Haksız mıyım ( eş ailesi )

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallahi bi yerde de çok haklısınız
Malesef. Sistem kötü, hani diyorlar ya Türk kadını dırdırı diye hayır onlarin yaratıkları canavarla basedemiyorlar. Bu adam bu kadar sınırsızca davranıyorsa iki gün sonra lohusa yatağından eşimin babası evde, hizmet bekliyorlar, esim hicbir sey yapmiyor, ağladım annemi çağırdım diye mesaj atman yakindir. Eğer sınırlarını gerçekten korumuş olsan onlar senin aileni arayamazlardi( ne munasebet), hadi aradılar sen ortalığı yikardin, eşin bu kadar minnetsiz olmazdı. Bunları sert yapmana gerek yok.Direk sinir koyamıyorum dersen başka yolları da var. Kaç çeşit yemek çıkardıysan sayısını azalt baya, yerde yatma gelmeden bel ağrısı uydur, arada kaç kuaföre git fonsuz dolasamam de, saç kılını ablasına söyle ayyy midem hassas de, belim agriyor de cekil uyu sonra da iyi ki geldiniz de. Yani benim size hizmet etmekten , sizin abidik gubidik telefonlariniza cevap vermekten, sizin gelininiz olmaktan başka arzu, istek, hayatım var mesajını hepsi alsın. Sahtekarlık mi evet ama ben dürüstlüğü hakettiklerini düşünmüyorum esinin de ailesinin de. Çok uzun yazdım konuna çünkü ava giderken avlanacagini çok net gördüm, uyarmak istedim.

Aslında sizin düşündüğünüz kadar saf değilim. Belim ağrıyor deyip yatağımı aldım son iki akşam, çoğu zamanda da içerde takıldım dinlenicem diye. Gayet cevaplarımı da veriyorum ama cahil herhalde diyorlar.

Yooo saf olduğunuzu düşünmedim zaten çok saf olsanız eşim bana kırıldı vs diye konu açardinız. Sadece çoğumuzun evliliğin başında yaptığı gibi alttan alta eşinizi akliyorsunuz. Su an pasif görünen eşiniz sinir koymak istese aslan olur ama gerek duymuyor. Çünkü önce sizin sınırlarınızı zorlayacak. Yani özetle bu toplumun en iyi, en bilgili, en vicdanlı adamları bile karısı idare etsin ister.( karısı uzulse, yıpransa bile) . Cok sevdigi karisi iste yipransa ayril der , hasta olsa sabaha kadar bakar da onun 10 katı kv teroru yasasa buyutuyorsun der. Bu garip birsey. İdare edemeyeceginizi ya da idare ettiğinizde hak ettiğiniz değeri size vermeyecekse idare etmeyeceğinizi ne kadar erken gösterirseniz rahat edersiniz. Hiç öyle yılda 1 vs gibi düşünmeyin.

Bir gün eniştemle dertleşirken şey demişti. Kalemtıraş iş arkadaşım olsa görüşmeyeyim, ortağım olsa işi ayırayım, dostum olsa mesafe koyayım ama onlar benim annemle babam nasıl değiştirebilirim ki. O gün hayatımdaki insanları çıkaramıyorsam kabullenmeyi öğrendim. Sizin olayınızı anlıyorum ama maalesef ki o insanlar evliliğiniz devam ettiği sürece hayatınızdalar. Ve siz mutlu bir evlilik istiyorsanız bu sorunları büyütmemek zorundasınız. En azından sevdiğim adamın annesi diyebilirsiniz bence.

Siz biraz abartmissiniz gibi geldi bana. Yazdıklarınızda haklısınız hoş şeyler değil. Fakat her dk gorusmediginiz aile sanırım kalmalı ziyarete gelmiş idare etmek gerekir. Eşinize biriken saçları göstermeniz filan bence çok ayıp geldi bana. Aynı şeyi empati yapın sizin anne babanız kalmaya gelse sonuçta belli yaşlarda insanlar. Esiniz saçları yada başka birseyi gösterse alınmaz mısınız. Ailenize tahammülsüz olsa. Gelip kalıp gitmişler. Görümceniz yardım etmiş işlerde. Ne kötü aileler kötü görümceler var. Bende yeni evliyim size anlatsam yasadiklarimi şükür namazı kilarsiniz eşinizin ailesine. Sizin evinizi huzurunuzu bozmadiklari sürece gerisine takılmayın derim

Milletin kılını tüyünü temizlemek zorunda mı konu sahibi? Madem ailesi gelmiş ve evi bk götürecek hale getirmişler bir zahmet eşi kalkıp temizlesin ailesinin pisliklerini. Saçlarını temizlemeyi bile öğrenememiş insanların pis vücut artıklarına dokunmak zorunda mıyız?

