bir parça koparıp ailesine vermesine bile sinsice karışır. Yaşandı bunlar.

Evet bikac üye daha söylemiş bunu siz çok güzel açıklamışsiniz aslında ama bekar, meslek sahibi çalışan , evlilikte kadın erkek eşitliğine inanan kizlarimizi bı de ben uyarayım : evlendiginizde eşiniz tarafından somurulmeniz için illa maaş kartını eline vermeniz gerekmiyor. Evlilik süresince bir hayatı paylaşıp omuz omuza mücadele ediyorsunuz, düğün yapıyorsunuz, ev gecindiriyorsunuz, mülk ediniyorsunuz, çocuk buyutuyorsunuz...Bunlara ek olarak da yıllar içinde hastalık, borç, kök aileler,kaza, iflas, işsizlik vs. gibi beklenmedik durumlarla da birlikte savasiyorsunuz ve hayat arkadaşınızla kazandığınız harcadığınız her kuruşu hesaplayamiyorsunuz hâliyle, zaten bu da doğru değil...Ama işler bir noktada aleyhinize dönebiliyor, işte buna engel olmak mümkün değil ama farkettiginiz anda önlem almak sizin kendinize karşı en büyük göreviniz...

Maaşınızı göndermeyin ödemeleri bölün,eşiniz bir miktar ödesin,bir miktar siz ödeyin (bir ödemeyi eşiniz diğerini siz gibi ayarlayın)eşinize de söylersiniz bunca borcumuz varken bana sormadan bu şekilde büyük hediyeler alamazsın diye.

Bu sey degil mi ya, nihalin ben kesin bosancam ama sonrasında sevgili mi olurum aynı evde mi yaşarım bilemiyorum demesi aslında mantikliymis boşuna yüklendik

Ben de inanamıyorum ama gitmiyor tatlım ... Tek söylediği "telafi etmek istiyorum" ...Çabaliyor da allah var, benim içimden de resmen canavar çıktı o olaydan beri, sakın sakin, sessiz sessiz zorbalıyorum da yani basbayağı ama iki yıl oldu gık demiyor. Hatta bazen aklımdan beni zehirler mehirler mi acaba diye bile geçiyor Gitmesi kolay olsun diye ev araba ve birikim hesabı dışında nafaka tazminat hicbisey istemedim halbuki (çekismeliye gitsek alırdım) , istese bugün yeni bir hayat kurar kendine ama bilmiyorum ne düşünüyor...Şu anda evde kavga gürültü gerginlik yok, çocuk mutlu, benim keyfim şahane... Zaten benim yeni bir hayat kurma hevesim isteğim yok, bununla da yeniden evlenmem şu an sozkonusu değil. Beklediği bu biliyorum ama cıks...Söyledim de,bı daha atmam o imzayı... Şimdilik böyle....

ee siz mukemmel evliligi yakalamissiniz o zaman. Çocuk mutlu, anne mutlu tamamdir, en dogru ve yeterli denklem. Erkek surunsun dursun, haketmeseydi.

ee siz mukemmel evliligi yakalamissiniz o zaman. Çocuk mutlu, anne mutlu tamamdir, en dogru ve yeterli denklem. Erkek surunsun dursun, haketmeseydi.
Bence erkek için de iyi oldu bizimle kalabilmek için (ve artık maaşına el koyulduğu için ) alkolü tamamen bıraktı, evde lök gibi yatmak yerine bol bol evişi yaptığı için kilo verdi, kas yaptı Boş beleş arkadaşlarıyla , asalak ailesiyle uğraşmak yerine kiziyla full zaman geçirdi , ideal baba oldu..Adamin sağlığı psikolojisi düzeldi, yanaklarına kan geldi sayemde Ay keşke 10 yıl önce boşasaymışim

Son düzenleme:
Maaşınızı neden eşinize veriyorsunuz, ihtiyaç olursa destek olursunuz anlarım ama maaş saçma olmuş.

Akıllı hatunsun.. Öğrencin olayım Piraye de eğit beni

Benim de eşim biz evlendikten sonra askere gitti. İşyerinden tazminat aldı. Benim düşüncem kendimi sıkıp o paraya muhtaç olmayıp arabanın modelini yükseltmek. O arada ben de çalışıyorum tabi. Annemler de bana taşındı mutfak masraflarını karşıladılar Benim maaşımdan da daha çok artmaya başladı. Bi gün eşim aradı dedi ki annem çok zor durumda bir ekmek parası bile yok anneme para gönderir misin. Neyse hatrı sayılır bir miktar gönderdim. 2 gün sonra kadın Gürcistan dan foto atmasın mı. Meğer Karadeniz turuna çıkmış. Ben kaç senelik evliyim bir kere tatile gitmemişim o zamanlar...

Bakınız olay 2014 de oldu. Sene oldu 2024 hala her aklıma geldiğinde kafasına kakıyorum. Pişman ettim ama daha da olsun zararı yok ki Bir daha böyle bir şeyi aklının ucundan geçiremez artık. Erkek milletini iyi bir pişman etmeden pişmiyorlar.

Utanmadan askerdeki oğlunun karısının parasına göz dikmiş pislik o parayla umreye gitseydi bile, işlediği sevap girdiği günaha yeter miydi acaba?

Yok artık.. eşiniz mi size yalan söylemiş anam ekmeğe muhtaç diye anası mi eşinize yalan söylemiş

Utanmadan askerdeki oğlunun karısının parasına göz dikmiş pislik o parayla umreye gitseydi bile, işlediği sevap girdiği günaha yeter miydi acaba?
Sülaleleri sürekli "gelin de gelmiyor" modunda. Ya asker karısı olmuşum bir gün halin vaktin yerinde mi sorulmadı kadın "hiç gitmemiştim hevesim vardı" deyip tura gidiyor. Ben de evet dedim herkes gidiyor zaten şimdiye kadar o görevi çoktan tamamlaması lazımdı O umreye gitmez zaten böyle evren enerji şeylere inanıyor. Evrenden istiyorum oluyor diyor. Oğlunun parasına çökmüşsün evrene reddetme gibi bir şans bırakmamışsın ki

Yok artık.. eşiniz mi size yalan söylemiş anam ekmeğe muhtaç diye anası mi eşinize yalan söylemiş
Kaynanam yalan söylemiş eşim söylemez. Onun suçu yok ama annesinin ne mal olduğunu iyice bellesin. Kiramı ödeyemedim eşyalarımı koliledim nereye gideceğimi bilmiyorum demiş.

Hee katakulliyle gelinin maaşına çöküyorum demiyor da evrenden oluyor Nerden oğlunun parası oluyor hem? Sen çalışıyorsun kazaniyorsun diye duruyor o para kenarda, bal gibi de gelinin parasına çöküyor... püüüü...hem yalancı hem arsız

Çökmeyi çok sever kendileri. Ben de o olayı unutturmuyorum eşime yine öyle birşey yapmasın diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…