Zaten eşim temizledi ama ona göstermeseydim hayatta dikkatini çekip de almazdı onu ordan. Hoş dikkat çekilmeyecek bir kalıntı da değildi.
Birtakım basit adabı muaşeret kurallarını içselleştirememiş insanları sırf eşimin kardeşi, annesi ya da babası diye neden idare etmek zorunda kalıyoruz bunu anlayamıyorum gerçekten. Senede bir olması idare edilebilir hale mi getiriyor durumu ?
Ben mi çok uyumsuzum.

Eşinizin akıl ya da mortor gelişimi ile ilgili mi sorunu var yoksa el ayak koordinasyonu ile mi var. Eli tutuyorsa aklı balığ ise inanın onların elleri de aynı bizim gibi ve yine inanın her işi yapabilirler. yapmalılar da zaten . lutuf değil gereklilik mecburiyet. Erkeğin ataerkilliğine boyun eğip kendi kendinize bir de normalleştirip arkasından motto tottooo demek de ne bileyim. pek bi ironik olmuş.

Ataerkilliğe boyun eğdiğimi nerden çıkardınız ? Bazı şeyleri kabul etmediğim için çatışıyoruz zaten. Sadece eşim mutfağa girdiğinde dağıtarak ve kirleterek iş yapıyor düzeltmeye çalışsa da temiz yapamıyor öyle olunca onun arkasını toplarken zaten yine yorulmuş oluyorum o yüzden bir şey yapmasın daha iyi diyorum o konuda da yanlış düşündüğümün farkına vardım.

Cnm benim eşin bir mal , bir güzel cinnet geçir düzelirler, yüz verme hizmet etme , eşine de dünyayı dar et ...

Eşiniz o kadar haklı ki!

Ayrıca, böyle şeyleri dert ediyorsanız keşke evlenmeyip o güzel, kusursuz ailenizle yaşasaydınız.. Belli ki kusursuzluk mottonuz olmuş, bahaneniz çok...
Valla eşinizin görgüsüz ve pis ailesi tahammül etmek için evlenmedik sonuçta, konu sahibi haklı..

Valla kavga dövüş ne yaparsan yap bir mesafe koy, en akıllıcası bir bahane ile bu aile ile küsüp görüşmemek, eşin gitsin görsün ailesini, katlanılacak gibi değiller, biraz çirkef ve hazır cevap olmalısın, eşine de boyun eğme, ailesi yüzünden evliliğinin bitebileceğini hissettir...

Bu evlilik sizden çok şey götürür eğer susarsanız, sakın çocuk yapmayın sınır koyana kadar ...

Zaten kendi kendilerine küsüp barışıyorlar benle benim haberim olmadan. Maalesef ki ailede böyle bir şey yok. Yani kötü olmamak için çok yüz göz olacak olaylar olmuyor. Eskisi gibi samimi değilim artık zaten eşime neden olmayacağımı niye böyle istediğimi anlattım baskısı yok bu konuda. Tacizvari aramalarda hep yanımda oldu açmak zorunda değilsin dedi. Ama neticede ailesi ve böyle görmüşler kendisi de kabul ediyor ama değiştiremiyor değişmezler de zaten.

Ay sakın gitme , şuan ailesine en ufak laf söyleyemeyen bu adam mı arkanızda duracak , bu kadar pasif olmayın , gerekirse boşanırım yine de ailene yakın oturmam deyin , bir arkadaşım böyle diyerek kurtuldu kayın aileden, bazı şeyleri göze almalısın, ben de yeni evliyken 2 yıl eş ailesi ile uğraştım insanı manipule ediyorlar resmen , vallahi şimdi çat çat lafımı derim benden kıymetlisi de yok, kimse ne karışabilir ne de laf edebilir, eşinize susmanız doğru değil, siz sustukça onlar için çabaladıkça daha fazla üzerinize gelecekler, benim kayın aile de gelinden çok şey bekleyen , gelenekselci, ataerkil bir aileydi, eşim ve ben de memuruz , eşim ondan boşanacağımı bildiği için artık ailesini benden uzak tutuyor, herseyi eşim dengeliyor o yüzden artık gözüme batmıyorlar eskisi gibi, size de tavsiyem kendinizden ödün vermeyin, herkese sınır çizin, eş ailesi açıkça bilsin ki bu hallerinden haz etmiyorsunuz ve daha fazla müdahil olurlarsa bu evlilik biter , eşinizle halledin öncelikle, ilk sınırı eşinize koymanız lazım...

Ay benim kayinbabam sizinkinin aynısı, yeni evliyken sürekli arardı deli ederdi , evlerine gitsek nasihat adı altında laf sokar her türlü beklentisini anlatırdı, filanın gelini şöyle yapmış bosanmışlar tarzı konuşmaları ile beni korkutmaya çalışması falan tarzı aynı yani , bunlar çok manipülatif insanlar uyanık olmazsan elini verir kolunu da kaptırırsın, eşim de babasından çok Çekinir çünkü manipule edilerek büyümüş, zamanla ben açtım eşimi şimdi kendisi cevabını verebiliyor, valla ben kavga dövüş ile hallettim, eşime dedim ki seni boşuyorum sırf ailenden kurtulmak için, defalarca tartışmalar yaşadık, eşim kültürlü birisi olmasına rağmen çok zorlandı ailesine dur demekte , en son sürekli beni aramaya devam ettikleri bir gün biz de çok kötü kavga etmiştik babası yüzünden ilk defa o gün telefonu eline alıp ne arıyorsunuz ha bire istemiyor işte diye çılgınca bağırıp çağırmıştı daha da o gün son buldu tüm dertlerim , ne ararlar ne sorarlar arada kibarca birbirimizi sorarız yeter, şuanda kayın ailemden memnunum, saygı duymayi öğrettik çok şükür ama sizin eşinizle halletmeniz lazım ilk önce, ailesine de mesafe koyacaksınız ve susmayıp cevap vereceksiniz başka yolu yok ve son olarakta sakın ha aynı şehre taşınma...

Sandığınız kadar pasif değilim. Eşime de sustuğum hiç olmadı sadece sürekli şikayetçi olmam onu utandırıyor. Mahçup olduğunu hissettiğimde de susmadım. Ayrı düştüğümüz noktalar eşim ailesinin geleneksel yapıda olduğunu kabul ediyor evet değiştiremem onları diyor laf da anlatamam doğruyu anlamazlar diyor hakkaten de anlamıyorlar bir şeyi yüz kez söylemen gerekiyor.
Onlar konuşup dursunlar takılma önemli olan benim onlar gibi düşünmemem diyor.
Takıldığım konu da sen artık bizimsin minvalindeki sohbetler bunu da iletişimi minimumuma indirince çözdüm artık.
Eşimi savunduğumu düşünmeyin hala bana bir insanın babasına bunları söyleyememesi anormal geliyor.
Çünkü kendi ailem ve çevremde babasına karşı böyle olan biri yok. Ben babamla dalga bile geçiyorum. Onun babası anında alınıyor, küsüyor, şekeri çıkıyor tansiyonu yükseliyor bilmem ne.

Burda anlattıklarınızın aynısı işte ben hep kibarca uyarmaya çalıştım daha öyle cinnetlik bir durumun olmadı biraz daha aramaya devam etselerdi olacaktı neyseki o sorunu çözdüm.

Tabikide kimse temizlemek zorunda değil ben zaten kim temizlesin diye yorum yazmadım. Onu nerden çıkarttınız.Nitekim eside temizliyebilir birlikte temizlenir. Ben saçları esine göstermesini ayıp buldum. İlk cumlenizde dediğiniz gibi yasli anne babaniz size gelince esinizde size "milletin kilini toplamak zorunda miyiz diyip. Saclari gosterip soylendiginde" sizde normal karsilarsiniz demek ki. Bi papatya çayı için sakinleşin niye yukseldiniz farkli yorum görünce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…